تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

B50,B50F,B30,...

مدیر انجمن: دينگاليگا

نمایه کاربر
Reza.IL76
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مترو - اسنپ - تاکسی
محل اقامت: Shiraz

Re: تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

پست توسط Reza.IL76 » 12 آگوست 2018, 10:53

Mehran_34 نوشته شده:
07 آگوست 2018, 14:52
سلام

من تازه عضو این فروم شدم. و دارم برای خرید خودرویی تا 85 میلیون تحقیق میکنم.
تا حالا به سه خودروی بسترن B30 و چانگان CS35 و برلیانس C کراس رسیدم

از دوستانی که بسترن B30 رو دارند ، ممنون میشم از مزایا و معایبش بگن.

راستش من از ظاهر و ارگونومی این ماشین بدم نیومده، فقط نمای عقب ماشین خیلی دلچسب نیست (بر خلاف جلوش که واقعاً قشنگه) داشبوردش هم چنگی به دل نمیزنه و به نظرم طراحی قدیمی داره و خیلی بی روحه. آپشناش اما نسبت به قیمتش خوبه. میخام بدونم از نظر پرفورمنس و کارآیی هم خوب هست و مشکلی داره یا نه.

در مورد آپشن ESP (سیستم کنترل پایداری حرکت) که در این ماشین موجوده، کسی تست کرده ببینه آیا در جاده های لغزنده و سر پیچها درست عمل میکنه یا نه؟ من شنیدم کارایی این آپشن مثل ماشینای اروپایی یا ژاپنی نیست.

معیار های من برای خرید ماشین :

1- خانوادگی باشه (دوتا بچه دارم)
2- کم هزینه باشه. (اینطور نباشه که همش برم نمایندگی)
3- لوازم یدکیش به راحتی گیر بیاد و به نسبت ماشینش ، گرون نباشه. (مثلا شنیدم ریوهای قدیم لوازم یدکیش خیلی گرون بودن)
4- افت قیمتش در بازار دست دو، خیلی نباشه.
5- پرفورمنس و آپشنهاش و هندلینگش خوب باشه (متوسط به بالا)

ببخشید که مطلبم طولانی شد.
قبلا از اینکه وقت ارزشمندتون رو برای پاسخ میگذارید کمال سپاس را دارم.
سلام و عرض ادب

دوست عزیز من اولین سری این ماشین رو خریداری کردم ( تحویل مهر 96 ) و الان حدودا 3 ماهی میشه که ماشین رو فروختم

دوست عزیز من دیگه این ماشین رو ندارم که بخوام یا ازش تعریف کنم یا بکوبمش زمین

تو این 6 ماهی که ماشین رو داشتم ازش تا حد زیادی راضی بودم

منتها سری اولی ها مشکلاتی مثل لاستیک ایرانی یزد و از اون مهم تر صدای جیغ شدید ترمز داشتن که خداروشکر تو سری های دوم رفع شدن

من از ماشین راضی بودم و خدایی نسبت به چینی بودنش خیلی خیلی خوب بود.من نه میگم در حد تویوتا کرولای ژاپنی بود یا نه حتی در حتی کره ای های مونتاژی مثل سراتو سایپا یا حتی هیوندای اکسنت.ولی از نظر کیفی از همه چینی های هم قیمت خودش یه سر و گردن بالاتر هست

من اون موقع ماشین رو با قیمت 58/460/000 خریداری کردم و تو اردیبهشت با قیمت 61/800/000 فروختمش با شرایط در حد صفر و کارکرد 11 هزار کیلومتر ( زمانی که من فروختم قیمت صفر تحویل فوریش 70 تومن بود )

به نظرم همین الان هم با توجه به شرایط ارزی و قیمت فضایی همه ماشین ها خرید بسترن حتی در بازار آزاد هم تا حد زیادی قابل قبول است

و اما در انتها دلیلی که من ماشین رو فروختم خدمات فوق العاده ضعیف بهمن موتور ( یا بهتر بگیم مزدا یدک ) هست که حتی از عهده تعویض فیلتر کولر که تو جدول سرویس 10 هزار قرار داره بر نیومد و جالبه نمایندگی میگفت کلا شرکت 3 تا فیلتر به ما داده و ما رو ماشین های قبلی بستیم و دیگه نداریم و شرکت هم میگفت کم کاری از نمایندگی بوده و نباید سرویس رو به صورت ناقص براتون انجام میداد و از ایجور حرفا که فقط از دید من پاس کاری من مشتری و شونه خالی کردن از وظایفشون بود.جالب تر از اون ابراز بی اطلاعی نمایندگی از وجود همچین فیلتر در سرویس 10 هزار و برخورد خیلی بد یکی از پرسنل بعد از اینکه ازشون درخواست کردم موضوع را برام پیگیری کنند که از حوصله تاپیک خارج است

مورد دوم که خیلی رو اعصاب من بود همین صدای جیغ لنت ترمز بود که جالبه بعد از اینکه نمایندگی گفت دیگه همینه و نمیشه کاریش کرد و باید صبر کنید لنتتون تموم بشه و لنت جدید خریداری کنید و طی شکایتی که انجام دادم بخش مهندسی گروه بهمن باهام تماس گرفت و گفت این مورد تو فاو ها خیلی نادره و شانش شما بوده دیگه و جالبه میگفت ما فقط یه مونتاژ کننده ایم و کاره ایه نیستیم و شرکت فاو چین لنت ترمز رو گارانتی نکرده و ما چند مورد رو تو تعمیرگاه مرکزی با هزینه و جیب بهمن عوض کردیم ولی دیگه برا شما کاری نمیتونیم کنیم !!! بهشون گفتم مگه تو کاتالوگ نگفتن این ماشین 5 میلیون کیلومتر تست شده پس چرا باید ماشین من از صفر کیلومتر ایراد داشته باشه؟ بهم گفت حالا چینی ها هم یه چیز گفتن شما زیاد جدی نگیرید !!!

از اون بد تر یکی دو روز قبل از شروع اولین سری فروش هاوال این موضوع رو تو کانال تلگرام رسمی هاوال مطرح کردم و به چند ثانیه نرسید نقدم توسط یکی از مدیران بهمن که عضو گروه بود و دیگه نمیخوام اسمشون رو اینجا بیارم حذف شد و بهم گفتن نمایندگی بیجا کرده و از این حرفا و قول پیگیری هم دادن که هیچ اتفاقی هم نیفتاد.یعنی میخوام بگم پیام های این گروه ها فقط تمجید و راضی بودن داخلشه و در صورت کوچکترین انتقاد نقدتون پاک میشه پس برای خرید به راضی بودن مالکین تو کانال ها اکتفا نکنید

تو دری هاش هم بعد از مدتی کارکرد کمی به سر و صدا افتاده بود.البته من اصلا ماشین رو تو دست انداز ننداختم و مثل بچه ام ازش مواظبت کردم ولی این موضوع رو به پای ارزان قیمت بودنش گذاشتم و دیگه ایراد محسوبش نکردم

کیفیت رنگ خودرو هم زیاد تعریفی نداشت و در صورت عدم مواظبت و دقت زیاد زود رو ماشین خط میفتاد حتی با ناخن البته این موضوع بیشتر برای رنگ سفید روغنی اتفاق میفته و خودروهای متالیک بهمن وضعیت بهتر دارند ( کیفیت رنگ ماشین رو با خودروهای مونتاژی ایران خودرو کردم و مقایسه من مقایسه این خودرو با کره ای یا ژاپنی وارداتی نیست )

سرتون رو درد نمیارم فاو B30 خیلی ماشین خوبیه و من منکرش نمیشم ولی با تجربه ای که برا من شد دیگه هیچ وقت هیچ محصول چینی از هیچ خودروسازی نمیخرم چون واقعا اگه بهمن که اینقدر تبلیغ میکنه خدماتش این بود خدا به داد بقیه چینی ها برسه.در ضمن چینی ها خیلی زرنگ تشریف دارند و شاید خودرو رو با قیمت مناسب در اختیارتون قرار بدن ولی تو بحث خدمات پس از فروش حسابی از خجالتتون در میان مخصوصا بعد از اتمام گارانتی.که در زمان گارانتی باید صبر ایوب داشته باشید و احتمالا خواب طولانی خودرو در نمایندگی در صورت نیاز به قطعه ای خاص و بعد از گارانتی هم یه جیب پر پول !!!

امیدوارم توضیحاتم تونسته باشه تا حدی واقعیت ها رو بهتون بگه اگه بازم سوالی بود من در خدمتتون هستم
جانا قبول گردان این جست و جوی ما را *** بنده و مرید عشقیم برگیر موی ما را

بی ساغر و پیاله درده میی چو لاله *** تا گل سجود آرد سیمای روی ما را
cradle82
شروع حركت
نوع خودرو: بسترن B30

پست توسط cradle82 » 12 آگوست 2018, 15:11

سلام دوستان .من هم یک بسترن b30 مشکی صفر خریدم 76 میلیون. ماشین خوبیه.البته فعلا.لاستیکش هم نکسن کره ای هست. حالا باید تست کنم
ahmadb30
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست توسط ahmadb30 » 12 آگوست 2018, 16:11

Reza.IL76 نوشته شده:
12 آگوست 2018, 10:53
و اما در انتها دلیلی که من ماشین رو فروختم خدمات فوق العاده ضعیف بهمن موتور ( یا بهتر بگیم مزدا یدک ) هست که حتی از عهده تعویض فیلتر کولر که تو جدول سرویس 10 هزار قرار داره بر نیومد
سلام خدمت آقا رضای گل
اینطور که شما فرمودید و من متوجه شدم شما احتمالا تو ایران زندگی نمیکنید درغیر اینصورت از خدمات پس از فروش بهمن متعجب نمیشدین.
برادر من کدوم خدمات پس از فروش؟ بهمن تازه خوبشه من مشتری اکثر به اصطلاح خودروسازهای وطنی بودم شما خدارو شکر کن که فیلتر نداشتن عوض کنن و بهت گفتن، حالا اگه ماشینو میبردی واسه سرویس و بعد که تحویل میگرفتی میدیدی کمکهای ماشین عوض شده و استوک انداختن و هیچ رقمه هم گردن نمیگیرن چیکار میکردی دیدم که میگم معجزاتی دیدم از اینا که به قول شما گفتنش تو حوصله نمیگنجه خانه از پای بست ویرانه چینیا مشکلی ندارن ببخشید کرم از خود ماست :x :x :x
Amir.Arsalan.Kia
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط Amir.Arsalan.Kia » 12 آگوست 2018, 16:34

Reza.IL76 نوشته شده:
Mehran_34 نوشته شده:
07 آگوست 2018, 14:52
سلام

من تازه عضو این فروم شدم. و دارم برای خرید خودرویی تا 85 میلیون تحقیق میکنم.
تا حالا به سه خودروی بسترن B30 و چانگان CS35 و برلیانس C کراس رسیدم

از دوستانی که بسترن B30 رو دارند ، ممنون میشم از مزایا و معایبش بگن.

راستش من از ظاهر و ارگونومی این ماشین بدم نیومده، فقط نمای عقب ماشین خیلی دلچسب نیست (بر خلاف جلوش که واقعاً قشنگه) داشبوردش هم چنگی به دل نمیزنه و به نظرم طراحی قدیمی داره و خیلی بی روحه. آپشناش اما نسبت به قیمتش خوبه. میخام بدونم از نظر پرفورمنس و کارآیی هم خوب هست و مشکلی داره یا نه.

در مورد آپشن ESP (سیستم کنترل پایداری حرکت) که در این ماشین موجوده، کسی تست کرده ببینه آیا در جاده های لغزنده و سر پیچها درست عمل میکنه یا نه؟ من شنیدم کارایی این آپشن مثل ماشینای اروپایی یا ژاپنی نیست.

معیار های من برای خرید ماشین :

1- خانوادگی باشه (دوتا بچه دارم)
2- کم هزینه باشه. (اینطور نباشه که همش برم نمایندگی)
3- لوازم یدکیش به راحتی گیر بیاد و به نسبت ماشینش ، گرون نباشه. (مثلا شنیدم ریوهای قدیم لوازم یدکیش خیلی گرون بودن)
4- افت قیمتش در بازار دست دو، خیلی نباشه.
5- پرفورمنس و آپشنهاش و هندلینگش خوب باشه (متوسط به بالا)

ببخشید که مطلبم طولانی شد.
قبلا از اینکه وقت ارزشمندتون رو برای پاسخ میگذارید کمال سپاس را دارم.
سلام و عرض ادب

دوست عزیز من اولین سری این ماشین رو خریداری کردم ( تحویل مهر 96 ) و الان حدودا 3 ماهی میشه که ماشین رو فروختم

دوست عزیز من دیگه این ماشین رو ندارم که بخوام یا ازش تعریف کنم یا بکوبمش زمین

تو این 6 ماهی که ماشین رو داشتم ازش تا حد زیادی راضی بودم

منتها سری اولی ها مشکلاتی مثل لاستیک ایرانی یزد و از اون مهم تر صدای جیغ شدید ترمز داشتن که خداروشکر تو سری های دوم رفع شدن

من از ماشین راضی بودم و خدایی نسبت به چینی بودنش خیلی خیلی خوب بود.من نه میگم در حد تویوتا کرولای ژاپنی بود یا نه حتی در حتی کره ای های مونتاژی مثل سراتو سایپا یا حتی هیوندای اکسنت.ولی از نظر کیفی از همه چینی های هم قیمت خودش یه سر و گردن بالاتر هست

من اون موقع ماشین رو با قیمت 58/460/000 خریداری کردم و تو اردیبهشت با قیمت 61/800/000 فروختمش با شرایط در حد صفر و کارکرد 11 هزار کیلومتر ( زمانی که من فروختم قیمت صفر تحویل فوریش 70 تومن بود )

به نظرم همین الان هم با توجه به شرایط ارزی و قیمت فضایی همه ماشین ها خرید بسترن حتی در بازار آزاد هم تا حد زیادی قابل قبول است

و اما در انتها دلیلی که من ماشین رو فروختم خدمات فوق العاده ضعیف بهمن موتور ( یا بهتر بگیم مزدا یدک ) هست که حتی از عهده تعویض فیلتر کولر که تو جدول سرویس 10 هزار قرار داره بر نیومد و جالبه نمایندگی میگفت کلا شرکت 3 تا فیلتر به ما داده و ما رو ماشین های قبلی بستیم و دیگه نداریم و شرکت هم میگفت کم کاری از نمایندگی بوده و نباید سرویس رو به صورت ناقص براتون انجام میداد و از ایجور حرفا که فقط از دید من پاس کاری من مشتری و شونه خالی کردن از وظایفشون بود.جالب تر از اون ابراز بی اطلاعی نمایندگی از وجود همچین فیلتر در سرویس 10 هزار و برخورد خیلی بد یکی از پرسنل بعد از اینکه ازشون درخواست کردم موضوع را برام پیگیری کنند که از حوصله تاپیک خارج است

مورد دوم که خیلی رو اعصاب من بود همین صدای جیغ لنت ترمز بود که جالبه بعد از اینکه نمایندگی گفت دیگه همینه و نمیشه کاریش کرد و باید صبر کنید لنتتون تموم بشه و لنت جدید خریداری کنید و طی شکایتی که انجام دادم بخش مهندسی گروه بهمن باهام تماس گرفت و گفت این مورد تو فاو ها خیلی نادره و شانش شما بوده دیگه و جالبه میگفت ما فقط یه مونتاژ کننده ایم و کاره ایه نیستیم و شرکت فاو چین لنت ترمز رو گارانتی نکرده و ما چند مورد رو تو تعمیرگاه مرکزی با هزینه و جیب بهمن عوض کردیم ولی دیگه برا شما کاری نمیتونیم کنیم !!! بهشون گفتم مگه تو کاتالوگ نگفتن این ماشین 5 میلیون کیلومتر تست شده پس چرا باید ماشین من از صفر کیلومتر ایراد داشته باشه؟ بهم گفت حالا چینی ها هم یه چیز گفتن شما زیاد جدی نگیرید !!!

از اون بد تر یکی دو روز قبل از شروع اولین سری فروش هاوال این موضوع رو تو کانال تلگرام رسمی هاوال مطرح کردم و به چند ثانیه نرسید نقدم توسط یکی از مدیران بهمن که عضو گروه بود و دیگه نمیخوام اسمشون رو اینجا بیارم حذف شد و بهم گفتن نمایندگی بیجا کرده و از این حرفا و قول پیگیری هم دادن که هیچ اتفاقی هم نیفتاد.یعنی میخوام بگم پیام های این گروه ها فقط تمجید و راضی بودن داخلشه و در صورت کوچکترین انتقاد نقدتون پاک میشه پس برای خرید به راضی بودن مالکین تو کانال ها اکتفا نکنید

تو دری هاش هم بعد از مدتی کارکرد کمی به سر و صدا افتاده بود.البته من اصلا ماشین رو تو دست انداز ننداختم و مثل بچه ام ازش مواظبت کردم ولی این موضوع رو به پای ارزان قیمت بودنش گذاشتم و دیگه ایراد محسوبش نکردم

کیفیت رنگ خودرو هم زیاد تعریفی نداشت و در صورت عدم مواظبت و دقت زیاد زود رو ماشین خط میفتاد حتی با ناخن البته این موضوع بیشتر برای رنگ سفید روغنی اتفاق میفته و خودروهای متالیک بهمن وضعیت بهتر دارند ( کیفیت رنگ ماشین رو با خودروهای مونتاژی ایران خودرو کردم و مقایسه من مقایسه این خودرو با کره ای یا ژاپنی وارداتی نیست )

سرتون رو درد نمیارم فاو B30 خیلی ماشین خوبیه و من منکرش نمیشم ولی با تجربه ای که برا من شد دیگه هیچ وقت هیچ محصول چینی از هیچ خودروسازی نمیخرم چون واقعا اگه بهمن که اینقدر تبلیغ میکنه خدماتش این بود خدا به داد بقیه چینی ها برسه.در ضمن چینی ها خیلی زرنگ تشریف دارند و شاید خودرو رو با قیمت مناسب در اختیارتون قرار بدن ولی تو بحث خدمات پس از فروش حسابی از خجالتتون در میان مخصوصا بعد از اتمام گارانتی.که در زمان گارانتی باید صبر ایوب داشته باشید و احتمالا خواب طولانی خودرو در نمایندگی در صورت نیاز به قطعه ای خاص و بعد از گارانتی هم یه جیب پر پول !!!

امیدوارم توضیحاتم تونسته باشه تا حدی واقعیت ها رو بهتون بگه اگه بازم سوالی بود من در خدمتتون هستم
سلام
ممنون از توضیحات صادقانتون
بنده هم یه b30 تحویل تیر دارم که البته با تاخیر بوجود اومده هنوز دعوتنامه صادر نشده که البته این تاخیر هم فقط برای بهمن نیست و همه گیره چون یه ماشین دیگه هم از یه خودرو ساز دیگه کشور داریم که اونم تاخیر خورده
اما چندتا توضیح بدم در مورد مطالبی که فرمودین و تجربه حضور دو سه ماهم تو گروه های b30 سوار و تجربه شخصیم.

تو کم کاری گروه بهمن مطالبی که فرمودین بنده هم تایید میکنم بصورتی که تا همین هفته هم در برخی شهرستان ها مشکل فیلترهای این ماشین که جزو ساده ترین اقلام مصرفی هست وجود داشت اما چون تو یکی از همین گروه ها یکی از اعضا جزو مسئولین گروه بهمن هست و به کرات مشکلات اعضا پیگیری ورفع کردن قول رفع شدن این مشکل تا آخر این هفته و بطور دقیق تا سه‌شنبه دادن که بشخصه با مشاهداتی که طی چند وقت اخیر و حضورم تو اون گروه داشتم ایشون بی دلیل حرف نمیزنن.

مورد بعدی صدای جیغ لنت بود که از زمان حضورم تا الان چنین مشکلی مشاهده نکردم و بقول خودتون در سری‌های اول بوده و اون هم خیلی معدود و رفع شده.

مورد بعدی صدای رو دری ها بود که اتفاقاً براش تو همین هفته فراخوان زده شده که چنانچه کسایی که این مشکل دارن مراجعه کنن تا رفع بشه.

مورد بعدی کیفیت رنگ بود که گفتین
این مشکل متأسفانه مختص به این خودرو نیست
حتی سراتو کیا هم در رنگ سفید کیفیت درست حسابی نداره
اگر چه نباید با این خودرو مقایسه بشه چون یه کلاس بالاتره
در مورد دناپلاس هم که بنده داشتم باید بگم بشدت از کیفیت رنگش ناراضی بودم (البته سری اول بود و از تحویلی های فعلی بی خبرم).
به دوستان توصیه بنده انتخاب رنگ سربی این خودرو هست چون طبق شواهد از کیفیت بالاتری برخورداره و از همون رنگ سربی مزدا۳ برای رنگ‌آمیزی این ماشینم استفاده میشه.

در مورد گرانی قطعات و هزینه زیاد خودرو بعد از دوره گارانتی با شما هم عقیده هستم البته این مشکل با بالاتر رفتن تیراژ خودرو ممکنه تا حدودی کمتر برای بسترن اتفاق بیافته .
همین الانم استقبال از این ماشین خوب بوده.

بهمن داره تلاش خودشو برای رضایت مشتری هاش انجام میده نمونش سرویس تابستانی رایگانی بود که برای بسترن انجام داد ولی هنوز کمبود هایی هست که ایشالله تا تحویل خودروعه ما برطرف بشه.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

نمایه کاربر
Reza.IL76

پست توسط Reza.IL76 » 12 آگوست 2018, 20:10

@Amir.Arsalan.Kia
اول از همه تبریک بابت خودرو جدیدتون و ایشالا به زودی تحویل بگیرید و با دل خوش استفاده کنید.منم یه کوییک 8 خرداد تکمیل وجه کردم و هنوز بهم تحویل ندادن

دوست عزیز مدیران بهمن مخصوصا ایشونی که تو گروه تلگرام فعال هستند از روزی که به ما ماشین رو تحویل گرفتیم قول پیگیری و رفع مشکل رو دادن اما حتی پس از 4 ماه هنوز هم که هنوزه نتونستند حتی مشکل فیلتر کولر رو حل کنند که همونجور که شما فرمودید هنوز هم این مشکل مخصوصا در شهرهای غیر تهران وجود داره

دوما صدای جیغ لنت ترمز درسته در سری دوم به بعد حل شده ولی بهمن موتور هیچ کاری برای ما سری اولی ها که موش آزمایشگاهی این چشم بادمی ها شدیم انجام نداد و نداده و به قول خودشون دیگه نمیشه کاریش کرد

در مورد کیفیت رنگ هم باید بهتون بگم رنگ سایپا هم تعریفی نداره و من هم مقایسه رنگ بهمن با سایپا نکردم مقایسه من رنگ بهمن با ایران خودرو هست و اگه واقعا کیفیت رنگ دنا پلاس شما رو راضی نمیکنه پس از دیدن کیفیت به مراتب پایین تر رنگ B30 زمان تحویل متعجب نشید

البته منم کاملا قبول دارم رنگ سربی این خودرو بهترین کیفیت رو داره و به نظر من هم فقط سربی این ماشین ارزش خرید داره

در ضمن یادم رفت بگم همه بسترن های b30 اگه اشتباه نکنم از ناحیه در و ستون سمت شاگرد از کارخونه رنگ دارند.دقیق یادم نیست کجا بود.نه اینکه فکر کنید ماشین تو مراحل تولید آسیب میبینه .نه . سیستم رنگ آمیزی بهمن جوریه که کارشناسان رنگ میگن این قسمت از کارخونه رنگ داره.خلاصه اینکه موقع فروش حتما پیش یه کارشناس حرفه ای ببرید که خریدار تو سر ماشینتون نزنه.ماشین من طبق نظر کارشناسی اینجور بود:خودرو فوق در ناحیه ذکر شده از کارخانه رنگ دارد.خودرو تماما فابریک است.سر عقب و جلو سالم است.اگه خریدار ماشین رو پیش کارشناسی برد که قسمت دوم یعنی ذکر خودرو تماما فابریک است رو ننوشت و خریدار اصرار داشت که ماشین رنگه اصلا زیر بار نرید.در ضمن تو قولنامه هم حتما ذکر کنید خودرو پس از تاریخ تحویل از نمایندگی هیچگونه رنگ شدگی ندارد که خریدار اگه برگ کارشناسی رو دید سرتون بامبول در نیاره و داستان نشه براتون.خدا رو شکر که خریدار ماشین من آدم متشخص و فهمیده ای بود و مشکلی با این قضیه نداشت

سرویس رایگان هم بخوره تو سرشون همون سرویس 10 و 20 که برای ما رایگان بود بسمونه نزارن بهتره

در پاسخ به دوستمون احمد هم باید بگم اگه شما ماشین رو صفر از نمایندگی خریداری کنی هیچ وقت این مشکلات وجود نداره ( حداقل من که 3 سال تو یکی از نمایندگی های ایران خودرو کار میکردم حتی یه مورد هم ندیدم ) مشکل ما اینه که ماشین کم کار رو صفر میدونیم وگرنه اگه تعریفمون از ماشین صفر ماشینی باشه که از نمایندگی خارج نشده باشه این مشکلات پیش نمیاد.در ضمن واقعا جای تعجب داره شما به عنوان مالک یه بسترن به جای خدمات بهمن رو در جهت افزایش رضایت شمای مشتری نقد کنید به این وضعیت راضی هستید و دارید میگید برو خدا رو شکر کن !!! برم خودرو رو شکر کنم از شرکتی ماشین خریده بودکه که حتی از عهده یه سرویس ساده هم پس نمیومد؟ پس در صورت تصادف شدید باید ماشین رو مسقیما به اوراقی های شوش تحویل بدیم چون خبری از قطعه برای بازسازی نیست یا اگه هم باشه اینقدر گرونه که صرف اقتصادی نداره

ahmadb30
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست توسط ahmadb30 » 13 آگوست 2018, 11:06

سلام مجدد آقا رضا
من بازم میگم شما ایران نیستی بابا آخه برادر من شما تو ایران ماشین صفر بگیر اگه 50-50 هم توش بدون مورد دراومد من دست شما را می بوسم
حالا در جواب شما اول باید بگم که من تمامی ماشینامو صفر خریدم واصلا دست دو نمیخرم، دوم گفتم من مشتری اکثر شرکتهای خودرو سازی بودم و آخرین خودروی من بی سی مال شرکت بهمنه. قبول دارم حرفتونو باید اعتراض کرد و اصلا تمامی این بلاهایی که سر ما میاد از درنیومدن صدامونه ولی این مطلب را هم توجه داشته باشید که شما جایی که میحواهید شکایت کنید خودش مورد داره و جوابگو نیست اگه سمبت پرزور باشه وآشنا داشته باشی جواب میگیری درغیر اینصورت هیچ،من خودم بارها شکایت کردم و پاسخ مقبولی نگرفتم، یه نمونه بگم دوست من ازاونجاییکه ماشین منو دید وخوشش اومد یه بی سی ثبت نام کرد تحویل تیر،هنوز بهش ندادن و با اینکه 68 وخورده ای ریخته گفتن باید 5 تومنم بریزی تا تحویل بدیم ماهم باهم رفتیم تعزیرات و بازرسی شکایت کردیم ونکته جالبش اینجاست که اونها گفتن شرکت بهمن حق نداره ماشینهای تحویل تیرماه را به قیمت مردادماه بفروشه و این کارشون خلافه و در جواب سوال ما که وضعیت ما چی میشه گفتن اون 5 تومنو بریزید و ماشینو تحویل بگیرید ولی ما شکایت شما را پیگیری میکنیم البته من از این پیگیریها زیاد دیدم هم واسه شکایت از ایران خودرو و هم سایپا :smile: :smile: :smile:
من به صراحت بهتون میگم بهمن از شرکتهای دیگه خیلی بهتره نه اینکه خوب باشه نه ولی بهتر از دوتای دیگه است و درمورد وضعیت قطعات یدکی همینو بهتون بگم که دوست عزیز من 6 سال سمند داشتم که به اصطلاح خودشون خودروی ملیه کوچکترین و ساده ترین قطعاتش پیدا نمیشد منظورم قطعه با کیفیته که لااقل پولشو دادی و نصب کردی با خیال راحت استفاده کنی نمونه سادش یه سنسور دمای آب رادیاتور یا همون شمع آبه چهار بار عوضش کردم آخر سرهم همون اولی خودشو انداختم و با اشکالش سر کردم دیگه از لنت و دسته موتور و تسمه تایم وبقیه نگم برات
حرف شما کاملا متینه و موردقبول بنده است ولی کشور ما الان اون چیزی که شما میگین نیست امیدوارم آینده کشورم روشنتر باشه چیزی که الان نمی بینم
! Mr Unknown
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط ! Mr Unknown » 13 آگوست 2018, 11:40

سلام و عرض روز بخیر.

خودرو ما که وقتی تحویل گرفتیم 14 کیلومتر رفته بود !
هنوز هم نمی دانم چرا باید ماشین صفر کیلومتر نباشد.
مگر تستش می کنند ؟!!

بنده الان سه تا مشکل دارم لطف کنید راهنمایی کنید :

1- صدا از سانروف هنگام بسته بودن ( صدای تق تق و انگار کمی جیغ مانند هست )
2- صدا از طرف راننده یعنی قسمت جلوی راننده
3- صدای سوت در سرعت های 120 به بالا ( یعنی هوا از یک قسمت درب کمک راننده ماشین در حال عبور هست ولی کجا ؟ )

یک سوال هم دارم : فرمان این خودرو در پیچ ها سفت می شود ؟

با تشکر
مهران س
شروع حركت

پست توسط مهران س » 13 آگوست 2018, 12:53

! Mr Unknown نوشته شده:
13 آگوست 2018, 11:40
سلام و عرض روز بخیر.

مگر تستش می کنند ؟!!

3- صدای سوت در سرعت های 120 به بالا ( یعنی هوا از یک قسمت درب کمک راننده ماشین در حال عبور هست ولی کجا ؟ )

با تشکر
فرمان در سرعتهای بالا سفت میشه
نمایه کاربر
Reza.IL76

پست توسط Reza.IL76 » 13 آگوست 2018, 13:48

! Mr Unknown نوشته شده:
سلام و عرض روز بخیر.

مگر تستش می کنند ؟!!

با تشکر
سلام و عرض ادب

اول تبریک بابت خودرو جدیدتون و ایشالا به خوشی ازش استفاده کنید

دوست عزیز این 14 کیلومتر مربوط به مسافت حمل خودرو از محل مونتاژ خودرو تا انبار اون خودروسازیه و میتونه برای هر شرکت یا هر خودرویی متفاوت باشه.ولی طبق استاندارد وزارت صنعت و معدن خودرو تا 70 کیلومتر کارکرد صفر محسوب میشه ولی بیشتر از این کیلومتر مشکل داره و قطعا از خودرو قبل از تحویل به مشتری استفاده شده.کیلومتر 14 خیلی خوب هم هست و خودروی شما اصلا کارکرده نیست.من تو ایران خودرو بودم ماشین صفر از کیلومتر 3 دیدم تا 45.

در مورد صدا باید بگم دیگه ماشین اقتصادی اونم از نوع چینی این صداها رو داره و نه فقط بسترن بلکه برلیانس و بی وای دی و ... هم همین جوره

ولی صدای سوت اگه اشتباه نکنم مربوط به یه قطعه فنی خودروست که دقیق یادم نیست ولی فکر کنم مال کنیستر بنزینه ( دقیق مطمئن نیستم )

والا من با این ماشین تا 180 هم رفتم تغییری تو میزان نرمی و سفتی فرمان احساس نکردم. ( این آپشن مال جنسیس سدان هست و بعید میدونم تو یه خودروی اقتصادی این آپشن باشه )

راستی تو فلشی که به مانیتور نصب میکنید غیر از موزیک و فیلم و عکس چیز دیگه ای نزارید چون سیستم عامل مانیتور B30 ویندوز CE هست و در صورتی که برنامه هایی با پسوند exe و dll و ... داشته باشد سرعت مانیتور میاد پایین و هنگ هم میکنه.حتما فلش هم یه فرمت کنید که اگه ویروسی داشته باشه پاک بشه

! Mr Unknown
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط ! Mr Unknown » 13 آگوست 2018, 16:37

Reza.IL76 نوشته شده:
13 آگوست 2018, 13:48
! Mr Unknown نوشته شده:
سلام و عرض روز بخیر.

مگر تستش می کنند ؟!!

با تشکر
سلام و عرض ادب

اول تبریک بابت خودرو جدیدتون و ایشالا به خوشی ازش استفاده کنید

دوست عزیز این 14 کیلومتر مربوط به مسافت حمل خودرو از محل مونتاژ خودرو تا انبار اون خودروسازیه و میتونه برای هر شرکت یا هر خودرویی متفاوت باشه.ولی طبق استاندارد وزارت صنعت و معدن خودرو تا 70 کیلومتر کارکرد صفر محسوب میشه ولی بیشتر از این کیلومتر مشکل داره و قطعا از خودرو قبل از تحویل به مشتری استفاده شده.کیلومتر 14 خیلی خوب هم هست و خودروی شما اصلا کارکرده نیست.من تو ایران خودرو بودم ماشین صفر از کیلومتر 3 دیدم تا 45.

در مورد صدا باید بگم دیگه ماشین اقتصادی اونم از نوع چینی این صداها رو داره و نه فقط بسترن بلکه برلیانس و بی وای دی و ... هم همین جوره

ولی صدای سوت اگه اشتباه نکنم مربوط به یه قطعه فنی خودروست که دقیق یادم نیست ولی فکر کنم مال کنیستر بنزینه ( دقیق مطمئن نیستم )

والا من با این ماشین تا 180 هم رفتم تغییری تو میزان نرمی و سفتی فرمان احساس نکردم. ( این آپشن مال جنسیس سدان هست و بعید میدونم تو یه خودروی اقتصادی این آپشن باشه )

راستی تو فلشی که به مانیتور نصب میکنید غیر از موزیک و فیلم و عکس چیز دیگه ای نزارید چون سیستم عامل مانیتور B30 ویندوز CE هست و در صورتی که برنامه هایی با پسوند exe و dll و ... داشته باشد سرعت مانیتور میاد پایین و هنگ هم میکنه.حتما فلش هم یه فرمت کنید که اگه ویروسی داشته باشه پاک بشه
سلام و تشکر .

صدا شبیه به کشیده شدن شیئی به پلاستیک ( جیغ مانند ) هست .

و در مورد فرمان هم همین طور هست. سر پبچ ها سفت و بعد از پیچ انگار فرمان خالی می کند. نمی دانم ربطی به TCS ... EPS ... ESP و ... دارد یا خیر ؟

در مورد قطعه ای هم که فرمودید بیشتر شنیده بودم مربوط به سری اول هست .
ارسال پست

بازگشت به “اف اي دبليو (فاو) بسترن FAW Besturn”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان