مسئله‌ای مهم در خصوص ترمز ABS (راننده های جديد حتماً بخونن)

تصویر مباحث تخصصي در مورد رانندگي
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
vogle
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7
محل اقامت: مرند

Re: مسئله‌ای مهم در خصوص ترمز ABS (راننده های جديد حتماً بخو

پست توسط vogle » 29 ژانویه 2013, 13:00

این ای بی اس که رو ماشین من خوب جواب داده رو سمند ef7 ولی رو ماشین دوستم پرشیا نه وقتی ترمز می زنه ترمز خالی می شه و دو سه بار تصادف کرده ورفته ای بی اس را کنده
206584
نمایه کاربر
UMBRELLA
دنده 1
نوع خودرو: SOREN / 206 TIP2 89
محل اقامت: ارومیه

پست توسط UMBRELLA » 18 فوریه 2013, 13:52

abs به ماشین ربطی نداره به پمپش مربوطه و سیستم ترمز
نام = فرزاد

OUR BUSINESS IS LIFE ITSELF
نمایه کاربر
HAMID.RACER
يار همراه
نوع خودرو: TU5.EF7.M13.BP
محل اقامت: تهران

پست توسط HAMID.RACER » 12 مارس 2013, 14:20

vogle نوشته شده:این ای بی اس که رو ماشین من خوب جواب داده رو سمند ef7 ولی رو ماشین دوستم پرشیا نه وقتی ترمز می زنه ترمز خالی می شه و دو سه بار تصادف کرده ورفته ای بی اس را کنده
میشه دقیقا" به ما هم یاد بدین که چطوری ای بی اس را کنده ؟؟!
ارزش ماشین به نوع و مدلش نیست,ارزش ماشین به راننده ایه که پشتش میشینه
نمایه کاربر
vogle
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7
محل اقامت: مرند

پست توسط vogle » 12 مارس 2013, 18:42

یعنی ای بی اس را غیر فعال کرده
206584
نمایه کاربر
viper7
دنده 1
نوع خودرو: Land Rover
محل اقامت: greenland
تماس:

پست توسط viper7 » 26 مارس 2013, 01:21

چون نویسنده این تاپیک گفت حرفو تبلیغ رو بزارین کنار و از تجربیاتتون بگین من این پست رو میزارم!
حرف شما در مورد طولانی شدن مسافت ترمز با ای بی اس کاملاً اشتباست!
من با 206 خودمون که ای بی اس بود چه تو بارون چه تو خاک چه تو آسفالت خشک وقتی ترمز میگرفتم میخوردم تو شیشه جلو!!! خیلی خیلی بهتر از ترمز معمولی پارس عمل میکرد! (البته فقط ترمزش)
با سرعت زیاد به سرعت گیر نزدیک میشدم و نزدیک سرعت گیر ترمز میکردم ایست کامل داشتم، در صورتی که با ترمز کنتل شده پارس شاید 20 متر اونورتر میموندم! حالا قفل کردن چرخ ها که بماند.
این دوتا ترمز با هم قابل مقایسه نیست.
اینکه بعضی ها از ای بی اس ایراد میگیرن برای اینه که سازنده های د ز د ایرانی معلوم نیست چه ای بی اسی و چگونه نصب کردن! دوستم 405 داشت میگفت بعضی موقع نمیگیره!
یکی هم 206 تیپ6 مدل 90 داشت میگفت با ضربه اول رو پدال ترمز عمل نمیکنه! باید دوبار ترمز گرفت!!
مشکل از سازنده ها هست، نه ای بی اس.
چون من خیلی از ماشینا از جمله 206 خودمون دیدم که با ای بی اس بی نظیر بودن.
یکی از سرگرمی هام گرفتن ترمز شدید تو شونه ی خاکی و ایستادن سریع ماشین بود!
به زودی..
----------
ناصر
saeedgh08
نوع خودرو: پژو پارس

پست توسط saeedgh08 » 28 مارس 2015, 10:26

سلام رفقا من تا حالا چند مدل سمند و ۲۰۶ و پارس چه با abs چه بدون abs داشتم مجموعا میتونم از اتفاقاتی که تو ترمز زدن برام افتاده بگم تو سمند و پارس فقط فرمون پذیری چرخها تو abs مناسبه و لاغیر وگرنه من همیشه فیوز absرو در میارم برای فامیل و رفقامم همینکارو کردم چون ترمز شدید میزنی و پدال خالی میکنه و نهایتا افسر که میاد شما رو به دلیل رعایت نکردن فاصله طولی مقصر میکنه این بلا چندین دفعه سر خودم اومده ازگردنه ها گرفته که تو سرازیری ترمز خالی کرده یا کف خیابون که باحالتی مثل تق تق کردن ترمز خالی میشه و میکوبی به طرف
ولی تو ۲۰۶ یکم متفاوته و بهتر عمل میکنه و واقعا ماشین تو دستته
توصیه من اینه تو شهر فیوز absرو دربیارین
یکی از رفیقام گوش نکرد دقیقا۵روز بعد تو بزرگراه کوبید پشت یه مینی بوس ۳تومن خرج رو دست خودش گذاشت (سمند۹۱داشت)
ولی abs خودروهای خارجی عالین
نمایه کاربر
goyban
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید کارب
تماس:

Re: مسئله‌ای مهم در خصوص ترمز ABS (راننده های جديد حتماً بخونن)

پست توسط goyban » 04 ژانویه 2017, 01:27

تجربه ای که من داشتم رو سمند EF7 اینه که تو سرعت های بالا خیلی عالی عمل میکنه
ولی تو سرعت زیر ۵۰ کاملا شانسی کار میکنه که بخاطر همین هم برادرم هم من تا حالا از پشت به ماشین ها تو شهر تو سرعت پایین زدیم
یه نکته ای هم چند وقت پیشا خوندم خیلی جالب بود در مورد معایب ABS
افرادی که قبلا تجربه رانندگی با ماشینی با ترمز معمولی داشته باشن شاید چند بار پیش اومده باشه که تو سرعت ترمز شدید کرده و فرمون را حتی تا ته چرخونده باشن و عملا هیچ اتفاقی نیفتاده باشه
حالا همین افراد اگه پشت یه ماشین با ترمز ABS بشینن و با سرعت بالا همین که ترمز کردن فرمون هم بدن (شدید) چون ماشین فرمون پذیری داره چپ میکنن
این درواقع یه گزارش بود که نوشته بود درصد کمی از واژگونی ها در آمریکا بابت این حالت بوده (برای سال ۲۰۰۰ اینا بود البته)
خلاصه گفتم اگه کسی برای اولین بار پشت ماشین ABS دار میشینه و قبلا پیش اومده که ترمز بگیره و فرمون بده و هیچ اتفاقی نیفته تو این حالت باید کاملا حواسش باشه که به اندازه فرمون بده و یهویی اینکارو نکنه
ضمنا بهترین (اگه امکان پذیر باشه البته) اول ترمز گرفتن مستقیم و بعدش از کم شدن سرعت تا یه حد قابل قبولی فرمون دادن برای رد کردن مانع هستش

در مورد فاصله ایستادن ماشین هم همه فک کنم میدونن که ترمز آستانه ای کمترین فاصله را داره ولی وقتی که دقیقا آستانه ققل شدن چرخ ها دستتون باشه در غیر این صورت ABS خیلی بهتر در مواقع ناگهانی و غافلگیرانه میتونه کمکتون کنه
تصویر
ضمنا پیشنهاد میکنم این ویدیو ۷ دقیقه ای را حتما ببینید و اگر نمیتونید بگید جای دیگه ای آپلودش کنم
https://www.youtube.com/watch?v=2oU9OSINyTY
ارسال پست

بازگشت به “رانندگي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان