از اول رانندگی تا اخرش!!!!!!!

تصویر مباحث تخصصي در مورد رانندگي
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
alii133
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: patrol&camry07
محل اقامت: تهران

از اول رانندگی تا اخرش!!!!!!!

پست توسط alii133 » 27 می 2011, 00:37

سلام دوستان!!!!!!!!!!! به عنوان 1 تازه وارد و 1 نفر که تازه داره رانندگی یاد میگیره جای 1 همچین تاپیکی رو خالی دیدم تو فروم!!!!!!!!!!!!

اقای سهیل صادقیان در مورد رانندگی خوب توضیح دادن ولی خیلی چیز های بعضا ساده ولی کلی کار امد برای تازه کاران رو توضیح ندادن!!!!!!!!!!!

برای مثال طریقه نیم کلاچ در سر بالای یا دنده عقب امدن در سر بالایی!!!!!!!!!! مثلا چیکار کنیم که ماشین برا خودش راه نیوفته؟؟؟؟؟؟؟؟

این جور چیز ها شاید به مرور دست خود ادم بیاد ولی فکر کنم اگه قبلش دوستان تازه کار مثل من در موردش مطالعه داشته باشن خیلی بهتره!!!!!!!!

پس از دوستان تازه وارد میخواهم که بیان هر سوالی دارن بپرسن و دوستان وارد هم توضیح بدن!!!!!

برای مثال خود من بعد 1 ماه تازه امروز فهمیدم که برای اینکه تو سر بالایی وقتی دنده عقب میخواهیم بریم برای اینکه خاموش نکنیم باید بزاریم موتور بیوفته رو دور تا ماشین حرکت کنه!!!!!!!!!!!!!! و...........

پس از دوستان میخواهم از سیر تا پیاز رانندگی رو بیان و اموزش بدن!!!!!!!!! البته لطف میکنن به ما تازه وارد ها!!!!!!!!! ممنون
smart.pro
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: KermANGELES

Re: از اول رانندگی تا اخرش!!!!!!!

پست توسط smart.pro » 27 می 2011, 00:44

داداش نمیخوام باقالی بکارم هاااااااااا اما احساس نمیکنی یکم از اینها (( ! )) زیاد زدی ؟ من فر خوردم تا تونستم نوشته هاتو بخونم.
Only GOD Could JUDGE Me
نمایه کاربر
فردین دلتا
دنده 3
نوع خودرو: پای پیاده
محل اقامت: شيراز سمت چپ پلاك 13

پست توسط فردین دلتا » 27 می 2011, 00:58

چقدر حولی برای رانندگی - خودت به مرور همه چیز دستت میاد
اونی که خوابه رو میشه بیدار کرد
ولی اونی که خودش رو به خواب زده نــــــــــــــــــــــه
هیدن
دنده 1
نوع خودرو: peugeot 206 al4
محل اقامت: Teh & Yazd
تماس:

پست توسط هیدن » 27 می 2011, 01:02

یه نصیحت از من همیشه تو رانندگی دیگران رو نفهم فرض کن " فرض کن هیچکدوم رانندگی بلد نیستن " هیچوقتم نگو من بلدم من میتونم چون یه روز به این حرفم میرسی که دیگه خیلی دیر شده راستی اینم بگم تحت تاثیر حرفای دیگران هم قرار نگیر بگی منم میتونم...
نمایه کاربر
alii133

پست توسط alii133 » 27 می 2011, 03:11

smart.pro نوشته شده:داداش نمیخوام باقالی بکارم هاااااااااا اما احساس نمیکنی یکم از اینها (( ! )) زیاد زدی ؟ من فر خوردم تا تونستم نوشته هاتو بخونم.
سلام دوست عزیز. حرفت درسته ولی به شیفتو 1 معتاد شدم!!!!!!! دست خودم نیست!!!!!!
فردین دلتا نوشته شده:چقدر حولی برای رانندگی - خودت به مرور همه چیز دستت میاد
سلام دوست عزیز!!!!!! نه من زیاد حول نیستم ولی دیدم جای همچین تاپیکی خالیه و شاید به درد تازه وارد ها بخوره و کسی ازش سودی ببره!!!!
هیدن نوشته شده:یه نصیحت از من همیشه تو رانندگی دیگران رو نفهم فرض کن " فرض کن هیچکدوم رانندگی بلد نیستن " هیچوقتم نگو من بلدم من میتونم چون یه روز به این حرفم میرسی که دیگه خیلی دیر شده راستی اینم بگم تحت تاثیر حرفای دیگران هم قرار نگیر بگی منم میتونم...
سلام دوست عزیز!!!! خیلی ممنون که امدی 1 چیز بهمون یاد دادی چشم حتما به حرفتون عمل میکنم و سعی میکنم این حرفتون رو به حافظم بسپرم.ممنون
نمایه کاربر
jupiter_zeus
دنده 3
نوع خودرو: pk 1500cc
محل اقامت: قائمشهر

پست توسط jupiter_zeus » 27 می 2011, 04:04

رانندگی=
خونسردی
خونسردی
خونسردی
تفکر
ترس
پی کی 1500cc من http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 74&t=42541
سرباز ارومیه
نمایه کاربر
chubin009
نوع خودرو: 405
محل اقامت: هرجا که خوشی آنجاست
تماس:

پست توسط chubin009 » 28 می 2011, 11:20

سلام
من یه 6 ماهی هست که گواهینامه گرفتم ولی از همون اولش هم با نیم کلاج مشکل داشتم و الان یکم از سربالایی میترسم . میخواستم دوستانی که واردن یکم راجع به طریقه درست حرکت در سربالایی و جلوگیری از خاموش شدن ماشین توضیح بدن . مرسی
نمایه کاربر
M A X A M
دنده 1
نوع خودرو: NEW PK & SABA84
محل اقامت: ایلام- IR-98
تماس:

پست توسط M A X A M » 30 می 2011, 14:15

حد معقول سرعت رو رعایت کن. نه تند برو نه آروم تر از جد مجاز چون هردوش خطرسازه.
از روی هیچی رد نشو حتی یه جلد پفک!
هر چه قدر هم حرفه ای باشی دیگری ناشیه پس هیچ وقت تو شرایط حساس پیش خودت فرض نکن که راننده مقابل حتما فلان کار رو انجام میده پس من برای این عمل عکس العمل نشون بدم.
آییه خیلی مهمه دست کم نگیرش. به همه آیینه ها اهمیت بده و همیشه تمیز نگهشون دار.
شبا از بوق استفاده نکن چون هیچ تاثیری نداره.
از همه مهمتر هیچ وقت چراغ نور بالا تو چشم کسی ننداز. چه پشت سر چه رو به رو.
FB : SINA MAXAM
نمایه کاربر
alii133

پست توسط alii133 » 01 ژولای 2011, 21:26

chubin009 نوشته شده:سلام
من یه 6 ماهی هست که گواهینامه گرفتم ولی از همون اولش هم با نیم کلاج مشکل داشتم و الان یکم از سربالایی میترسم . میخواستم دوستانی که واردن یکم راجع به طریقه درست حرکت در سربالایی و جلوگیری از خاموش شدن ماشین توضیح بدن . مرسی
سلام دوست عزیز خود من تازه وارد هستم و زشته جلو اساتید چیزی بگیم ولی به نظرم بهترین کار در این زمان اینه شما چند بار تو پارکینگی جایی پاتو بزار رو ترمز و اروم اروم اونیکی پاتو از رو کلاج ور دار به اون حدی که کلاج فعال میشه نیم کلاج میگن که خودت متوجه 1 صدایی از موتور میشی چند بار تمرین کنی قشنگ دستت میاد بعد تو هر سر بالایی باشی پاتو راحت میزاری رو ترمز و اروم کلاجو ول میکنی و وقتی صدا رو شنیدی ترمزو ول کن و گاز بده اینجوری 10 سانتم عقب نمیری!!!!! البته از ترمز دستی هم میشه استفاده کرد ولی این بهتره
نمایه کاربر
Zaherbin
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Saipa 132
محل اقامت: کاشان

پست توسط Zaherbin » 01 ژولای 2011, 21:45

تنها را موفقیت شما بالا گرفتن کلاج ماشین است(ماشینی که خریدم همیشه بالا بود برعکس بقیه ماشینا!) و بازی کردن با کلاج (1001 بار به صورت ریز ریز بازی کردم تا دستم اومد ).برای سربالای فقط پر گاز باید بری (بهترین کلاس پارکینگ طبقاتی)
ارسال پست

بازگشت به “رانندگي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان