قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

New Mazda 3(BL) 2010~2013

تصویر مباحث مربوط به مزدا

مدیر انجمن: MaZi Zo0M Z0oM

نمایه کاربر
amir7818813
شروع حركت
نوع خودرو: Mazda 3 FL
Like شده: 1 بار

پست دوشنبه 13 آبان 1398, 5:10 pm

سلام به همه دوستان مزدا سوار!
کجا بودید بابا ؟؟؟ دلمون پوکید .........
چطوری آقا مازیار ؟؟؟ فکر کنم روزهای اول کار سختی داشته باشی. آخی خیلی از آخرین روز باز بودن تاپیک گذشته و احتمالا باید مدام قوانین انجمن را بهمون یادآوری کنی ..... :D
راستی توی این مدت کلی آپشن های جدید روی پسر شیطونم نصب کردم که به زودی عکسهایش را برایتان میفرستم.
خوش باشید.
نمایه کاربر
MaZi Zo0M Z0oM
مدیر کلوپ Mazda
نوع خودرو: zoom)^2*3 BK / BL)
محل اقامت: New Tehran Since 1985
اینستاگرام: mazi.zo0m.z0om
Like شده: 56 بار

پست سه‌شنبه 14 آبان 1398, 9:29 am

hermin20 نوشته شده:
دوشنبه 13 آبان 1398, 4:18 pm
سلام
توی مزدا نیو مدل ۹۷ که مانیتور فابریک داره وقتی مانیتور خاموشه میزنم دنده عقب مانیتور و دوربین دنده عقب به صورت اتوماتیک روشن نمیشه ولی اگه قبلش مانیتور رو دستی روشن کرده باشم بعد دنده عقب بزنم دوربین عقب روشن میشه،این طبیعیه آیا؟اگه غیر طبیعیه اشکال از کجا میتونه باشه؟
با سلام.
دوست عزیز سئوالتون مربوط میشه به تاپیک زیر:

viewtopic.php?f=55&t=54021

ولی بطور کلی مانیتوری که شرکت کروز برای مدلهای 97 و 98 با اسم فابریک استفاده کرده یک دستگاه ضعیف و کم کارایی هست که در همون تاپیک بالا که لینکش رو قرار دادم دلایل و ضعف هاش قید شده.

=============================================================
amir7818813 نوشته شده:
دوشنبه 13 آبان 1398, 5:10 pm
چطوری آقا مازیار ؟؟؟ فکر کنم روزهای اول کار سختی داشته باشی. آخی خیلی از آخرین روز باز بودن تاپیک گذشته و احتمالا باید مدام قوانین انجمن را بهمون یادآوری کنی .....
ارادتمندم.
بله دیگه باز دوستان فضای اینجا رو با فضای تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی اشتباه میگیرند و ما هم موظفیم اول تذکر بدیم اگر ترتیب اثر داده نشد اعمال قانون کنیم.
البته دوستان باید توجه کنند که سن ما هم بالا رفته و صبر و حوصله گذشته رو نداریم و ممکنه واکنشمون به عدم رعایت قوانین سریعتر و تندتر باشه.

یا حق... :evil:
hermin20
نوع خودرو: مزدا۳

پست پنج‌شنبه 16 آبان 1398, 6:31 pm

MaZi Zo0M Z0oM نوشته شده:
سه‌شنبه 14 آبان 1398, 9:29 am
hermin20 نوشته شده:
دوشنبه 13 آبان 1398, 4:18 pm
سلام
توی مزدا نیو مدل ۹۷ که مانیتور فابریک داره وقتی مانیتور خاموشه میزنم دنده عقب مانیتور و دوربین دنده عقب به صورت اتوماتیک روشن نمیشه ولی اگه قبلش مانیتور رو دستی روشن کرده باشم بعد دنده عقب بزنم دوربین عقب روشن میشه،این طبیعیه آیا؟اگه غیر طبیعیه اشکال از کجا میتونه باشه؟
با سلام.
دوست عزیز سئوالتون مربوط میشه به تاپیک زیر:

viewtopic.php?f=55&t=54021

ولی بطور کلی مانیتوری که شرکت کروز برای مدلهای 97 و 98 با اسم فابریک استفاده کرده یک دستگاه ضعیف و کم کارایی هست که در همون تاپیک بالا که لینکش رو قرار دادم دلایل و ضعف هاش قید شده.

=============================================================
amir7818813 نوشته شده:
دوشنبه 13 آبان 1398, 5:10 pm
چطوری آقا مازیار ؟؟؟ فکر کنم روزهای اول کار سختی داشته باشی. آخی خیلی از آخرین روز باز بودن تاپیک گذشته و احتمالا باید مدام قوانین انجمن را بهمون یادآوری کنی .....
ارادتمندم.
بله دیگه باز دوستان فضای اینجا رو با فضای تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی اشتباه میگیرند و ما هم موظفیم اول تذکر بدیم اگر ترتیب اثر داده نشد اعمال قانون کنیم.
البته دوستان باید توجه کنند که سن ما هم بالا رفته و صبر و حوصله گذشته رو نداریم و ممکنه واکنشمون به عدم رعایت قوانین سریعتر و تندتر باشه.

مرسی آقا مازیار بزرگوار ،ببخشین کاملا حق با شماست،دیگه شما که نبودین مجبور بودیم با تلگرام سر کنیم،چشامون درومد اینقد چک کردیم که کی برمیگردین خوشحالم برگشتین،پاینده باشین
نمایه کاربر
s.diaco
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مزدا ۳ نیو
Like شده: 6 بار

پست یک‌شنبه 19 آبان 1398, 7:16 am

ماشین من حدود ۸۰ هزار کیلومتر راه رفته و تایرهای میشلن فابریک هنوز روشه.
- بهترین زمان تعویض تایرها کی هست؟ (تعویض از روی ساییده شدن شاخصی که لای آج تایر هست کار درستیه؟)
- به من گفتن که تایر تقلبی توی بازار زیاده. درست گفتن؟ (میشلن تقلبی هست اونم زیاد؟) و اگر بخوام با همین نوع میشلن عوض کنم از چه کانالی بخرم که بدونم تقلبی نیست؟
- کسی می‌دونه حدود قیمت این تایر رو؟
نمایه کاربر
MaZi Zo0M Z0oM
مدیر کلوپ Mazda
نوع خودرو: zoom)^2*3 BK / BL)
محل اقامت: New Tehran Since 1985
اینستاگرام: mazi.zo0m.z0om
Like شده: 56 بار

پست یک‌شنبه 3 آذر 1398, 8:32 am

با سلام
s.diaco نوشته شده:
یک‌شنبه 19 آبان 1398, 7:16 am
- بهترین زمان تعویض تایرها کی هست؟ (تعویض از روی ساییده شدن شاخصی که لای آج تایر هست کار درستیه؟)
بهترین زمان تعویض تایر کاملا بستگی به نحوه رانندگی،دمای تایر،نوع اسفالت.نوع رانندگی،فشار باد تایرها و زمان جابجایی تایرها با یکدیگر و ... داره و چون نحوه رانندگی افراد و نحوه استفاده از خودرو متفاوت هست و جنس لاستیک ها از برندهای مختلف با هم فرق داره زمان مشخص و استانداردی برای تعویض تایر ها نمیشه بیان کرد.
خیلی از برندها برای مشخص شدن زمان فرسایش لاستیک از شاخص مثلثی شکلی در عرض تایر استفاده میکنند که زمانیکه اون مثلث نمایان بشه به منزله نزدیک شدن به زمان تعویض تایر هاست.
s.diaco نوشته شده:
- به من گفتن که تایر تقلبی توی بازار زیاده. درست گفتن؟
من چنین موضوعی رو نشنیدم تابحال و تایید یا رد نمیکنم
s.diaco نوشته شده:
- کسی می‌دونه حدود قیمت این تایر رو؟
حدودا جفتی 2.500.000 تومان بود یک ماه قبل،از قیمت کنونی اون اطلاعی در دست نیست

نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست یک‌شنبه 3 آذر 1398, 7:23 pm

من میشلن خریدم 2300
Rhytm & Balance
shahin ta
نوع خودرو: مزدا
Like شده: 2 بار

پست شنبه 9 آذر 1398, 3:42 pm

سلام دوستان ماشین بنده مدل90 کیلومتر88000، رو کیلومتر52000که ماشین خریدم بردم نمایندگی مرکزی سرویس روغن و فیلتراشو انجام دادم، بعد دو سه بارم بردم نمایندگی ازادی سرویسش کردم بجز فیلتر هوا ، هفته پیش رفتم مرکزی برای سرویس روغن گفتم فیلتر هوا اصل بندازید فرداش که رفتم ماشین تحویل بگیرم دیدم فیلتر سرکان انداخته.از همون روز ماشین تو D درجا لرزش شدید پیدا کرد امروز رفتم مرکزی بهشون گفتم فیلتر اصلی برام بندازید با فیلتر ایرانی ماشین میلرزه که کارمند پذیرش شروع کرد به توجیح که لرزش برای دریچه گازه به فیلتر ربطی نداره خلاصه از من اسرار از اون انکار وقتی دیدن من کوتاه نمیام یکی اومد که مهندس صداش میکردند وقتی بهش گفتم فیلتر ایرانی رو نمیخواد ازم پس بگیرید فقط یه فیلتر اصل برا ماشین بندازید دیگه قبول کرد،جالب اینجا بود که بعد از یه ساعت که ماشین بردن تو معلوم شد که فیلتر اصل ندارند که همون مهندس بهم گفت فرستادم از انبار مرکزی بیارند خلاصه بعد از یه ربع فیلتر رسید و بستند رو ماشین با قیمت تمام شده 288000 تومن،نتیجه این شد که ماشین دوباره شد مثل قبل بدون کوچکترین لرزش واقعا فکر نمیکردم یه فیلتر انقدر تاثیر داشته باشه
نمایه کاربر
AminZ4
دنده 2
نوع خودرو: MAZDA3-N
محل اقامت: 68&11
Like شده: 10 بار

پست شنبه 9 آذر 1398, 5:09 pm

shahin ta نوشته شده:
شنبه 9 آذر 1398, 3:42 pm
سلام دوستان ماشین بنده مدل90 کیلومتر88000، رو کیلومتر52000که ماشین خریدم بردم نمایندگی مرکزی سرویس روغن و فیلتراشو انجام دادم، بعد دو سه بارم بردم نمایندگی ازادی سرویسش کردم بجز فیلتر هوا ، هفته پیش رفتم مرکزی برای سرویس روغن گفتم فیلتر هوا اصل بندازید فرداش که رفتم ماشین تحویل بگیرم دیدم فیلتر سرکان انداخته.از همون روز ماشین تو D درجا لرزش شدید پیدا کرد امروز رفتم مرکزی بهشون گفتم فیلتر اصلی برام بندازید با فیلتر ایرانی ماشین میلرزه که کارمند پذیرش شروع کرد به توجیح که لرزش برای دریچه گازه به فیلتر ربطی نداره خلاصه از من اسرار از اون انکار وقتی دیدن من کوتاه نمیام یکی اومد که مهندس صداش میکردند وقتی بهش گفتم فیلتر ایرانی رو نمیخواد ازم پس بگیرید فقط یه فیلتر اصل برا ماشین بندازید دیگه قبول کرد،جالب اینجا بود که بعد از یه ساعت که ماشین بردن تو معلوم شد که فیلتر اصل ندارند که همون مهندس بهم گفت فرستادم از انبار مرکزی بیارند خلاصه بعد از یه ربع فیلتر رسید و بستند رو ماشین با قیمت تمام شده 288000 تومن،نتیجه این شد که ماشین دوباره شد مثل قبل بدون کوچکترین لرزش واقعا فکر نمیکردم یه فیلتر انقدر تاثیر داشته باشه
همه جور فیلتری من انداختم لرزش هم نداشتم
فیلتر سرکان
فیلتر طرح اصلی
فیلتر اصلی
شاید بست های محفظش رو خوب نبستن
خلاصه 700 صفحه ابتدایی تاپیک MAZDA3 NEW : (http://uplod.ir/9bmlrlxee91o/mazda_note.pdf.htm)
نمایه کاربر
arshan95
شروع حركت
نوع خودرو: مزدا 3 نيو
محل اقامت: بندرعباس
اینستاگرام: rezaei.mehdi
Like شده: 6 بار

پست شنبه 9 آذر 1398, 6:59 pm

دوستان ماشينم مدل 97 4 هزار تا كار كرده روي كيلومتر 3000 هزار روغن تعويض شده 10-40 هيوندايي ريختم توسط خود نمايندگي انجام شد البته نمايندگي گفت نيازي نيست ولي چون يكسال از زمان ريخته شدن تو موتور گذشته بود گفتم تعويض كنن الان براي گيربكس چيكار كنم بيست ماه گذشته ايا روي كيلومتر تعويض بشه يا روي ماه
my son, my life, my world
shahin ta
نوع خودرو: مزدا
Like شده: 2 بار

پست شنبه 9 آذر 1398, 7:31 pm

AminZ4 نوشته شده:
شنبه 9 آذر 1398, 5:09 pm
shahin ta نوشته شده:
شنبه 9 آذر 1398, 3:42 pm
همه جور فیلتری من انداختم لرزش هم نداشتم
فیلتر سرکان
فیلتر طرح اصلی
فیلتر اصلی
شاید بست های محفظش رو خوب نبستن
البته اینم بگم بجای پول فیلتر سرکان گفتن تنظیم موتور کردیم،ولی من خودم فکر میکنم برای فیلتر اون لرزش ایجاد شد چون دقیقا از همون روز لرزش شروع شد دور موتورم توDدر حالت توقف رو 5 وای میستاد اما الان با فیلتر اصلی تو همون حالت یکمی از 6 بالاتر وای میسته

بازگشت به “مزدا Mazda”