تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

B50,B50F,B30,...

مدیر انجمن: دينگاليگا

ارسال پست
نمایه کاربر
BlueBird56
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: GEN2008+Spotag13+B30
محل اقامت: شهریار
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: تاپيك جامع بسترن B30 - تجربه سواري و مزايا و معايب

پست توسط BlueBird56 » 10 سپتامبر 2018, 12:53

ممنون از نظرات مفید دوستان عزیز
در مورد جلوگیری از وقوع ناک به نظرم ایده ای که یکی از دوستان مطرح کرد خوب بود ولی در مورد عملی کردنش مطمئن نیستم چون معمولا ناک در ابتدای شتابگیری که قدرت بیشتری از موتور لازمه رخ میده بنابراین شاید با شتابگیری سریعتر یا استفاده از مد اسپورت بشه سریعتر از این مرحله رد شد ولی این به معنای محافظت بیشتر شاید نباشه چون شما ممکنه سریعتر و با ناکهای قویتر از این مرحله رد بشید! در این خصوص بیشتر تحقیق میکنم و اگر به نتیجه مطمئنی رسیدم خبر میدم.
homaiac
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Toyota camry 2007
محل اقامت: تهران
Been thanked: 0

پست توسط homaiac » 10 سپتامبر 2018, 20:54

Amir.Arsalan.Kia نوشته شده:
10 سپتامبر 2018, 00:31
homaiac نوشته شده:
07 سپتامبر 2018, 16:23

سلام بر دوستان.من یک مهندس کامپیوتر 55 ساله هستم و تقریبا از اول دوره کاری کارمند بوده ام.ماشین قبلی ام تویوتا کمری 2007 بود که چهار سالی آنرا داشتم.همیشه ماشین هام بیمه بدنه بوده و بلطف خدا تا بحال از مزایای آن استفاده نکرده ام.
در پاسخ به دوستانی که بالاترین اولویتشان قیمت قطعات ماشین است تا راحتی ،ایمنی،امکانات و .... باید بگویم با این سیاست بهتره آدم در درجه اول پیکان و بعد هم پراید بخره.
اگر همه طرز فکرشان اینطور می بود دیگر هیچکس ماشین های کره ای ،ژاپنی،اروپایی و ... را سوار نمی شد!!!
موفق باشید و مطابق بودجه خود ماشین بخرید.
سلام
شما که خودتونو مهندس! معرفی میکنین
اینکه بالاترین اولویت نه اما یکی از اولویت های مهم هر فردی برای خرید خودرو میتونه بحث گارانتی و خدمات پس از فروش و همینطور قیمت لوازم یدکی باشه چون‌ چه ماشین ژاپنی یا کره ای یا چینی یه روزی ممکنه دچار خرابی یا تصادف بشه و دارندش باید متحمل هزینه بشه موضوعیه که شما به خودت اجازه بدی بطرف بگی برو پیکان سوارشو؟!
درست عقل دوستانم به بیمه بدنه میرسه و شما کشفش نکردین اما مقایسه میکنن تا بهترین تصمیم گرفته بشه همونجور که آپشن های یه خودرو با رقباش مقایسه میشه ممکنه قیمت قطعات و خدمات پس از فروش و گارانتیشم مقایسه بشه
اگه ماشین‌های کره ای یا ژاپنی خوب میفروشن قطعا یکی از دلایلش بحث گارانتی و خدمات پس از فروش و تامین قطعاتشونه برای همینم یه شرکتی مثل کیا تو بازار مهمی مثل آمریکا گارانتی ۷ ساله ارائه میده یا شرکت bmw باز در بزرگترین بازار دنیا در تمام طول مدت ۵ ساله گارانتی که بدون محدودیت کیلومتر هست سرویس دوره‌ای رایگان ارائه میده یاهمینطور گارانتی قوای محرکه محصولات میتسوبیشی برابر با 10 سال یا 160 هزار کیلومتر است وبرند لوکس هیوندای یعنی جنسیس نیز گارانتی 10 ساله یا 160 هزار کیلومتری برای محصولات خود ارائه می‌کنه
اگه در کشور ما هیچکدوم از این خودروسازای جهانی حاضر نیستن حتی با داشتن نمایندگی‌های مجازشون تو ایران این خدماتو بدن بخاطر طرز فکر امثال شماست
مملکتی که مهندس کامپیوترش برگرده به کسایی که یکی از مهمترین شاخصه های انتخاب یه محصولو بررسی میکنن میگه شما پراید و‌پیکان سوارشین از این بهتر نمیشه!
سلام دوست عزیز.مثل اینکه خیلی به شما برخورده.قصد توهین نداشتم فقط واقعیتی که بنظرم رسید گفتم.هر چیز هزینه خودشو داره هرکس نمی خواهد نخرد.تمام.
منظور شما را از پاراگراف قبل آخر متوجه نمی شم که طرز فکر امثال بنده چطور مانع ارایه خدمات گسترده میشود؟
امیدوارم بودجه شما به ماشینهای خیلی بالاتر از بسترن برسد و حالش را ببرید و هزینه اش را هم بی دغدغه بپردازید.
سایه تان مستدام.
! Mr Unknown
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط ! Mr Unknown » 11 سپتامبر 2018, 15:03

MAJID-SHZ.63 نوشته شده:
08 سپتامبر 2018, 14:20
سلام به همه دوستان.
عزيزان بسترن سوار من چند روزه فرمان ماشينم زير دست سفت ميشه و تق تق زياد ميكنه بعضي وقتها احساس ميكنم فرمان قفل شده البته نه خيلي سفت كه به سختي بشه تكان داد.كسي راهكاري داره.
ماشين هم به هيچ وجه تو دست انداز نيفتاده چون من خيلي مراعات ميكنم.ممنون ميشم پاسخ بديد.
سلام و عرض روز بخیر.

سر پیچ ها یا در حالت عادی ؟

در سرعت بالا یا پایین ؟

فرمان این خودرو نسبت به سرعت حساس هست و در سرعت بالا سفت می شود.
سر پیچ هم چون سرعت قبل از پیچ زیاد هست و بعد از پیچ سرعت کم تر هست و به تدریج بالا می رود فرمان نرم و سفت می شود. این حرفی هست که بنده از بهمن موتور شنیدم . به هر حال اگر حس می کنید مشکلی هست حتما به نمایندگی مراجعه کنید.

موفق باشید.
! Mr Unknown
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط ! Mr Unknown » 11 سپتامبر 2018, 15:22

سلام مجدد.

تق تق که قبلا هم اشاره شده بود و یکی از افراد محترم حاضر در این تاپیک در چند پست قبل به تمام صدا ها اشاره کرده بود و نحوه صدا گیری را گفته بود که البته باید به نمایندگی مراجعه شود. برای صدای تق تق به نظرم به داشبورد جلو ( منظور کل قسمت جلو هست. ) دست نزنید و به نمایندگی نروید چون که باید مانیتور و پشت آمپر و کل داشبورد و چند قسمت دیگر را در بیاورند و ممکن هست صدا رفع شود اما دیگر داشبورد به آن زیبایی که اول بود نباشد و درست جا نرود.

اما در مورد فرمان این ماشین به نمایندگی مراجعه کنید این مشکل برای بسیاری بوده و پس از مراجعه به نمایندگی رفع شده.

در مورد سفتی فرمان هم در سرعت پایین برایشان توضیح دهید چون در سرعت پایین نباید این اتفاق بیافتد و سفتی زیاد و یا نا معمولی را حس کنید.

موفق باشید.
Amir.Arsalan.Kia
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط Amir.Arsalan.Kia » 20 سپتامبر 2018, 22:35

با سلام
دوستان یه صدای ویز ویز مانند از داشبرد سمت شاگرد زیر شیشه جلو دارم راهنمایی بفرمایین چجوری میشه صداشو گرفت
صدای بعدی هم که همه گیره صدای تاقچه عقبه که تو بعضی جاها که آسفالت مناسب نیست در میاد
اونم راهنمایی بفرمایین ضمنا چک کردم دیدم گروه بهمن زیر تاقچه عقب ابر گذاشته برای صدا گیری اما همچنان این صدا هست.
ممنون

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

نمایه کاربر
دينگاليگا
يار قديمي
نوع خودرو: L90,ChanganCS35
محل اقامت: تهران
Been thanked: 8 times

پست توسط دينگاليگا » دیروز, 07:49

20 سپتامبر 2018, 22:35
با سلام
دوستان یه صدای ویز ویز مانند از داشبرد سمت شاگرد زیر شیشه جلو دارم راهنمایی بفرمایین چجوری میشه صداشو گرفت
صدای بعدی هم که همه گیره صدای تاقچه عقبه که تو بعضی جاها که آسفالت مناسب نیست در میاد
اونم راهنمایی بفرمایین ضمنا چک کردم دیدم گروه بهمن زیر تاقچه عقب ابر گذاشته برای صدا گیری اما همچنان این صدا هست.
ممنون

با توجه به اينكه صداگيري توي خودروهاي تحويلي عموما تا 5000 كيلومتر (يا كمتر) رايگان صورت ميگيره به نظرم بهترين كار اينه كه اينكار رو بسپاريد به نمايندگي...البته اكثر خودروسازان وطني كه چيني ها رو مونتاژ ميكنن براي كيلومتر هاي بالاتر هم صداگيري رو در كل دوران گارانتي رايگان انجام ميدن و اين قانون 5000 (يا در مواردي 3500) مربوط به ايران خودرو ميشه.
You laugh at us we're different.. & we laugh 'cause you're all the same
Amir.Arsalan.Kia
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط Amir.Arsalan.Kia » دیروز, 15:21

دينگاليگا نوشته شده:
20 سپتامبر 2018, 22:35
با سلام
ممنون

با توجه به اينكه صداگيري توي خودروهاي تحويلي عموما تا 5000 كيلومتر (يا كمتر) رايگان صورت ميگيره به نظرم بهترين كار اينه كه اينكار رو بسپاريد به نمايندگي...البته اكثر خودروسازان وطني كه چيني ها رو مونتاژ ميكنن براي كيلومتر هاي بالاتر هم صداگيري رو در كل دوران گارانتي رايگان انجام ميدن و اين قانون 5000 (يا در مواردي 3500) مربوط به ايران خودرو ميشه.
ممنون

ارسال پست

بازگشت به “اف اي دبليو (فاو) بسترن FAW Besturn”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان