اشكال اي سي يو

بحث در مورد ECU و نحوه كاركردن آن

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
RHJ
شروع حركت
محل اقامت: تهران

Re: اشكال اي سي يو

پست توسط RHJ » 28 آپریل 2013, 16:01

RHJ نوشته شده:دوستان سلام...
ما یه وانت 86 دوگانه شرکتی داریم که مدتیه رو بنزین تک کار می کنه سوزن انژکتورشم چک کردیم سالم بود ولی میره رو گاز ریپ نمی زنه. بردیم پیش cng کار امولاتور گازشو فکر کنم عوض کرد امتحان کرد دیدیم درست شد. ولی ما عوض نکردیم گفتیم شاید بشه تعمیرش کرد آیا این امکان وجود داره؟ اگه آره کجا تو تهران سمت غرب تهران تعمیرش می کنن؟
راستی ماشین یه سالیم هست که روی گاز یه دفعه می بینی گاز کار نمی کنه انگار مثلا دریچه ی گاز اصلا کار نمی کنه به طوری که اگه نری رو بنزین ماشین خاموش میشه بعد یه مدت دوباره درست میشه (البته رو گاز میره یعنی چراغ گاز روشن میشه) مشکل چی میتونه باشه؟ جدا از استپر ممکنه از امولاتور گازش باشه
و مشکل آخر اینکه ماشین اول صبح یا هر وقت که ماشین مثلا نیم ساعتم حتی خاموش باشه وقتی ماشینو روشن می کنی خوب گاز نمی خوره اصلا دور موتور از 2000 بالاتر نمی ره تا بعد 20 ثانیه حدودا درست میشه...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...
دوستان امولاتور گاز تعمیر میشه یا نه؟
داش رضا...
آخرش یه دونه از این کشتیها می خرم ، خودمم جا پارکشو پیدا می کنم

ehya
نوع خودرو: 132

خطای عجیب ECU

پست توسط ehya » 26 می 2013, 21:13

سلام. خسته نباشید.
من یه پراید مدل 90 دارم با ecu زیمنس ، مشکلی که داره اینه که گاهی اوقات وقتی روشن میشه دور موتور بالاتر از 4 نمیره و کمتر از 4 هم موتور جون نداره (وضعیت اول)، ولی اگر همون لحظه موتورو خاموش کنم و دوباره روشن کنم خیلی عادی کار می کنه (یعنی هم دور موتور بالای 4 میره هم موتور قدرت بیشتری داره )
دیاگ هم بردم ، خطای سنسور میل سوپاپ میداد،خطارو پاک کرد - تا وقتی موتور درست کار می کرد خطایی نمی داد ولی وقتی موتورو خاموش و دوباره روشن کردم و توی وضعیت اول قرار گرفت خطای سنسور میل سوپاپ داد ، نهایتا سنسور میل سوپاپو عوض کردم ولی درست نشد ، نمایندگی میدان شهدا هم بردم چیزی نفهمید .
در ضمن موتور راحت روشن میشه و چراغ چک موتور هم بعد استارت وقتی در وضعیت اول قرار می گیره یک ثانیه دیر تر خاموش میشه . سایر پارامتر ها هم معمولیه
با تشکر از دوستان منتظر راهنماییهاتون هستم
:( :(

saeid alpine
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
محل اقامت: بچه محل امام رضا

پست توسط saeid alpine » 27 می 2013, 00:20

فاصله سنسور تا میل سوپاپ تنظیم نیست{احتمالا فاصلش زیاده}

ehya
نوع خودرو: 132

پست توسط ehya » 23 ژوئن 2013, 20:59

saeid alpine نوشته شده:فاصله سنسور تا میل سوپاپ تنظیم نیست{احتمالا فاصلش زیاده}
لطفا کمی توضیح بدین که چطور میشه این فاصله را تغییر داد ؟

rasa11
نوع خودرو: 206

پست توسط rasa11 » 25 دسامبر 2017, 03:38

سلام من یه ۲۰۶ اس دی دارم مدل ۸۶ v8 دریچه گاز پلاستیکی که در دورموتور ۳۰۰۰ گیر میکنه کپ میکنه بعده اینکه رسید دور موتور ۴۰۰۰ ماشین رو رها میکنه یه بار رفتم به ای سی یو دانلود زدن مشکل حل شد بعده یک هفته دوباره شروع شد اینرو بگم که ۱ روز درست کار میکنه ۳ روز کپ میکنه درزم کلا خطایی هم نداره این مشکل میتونه از ای سی یو باشه متشکرم

نمایه کاربر
AMIR N
دنده 1
نوع خودرو: slx&206
محل اقامت: کره زمین(اصفان)
تماس:

پست توسط AMIR N » 31 دسامبر 2017, 19:49

rasa11 نوشته شده:
25 دسامبر 2017, 03:38
سلام من یه ۲۰۶ اس دی دارم مدل ۸۶ v8 دریچه گاز پلاستیکی که در دورموتور ۳۰۰۰ گیر میکنه کپ میکنه بعده اینکه رسید دور موتور ۴۰۰۰ ماشین رو رها میکنه یه بار رفتم به ای سی یو دانلود زدن مشکل حل شد بعده یک هفته دوباره شروع شد اینرو بگم که ۱ روز درست کار میکنه ۳ روز کپ میکنه درزم کلا خطایی هم نداره این مشکل میتونه از ای سی یو باشه متشکرم
سنسور میل سوپاپ یا دور موتور عیب داره
و بیشتر هم مشکل از سنسور دور موتور هست ک اب رادیات روش میریزه
به این تاپیک سر بزنید ((حتما)) و منو تو ساخت این امپلی فایر همراهی کنید
viewtopic.php?f=5&t=104674

ارسال پست

بازگشت به “واحد كنترل كننده الكترونيكي (ECU)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان