تاپیک جامع مشکلات برق دوو

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Daewoo

مدیر انجمن: امين قطبي

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز
محل اقامت: KWT

Re: تاپیک جامع مشکلات برق دوو

پست توسط MOHAMMAD1346 » 30 سپتامبر 2017, 11:24

sina-daewoo نوشته شده:سلام دوستان
من تازگی ها یه سیلو مدل 81 گرفتم راضیم ازش یه مشکل دارم که گیجم کرده:
خودرو بدون هیچ مشکلی استارت میزنه و باتری خالی نمیکنه ولی هنگام استفاده از ادوات برقی چراغ دینام به صورت کم رنگ روشن میشه و
خودرو دچار افت شتاب و بد کار کردن میکنه مثل زمانی که دلکو ریپ بزنه این مشکل وقتی شیشه بالابر ها میره بالا و چراغ ها روشن هستش اتفاق میفته.
برای حل مشکل یه دینام آکبند با مارک فینکس خریدم انداختم روش ولی مشکل حل نشد و اینم بگم بعضی وقتا موقع استارت زدن سوییچ رو که میچرخونی استارت
نمیزنه و دوباره که میبندم و باز میکنم استارت رو میزنه این اتفاق هر 10 استارت یه بار پیش میاد اینو گفتم که ایراد استارت به ولتاژ باتری مربوط میشه یا نه.
سیم کش میگه باتری هم سالم هستش و از مسیر سر سیم خروجی دینام تا باتری افت ولتاژ اتفاق میفته و پیشنهادش اینه که یه سیم نمره 4 از خروجی دینام
مستقیم بکشیم باتری تا مشکل حل بشه.
لطفا راهنمایی کنین 340 تومن پول دینام الکی دادم یعنی چیکار کنم؟؟؟
کسی اصلا با همچبن مشکلی روبه رو شده چه جوری حلش کردین؟؟؟
سلام
عجله کردین در خرید دینام
چراغ دینام وقتی کم نور روشن میشه که ذغال دینام در حال تمام شدنه و یا یک جائی اتصال ضعیف به بدنه وجود داره
بنده وقتی ماشین رو میشورم اگر آب بریزه روی دینام بعدش وقتی موتور رو روشن میکنم چراغ دینام کم نور روش میشه و بعد از یک دقیقه که آب بخار میشه خاموش میشه
در مدار برق دینام ماشینتون هم یک جائی اتصالی ضعیف وجود داره خصوصاً جائی که سیمها به دینام وصل میشه و یا در سیمهای دینام به باتری
==========
مشکل گیر کردن استارتر یا از توی قطعه ی تهِ سوئیچ هست یا از توی آهنربای توی استارتر . همون قطعه ی بالائی استارتر که آهنربا و دوشاخه و رله داخلش هست . شاید سرویس و تمیز شدن میخواد
====================

صرفه جوئی میلیونی در هزینه های خودرو
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.p ... &start=410

همه عالَم گشتم و عاشق شدم صد بار
ندیدم من عشقی به از عشقِ پروردگار
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز

پست توسط MOHAMMAD1346 » 30 سپتامبر 2017, 11:34

Sms1368 نوشته شده:سلام بر استادان گرام و دوو سوار

مدتیه که استپر موتورم کار نمیکنه و راستش چون هوا گرم بود نیازی بهش نداشتم ... میخوام درستش کنم ولی چک که کردم استپر ظاهرا سالمه ولی برقش قطع شده چطور میشه براش برق بکشم؟ فیوز خاصی داره ؟

با اهم متر میشه برقشو چک کرد چطور؟ ممنونم
سلام
استپر مستقیماً از ecu فرمان میگیره
با باز کردن سوئیچ سرش میاد بیرون یعنی از بازش کرده باشین و فیشش وصل باشه سرش میافته بیرون . برای تمیز کردنش بعضبها با همین روش سرش رو در میارند و بعد از شستن داخلش با بنزین و تکاندنش و کمی گریس زدن به زروه ی سرش , سرش رو کمی میبندند و با فشار دادن تا آخر جا میزننش و بعدش ریست میخواد
اگر با باز کردنِ سوئیچ سرش تکون نمیخوره پس یا سوخته یا برقش قطعه
باید ولتمتر رو بذارین روی 12V DC و یکی سوپیچ رو باز کنه , شما ولتاژ توی فیشش رو چک کنین

وقتی سوئیچ باز میشه کامپیوتر فقط دو سه ثانیه برق میده به استپر پس اون کسی که داخل ماشینه باید سوئیچ رو باز کنه شما تست کنین . دوباره سوئیچ رو ببنده و 4 ثانیه صبر کنه و دوباره باز کنه و شما ولتاز رو چک کنین
اگر اصلا برق نمیاد براش پس سیمها قطعی داره

Mr.mokhtari
نوع خودرو: Daewoo cielo

پست توسط Mr.mokhtari » 30 سپتامبر 2017, 18:30

سلام
اساتید گرامی ماشین من دوو سیلو هنگام استارت زدن گاهی استارت نمیزنه یه بار انقد زدم که از ای سی یو دود در اومد شانس آوردم ای سی یو نسوخت فقط چندتا سیم مشکی رنگ بهم چسبیده بودن.نمیدونم از کجا اتصالی داره اطراف استارت هم نگاه کردم مشکلی نداره.فقط هنگام استارت زدن این مشکل پیش میاد با تقه که روشن میشه خوب کار میکنه استارت که میزنم هر از گاهی تق صدا میده و نمیزنه مطمینم که استارتم سالمه
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز

پست توسط MOHAMMAD1346 » 01 اکتبر 2017, 12:43

Mr.mokhtari نوشته شده:سلام
اساتید گرامی ماشین من دوو سیلو هنگام استارت زدن گاهی استارت نمیزنه یه بار انقد زدم که از ای سی یو دود در اومد شانس آوردم ای سی یو نسوخت فقط چندتا سیم مشکی رنگ بهم چسبیده بودن.نمیدونم از کجا اتصالی داره اطراف استارت هم نگاه کردم مشکلی نداره.فقط هنگام استارت زدن این مشکل پیش میاد با تقه که روشن میشه خوب کار میکنه استارت که میزنم هر از گاهی تق صدا میده و نمیزنه مطمینم که استارتم سالمه
سلام
احتمالها:
مشکل در قسمت بالای استارتر که رله و دوشاخه و آهنربای الکتریکی داره . ممکنه فقط تنظیف و گریسکاری میخواد
رله ی برق موتور گیر داره . با یک رله شبیه خودش در جعبه فیوز جابگاش کنین و تست کنین . اگه نمیدونین کدوم رله هست , رله ها رو تک تک بردارین و استارت بزنین. اونی که برق استارت رو قطع میکنه همونه
ممکن هست ترمینال ته سوئیچ که سیمها بهش وصله مشکل داره .
باز کردنش ساده هست . و نیاز به درآوردن توپی سوئیچ نداره
داخلش ممکنه پلاتینها خورده شده و گاهی برق نمیده به رله ی توی قسمت بالای استارتر .
نمایه کاربر
Sms1368
شروع حركت
نوع خودرو: دوو ریسر 92

پست توسط Sms1368 » 07 اکتبر 2017, 08:28

سلام به همه، روزتون خیر، من به یه مشکل عجیب دیگه برخورئم که کلافم کرده
وقتی ترمز میگیرم یا راهنما میزنم چراغ دینام روشن میشه در بقیه حالات حتی وقتی چراغارو روشن میکنم چراغ دینام نرمال و خاموشه، باتری نو انداختم ولی بازم بی فایده بود
نظر کارشناسانه ی شما را نیازمندیم
پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است!!!
نمایه کاربر
erteash
دنده 3
نوع خودرو: 405xu7_تیبا_ریسر

پست توسط erteash » 07 اکتبر 2017, 20:24

Sms1368 نوشته شده:سلام به همه، روزتون خیر، من به یه مشکل عجیب دیگه برخورئم که کلافم کرده
وقتی ترمز میگیرم یا راهنما میزنم چراغ دینام روشن میشه در بقیه حالات حتی وقتی چراغارو روشن میکنم چراغ دینام نرمال و خاموشه، باتری نو انداختم ولی بازم بی فایده بود
اگه منظورتون روشن شدن کم رنگ چراغ دینامه،
دوو ماهم همین بود ، مخصوصا وقتی دینام پرایدی انداختم که قویتر از قابریکش هم هست.
والله زیاد پی رفعش نرفتم چون مهم نیست زیاد ، مهم اینه که دینام درست شارژ کنه ، باتری رو هم الکی عوض کردید ، ربطی نداره ،
بنظرم ایراد از ضعف در سیم منفی چراغ ها و راهنماهای عقبه ، چون مسیر هم طولانیه و سیم ضعیف
شما سیم منفی که به چراغ های عقب رفته پیدا کنید ، یک انشعاب ازش بگیرید و به بدنه پیچ کنید ، فک کنم مشکل حل شه
MOHAMMAD
ما سینه زدیم ، بی صدا باریدند
از هرچه که دم زدیم، آنها دیدند
ما مدعیان صف اول بودیم
از آخر مجلس، شهدا را چیدند
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز

پست توسط MOHAMMAD1346 » 10 اکتبر 2017, 01:08

Sms1368 نوشته شده:سلام به همه، روزتون خیر، من به یه مشکل عجیب دیگه برخورئم که کلافم کرده
سلام
عاقبتِ شما بخیر
ممکنه سیم منفی باتری به بدنه درست اتصال نداره به بدنه یا به سر باتری
BehradRs
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط BehradRs » 09 نوامبر 2017, 16:01

سلام..
امروز که میخواستم سوار ماشین بشم .. ریموت دزدگیرو زدم.. اما در ماشین باز نشد... با کلید باز کردم. بعد سوار ماشین که شدم. خواستم روشن کنم دیدم چراخ های پشت امپر روشن نمیشه و ماشین خود به خود چراغ چهارراهنما میزنه.. وقتی استارت میزنم اصلا روشن نمیشه.. اگه کمکم کنید مشکلو حل کنم خیلی ممنون میشم.. خیلی ممنون
ماشین: دوو سی یلو
نمایه کاربر
erteash
دنده 3
نوع خودرو: 405xu7_تیبا_ریسر

پست توسط erteash » 09 نوامبر 2017, 17:39

BehradRs نوشته شده:سلام..
امروز که میخواستم سوار ماشین بشم .. ریموت دزدگیرو زدم.. اما در ماشین باز نشد... با کلید باز کردم. بعد سوار ماشین که شدم. خواستم روشن کنم دیدم چراخ های پشت امپر روشن نمیشه و ماشین خود به خود چراغ چهارراهنما میزنه.. وقتی استارت میزنم اصلا روشن نمیشه.. اگه کمکم کنید مشکلو حل کنم خیلی ممنون میشم.. خیلی ممنون
ماشین: دوو سی یلو
دزدگیرت خراب شده.کاری از کسی برنمیاد جز نصاب دزدگیر
MOHAMMAD
ما سینه زدیم ، بی صدا باریدند
از هرچه که دم زدیم، آنها دیدند
ما مدعیان صف اول بودیم
از آخر مجلس، شهدا را چیدند
handsclean
نوع خودرو: دوو سیلو

مشکل آنتن برقی دوو سیلو

پست توسط handsclean » 03 دسامبر 2017, 00:23

با سلام خدمت عزیزان
من آنتن برقی دووم خراب شده و تکون نمیخوره،یه اشکالی تو اون کیت آنتن هستش ، چون تست که کردم موتور آرمیچر به صورت تکی سالم هستش ولی وقتی سیم کیت رو بهش وصل میکنن هیچ تکونی نمیخوره
به نظر شما آیا کسی هست که بتونه اون کیت و بورد آنتن رو عیب یابی کنه و بفهمه کجاش سوخته؟ چون اکثرا همه تعویض کار هستن و متخصص تعمیرکار دیگه به سختی گیر میاد
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ دوو DAEWOO”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان