صدای موتور در داخل و خارج ماشین

تصویر محصول کیش خودرو

مدیر انجمن: دينگاليگا

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:

- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
yellow
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان-اردی-سیناد-پژو
محل اقامت: گرگان

صدای موتور در داخل و خارج ماشین

پست توسط yellow » 15 ژانویه 2014, 14:49

سلام .اقا من همیشه احساس میکنم صدای ماشین من نسبت به صدای ماشین های دیگه مثل ال نود خیلی زیاده..همه از من میپرسن اگه موتور مگانه و گیربکس هم ال نودی یا مگانیه :( پس چجوریه که ماشینت اینقدر صدای موتورش زیاده همه دوستام فکر میکنن این ماشین فیلتر اسپرتی چیزی روش نصبه یا تقویت شده :hah: ..علت ها رو بررسی کرده به جواب های زیر رسیدم
1.اگزوز : میگفتن چون اگزوز 405 صداشو خوب نمیتونه بگیره .اما من فکر نمیکنم دلیلش این باشه
2.واسکازین و گیربکس : میگفتن صدا ممکنه به خاطر جنس واسکازین عمرش یا خرابی گیربکس باشه که من واسکازین رو عوض کردم و گیربکسم توپه
3. روغن موتور : روغن موتور در مصرف شتاب و صدای موتور تاثیر زیادی داره به خصوص در خانواده رنو که هفته دیگه میخوام عوضش کنم
4. فیلر و شمع ها : که من هم ماشینو توپ فیلر زدم و وضعیت شمع ها بد نیست
5. چرخ ها و بلبرینگ ها : علی الظاهر که وضعیت خوبی دارند و خوردگی یا شکستگی یا کم گریسی مشاهده نمیشه اما دقیق نمیدونم بلبرینگ ها رو چجوری باید چک کنم

آقا فعلا اینها به نظرم میرسه اگه دوستان دلایل دیگه هم که قوی باشه دارند بگن لطفا و در ضمن راه حل مشکل رو حتما بگن و فراموش نکنند ..ضمنا بگید خودروی سیناد شما صداش از نظر بقیه چطوره ؟ و چجوری به نظر میرسه
هر روز به این سوال فکر میکنم آیا خودروسازهای ما این توهم که ماشینهایشان ایمن، استاندارد و ارزان است را باور دارند یا اینقدر بازیگرهای خوبی هستند.
نمایه کاربر
iransas
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: دوو GTi93
محل اقامت: سنگسر

Re: صدای موتور در داخل و خارج ماشین

پست توسط iransas » 15 ژانویه 2014, 17:55

سلام علي جان. روغن موتور تاثير به سزايي تو صداي موتور داره من elf ريختم صدا خيلي كمتر شد و موتور هم با تك استارت روشن ميشه تو هر دمايي.
لوله اگزوز ماشين رو از زير نگاه بنداز ببين كاتاليزور داره يانه؟اگه كاتاليزور رو برداشته باشن صداي ماشين زياد ميشه.
Hossein
نمایه کاربر
rani_holoo
نوع خودرو: سیناد2
محل اقامت: اصفهان

پست توسط rani_holoo » 15 ژانویه 2014, 18:20

سلام علی جان همونطور که دوستمون گفت روغت موتور elf بهترنه و شما گلویی اگزوز و واشر منیفولد هم چک کن که باعث صدای زیادی میشن . شمع ها هم بهترین گزینه بوش تک پلاتین دوخط مشکیه که تو صدا تاثیرچندانی نداره و حتما اگه ماشین زیر پای خودت نبوده یه سر برو مکانیکی و بکو کارتل ماشینو بیاره پایین تا اویل پمپ سرویس بشه چون فشار روغن تو صدای موتور این ماشین تاثیر زیادی میزاره و اگه کثیف باشه و رسیدگی بهش نشه هزینه بالای موتور که حدود 3 میلیون هست میوفته رو دستت
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 20 ژانویه 2014, 09:21

آقا یه یه سئوال میخوام ماشینو فیلر گیری کنم فیلر چند روش بگیرم
yellow

پست توسط yellow » 21 ژانویه 2014, 11:28

iransas نوشته شده:سلام علي جان. روغن موتور تاثير به سزايي تو صداي موتور داره من elf ريختم صدا خيلي كمتر شد و موتور هم با تك استارت روشن ميشه تو هر دمايي.
لوله اگزوز ماشين رو از زير نگاه بنداز ببين كاتاليزور داره يانه؟اگه كاتاليزور رو برداشته باشن صداي ماشين زياد ميشه.
سلام دادا..من هر چی گشتم الف فرانسه که نیست ..الف ا م ا ر ا ت هم نیست باشه هم گرگان 140 تومنه- الف ایرانی هست که تحت لیسانسه ..نظرت راجع بهش چیه و شما الف رو از کجا گیر اووردین ؟؟
هر روز به این سوال فکر میکنم آیا خودروسازهای ما این توهم که ماشینهایشان ایمن، استاندارد و ارزان است را باور دارند یا اینقدر بازیگرهای خوبی هستند.
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 21 ژانویه 2014, 11:31

داداش من الف رو از جنوب برام میفرستن و الان 2تا قوطیش هم دارم البته الف 40 10 و بقیمت 55 تومن تا یک ماه پیش بود
yellow

پست توسط yellow » 21 ژانویه 2014, 11:40

rani_holoo نوشته شده:سلام علی جان همونطور که دوستمون گفت روغت موتور elf بهترنه و شما گلویی اگزوز و واشر منیفولد هم چک کن که باعث صدای زیادی میشن . شمع ها هم بهترین گزینه بوش تک پلاتین دوخط مشکیه که تو صدا تاثیرچندانی نداره و حتما اگه ماشین زیر پای خودت نبوده یه سر برو مکانیکی و بکو کارتل ماشینو بیاره پایین تا اویل پمپ سرویس بشه چون فشار روغن تو صدای موتور این ماشین تاثیر زیادی میزاره و اگه کثیف باشه و رسیدگی بهش نشه هزینه بالای موتور که حدود 3 میلیون هست میوفته رو دستت
سلام .داداش گلویی اگزوز رو که عوض کردم هیچ نشتی نداره چک کامل شده اما اگزوز کار میگه چون ماله پژو هستش صداش زیاده... این منوفیلد چیه و واشرش کجاست ..این واقعا واقعا واسم سواله و رو اعصابمه...ضمنا شما هم اگه میدونی ELF از کجا گیر میاد و با چه قیمتی بگو داداش که درموندشم....اما اویل پمپ رو سرویس کامل کردم .کلا موتورمو تعویض کردم من .اویل پمپ در حد نو شده پس احتمال اینکه از اون باشه خیلی کمه.شمع هام هم فعلا خوبه 7000 تا کار کرده. نظرت حالا چیه داداش ؟
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 21 ژانویه 2014, 17:20

شما جلو موتور زیر همو کاور نقره ای که نگاه کنی یه قطعه چدنی هست که یه سمتش به سرسیلندره و سر دیگش هم به اگزوز و با خرابی واشر هر دو سمت صدای موتور زیاد میشه و علی جان میتونی یه پارازیت گیر پیکان هم سر راه اگزوزبزاری که بی تاثیر نیست . الف از بوشهر واسم میفرستن واست قیمت جدید میگیرم و بهت اطلاع میدم در مورد شمعها مشکلی نیست و اگه وقت کردی فقط سرویسشون کن
yellow

پست توسط yellow » 22 ژانویه 2014, 08:57

rani_holoo نوشته شده:شما جلو موتور زیر همو کاور نقره ای که نگاه کنی یه قطعه چدنی هست که یه سمتش به سرسیلندره و سر دیگش هم به اگزوز و با خرابی واشر هر دو سمت صدای موتور زیاد میشه و علی جان میتونی یه پارازیت گیر پیکان هم سر راه اگزوزبزاری که بی تاثیر نیست . الف از بوشهر واسم میفرستن واست قیمت جدید میگیرم و بهت اطلاع میدم در مورد شمعها مشکلی نیست و اگه وقت کردی فقط سرویسشون کن
سلام.اقا من کلا 2 بار اگزوزم رو میشه گفت عوض کردم یه خاطره خیلی جالب هم دارم ازش که بعدا ایشالا تو یه پست مناسب میگم
اما دقیقا همون زیر قالپاق که شما گفتی گلویی رو من عوض کردم اما گلویی من واشر نداشت .فروشنده هم که ادم معقول و منصفیه گفت اگزوز سیناد گلوییش همینه و فابریکی بدون واشره مثل بیوک میمونه.خلاصه بستمش رو ماشین اما چون یه اگزوز کار ماهر بست خودش یه مدل گلویی درست کرد که اصلا ماشین نشتی نداشته باشه.راه تستش هم اینه که خروجی اگزوز رو واسه چند ثانیه میبندی اگه سوراخی چیزی باشه نشون میده .که من هر چی بستمش خروجی ندیدم.اما ممکنه اگزوز انباریش خراب باشه یا کاتالیزورش که اونها رو نمیدونم چجوری چک کنم.
این پارازیت گیر پیکان که میی چی هست دادا و کجا میخوره ؟ اول .آخر؟ کارش چیه اصلا ؟ تاثیری رو جون ماشین و مصرف که نداره ؟
قیمت روغن هم هر کی بگیره دمش گرم چون اینجا واقعا گرونه. ضمنا بگید روغنتون کجاییه و مگه همه 10 40 نمیریزن ؟ و ایا این روغن همونیه که تو ال نود میریزن یا فرق داره ؟
ممنون
نمایه کاربر
rani_holoo

پست توسط rani_holoo » 22 ژانویه 2014, 16:33

درسته سیناد بدون واشره و باید واسش واشر بسازی که من با این کار اگزوزم کاملا صداش خفه شد . اگه صدا از عقب بیاد مربوط به انیاری میشه . پارازیت گیر اول بسته مشه حدود زیر موتور بعد بست اگزوز به موتور . معمولا همه 20 50 میریزن و این همون روغن ال 90
ارسال پست

بازگشت به “سیناد Sinad”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان