افت مهارت رانندگی

آموزش رانندگي حرفه اي در پيست
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
davo0d-s000t
دنده 3
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان
Has thanked: 78 times
Been thanked: 44 times

Re: افت مهارت رانندگی

پست توسط davo0d-s000t » 11 سپتامبر 2017, 15:54

یک موردی که خیلی مهمه اعتماد به نفس هستش.من قبلا با خودم میگفتم غیر ممکنه تصادف بکنم!و واقعا هم ده ها مورد موقعیت تصادف 100درصد بود که ازش نجات پیدا کردم!تازه اون هم با206و ماکسیمایی که نه لاستیک درست و حسابی داشتن و نه ترمز درست و حسابی!!
جالبه وقتی هم تصادف میکردم مشکلی برام پیش نمیومد.مثلا با206 توی فلکه اوراستریت شدم(گیربکس اورهیت شده بود و هرکار کردم معکوس به دو نداد!)و با20-30تا رفتم داخل فلکه!بعدش خیلی ریلکس زدم دنده عقب و ماشین از توی جوب اومد بیرون! :(
یا یک بار دیگه کل کل داشتم با یه سمند که با110-20تا اوراستریت شدم!واقعا وحشتناک بود ولی دقیقا تا داشتم میرفتم توی جدول یهو ماشین اومد توی مسیر و دیگه هم نیاز به چپ راست نبود!علتش هم این بود که به خودم اطمینان داشتم و با معکوس و... ماشینو نجات میدادم!
چندین بار هم داخل اتوبان با130-40تا میومدم بقل ماشین ها و اینه رو میزدم و بعضی مواقع هم خود ماشین میخورد و مشکلی پیش نمیومد!
از15تا18سالگی هم که کارم بلند کردن ماشین بود و غیر ممکن بود در یک هفته200تا رو پر نکنم!و3بار هم از دست پلیس فرار کردم و2بار هم راننده تاکسی ها به قصد کتک زدن جلوم رو گرفتن که موفق شدم فرار کنم
حالا این ها رو داشته باشید
دقیقا پارسال همین موقع ها بود که بعد از1.5سال دوباره برگشتم به فضای مجازی وtt.چندین صحنه تصادف دیدم که واقعا متاثر شدم.همچنین یک بار با داییم از اینجا رقتیم همدان.تماما سرعتمون بالای210تا بود.وقتی رسیدیم همدان توی شهر لاستیک ترکید!!اونجا هم یه تلنگر دیگه خوردم و با خودم گفتم اگر لاستیک توی سرعت200ترکیده بود واقعا چی میشد؟!
اتوبوس دانشگاهمون که راننده اش معروف بود به رانندگی خوب توی گردنه تصادف وحشتناکی کرد و4نفر از دانشجو ها من جمله یکی از دوستام به رحمت خدا رفتن...
خلاصه حسابی ترسیدم و محتاط تر شدم
دقیقا بعد از محتاط شدنم:
دی پارسال بود که داشتم با ماکسیما(که بلکوکتabsش خراب بود و لاستیکش هم افتضاح بود)در شهید خرازی اصفهان(که مزخرف ترین اسفالت رو داره)میرفتم پشت سر یک وانت که یک تیر اهن عقبش بود!با خودم گفتم اگر با این تصادف کنم هیچی ازم نمیمونه!خلاصه تصمیم گرفتم برم تو یک لاین دیگه!سرعتم هم حدود10-20تا بود و خیابون ترافیک بود!اینه بقل رو نگاه کردم که ببینم اگر ماشین نمیاد برم تو اون لاین!تا جلوم رو نگاه کردم دیدم2-3متر با اون فاصله دارم و زده رو ترمز!من هم زدم روی ترمز و ترمز دستی هم کشیدم ولی بی اثر بود تا اینکه با این سرعت کم با اون تیر اهن برخورد کردم!جلوی ماشین نابود شد و2ملیون خسارت به ماشین وارد شد...(جالبه بدونید که1سال قبلش دقیقا همین اتفاق برام افتاد اما سرعتم روی80تا بود،اما با ترمز دستی جوری ماشین رو جمع کردم که دو تا ماشین اومدن بقلم گفتن دمت گرم واقعا حال کردیم!پسرخالم هم بقلم بود خر کیف شده بود!)
2)سمند رو که خریدم چون خاطره ترکیدن لاستیک رو داشتم رفتم4حلقه لاستیک خارجی زیرش انداختم و انصافا هندلینگ و ترمزش دو برابر بهتر از206ام شد!ولی تا الان3تا تصادف کاملا بی مورد باهاش کردم(حوصله توضیحش نیست :smile: ).اخرین مورد این که از طرف یکی از دهات شهرکرد داشتم میومدم سمت اصفهان.توی این فکر بودم که این جاده چه دید افتضاحی داره و با این جاده های خر تو خر و سرعت بالای این ماشین ها(تمام پراید و پیکان وانت بودن)چطور به فنا نمیرن؟!بعد تو این فکر بودم که نکنه این ها با این رانندگیشون منو به فنا بدن :smile: خلاصه4قل رو خوندم(10برابر یک سال پیش ترسو شدم)و با سرعت مطمعنه(خودشون110-120میرفتن من با90-100تا میرفتم جایی که دید نداشتم)طی طریق میکردم که رسیدم به یک جای تپه مانند(سربالایی و بعدش هم بلافاصله سرازیری)،دیدم دیدش خیلی کمه سرعتم رو اوردم روی80-90تا(خودشون با110-20میرفتن)تا رسیدم بالای تپه و اول سرازیری دیدم یا ابالفضل!به فاصله20-30متریم یه گله بزرررگ گوسفند هست!(چطور اون ماشین هایی که با سرعت بالا ازم سبقت گرفتن چطور رد شده بودن؟!)من هم برای اولین بار دیدم هیچ راه فراری ندارم!زدم روی ترمز علارقم اینکه ترمز ها خیلی خوب گرقت ولی چون اسفالتش مناسب نبود و شیب هم بود اثر خاصی نداشت!در کسری از ثانیه دیدم دارم با20-30تا سرعت دارم میرم داخل گله که ترمز دستی رو کشیدم و با سمت راست ماشین زدم به گله گوسفند!خرابی سپر عقب و جلو و این که در ها باید تعویض بشن و لاستیک هم ترکید به کنار!سر و کله زدن با پلیس های نامرد محلی اونجا و چوپان زبون نفهم و بریدن سر گوسفند اسیب دیده و فروش گوشت و..شون به کنار!4روزه درگیر این تصادفم...
واقعا این که به خودت بقبولونی که من تصادف نمیکنم تحت هیچ شرایطی خیلی مهمه...از وقتی که دارم با خودم میگم نکنه فلان اتفاق برام بیفته همش داره همون اتفاق ها برام میفته!
حالا بعد از این2-3تا تصادف دیگه اصلا نمیتونم درست رانندگی کنم!به طرز مسخره ای وقتی یکی میپیچه جلوم میزنم ترمز تیز میزنم!از بقل هر ماشینی میخوام رد بشم ناخوداگاه بوق میزنم!توی اتوبانی که هیچ کس نیست قبلا هرچقدر ماشین گاز میخورد میرفتم!الان سرعت به150-60که میرسه همش فکرای ناجور میاد توی سرم!نکنه لاستیک ها مشکل پیدا بکنن؟نکنه کاپوت بلند بشه(تجربه اینم دارم متاسفانه)؟نکنه سگ بپره جلوی ماشین؟نکنه این کامیون خوابش برده باشه بیاد جلوم؟بار کامیون بلند نشه بیاد روم(هفته پیش یک وانت کارتن بازیافت رو میبرد در خیابان امام خمینی اصفهان که یکی از بسته ها پرتاب میشه روی پراید و متاسفانه راننده در جا فوت میشه و سرنشین هم شدیدا زخمی میشه)...حالم داره از این وضعیت به هم میخوره!یاد دوران دبیرستان بخیر که فقط لذت میبردم از رانندکی...!الان همش شده نگرانی و استرس حتی کارهای روزمره ام رو هم میترسم برم انجام بدم و یه بلایی سرم بیاد :sad:
فقط اروپایی
نمایه کاربر
carxy
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: LX EF7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

پست توسط carxy » 12 سپتامبر 2017, 00:15

البته یادتون باشه این استرس و نگرانی های الان مون زیادم غیرعادی نیست ، چون سن که میگذره آدم محتاط تر میشه !! اون موقع که سرعت می رفتیم سالها پیش هیچ وقت عقل الانمون رو نداشتیم بنظر من.
سرعت رفتن هنر نیست ، ماشینو نگه داشتن هنره. واسه همین رفته رفته آدم میخواد ماشینش و خودش سالم بمونه و آروم میره.

Sent from my SM-J510F using Tapatalk
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه
Been thanked: 13 times

پست توسط پایونیر » 12 سپتامبر 2017, 07:07

سپاس از لطف و نظرتون داشتن دوستانی مثل شما نعمته.
مخلص
«محمد»
نمایه کاربر
daniel 08523
دنده 1
Been thanked: 0

پست توسط daniel 08523 » 12 سپتامبر 2017, 15:13

با حرف اقا داوود که استرس و ترس باعث تصادف و ... میشه موافقم ولی یه کوچولو ترس داشتن هم بد نیست

اقا محمد هم خدا مادرشون رو بیامرزه و انشاالله این مسله هم براشون حل بشه
ارسال پست

بازگشت به “آموزش رانندگي حرفه اي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان