بخاری سيناد

تصویر محصول کیش خودرو

مدیر انجمن: دينگاليگا

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:

- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
iransas
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو GTi93
محل اقامت: سنگسر

Re: بخاری سيناد

پست توسط iransas » 04 فوریه 2014, 10:01

سلام.
راياتور مسي بهتره يا رادياتور آلومينيومي؟
Hossein
yellow
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان-اردی-سیناد-پژو
محل اقامت: گرگان

پست توسط yellow » 04 فوریه 2014, 10:17

سلام .من پروژه مملی رو امتحان کردم و مملی جان ممنون .اما به علت خروجی معمولی ..چنان گرمایی اون پشت احساس نمیشه..یعنی هوا اینقدر سرده که تا به پشت برسه یخ میشه..بنابراین دوباره برش گردوندم جلو...اما پروژه آقا یاسر گل رو هم باید تست کرد...دادا شرمنده من خیلی سوال میکنما..از ندونستنه دیگه ..
آقا این رادیات بخاری کجاست ؟ اخه من تا حالا ندیدمش :-D
هر روز به این سوال فکر میکنم آیا خودروسازهای ما این توهم که ماشینهایشان ایمن، استاندارد و ارزان است را باور دارند یا اینقدر بازیگرهای خوبی هستند.
نمایه کاربر
rani_holoo
نوع خودرو: سیناد2
محل اقامت: اصفهان

پست توسط rani_holoo » 04 فوریه 2014, 10:34

مسی گرمای بیشتری داره اما اگهگیر بیاد
علیرضا جان شما خود بخاری که زیر داشبورده روباز کنی داخلش راذیاتوره
نمایه کاربر
مازيار
يار قديمي
نوع خودرو: گرامی ِ N
محل اقامت: خاک پاک تیونینگ تاک!!
تماس:

پست توسط مازيار » 04 فوریه 2014, 10:50

iransas نوشته شده:سلام.
راياتور مسي بهتره يا رادياتور آلومينيومي؟
آلومینیومی زودتر گرم میشه. زودتر هم سرد میشه. مقاومه در مقابل پوسیدگی و معمولا قابل تعمیر نیست.
مسی دیرتر گرم میشه و دیرتر گرما از دست میده، در مقابل پوسیدگی چندان مقاوم نیست ولی قابل تعمیره.
- سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول می گیرد.
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 04 فوریه 2014, 12:32

حرف شما کاملا درسته اما وقتی رادیاتور مسی گرم میشه دیر تر سرد میشه و بیشتر از المینیوم گرم میشه و میمونه
نمایه کاربر
iransas
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو GTi93
محل اقامت: سنگسر

پست توسط iransas » 04 فوریه 2014, 19:19

ممنون از راهنمايي دوستان عزيز.پس نتيجه ميگيريم رادياتور مسي بهتره.
Hossein
نمایه کاربر
مازيار
يار قديمي
نوع خودرو: گرامی ِ N
محل اقامت: خاک پاک تیونینگ تاک!!
تماس:

پست توسط مازيار » 04 فوریه 2014, 23:25

rani_holoo نوشته شده:حرف شما کاملا درسته اما وقتی رادیاتور مسی گرم میشه دیر تر سرد میشه و بیشتر از المینیوم گرم میشه و میمونه
اون قسمتی از حرفتون که مارک کردم، اشتباه هست.

پ.ن: هیچ بهتر و بدتری وجود نداره. ولی در کل استفاده از مس در ساخت رادیاتور به دلایل مختلف دیگه منسوخ شده و نزدیک به کل ماشینهای جدید رادیاتورهاشون (چه بخاری، چه رادیاتور اصلی و...) آلومینیومی هست.
- سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول می گیرد.
yellow

پست توسط yellow » 05 فوریه 2014, 08:51

والا جنسش هر کدوم که باشه نباید خیلی رو گرما تاثیر داشته باشه چون شرکتها اکثر تلاششون رو میکنند که از جنسی با بیشتین بازدهی استفاده کنند..البته مس هادی بهتریه و گرونتره اما از مس خوب و خالص که استفاده نمیشه تو رادیات بنابراین حدس من اینه جنسش رو زمان گرم شدن شاید اما رو میزان گرمای خروجی نباید خیلی تاثیر داشته باشه..بیشتر طراحی اون رادیاتوره که بازده گرما رو بالا میبره.منظور نحوه عبور هوا و شکل پره های رادیاتوره..و چون طراحی نوسان قیمت نداره و یک بار انجام میشه معمولا سعی میکنند بهترین طراحی رو انجام بدن شرکتها .... به هر حال یه چیزی تو ایران ثابت شده و اونم اینه که به دلیل ساخت و تولید هرگونه قطعه عجیب و غریب با هر گونه کیفیت و نحوه ساخت بهترین پاسخ به سوالات رو تجربه میده نه علم مهندسی و چون یاسر استفاده کرده با احترام به دوستمون مازیار من باشم حتما مسی میگیرم ..حتی اگه تاثیرش فقط بار روانیش باشه :cool:
هر روز به این سوال فکر میکنم آیا خودروسازهای ما این توهم که ماشینهایشان ایمن، استاندارد و ارزان است را باور دارند یا اینقدر بازیگرهای خوبی هستند.
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 05 فوریه 2014, 11:45

داداش متاسفانه من مسی گیر نیوردم و همون المینیومی فابریک پراید که کارتونش هم سبزه گرفتم و با جازت یه جای صحبتت رو من تصحیح میکنم - شرکتای خوردرو سازهای ایران هر جنسی که باهاشون ارزون تر تموم بشه همون روا ستفاده میکننو کاری به جنسش و بازدهیش ندارن مثل تو دری های 405 و داشبوردش که تا چند سال پیش از جنس چرم مصنوعی بودکه زیرش رو فوم زده بودن اما الان که دیگه خودتون میدونید
yellow

پست توسط yellow » 06 فوریه 2014, 12:39

rani_holoo نوشته شده:داداش متاسفانه من مسی گیر نیوردم و همون المینیومی فابریک پراید که کارتونش هم سبزه گرفتم و با جازت یه جای صحبتت رو من تصحیح میکنم - شرکتای خوردرو سازهای ایران هر جنسی که باهاشون ارزون تر تموم بشه همون روا ستفاده میکننو کاری به جنسش و بازدهیش ندارن مثل تو دری های 405 و داشبوردش که تا چند سال پیش از جنس چرم مصنوعی بودکه زیرش رو فوم زده بودن اما الان که دیگه خودتون میدونید
اره این حرفت البته کاملا درسته دادا..مدتی هم هست که قطعاتی تحت عنوان یک بار مصرف :shock: (تعمیر کارها این اسم رو روش گذاشتن) وارد کشور شده (امان از این تحریم ها) :cry: که باعث شده کلا دیگه شکل و شمایل و جنسی که در قطعه اصلی به کار رفته فراموش بشه و معمولا بعد از حداکثر و حداکثر یک ماه یا حتی در بعضی مواقع یک بار استفاده خراب میشه و از بین میره..که طبق گفته تعمیرکاران عزیز در پراید و 405 متاسفانه بیشترین استفاده رو داره..و واسه خود من که برای 405 دوستم قطعه خریدم اون هم از نمایندگی و با ارم اصلی بودن چند بار پیش اومده......
ارسال پست

بازگشت به “سیناد Sinad”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان