نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

تصویر

مدیر انجمن: دينگاليگا

merec
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: نقد و بررسي فني ساینا EX - مزايا و معايب

پست توسط merec » 27 می 2018, 15:14

am_ete نوشته شده:
26 می 2018, 20:18
poromix-shop نوشته شده:
26 می 2018, 17:10
با این قضیه که توقعات ما ایرانی ها یکم بالاست و همیشه بهترین ها رو دوست داریم داشته باشیم مشکلی ندارم ... مشکل من با اون خودرو سازهای وطنی هست که همه جوره دارن خون مردم رو تو شیشه می کنن.. .امروز خبر رسیده که زه کنار در پراید رو دارن به عنوان آپشن می فروشن و موقع تحویل خودرو اختلاف قیمتش رو از مشتری می گیرن ... این آخه چه کاریه ؟؟؟ چرا انقدر مردم رو اذیت می کنن. اگه می تونن درست و حسابی تولید کنن و جنس خوب بدن تا مردم بخرن ... اگرم نمی تونن راه رو باز بزارن تا مردم جونشون و تو این خیابونا و جاده ها نزارن کف دستشون..
مقصراصلی همون قضیه ازماست که برماست! هست چرا که حالا اون بنده خدایی که امثال این ماشین روبعنوان ابزارکارودرآمدزایی میخرن خب خداییش چاره ای ندارن ونمیشه بهشون خرده گرفت ولی افرادی که میان میگن به نسبت پولمون خواستیم بخریم وغیره کار رو خراب میکنن! آخه برای مثال من نوعی که سالی یکی دوباربیشتر سفرقرارنیست برم چرا باید سی میلیون پول رو بخوابونم برای همچین ماشینهای بدون امنیت وکیفیت؟درسته الان سی میلیون وصدمیلیون مبالغ ارزشمندی نیستن ولی همچنان جمع کردن همین اندک مبلغ هم سخت شده لذا باید یجورایی ازخودمون شروع کنیم وفرهنگ سازی بشه که همون سالی یکی دومرتبه سفر رو با اتوبوس یاقطاریاهواپیما وغیره سفربریم ( یا حتی برای نتیجه گیری لزومی نداره که واقعا سفرهم بریم ) ولی پول وجونمون رو بازیچه چنین اسباب بازی هایی نکنیم
درکل همش خودمون مقصریم دیگه مصرف گراشدیم اونم به هرقیمتی!توهرزمینه ای نگاه کنیدمشکل داریم بارفتاروعملکردمون به مشکلات دامن هم میزنیم
سلام به همه دوستان گل، دوست عزیز نظر شما بسیار متین و محترم هست ولی واقعا به نظر من تصمسم درستی نیست، ببینید من یک کوچولو دارم واقعا اگه همین اتومبیل ساده هم نداشته باشم آیا میتونم به راحتی یه میهمانی ساده برم و آخر شب برگردم با این وضع کرایه ها و نبود ماشین در پیک بالای ایام تعطیل؟ یا مثلا شبی، نصفه شبی خدای نکرده اتفاقی بیوفته ، سری درد بگیره میتونم سریع عزیزانم رو برسونم به مراکز پزشکی؟ مثلا خدای ناکرده کسی فوت کنه بخواییم تا همین بهشت زهرا بریم و یرگردیم تو اون شلوغی مراسم میتونم راحت برسونم خودم رو؟ حالا اینها هیچی، ایام تعطیل وضع بلیط قطار و اتوبوس و هواپیما چطوره؟ چه مبالغی میرسه پول بلیط؟ آیا اصلا گیر میاد؟ حالا اصلا من مسافرت نرم میتونم روزهای کودکی بچم که باید خاطره سازی کنم رو ازش بگیرم جاهای دیدنی رو تا هنوز تغییر نکرده نبینه اصلا منطقی نیست به نطر من، در ضمن من سالها با همین محصولات بی کیفیت مسافرت رفتم و نکات ایمنی رو رعایت کردم خدا رو شکر اتفاقی هم نیوفتاده، حالا اگه برم لکسوس بخرم مطمئنا هیچ اتفاقی نمیوفته؟ قبول دارم فرهنگ سازی خوبه ، توقع داشتن محصول با کیفیت درسته ولی تا موقعی که تصمیمات کلان جامعه و مملکت بهتر نشه این مسائل تغییری نمیکنه، در ضمن من هم عمر نوح ندارم با همین اتومبیل هایی که امکان خریدش رو دارم سعی میکنم زندگی خودم و خانوادم رو به بهترین شکل بسازم . عرض کردم بله اگه پولش باشه حتما جای ساینا میرم لندکروز میخرم ولی چاره چیه فعلا همین قدر امکانش هست و استفاده میکنیم.

بگذریم....... غیر از این والا من تا الان که دارم تحقیق میکنم میبینم بازم این ساینا خریدش معقولانه تر از خیلی اتومبل های تا 8 میلیون بالاتر و پایین تر هست و اینقدر هم مشکلی نداره با یکم صبوری میشه یه اتومبیل قابل قبول، من اگه بخوام غیر از ساینا محصولی تو رده متوسط بخرم ترجیح میدم رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک بخرم که حدود 42 میلیون از ساینا قیمتش بیشتره که فعلا من ندارم انشااله یکی دو سالی با همین ساینا لذت زندگی رو میبریم :eek: بعد یکم پول پسن انداز میکنیم میزاریم رو پول فروش همین اون موقع عوضش میکنیم بی ماشین هم نموندم تو این مدت. :smile:

ببخشید پر حرفی کردم موفق باشید :)
یک همدانی
نوع خودرو: ساینا

پست توسط یک همدانی » 30 می 2018, 09:28

سلام بنده نیز با نظر حضرتعالی کاملا موافقم البته در کنار اینکه باید حداکثر بهره از حداقل امکانات برد تلاش بکنیم که معایبی که در هر صنعتی علی الخصوص خودروسازی وجود داره را تکرار تا اینکه مسئولین اقدامی برای حل آن انجام دهند با این نگاه که باعت دلسردی و ناامیدی دارندگان اینگونه اتومبیل ها نباشه چون من هم خودم ماشین ساینا دارم و بر اساس فاکتورهایی که نمایندگی در طول این 18 ماه خدمات بابت رفع نواقص خودرو برای بنده صادر کرده حدود 6الی 7 میلیون تومان برآورد شده است(مدل 1395)ولی هنوز از این ماشین دلسرد نشدم چون مزایایی خوبی هم نسبت به سایر خودروها در سطح خودش داره .انشالله روزی برسه بجای گفتن ایراد بتونیم در گفتن محاسن خودروهای داخلی رقابت کنیم
theowl

پست توسط theowl » 09 ژوئن 2018, 13:30

سلام دوستان
من طی تحقیقاتی که کردم و معیارهام، به احتمال زیاد ساینا میگیرم.
صفر و نقدی
خیلی از صفحات این تاپیکو خوندم و ممنونم از کسایی که بدون بایاس خاصی اطلاعاتشونو در اختیار گذاشتن

سوالی که دارم، اینکه به طور واضح حین خرید به چه چیزهایی باید توجه کنم جز nd2 بودن و سیستم صوتی؟
momoj

پست توسط momoj » 09 ژوئن 2018, 22:01

theowl نوشته شده:
09 ژوئن 2018, 13:30
سلام دوستان
من طی تحقیقاتی که کردم و معیارهام، به احتمال زیاد ساینا میگیرم.
صفر و نقدی
خیلی از صفحات این تاپیکو خوندم و ممنونم از کسایی که بدون بایاس خاصی اطلاعاتشونو در اختیار گذاشتن

سوالی که دارم، اینکه به طور واضح حین خرید به چه چیزهایی باید توجه کنم جز nd2 بودن و سیستم صوتی؟
سلام
تبریک میگم منم 20 روز پیش این کار را کردم و راضی هستم
همشون گیربکس جدید هستند و سیستم صوتی دارند شما کولر، فن ها، خط و خش نداشتن ماشین، فندک ماشین، در ها را بررسی کن.
ان شاالله راضیتون کند.
فرزادشرفیان

پست توسط فرزادشرفیان » 12 ژوئن 2018, 08:27

سلام. دوستان کسی راجب زه روی درب صندوق ساینا اطلاعی داره که چرا بعضی هاش همرنگ بدنه ماشین سفیده و مشکی؟
نمایه کاربر
am_ete
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: خود ........ رو

پست توسط am_ete » 12 ژوئن 2018, 18:29

فرزادشرفیان نوشته شده:
12 ژوئن 2018, 08:27
سلام. دوستان کسی راجب زه روی درب صندوق ساینا اطلاعی داره که چرا بعضی هاش همرنگ بدنه ماشین سفیده و مشکی؟
گویاسری اولی هاهمرنگ بدنه بوده ولی ازمدل97برای بدنه سفید ، مشکی وخام هست که بنظرمن نمای عقب رو بهتر وخشن تر کرده وتضاد ایجادکرده
بااین کیفیت رنگ سایپا همون بهتر سفیدش نکرده چون اگه دقت کنید رنگ سفید روی سپرها وبدنه یکی نیست ورنگ سفید روی بخش های پلاستیکی،شیری رنگه و نسبت به بدنه تفاوت ایجادکرده! روی سراتو که وضعیت خیلی توچشم تر ومشخص تربود!!!
روز پایان خدمت 1.1.91
آخرعاقبت ماکتبازی >===>@
فرزادشرفیان

پست توسط فرزادشرفیان » 12 ژوئن 2018, 23:40

درود بر شما
merec

پست توسط merec » 14 ژوئن 2018, 15:08

با سلام خدمت همه دوستان گل، دوستان همونطور که قبلا گفتم بعد از تحقیق و خوندن نظرات تصمیم گرفتم ساینا خرید کنم البته قبلا هم گفتم اینقدر نظرات ضد و نغیض بود که واقعا یه بنده خدایی بخواد تصمیم بگیره هی نا امید میشه، خلاصه امروز ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ اتومبیل ساینا EX رنگ سفید تحویل گرفتم. چون خیلی نظرات منفی خوندم این مطلب رو مینویسم شاید به درد یکنفر مثل من بخوره که بعد از کلی تحقیق هنوز تصمیم گیری براش سخته، راستی انروز تو پارکینگ تحویل میگفتن ماشین گرون شده و پراید شده ۲۴ میلیون که من بی اطلاع بودم، خلاصه تجربه من به شرح زیر هست:
خرید اتومبیل به مبلغ ۲۹ میلیون تومان، ضبط کروز مخصوص ساینا، گیربکس بهینه شده ND2 ، لاستیکها بارز و تودوزی صندلی ها طوسی و نوک مدادی البته من ۶۱۷ تومان هم دادم بیمه بدنه سایپا کردم ماشین رو
تجربه رانندگی:
شتاب خوب، کولر خیلی خوب که اگر سرعت فن کولر رو در بیشترین حد قرار بدین یکم صدای باد زیاده که طبیعیه و ولی تو در قسمت باد کم یا متوسط بدون صدا و خیلی خنک هست، صدای موتور گیربکس زیاد نیست عادیه شاید نسبت به ماشینهای خارجی بیشتر باشه، ترمز خوب، سیستم صوتی برای من زیاد هم هست کیفیتش خیلی خوبه، چراغهای پشت آمپر رنگ آبی خیلی قشنگه، درز بین درها هم میزونه، دنده ها خیلی کم سفته که طبیعیه بعد از ۷۰۰ یا ۸۰۰ کیلومتر و تعویض روغن واسکازین مطمئنم راحت تر میشه تجربه اش رو تو تیبا داشتم ولی این از تیبا دنده هاش نرم تره همین الانش هم، کلاج نرم، اتاق بی صدا، درها یکم سفت بسته میشه فکر کنم یه رگلاژ بخواد.

واقعا به حرف و حدیث های بی مورد گوش ندید به نسبت شرایط کنونی و پولی که میدیم من از خریدم کاملا راضی هستم اصلا هم سواریش با تیبا یا پراید قابل قیاس نیست حالا راجع به ماشین های دیگه بیشتر سوار شدم نظرم رو میگم که زود قضاوت نکرده باشم.

یک سوال از حضور اساتید داشتم:
سایز لاستیک ها ۱۸۵/۶۰/۱۴ هست که میخوام هانکوک با همین سایز براش بگیرم ولی راستش هنوز نمیدونم اگه بشه مثلا هانکوک ۱۹۵/ ۶۰/ ۱۴ بگیرم راضی ترم ولی نمیدونم اشکال داره یا نه لطفا راهنمایی کنید.

سوال دیگه اینکه میخواستم زیر پایی ۳ بعدی و روکش داشبورد و نمد کاپوت جلو و کفپوش صندوق عقب رو از شرکت بابل اینترنتی بخرم برام بفرستند به نظرتون همین کار رو بکنم یا برم از چراغ برق پیدا کنم؟ و اینکه بابل زیر پایی ۳ بعدی هم موکتی داره هم چرمی به نظرتون کدوم رو بخرم موکتیش تازه گرون تر هم بود.

ببخشید پر حرفی کردم امیدوارم همه سلامت و تندرست باشید
نمایه کاربر
am_ete
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: خود ........ رو

پست توسط am_ete » 14 ژوئن 2018, 16:20

merec نوشته شده:
14 ژوئن 2018, 15:08
البته من ۶۱۷ تومان هم دادم بیمه بدنه سایپا کردم ماشین رو

من از خریدم کاملا راضی هستم اصلا هم سواریش با تیبا یا پراید قابل قیاس نیست حالا راجع به ماشین های دیگه بیشتر سوار شدم نظرم رو میگم که زود قضاوت نکرده باشم.

سایز لاستیک ها ۱۸۵/۶۰/۱۴ هست که میخوام هانکوک با همین سایز براش بگیرم ولی راستش هنوز نمیدونم اگه بشه مثلا هانکوک ۱۹۵/ ۶۰/ ۱۴ بگیرم راضی ترم ولی نمیدونم اشکال داره یا نه لطفا راهنمایی کنید.

سوال دیگه اینکه میخواستم زیر پایی ۳ بعدی و روکش داشبورد و نمد کاپوت جلو و کفپوش صندوق عقب رو از شرکت بابل اینترنتی بخرم برام بفرستند به نظرتون همین کار رو بکنم یا برم از چراغ برق پیدا کنم؟ و اینکه بابل زیر پایی ۳ بعدی هم موکتی داره هم چرمی به نظرتون کدوم رو بخرم موکتیش تازه گرون تر هم بود.
مبارکتون باشه مهم همین رضایت شخصی هست بهرروی :hb: ؛برای بیمه بدنه ،این گزینه رو براتون ثبت کردن که اگه قیمت ماشین افزایش داشت،هزینه رو به نسبت قیمت روز محاسبه کنن؟چون توبیمه آسیاکه مابرای ماشین بیمه بدنه گرفتیم البته باثبت کردن چندگزینه مثل سرقت درجا وشکستن شیشه و همین گزینه "متناسب باقیمت روز" که هزینه ش هم 290هزارتومن شد(بخاطرصفربودن ماشین هم ، هفتاددرصدتخفیف داشت برای بیمه بدنه)
لاستیک هم میتونید195بگیرید فقط بدی 14اینچ بودنش این هست که مخصوصا توشهرستان سخت گیرمیادلاستیک خارجی باسایزفابریکش من فقط یوکوهوما پیداکردم اونم جفتی500 ولی چون دیدم خیلی باهاش بیرون شهروسفرنمیرم ارزش نداره یه تومن همین اول کاری خرجش کنم والبته این هم بگم همین خارجی ها هم اون سری هایی که ارنظردوام وعملکردتاپ باشن نمیاداینجا اینه که بیشتر دلم سوخت پول خرجش کنم :-D (فقط وقتی باهاش سرعت صدکیلومتروبالاتررفتم،فرمون شروع به لرزیدن کردکه بردمش بالانس روکار که این مشکل رفع شد،تاپیک رینگ ولاستیک هم برای ساینا هست بصورت مجزا)
بنظرم به جای کفی سه بعدی که لااقل صدتومن پولش میشه و خارج کردنش ازاتاق راحت نیست مخصوصا زمانی که کثیف باشه بویژه درفصول بارانی ، مقرون بصرفه ترهست که کل کف رو کفی یک تکه بندازین اونم باهزینه خیلی کمتر ودرعین حال نظافت خیلی بی دردسرتروراحتتر چون مخصوصا اگه کیک وساندویچ توماشین خورده بشه، بیشترین جایی که خرده نان وپرزوغبار نفوذمیکنه،کناره های کنسول وسط،یعنی فضای کنارقفل کمربند واون منطقه هست که تمیزکردنش مخصوصا که موکت باشه اونجا خیلی دردسره ولی کفی یک تکه باعث میشه راحت بادستمال ،مواد روازاون محل یاکلاپاک کنیدیاهدایت کنید به جای خوش دست تر ویه کوچولو صداگیری هم میکنه مخصوصا وقتی توجاده باشین وکم کردن انتقال صدا( هزینه کفی یکسره بعلاوه دستمزدنصب، بامارک بابل من سوال کردم ازشصت تومن تانودتومن بهم گفتن )
نمدکاپوت هم تاحدودیکماه قبل کسی نداشت برای ساینا اگه جایی اومده به ماهم خبربدین تهیه کنیم
ازنظر کیفیت سواری هم بنظرخود من اگه به صندوق احتیاجی نباشه،بنظرم تیپ دوی 206یه چیزدیگه س سواریش،دوام جلوبندی و کیفیت ترمز وکولروبخاری و چندمورد دیگه ش،هرچندکه تیپ دوی صفرکیلومتر34تومنه ولی من ترجیح میدم تیپ2ی یکسال کارکردتمیزوسالم رو باسی تومن(ایران خورد به مناسبت عیدفطر تیپ دو رو فروش اعتباری کردباموعدتحویل سی روزه وپیش پرداخت 27تومن وقیمت قطعی34تومن)
روز پایان خدمت 1.1.91
آخرعاقبت ماکتبازی >===>@
merec

پست توسط merec » 15 ژوئن 2018, 02:52

[/quote]مبارکتون باشه مهم همین رضایت شخصی هست بهرروی :hb: ؛برای بیمه بدنه ،این گزینه رو براتون ثبت کردن که اگه قیمت ماشین افزایش داشت،هزینه رو به نسبت قیمت روز محاسبه کنن؟چون توبیمه آسیاکه مابرای ماشین بیمه بدنه گرفتیم البته باثبت کردن چندگزینه مثل سرقت درجا وشکستن شیشه و همین گزینه "متناسب باقیمت روز" که هزینه ش هم 290هزارتومن شد(بخاطرصفربودن ماشین هم ، هفتاددرصدتخفیف داشت برای بیمه بدنه)

[/quote]

سلام به همه دوستان گل، بسیار سپاسگزارم از راهنماییتون دوست محترم
پیشاپیش عید فطر هم بر همه مبارک باشه، انشااله نماز روزه هاتون قبول درگاه خداوند باشه
ارسال پست

بازگشت به “تیبا و ساینا - Tiba & Saina”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان