ایراد در گیربکس i30

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي Hyundai

مدیر انجمن: amirata71

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
dr.hanzaleh
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: hyundai i30 , SD V9
محل اقامت: در حال حرکت...

ایراد در گیربکس i30

پست توسط dr.hanzaleh » 23 ژولای 2013, 15:36

سلام
دوستان i30 دار و دوستان وارد به گیربکس اتومات کمک کنند
داستان از اونجا شروع میشه که وقتی که از p به R و یا از N به R میخواستم برم ماشین تقه بدی تو R میخورد و اکثرا حدود 3 ثانیه طول میکشید تا درگیر بشه! اینو تو پیش دوستان i30 دار مطرح کردم و اینحالت رو تو گیربکس های کره ای طبیعی اعلام کردن! من خیلی تو کتم نرفت که اینجوری باشه و تحقیقی که تو فروم i30owners کردم دیدم اونجا اینو ایراد میدونن!
قبلا هم اینو پیش نمایندگی ارومیه (فعلا ساکن ارومیه م ) مطرح کردم و اونا گفتن که احتمالا با آپدیت برطرف بشه!!
بعد مدتی که واسه آپدیت رفتم دستگاه Gscan رو که وصل کردن گفتن ظاهرا آپدیت نداره ولی گیربکس رو reset کردن با اون دستگاه و شیف سلکتور رو هم تنظیمش کردن!
بعد از اتمام کار برای دور زدن رفتم بیرون ولی اینبار اتفاق عجیبی افتاد ! وقتی از 2 میخواست به 3 بره گیربکس گیج میزد و چند بار گاز میخورد و بعد میفرت تو 3 ! اینحالت تا حدی از 3 به 4 هم بود !!
برگشتم نمایندگی دادم سوار شن ببینن چش شده که مهندسش گفت ساعتی گیربکس خرابه و این مشکل تو i30 ها زیاده( اتفاقا یکی دیگه اونجا بود که همین مشکل رو داشت و فرستادن ساعتی شو عوض کنن )!! بهش گفتم از وقتی ریست کردی اینجوری شده ولی قبول نمیکرد و میگفت از قبل بوده و امکان نداره با ریست اینجوری بشه !! خلاصه اینکه گفت 2 تا 3 میلیون هزینه شه ! ماشین هم وارداتیه و گارانتی نداره !
البته اینو بگم که قبلا اصلا یه همچین حالتی نداشت ! یه تحقیق کوچک کردم دیدم بعضی ها تو آمریکا این مشکل رو تو ماشین های نو شون هم داشتن و ظاهرا بخاطر این بوده که گیربکس طول میکشه تا با رانندگی راننده آداپته بشه!
امروز صبح حدود 2 ساعتی باهاش تو حالات مختلف رانندگی کردم . دنده 3 دیگه خیلی گیج نمیزنه و عموما نرم جامیره . البته یه تاخیر ریز داره ولی تو دور موتور چیز خاصی نشون نمیده! ولی هنوز تو دنده 4 با خودش درگیره و دور موتور چندبار بالا و پایین میشه تا درگیر بشه!!
بنظرتون این مشکل نرم افزاریه یا اینکه مال ساعتی و شیر برقی هاست ؟!
در ضمن گفت اگه ببرم تهران امکانش هست تهران فقط شیربرقی خراب شده رو تعویض کنه و نیاز نیست کمپلت تعویض بشه!! یه چیزایی در مورد داغی و ... گفت که چیزی سر در نیاوردم!
دوستان کمک کنند ! این مشکل واقعا رو اعصابه!
Sorosh_majdeddin
نوع خودرو: I30

Re: ایراد در گیربکس i30

پست توسط Sorosh_majdeddin » 06 ژوئن 2017, 21:10

سلام. خوبين؟ ببخشيد اين مشكلتون چطوري حل شد؟ من گيربكسم ٣ ثانيه موقع حركت تاخير داره تا راه بيوفته
ارسال پست

بازگشت به “کلوپ هيونداي Hyundai”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mehrvarz2000 و 2 مهمان