آموزش ساخت Angel Eye انجل آی

ارسال پست
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
نوع خودرو: Casper
محل اقامت: ایران 44
تماس:

آموزش ساخت Angel Eye انجل آی

پست توسط DEATH » 16 می 2018, 15:34

مدت زیادی این نورپردازی چراغهای جلو رفته بود روی مخم
حتما این مدلهای جدیدی که با ورق پلکسی میزنند را دیدید. خوشگله ولی خوب گرونه.
من هم یه دست چراغ داشتم که میخواستم لنز ساده توشون بندازم و بازشون کردم و داخلشون را مشکی کردم و به فکر افتادم که اینبار نورپردازیشون کنم.

اون طرح هایی که با پلکسی میزنند تو مقیاس کم یه مقدار هزینش بالا میشه مگر اینکه از جاهایی که برش لیزر میدن تیکه های کوچیک داشته باشن و براتون بزنند

خلاصه توی فکر استفاده از پلکسی بودم که آموزش ساخت angel eye با میله های پلکسی یا همون Acrylic Rod را دیدم.

فایلهای آموزشی PDF

http://s9.picofile.com/file/8326519942/ ... s.pdf.html

http://s8.picofile.com/file/8326519976/ ... s.pdf.html

http://s8.picofile.com/file/8326520042/ ... 4.pdf.html

این هم یه فیلم آموزشی توی آپارات که به خوبی نحوه انجام کار را نشون داده

https://www.aparat.com/v/BaclT/%D9%86%D ... 8%B1%D8%AA

این میله ها مثل فیبر نوری میمونه و نور را از قسمت دیگشون عبور میدن.

تصویر

تصویر

تصویر

با ایجاد شیارهایی روی این میله ها یه شکست نور ایجاد میکنیم که توی قسمت مقابلش نور را منعکس میکنه و جلوه قشنگی داره

تصویر

تصویر

نوعی که من استفاده کردم با مقطع 6 ضلعی بود, با اینکه توی آموزشها از نوع گردش استفاده کرده بود ولی خوب چون فقط این دم دستم بود از همینها استفاده کردم

قدم به قدم شروع کردم
اول یه چند تا شیار انداختم تا ببینم دقیقا چطور باید باشه و نورش چطور میشه
برای ایجاد شیارها از اونجا که باید شیارهای ایجاد شده مقطع پهنی داشتند از یه تیغه اره آهن بر نصفه استفاده کردم

بعدش رفتم سراغ خمکاری که با استفاده از سشوار حرارتی گرم کردم و خمشون کردم
برای گرد کردنشون از یه لیوان استفاده کردم, در حین کار اگه تونستید دستکش دستتون کنید چون حتما دستتون میسوزه
از طرفی سشوار حرارتی را هم زیاد نزدیک میله نگیرید وگرنه شروع میکنه به ذوب شدن و توش حباب ایجاد میشه و یه جورایی میجوشه

برای سوراخکاری هم از مته مناسب استفاده کنید که من از یه مته 4 استفاده کردم و بعدش به مرور و آروم گشادش کردم
استفاده از مته بالاتر ریسک خراب کردنش را زیاد میکنه چون اگر کمی انحراف برید میرسه به دیواره و اون قسمتش میشکنه
در حین گشاد کردن جای LED هم حواستون باشه اگه مته زیاد داغ بشه شروع میکنه به آب کردن میله و شکلش به هم میخوره

من از دو تا LED اوال شفاف بصورت موازی بهمراه یه مقاومت 270 اهم برای هر دو استفاده کردم, با برق ماشین که تست میکردم کمی مقاومت داغ میشه به این صورت که گرماش را کمی با دست حس میکنید, یعنی کمی بالاتر از دمای بدنه. حالا نمیدونم به مرور خراب میشه یا نه ؟ یا باید برای هر کدوم یدونه استفاده کنم ؟

اگر نظری در مورد استفاده از مقاومتها و کارهای برقیش دارید ممنون میشم چون در این زمینه سر رشته ای ندارم

اول میخواستم فقط یه دونه دایره دور لنز باشه که بعدش نظرم عوض شد و مدلهای مختلفی را امتحان کردم که عکس همشون را میزارم

این را هم بگم که هنوز کارهاش مونده و تموم نشده ولی نتونستم صبر کنم تا کار تموم بشه, به نظر خودم به نسبت قیمتش خیلی خیلی ارزونه و هیچی نمیتونه باهاش رقابت کنه

این هم عکسها
این سری عکس مربوط هستش به نمونه اولیه که همینطوری ساختمش تا دستم بیاد چطوریاست

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

بعدش به سرم زد که قسمت زیر کادر چراغها را مربعی بزنم و بالاش یه ابرو, ولی تیکه پایینی ها را که آماده کردم دلم را زد, چون از اولش هم قرار بود که دور لنزها نوار گرد باشه و برای همین این طرح نیمه کاره رها شد, ولی چون به نظرم قشنگ اومد عکسهاش را اینجا میزارم

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

بعدش رفتم سراغ ساخت قطعات گرد برای دور لنز, وسط کار دوباره به فکر افتادم که توی کاسه چراغ نور بالا هم ازینا بزارم, برای همین دو تا دایره کوچیکتر هم برای کاسه نوربالا ساختم, ولی خوب الان دیگه منصرف شدم و قرار نیست اونها را کار کنم.

تصویر

تصویر

نمای پشت جایی که برش خورده
تصویر

نمای روی جایی که برش خورده
تصویر

این هم عکس حلقه کوچیکتر
تصویر

اینجا هم حلقه ها کنار هم
تصویر

تصویر

بعدشم هم ابرویی را ساختم و بصورت آزمایشی روی ماشین تست کردم

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

این هم عکس نصب آزمایشی

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب حالا برنامه استفاده از یه نوار گرد دور لنز و یه نوار خطی بالای چراغ هستش, در مورد رنگش هنوز به جمع بندی نرسیدم, ولی احتمال خیلی زیاد نور دور لنز سفید و ابرویی آبی باشه

چند تا نکته دیگه را هم اضافه کنم

هنوز کار تمام نشده و چند تا ریزه کاری دیگه مونده
باید پشت میله ها را فویل بچسبونیم تا هم از انعکاس نور به پشت چراغ و قسمت کاسه جلوگیری کنه و هم اینکه با منعکس کردن نور به سمت جلو جلوه بهتری داره

قسمتی هم که LED ها داخل میله قرار میگیره را باید با فویل بپوشونید تا هدر رفت نور کم بشه

فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه

موفق باشید.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد
تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
yoosefheidari
دنده 1
نوع خودرو: RD-SLX TU5-سورنTURBO
محل اقامت: شهرکرد-آریاشهر

Re: آموزش ساخت Angel Eye انجل آی

پست توسط yoosefheidari » 16 می 2018, 15:46

کار جالبی انجام دادین
من با led smd حلقه ساختم و روش هم ورق پلکسی گذاشتم.(چلنیوم)پشتش هم فویل الومینیوم گذاشتم تا تمام نور رو به جلو باشه
ال ای دی هایی که من کار کردم ار جی بی(RGB) هستن و واسش کنترل هم گذاشتم تا بتونم همه رنگهارو داشته باشم و همچنین انواع رقص نور.
اما مشکلی که دارم اینه که تو نور روز اصلا نورشون معلوم نیست و از عصر به بعد که خورشید میره کاربرد دارن و تو شب جلوه زیبایی دارن.
نمیدونم اونایی که بی ام و ها دارن چطوریه و چرا اونقدر تو نور مستقیم افتاب واضح و روشن هستن

----------------

شما واسه نور بیشتر میتونی از پاور ال ای دی 1 یا 3 وات استفاده کنی که نور بسیار بسیار بیشتری نسبت به این ال ای دی ها داره
واسه مقاومت هم بهتره از یه مقاومت 270 اهم 5 وات استفاده کنی که دیگه هرگز سوختن تو کارش نیست

تصویر
تصویر
تصویر
HU : CDA-137EBT RE : Helix H236 Precision FR : MX165PLUS
نمایه کاربر
silent4time
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط silent4time » 16 می 2018, 16:50

داداش از کجا این میله هارو تهیه کردی؟
فروشگاه اینترنتی هم هست که از این میله ها داشته باشه؟
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 20 می 2018, 08:14

yoosefheidari نوشته شده:
16 می 2018, 15:46
کار جالبی انجام دادین
من با led smd حلقه ساختم و روش هم ورق پلکسی گذاشتم.(چلنیوم)پشتش هم فویل الومینیوم گذاشتم تا تمام نور رو به جلو باشه
ال ای دی هایی که من کار کردم ار جی بی(RGB) هستن و واسش کنترل هم گذاشتم تا بتونم همه رنگهارو داشته باشم و همچنین انواع رقص نور.
اما مشکلی که دارم اینه که تو نور روز اصلا نورشون معلوم نیست و از عصر به بعد که خورشید میره کاربرد دارن و تو شب جلوه زیبایی دارن.
نمیدونم اونایی که بی ام و ها دارن چطوریه و چرا اونقدر تو نور مستقیم افتاب واضح و روشن هستن

----------------

شما واسه نور بیشتر میتونی از پاور ال ای دی 1 یا 3 وات استفاده کنی که نور بسیار بسیار بیشتری نسبت به این ال ای دی ها داره
واسه مقاومت هم بهتره از یه مقاومت 270 اهم 5 وات استفاده کنی که دیگه هرگز سوختن تو کارش نیست
بسیار عالی
من هم میخواستم RGB بندازم ولی بیخیالش شدم
اینها هم فکر نمیکنم توی روز نورشون کامل معلوم باشه, البته توی نور خورشید نمیشه توقعی داشت, اون بی ام و ها هم پاور ال ای دی های خفنی پشتشه و اون جلویی فکر کنم یه طلق باشه که نور را منتقل میکنه, البته این یه نظر خیلی سطحی هست و اگر در موردش تحقیق بشه شاید قضیه چیز دیگه ای باشه.
الان هم همین مقاومت را براش استفاده میکنم.

silent4time نوشته شده:
16 می 2018, 16:50
داداش از کجا این میله هارو تهیه کردی؟
فروشگاه اینترنتی هم هست که از این میله ها داشته باشه؟
این ها پلکسی میله ای هستش که اگر توی نت سرچ کنی فروشگاه زیاد هست
اینها مال تنظیم کرکره بود که من این بلا را به سرشون آوردم

موفق باشید.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 20 می 2018, 15:20

برای امتحان میله ها را روی طلق چراغ بصورت موقت نصب کردم تا ببینم رخش چطور میشه و اینکه چه ترکیبی از آبی و سفید بهش میاد

تصویر

تصویر

تصویر

در نهایت تصمیم گرفتم کلا فقط از آبی استفاده کنم

این هم لنزهای 3 اینچی

تصویر

اینم از کاسه چراغ که کاسه نور پایین را هم مشکی کردم,

تصویر

تصویر

موفق باشید.
فرهاد

تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 20 می 2018, 15:45

خوب حالا میریم سراغ فویل پیچی میله ها
این کار هم برای جلوگیری از انعکاس نور چراغها به داخل چراغ و هم برای درخشش و انعکاس بیشتر نور توسط میله ها انجام میشه

مواد لازم:
فویل آلومینیومی آشپزخونه
چسب ماتیکی
کاتر و خط کش

روش کار :
به اندازه لازم برش بزنید و بچسبونید پشت میله ها :)

نکته اینکه فویل را باید روی قسمتی که برش زدید بچسبونید, در واقع روی کار ما سمتی هست که برش نخورده. :old:
نکته دیگه اینکه روی قسمتی که ال ای دی ها هم قرار میگیره را باید با چسب بپوشونید تا هم زیادی نورشون تابلو نشه و هم نور متمرکز تر بشه

این هم از عکسها

این نور دایره ها قبل از چسباندن فویل

تصویر

این هم عکس پشت و روی دایره ها

تصویر

تصویر

این هم نور بعد از چسباندن فویل

تصویر

این هم قسمت چسباندن فویل روی قسمت خطی

تصویر

تصویر

این هم نورش

تصویر

کم کم انشالا میریم برای نصب و ...

موفق باشید.
فرهاد

تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 21 می 2018, 15:07

بد نیست وسط کار یه توضیحی در مورد نصب لنز داخل کاسه چراغ بدم

این لنزها در اندازه های مختلف توی بازار موجود هستند, یک سری مثل لنزی که من خریدم معمولی هستند و یک سری دیگه نورپردازی دارند که گرون تر هستند. لوازم نصب هم همه چیز همراهشون هست.
در ضمن این لنزها دو کنتاکت هستند و بوسیله یه تیغه و سیم پیچ با سیمی که میشه به کلید یا سیمهای نوربالا وصل کرد تبدیل به نور بالا میشه.

ابتدا باید چراغ را باز کنید که روشهای زیادی توی سایت برای باز کردن چراغ گفته شده, من از سشوار صنعتی استفاده کردم, از سشوار معمولی قوی هم میشه استفاده کرد, یه روش دیگه استفاده از یه کارتن مقوایی هستنش که یه سوراخ به اندازه دهنه سشوار تو دیوارش ایجاد میکنید و چراغ را میزارید داخلش و درش را میبندید و سر سشوار را از داخل سوراخی که درست کردید میدید تو و سشوار را روشن میکنید تا چراغ حسابی گرم و نرم بشه.
با آبجوش هم میشه و ...

بهتره چراغ را از جایی که نشون دادم شروع به باز کردن بکنید. در واقع بهترین جا برای فشار آوردن بین طلق و بدنه چراغ همینجاست.

تصویر

این هم متعلقات لنز هستش که بالاتر توضیح دادم

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

اینجا هم چیزهایی را که باید به ترتیب روی لنز نصب بشه را پشت سر هم گذاشتم

تصویر

اول باید کلیه متعلقات قبلی که لامپ را سر جاش نگه میداشت به همراه رفلکتور را از روی چراغ باز کنید

بعد قسمت درپوش یا کاور کرومی لنز را روی مجموعه لنز سوار میکنید که با دو تا پیچ روش بسته میشه

بعدش واشر لاستیکی را روی لنز نصب میکنید و لنز را به همراه سیم نور بالاش از سوراخ کاسه میفرستید داخل ( حتما سیم را یادتون نره )

دقت کنید که قسمتی که روی لنز نوشته TOP به سمت بالا باشه

تصویر

بعدش واشر فلزی شکل دار را میندازید دورش و بعد مهره را به آرومی روشون میبندید, دقت کنید که چون جنس هر دو از آلومینیوم هستش خیلی دقت کنید رزوه رو رزوه نشه و با حوصله این کار را انجام بدید

تو سفت کردن پیچ هم دقت کنید چون احتمال هرز شدنش در صورت سفت کردن بیش از حد وجود داره. پس زورتون را مدیریت کنید

اینجا بهتره که چراغ را روی ماشین نصب کنید تا بتونید نور لنز را تنظیم کنید و بعدش مهره را تا انتها سفت کنید

تصویر

تصویر

بعدش این قسمتی را که توی عکس نشون دادم با سه تا پیچش روی کل مجموعه میبندید و دیگه تموم.

تصویر

تصویر

لنز شما آماده نصب لامپه, لامپ مورد استفاده در این لنزها هم H1 هستش

موفق باشید.
فرهاد

تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 21 می 2018, 15:18

خوب خدا را شکر یه جورایی کار رو به اتمام هستش و تقریبا نصب شده

قسمت دایره ای به راحتی روی لنزها نصب شد و برای محکم کردنش هم از سیم مفتولی نازک استفاده کردم و لنزها هم رفتند توی کاسه

قسمت خطی ابرویی را کلی اندازه گرفتم که هم بیشترین نور را داشته باشه و هم بلند ترین طول و هم اینکه مزاحم بستن کاسه نشه و غیره ... که بهترین جا تقریبا اینجا بود
یه نکته دیگه هم بگم اینکه قطعه ابرویی را متناسب با خمی که قاب چراغ داره خم کرده بودم تا درست روی کار بشینه و توجه داشته باشید که صاف نیست ( توی عکسها از بالا عکس گرفتم که خمش مشخص بشه )

بدلیل نبود امکانات سوراخها را با هویه زدم و با سیمی مفتولی نازک از پشت بستمش که خیالم ازش راحت باشه و سیم کشی را هم از همون پشت بردم و از بقی سیمها که اون پشت مونده بود بعنوان گیره استفاده کردم و سیم را باهاش مهار کردم

این هم عکسها

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

موفق باشید.
فرهاد

تيونينگ 141 نقره اي
ارسال پست

بازگشت به “آموزشهای تصویری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان