قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

موتور شور معجزه گر !!!

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Daewoo

مدیر انجمن: امين قطبي

نمایه کاربر
mr.hadi
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Santafe
محل اقامت: تهران

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 11:40 am

سیلوی من درجا که کار میکرد یه صدای لق لق از تو موتور میداد.چند تا مکانیک نشون دادم یکی گفت استکان تایپیته-یکی گفت یاتاقانه- یکی گفت بلبرینگ سفت کن تایمه البته چون انواع این صدا ها رو قبلا" شنیده بودم میدونستم که حرف مفت میزنن.یه مکانیک خوب دوو درب روی سوپاپ( جایی که روغن میریزیم تو موتور) را برداشت گفت تو موتور خیلی رسوب کرده.یه موتور شور معرفی کرد گفت تو هر دوویی ریختم معجزه کرده.
قوطی فلزی - ساخت USA- مارک GUNK
ماشین رو ببرید تعویض روغنی-ماشین رو خاموش کنید-محلول رو بریزید تو موتور- 1 دقیقه بمونید تا کاملا" ته نشین بشه-ماشین رو بدون گاز دادن روشن کنید بزارید حداقل 10 و حداکثر 15 دقیقه درجا و با دور آروم کار کنه.ماشین رو خاموش کنید.روغن رو حتما" از پایین (از کارتر و نه با ساکشن ) خارج کنید.(اگه برید تو چال و ببینید چی از کارتر داره خارج میشه به قدرت این محلول پی میبرید .انگار که دیواره موتور کاردک خورده ) .دوباره 1 لیتر روغن 10 از بالا بریزید با فشار باد از کارتر خارج کنید تا اگه رسوبی تو موتور مونده کاملا" بیاد بیرون.حالا میتونید روغن جدید رو به موتور اضافه کنید.

چند تا نکته مهم :

1- اگه تصمیم به اینکار گرفتید حتما" از این مارک امریکایی استفاده کنید چون مارک چینی و آلمانی هم داره که مکانیک گفت امتحان کردم مثل این جواب نمیده.
2-حتما" باید فیلتر روغن قبلی رو با یه نو جایگزین کنید.چون توی اون قبلیه پر آشغال میشه.
3-رو قوطی نوشته 5 دقیقه و لی واسه تاثیر بیشتر بزارید حداقل 10 دقیقه و حداکثر 15 دقیقه کار کنه.
3-وقتی ماشین داره درجا کار میکنه بالا سر ماشین وایسید چون این تعویض روغنیها معتقدن باید 7-8 تا گاز حسابی به ماشین بدی تا به قول خودشون بهتر تمیز بشه,ولی رو قوطی نوشته فقط با دور کم و بدون گاز.
4-بهتره تایم رو خودتون بگیرید که دقیق در بیاد.

سیلوی من که نه تنها اون صدای لق لق موتورم از بین رفت کلی صدای ماشین سر حال و نرم شد.ایشالله شما هم استفاده کنید حالشو ببرید. :)

ضمنا" این مکانیکه دوره دیده کره بود گقته اونجا به ما گفتن تو دوو فقط باید از روغن لیکومولی و یا شل استفاده کرد.
نمایه کاربر
hamid_fs066
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Chery Fulwin2 Sport
محل اقامت: تهران - فرمانیه
تماس:

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 11:46 am

به سلامتي!

آقا آدرس و شماره تلفن اين مكانيك رو لطف كن بذار كه بقيه دوو سوارهاي TT هم بتونن برن و از اين روش براي سرحال كردن موتور استفاده كنن!

دستت درد نكنه!

:eek:
HamidRezaa

دانلود همه آهنگ های من:
https://www.radiojavan.com/artist/hamidrezaa
یا
http://www.irantunez.com/artist/hamidrezaa
نمایه کاربر
GMRACER
مدیر کلوپ Opel

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 11:50 am

mr.hadi نوشته شده: ضمنا" این مکانیکه دوره دیده کره بود گقته اونجا به ما گفتن تو دوو فقط باید از روغن لیکومولی و یا شل استفاده کرد.
مجاری عبور روغن دوو خیلی ظریف هست و اگه روغن رو دیر عوض کنید اونجا رسوب میگیره و همین باعث ایجاد صدا توی موتور میشه. پس روغن دوو رو زود باید عوض کنید. البته نه اونقدر که غیرمنطقی باشه. اون دو تا مارک روغن خوبن ولی اگه اصلیش پیدا بشه. آخه تو این وطن ما نمیشه جنس اصل پیدا کرد. همه چیز قلابی شده :!:
در روزگار جهل، شعور خود جرم است.
كيارش
نوع خودرو: PRADO & PATROL
محل اقامت: Tehran
تماس:

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 12:18 pm

مطمئناً فقط برای دوو نیست و برای ماشینهای دیگه هم قابل استفاده هست. لطفاً تعویض روغنی که هم این موتور شو را داشته باشه و حرف گوش کن هم باشه رو معرفی کن تا ما هم یه حالی به موتور 206 خودمون بدیم.راستی قیمت این موتورشور چنده؟
نمایه کاربر
mr.hadi

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 12:44 pm

البته همونطور که میدونید یکی از بزرگترین مشکلات موتور دوو این هستش که از اونجایی که فشار اویل پمپش یه کم زود کم میشه همین عامل باعث میشه موتور یاتاقان بزنه.این موتور شور یکی از خواص خوبش اینه که مجاری گرفته اویل پمپ رو هم باز میکنه و رو فشار روغن هم تاثیر خیلی خوبی داره.
آقا حمید برای این کار نیاز به اون مکانیک نیست .خودتون این موتور شور رو از لوازم یدکی فروشها تهیه کنید برید تعویض روغنی روغن ماشین رو عوض کنید.ولی باز واسه مشکلات فنی آدرس تعمیرگاه رو مینویسم.
(میدان آذری-خ شبیری-(جرجانی)-روبروی کارخانه آرد باختر-تعمیرگاه برادران)
البته کار دوو و هیوندا میکنه.اسمش هست خسرو .اینم موبایلش :09127786529
در مورد روغنها هم تا اونجایی که من تحقیقات کردم این روغنهای مارک دار همگی با بشکه از انور میاد اینجا تحت لیسانس پر میشه.ولی باز تو اینا لیکومولی رو بیشتر قبول دارم چون دفترشون نزدیک محل کارمه و دیدم خارجی ها اونجا رفت و آمد میکنن.
این موتور شور رو از همون آدرسی که دادم از یه لوازم پیکانی خریدم.ظاهرا"اکثر لوازم فروشیها دارن.قیمتش هم 5,000 تومن.
اتفاقا" این تعویض روغنیه اصلا" حرف گوش کن نبود با وجود اینکه کلی سفارش کردم نباید ماشینو گاز بدی یه لحظه ازش چشم برداشتم دیدم دستشو برده سمت سیم گاز تو کاپوت :???: :???: :???: :???:
آخرین ويرايش توسط 1 on mr.hadi, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
مرموز
يار همراه
نوع خودرو: پرشیا و 206 V9
محل اقامت: تبريز

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 12:47 pm

ببينم وقتي محلول رو ميريزي روغن موتور قبلي هم بمونه يا محلول تنها كار بكنه؟
يعني روغن موتور رو خالي بكنيم يا بمونه؟
نمایه کاربر
mr.hadi

سه‌شنبه 19 آبان 1388, 12:50 pm

نه عزیز.باید ماشین رو خاموش کنی به همون روغنی که تو ماشینه اضافه کنی .بعد ماشینو روشن کنی بزاری 15 دقیقه با همون روغن کار کنه.
نمایه کاربر
a_mehr
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو، ماکسیما، کرونا
تماس:

جمعه 22 آبان 1388, 9:34 pm

دوستان حالا از بحث روغنی که بیایم بیرون کس دیگه ای این محلول رو آزمایش نکرده؟

نتیجه اش رو به ما بگه

آقا مهدی تو که آزمایش کردی الان ماشینت سالم به نشتی و خرابی نیافتاده

مثلا ممکنه یکی از پیستونا رو شسته باشه این محلوله. قویه دیگه آمریکاییم که هست :x

اتفاقه دیگه گفتم شاید افتاده باشه . یه توضیح بده ببینیم هنوزم ماشین روبه راه؟
امیر هستم ، ارادت داریم

viewtopic.php?f=344&t=94503
نمایه کاربر
mr.hadi

شنبه 23 آبان 1388, 8:42 am

هادی هستم !!! :-o
نه ماشین عالی کار میکنه.اتفاقا" این یک هفته کاملا صدای موتور رو تحت نظر داشتم ماشالله صاف صافه.
تازه دیروز مکانیکه یه چیز گفت که حسابی خیالم راحت شد.
اولا " توصیه کرد 2 تا در میون موقع تعویض روغن از این محلول استفاده کنم .چون باعث میشه موتور همیشه تمیز و بدون جرم بمونه.
دوما" که میگه استکان تایپیته دوو به اندازه ی یه انگشته و خیلی دیر جرم میگیره و صداش در میاد ولی هیوندای ( ورنا وآوانته ) استکان تایپیتش از یه بند انگشت هم کوچیکتره و اگه یه کم روغن دیر عوض بشه فورا" روش جرم میبنده و صدای ناجور از موتور در میاد وتنها علاجش همین GUNK هستش.تازه واسه هیوندا 45 دقیقه الی 1 ساعت میزارن درجا کار کنه.
نمایه کاربر
nimarace
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سیلو ، پونتیاک, slx
محل اقامت: بام ایران (بروجن)

یک‌شنبه 24 آبان 1388, 12:02 am

سلام من دارم 1 کارتن کامل دلتون بسوزه واقعا توپه وقتی استفاده کردم و بعدش درب قالپاق موتور را برداشتم شوکه شدم چون مثل این بود که قطعات موتور نو شده حتما استفاده کنید ضرر کردید با من . از نمایندگی پازوکی خریدم = خ امیر کبیر-بین سعدی و ملت پلاک 106 خریدم نمیدونم الان داره یا نه اما مهمتر
1- همه روغنها در ایران پایشون یکی هست و چه توتال چه شل و .... همه یکی هستن پس گول اسم و رسمشون را نخورید اینجا ایرانه نه اورپا یا ... که هر شرکتی واقعا یک نمایندگی از خودش داشته باشه و همه تحت لیسانس هستن پس مارک الکی هست
2- به اندازه کارکرد توصیه شده بر روی روغن از آن کار نکشید و حتما با هر روغن عوض کردن فیلتر هم عوض کنید
3- دوو با گالن سر و کار داره یعنی موتور 1 گالن کافیشه (3.75 لیتر ) نه 4 لیتر
4- من به خاطر استفاده از روغن مثلا خارجی موتور را تعمیر کردم قطعاتش مثل یک موتور 20 ساله جرم روغن داشتن ولی حالا جرمی نیست به خاطر = عوض کردن روغن و فیلتر زودتر از موعد مقرر - استفاده از روغن 40 -استفاده از همین روغن وطنی ایرانول که واقعا خوبه - و در آخر محلول شوینده که واقع خوبه و حرفی باقی نمیزاره قیمتشم مناسبه
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “كلوپ دوو DAEWOO”