بهترین عمل در حین تصادف؟

تصویر مباحث تخصصي در مورد رانندگي
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
YAMAHA YZF R6
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...
محل اقامت: تهران

Re: بهترین عمل در حین تصادف؟

پست توسط YAMAHA YZF R6 » 13 دسامبر 2012, 20:38

داداش چطوری این بلا رو سر این طفل معصوم آوردی؟؟؟؟
رعایت قوانین رانندگی و احترام به حقوق سایرین
Abolfazl_r
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو ریسر gti 94

پست توسط Abolfazl_r » 15 دسامبر 2012, 17:07

چند تا نکته هم من بگم شاید به دردتون بخوره. اینا تجربه های منه.

1 - یادتون باشه چراغ های ماشین همیشه تنظیم باشه. چراغی که تنظیم نباشه باعث میشه راننده ای رو که از روبرو میاد به اشتباه بندازه و نتونه تخمین درستی از فاصله عرضی داشته باشه. یعنی ممکنه یا به سمت بیرون جاده منحرف بشه یا به سمت شما.

2 - سعی کنید حدالامکان شیشه اتومبیل بالا باشه. پائین بودن شیشه و باز بودنش در سرعت بالا باعث میشه مخلفات ناشی از تصادف بیاد تو کابین و بخوره تو سر و صورت راننده و سرنشینان. خود من تجربه این موضوع رو دارم که تو سرعت بالا آینه به آینه زدم و شیشه خورده پاچید تو صورتم. دیگه نتونستم ماشینو کنترل کنم.

3 - توی بارندگی با احتیاط بسیار زیادی از تریلی و کامیون ها سبقت بگیرید. تعداد زیاد چرخ ها و بزرگ بودن چرخ های تریلی باعث میشه اطراف ماشین رو تا ارتفاع 2 متر درات آب معلق در هوا بگیره. طوری که دیگه راننده تریلی از توی آینه بغل ها هیچی نبینه. اونوقت شما تو شکم تریلی هستید. هم دید خودتون از روبرو کم میشه. چون تو یه مه غلیظ که همراه تریلی داره حرکت میکنید هستید و هم راننده تریلی متوجه حضور شما کنار ماشینش نمیشه. حتی اگر یه ماشین از روبرو بیاد هم شما رو نمیبینه. چون ماشین شما تو این مه غلیظ پنهان شده. حالا کافیه این تریلی یه انحراف کوچولو به سمت شما داشته باشه. خودتون حدس بزنید چه فاجعه ای پیش میاد.
توی جاده قدیم قزوین رشت داشتم میمومدم که میخواستم از یه تریلی سبقت بگیرم. غافل ار اینکه از روبرو یه تریلی دیگه میومد و من اصلا ندیده بودمش و اون تریلی هم که داشتم ازش سبقت میگرفتم اصلا متوجه حضور من نبود. در یک لحظه دیدم تریلی داره به سمت من منحرف میشه و در فاصله 20 متریم هم سپر خشکل یه fh میخواد منو ببلعه. تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که معکوس دادم و گاز دادم تا بتونم از فاصله کم بینشون فرار کنم. که البته دو طرف ماشینم به هر دو تریلی مالیده شد. اما چون با شتاب زیادی داشتم فرار میکردم ماشین منحرف نشد. همون معکوس باعث شد پایداری ماشین در مسیر مستقیم بیشتر بشه. وگرنه با ضربه هایی که از طرفین خوردم قطعا ماشین میچرخید و دو تا تریلی مثل چرخ گوشت ماشینو آسیاب میکردن. همه اینها به خاطر این بود که توی اون بوران آب هیچکدوم از تریلی ها متوجه حضور من نشده بودن.
نمایه کاربر
SLR 722E
دنده 1
نوع خودرو: Mazda3 FL/ L90E2
محل اقامت: IRAN 63

پست توسط SLR 722E » 15 دسامبر 2012, 17:26

اگر خسارت جانی بهتون نخورده بود به نظر من اولین کاری که بکنید شکر خدا هست که سالمید
بعدش فلاشر ماشین رو بزنید و قبل از این که پیاده بشید یا چماق درشت یایه چیزی که بشه بهش اطمینان کرد اماده کنید اما نشون طرف ندید.اگر دیدید طرف ذاتش درسته و مثل بچه ادم میخاد همون موقع خسارت بده که هیچ اگر دیدی میخاد...... بازی در بیاره و هی بگه بریم پیش رفیقم درست کنه یا میگه به پلیس زنگ نزن و گواهینامه نداره یا دنبال روشن کردن ماشینشه برای فرار همونجا انقدر خودش و ماشینش رو بزن که دیگه جای سالم براش نمونه بعدم اصلا به فکر گرفتن خسارت نباش و برو :smile:
Mercedes-Benz.The Best or Nothingتصویر
نمایه کاربر
masod2000
دنده 1
نوع خودرو: آوانته دنده ای
محل اقامت: lavasan

پست توسط masod2000 » 26 دسامبر 2012, 12:14

سلام
به هیچ عنوان درگیر فیزیکی نشید که ضرر میکنید
مسعود
Shervin_Cooper
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Shervin_Cooper » 26 دسامبر 2012, 12:35

max speed 84 نوشته شده:اگر خسارت جانی بهتون نخورده بود به نظر من اولین کاری که بکنید شکر خدا هست که سالمید
بعدش فلاشر ماشین رو بزنید و قبل از این که پیاده بشید یا چماق درشت یایه چیزی که بشه بهش اطمینان کرد اماده کنید اما نشون طرف ندید.اگر دیدید طرف ذاتش درسته و مثل بچه ادم میخاد همون موقع خسارت بده که هیچ اگر دیدی میخاد...... بازی در بیاره و هی بگه بریم پیش رفیقم درست کنه یا میگه به پلیس زنگ نزن و گواهینامه نداره یا دنبال روشن کردن ماشینشه برای فرار همونجا انقدر خودش و ماشینش رو بزن که دیگه جای سالم براش نمونه بعدم اصلا به فکر گرفتن خسارت نباش و برو :smile:
ایشون که شوخی میکنند ...
هرطور شده از درگیری خودداری کنید
که چه بسا اگر طرفتون از کمبود عقل رنج ببره ممکنه آسیبی که با ماشینتون رسیده ... شما رو هم به بیمارستان بکشونه ...
اولین و مهمترین رکن : آرامش خودتون رو حفظ کنید

---- اضافه شده در تاریخ 6 دی 1391, 13:39 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----
NarSic نوشته شده:اینقدر زود میگذره که نمیفهمی چی شد...........و خسارت مالی و جانی سنگین میمونه!
اینم دست گل من! 1ماه پیش! بارون.....متنفرم

http://narsicc.persiangig.com/image/ACC ... 281%29.jpg
http://narsicc.persiangig.com/image/ACC ... 282%29.jpg
http://narsicc.persiangig.com/image/ACC ... 283%29.jpg
http://narsicc.persiangig.com/image/ACC ... 284%29.jpg
خدا رو شکر که ماشین ایمن سوار بودی و خودت سالمی
خسارت مالی دیر یا زود جبران میشه و فقط یه تجربه ازش باقی میمونه ... که حتی میتونه بسیار مفید باشه!
تو سالن ترانزیت فرودگاه دوحه قطر خواستیم بریم یه دور تو شهر بزنیم
گفتن " نمیشه ؛ شما ایرانی هستید "
نمایه کاربر
michael_jackson
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: pars LX & saipa132
محل اقامت: روی زمین خدا

پست توسط michael_jackson » 18 ژانویه 2013, 22:19

نمیدونم اینم رسم شده به محض تصادف طرف میپره بیرون در حالی که خانواده یارو رو مورد عنایت قرار میده تا برسه بهش و کتک کاری و کشتی کج شروع بشه چند وقت پیش نزدیک یه میدون شلوغ ترافیک شده بود پیاده شدم دیدم وسط میدان مشت های گره کرده اس که میره بالا و میاد پایین آخه برادر من خب تصادف کردی درسته آدم کنترلشو از دست میده و اعصابشش خرد میشه ولی خب این حرکتها زشته زنگ بزن پلیس بیاد دعوا نداره .. بگذریم

آقا یه مطلبم من بگم چند وقت پیش تو یه خیابون نسبتا باریک میرفتم جلوم یه اتوبوس داشت میرفت این اتوبوسه میخواست بپیچه به چپ و از خیابون انطرفی ادامه مسیر بده منم مستقیم میخواستم برم ماشینهای رو به رو به این اتوبوسه راه نمیدادن ناچار اتوبوس ذره ذره میرفت جلو تا گوشه سمت راستش باز شد منم عجله داشتم صبر نکردم رد شه اومدم از اونجا رد بشم غافل از اینکه ماشینهای بلند مثل اتوبوس هنگام چرخش تهشون بیشتر گردش داره و منحرف میشه یعنی اون قسمت سمت راستی که میخواستم رد کنم تنگ تر میشه خلاصه داشتم ردش میکردم که راه اتوبسه باز شد و گردش کرد یه لحظه دیدم سپر عقب اتوبوس داره میاد طرفم الانه که در عقب تا گلگیر جلو نابود بشه خیابون هم فقط دو باند رفت و برگشت داشت منم هیچ راهی نداشتم هر چقدر هم سریع گاز هم میدادم بدتر از صندوق عقب میگرفت فرصت بوق هم نداشتم که راننده رو مطع کنم کنار خیابون یه جوب کم عمق بود طوری که بلوک هم نداشت تنها چیزی که به ذهنم رسید گاز دادم طرف جوب و انداختم داخل جوب سپر اتوبوس میلیمتری رد شد اما آینمو گرفت فقط اون لحظه خرد شدن آینمو که تازه برقیش هم کرده بودم رو نظاره میکردم که چه با احساس خرچ خرچ له میشد به هر حال نابود شدن آینه بهتر از خرج صافکاری اساسی بود یارو اتوبوسه بیخیال اومد بیرون و گفت دور و ورت رو بیشتر بپا!!!!!

نکته اخلاقی ماجرا : ماشینهای بزرگ موقع گردش انتهاشون شعاع بیشتری رو در بر میگیرن فاصلتونو بیشتر بگیرین یا کلا بذارین رد بشن هیچ وقت مثل من اونجوری خیال رد کردن به سرتون نزنه
و چقدر دیر می فهمیم که زندگی همین روزهاییست که منتظر گذشتنش هستیم
نمایه کاربر
alireza_a
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: cerato
محل اقامت: ABADAN

پست توسط alireza_a » 05 نوامبر 2013, 17:58

این تاپیک خیلی مفیدی بود و از تجربیات دوستان استفاده کردم . ( البته خدا نکنه برای کسی تصادفی پیش بیاد)
منم یه تجربه اخیر از تصادف داشتم که به خیر گذشت. گفتم ماجرا رو براتون تعریف کنم:
قبلش بگم که به توصیه یکی از تعمیر کارا نوع ترمز گیری تو شرایط خطر رو عوض کردم یعنی چون ترمز ABS نیست برام توضیح داد که اگه محکم و پیوسته ترمز بگیری قفل میشه و لاستیکا لیز میخوره و باید در چند مرحله حالت شل کن سفت کن ترمز بگیری تا زودتر توقف کنی (اوایل که تجربم کم بود بیشتر ترمز رو تا ته یه دفعه میگرفتم اما کم کم خودم به این نتیجه رسیده بودم) خلاصه ما داشتیم مسیر هر روزمون رو میرفتیم...
یه بریدگی توی بلوار وسط خیابون هست که معمولا همواره چند تا ماشین قصد دور زدن دارن. ما با سرعت داشتیم میرفتیم و مطمئن بودم که این ماشینا صبر میکنن ما رد بشیم بعد میپیچن دیگه.
یهویی یه 206 از بین اونها زد به سرش و پیچید جلومون. آقا ما هم تنها کاری که تونستیم بکنیم این بود که قشنگ ترمز کنیم. حالا که 206 دقیقا نصف خیابونو گرفته و جلوی من بود انگار تازه مردد شده بود بپیچه یا نه !! خلاصه به بدبختی با معکوس و ترمز دقیقا یک متریش وایسادم . طرف هم انگار هیچ اتفاقی نیفتاده راهشو ادامه داد رفت. منم خوشحال از اینکه تونستم از یه تصادف جلوگیری کنم ...
که یهو یه چیزی محکم کوبیده شد عقب ماشین. یله ماشین پشت سری نتونسته بود یا حواسش نبود که به موقع ترمز کنه و زد به سپر عقب ما. تمام اینها توی چند ثانیه اتفاق افتاد.
اومدم پایین دیدم بله یه پرایده با راننده خانم و بچه 3-4 ساله هستش. ( قصدم گفتن اینکه خانمها فلان و... نیستا اون آقای 206ی کارش خیلی بدتر بود) خلاصه دیدم سپر ما شکسته و مقداری هم تو رفته. اون هم البته خسارت دیده بود. مساله مهم اینجا حفظ خونسردی و عصبانی نشدن بود که خدا رو شکر همین جورم شد با اینکه از نظر مالی واقعا برام مقدار قابل توجهی بود اما دیدم خانمه خودش هم آدم خوبی به نظر میرسه قبول هم داره مقصره و سر ظهرگرما با بچه کوچیکش خداییش درست نیست کار رو کش بدم. بلافاصله یه شماره از همدیگه گرفتیم و رفتیم. فرداش با شوهر ایشون صحبت کردم البته ماشین رو به یه صافکار نشون داده بودم و گفت حدود 250 خرج داره که من هم یه 200 از اونها گرفتم و قضیه رو تمام کردیم.
حالا چند نکته :
- اشتباه من که هیچ مدرکی ازشون نگرفتم و اگر میخواست بعدا اذیت کنه ممکن بود.
-یه راننده بی احتیاط ممکنه کاری کنه و بره اما باعث یه تصادف پشت سرش بشه و حتی شاید خودشم نفهمه.
- حی المقدور از بیمه برای این جور موارد که نسبتا جزیی هست استفاده نشه بهتره چون تخفیف عدم خسارت گاهی بیش از خرج درست کردن ماشینه.این برای مقصر.
- برای ما که مقصر نبودیم هم ظاهرا تو اینجور موارد بیمه فایده نداره چون کارشناس معمولا خسارت و خرجش رو خیلی کمتر از واقعی میزنه لذا ضمن اینکه تخفیف عدم خسارت طرف مقصر از بین میره چیز زیادی هم گیر ما نمیاد.پس بهتره توافقی حل بشه.
- حفظ احترام و آرامش تو اینجور موارد خیلی مهمه.

---- اضافه شده در تاریخ 14 آبان 1392, 18:13 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

یه چیز دیگه هم بگم شاید خیلی ربطی به این تاپیک نداشته باشه !
خیلی.... خیلی.... حواستون باشه در چه شرایط روحی و بدنی رانندگی میکنید.
موقع خستگی و خواب آلودگی و عصبانیت رانندگی نکنید. تو اینجور موارد بدون اینکه خودتون بفهمید از راندمان شما کم میشه و لذا احتمال حادثه بیشتر میشه.
و یه مورد دیگه که اونهم خیلی مهمه دارو ها هستن. یه قرص سرماخوردگی ساده حتی بدون اینکه بفهمید تاثیرش رو میذاره و واقعا موقع بروز خطر متوجه میشید که نتونستید ماشینو جمع کنید و به موقع عکس العمل نشون بدین. من آدمیم که همیشه حس میکنم داروها کمتر از معمول روم اثر میذارن ( خودم پزشک هستم) و معمولا باعث خواب آلودگی نمیشن گاهی واسه یه سردرد یاید 3-4 تا قرص جورواجور بخورم تا کمی اثر کنه اما به عینه این چیزی که میگم رو تجربه کردم که بدون اینکه متوجه باشید یه حالت گیجی یا کندی دارید و موقع بروز خطر تازه میفهمید که نتونستید عکس العمل نشون بدین.
برای همین خواهش میکنم موقع بیماری و مصرف داروها و اون شرایط که گفتم از رانندگی خودداری کنید.حتی اگه مجبورید اون روز سر کار برید از تاکسی - اتوبوس - آژانس استفاده کنید.
همه چی آرومه ..... من چقدر خوشحالم!!!!
broos
شروع حركت
نوع خودرو: داتسون 180k
محل اقامت: بی سرزمین تر از باد

پست توسط broos » 18 دسامبر 2014, 11:11

سلام دوستان.
به نظر من اگه خدا خواست و با مهارت راننده و شانس تونسیم جون سالم بدر ببریم.اولین کار بایدجلوگیری از برخورد های زنجیره ای باشه.
9 فروردین 90 ساعت ده شب تو جاده یزد نایین تصادف کردیم.توی ظلمات شب وسط جاده. من اول کار شروع کردم مادرم رو جمع جور کنم دیدم توی همون چند ثانیه چندتا ماشین از بغلمون میلیمتری رد شدن.خلاصه مادرم و بقیه رو تو همون وضعیت ول کردم از شیشه رفتم بیرون جلوی ماشین ها رو بگیرم. در عرض دو سه دقیقه یه صف صد متری ماشین وایساد. خدارو شکر تصادف دیگه ای درست نشد.
مصدوم رو و بعدم میشه جمعش کرد. اما جلوگیری از تو خطر افتادن دیگران و اینکه یکی دوباره از پشت بزنه زیرمون از اون مهمتره.
ARMIN1272
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Lexus ES300 2000
محل اقامت: washington state
تماس:

پست توسط ARMIN1272 » 08 فوریه 2015, 23:35

مرگ رو قشنگ تا ١ ميليمتريم حس كردم.
پارسال با سمند توي آزادراه ساعت ٣ صبح داشتم ميرفتم كه ماشين جلوييم يه ترمز سفت زد و ما هم زديم بهش از پشت(اين قسمت خوب ماجرا)
بعد يه چند ثانيه خواستم پياده بشم كه وضعيت رو ببينم كه تا در رو باز كردم پياده بشم يهه ٢٠٦ شايد با سرعت ١٣٠-٤٠ تا زد به در من و در رو كند!!
با خودم ميگم اگه يه ثانيه زودتر ميخاستم پياده بشم الان كتلت شده بودم.
-----
نتيجه: بعد از تصادف (مخصوصا تو اتوبان) موقع پياده شدن هواستون به آينه باشه كه يه ماشين از بغلتون لهتون نكنه)
Just M3
ارسال پست

بازگشت به “رانندگي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان