مشکلات مربوط به موتور انواع سمند و سورن (XU7)

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
kiani-1
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: مشکلات مربوط به موتور انواع سمند و سورن (XU7)

پست توسط kiani-1 » 19 می 2018, 14:27

سلام به همه دوستان. من یه سمند مالتی پلکس موتور xu7 مدل 97 دارم با 3500 کیلومتر کارکرد. بعد از یک ماه استفاده از ماشین، چراغ چک روشن شد، بردم نمایندگی دیاگ زدن گفتن خطای سنسور میل سوپاپ داره و سنسور رو با مارک EPS (الکترونیک پردازش سبلان) تعویض کردن. در ضمن ECU ماشین مارک کروزه. بعد از مدت کوتاهی دوباره چراغ چک روشن شد و دوباره بردم نمایندگی دیاگ زدن و گفتن خطای موقت سنسور میل سوپاپ داره و چون خطای موقته، تعویض نیاز نیست و خطای سنسور رو پاک کردن و گفتن این مشکل به دلیل گاز دادن یا حرکت ناگهانی ماشینه. برای بار سوم چراغ چک روشن شد و بعده یه روز خودش خاموش شد و اکثر مواقع هم چراغش خاموشه. و در طول این مدت ماشین یه مشکل دیگه هم داره که فک میکنم مربوط باشه به سنسور میل سوپاپ. در طول هفته تقریبا یک باری پیش میاد که وقتی ماشین کار کرده و موتور گرمه ماشین رو ترک میکنم و بعده نیم ساعتی که دوباره میخوام روشن کنم باید استارت رو خیلی نگه دارم که موتور روشن بشه. دوستان اگر تجربه مشابه دارین یا راه حلی دارین لطفا راهنمایی کنید. ممنون
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۲۰۶/۴۰۵/پارس/سمند...
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 19 می 2018, 14:56

kiani-1 نوشته شده:
19 می 2018, 14:27
سلام به همه دوستان. من یه سمند مالتی پلکس موتور xu7 مدل 97 دارم با 3500 کیلومتر کارکرد. بعد از یک ماه استفاده از ماشین، چراغ چک روشن شد، بردم نمایندگی دیاگ زدن گفتن خطای سنسور میل سوپاپ داره و سنسور رو با مارک EPS (الکترونیک پردازش سبلان) تعویض کردن. در ضمن ECU ماشین مارک کروزه. بعد از مدت کوتاهی دوباره چراغ چک روشن شد و دوباره بردم نمایندگی دیاگ زدن و گفتن خطای موقت سنسور میل سوپاپ داره و چون خطای موقته، تعویض نیاز نیست و خطای سنسور رو پاک کردن و گفتن این مشکل به دلیل گاز دادن یا حرکت ناگهانی ماشینه. برای بار سوم چراغ چک روشن شد و بعده یه روز خودش خاموش شد و اکثر مواقع هم چراغش خاموشه. و در طول این مدت ماشین یه مشکل دیگه هم داره که فک میکنم مربوط باشه به سنسور میل سوپاپ. در طول هفته تقریبا یک باری پیش میاد که وقتی ماشین کار کرده و موتور گرمه ماشین رو ترک میکنم و بعده نیم ساعتی که دوباره میخوام روشن کنم باید استارت رو خیلی نگه دارم که موتور روشن بشه. دوستان اگر تجربه مشابه دارین یا راه حلی دارین لطفا راهنمایی کنید. ممنون
سلام دوست عزیز
وقتی در استارت گرم ،ماشین مشکل دارد و استارت زیاد میخورد،معمولا مربوط به سنسور دور موتور میباشد.بهتر است به نمایندگی دیگری مراجعه فرمایید‌.
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
kiani-1
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط kiani-1 » 19 می 2018, 15:11

ممل-امریکایی نوشته شده:
19 می 2018, 14:56
kiani-1 نوشته شده:
19 می 2018, 14:27
سلام دوست عزیز
وقتی در استارت گرم ،ماشین مشکل دارد و استارت زیاد میخورد،معمولا مربوط به سنسور دور موتور میباشد.بهتر است به نمایندگی دیگری مراجعه فرمایید‌.
ممنون که پیامم رو مطالعه کردید. فقط میشه بگید سنسور دور موتور و سنسور میل سوپاپ دو سنسور متفاوت هستند یا هردو اسامی یک سنسوره ؟ و اینکه چه مارک سنسوری بهتره برا این ماشین
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۲۰۶/۴۰۵/پارس/سمند...
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 19 می 2018, 15:21

سلام پیشنهاد میکنم این دولینک را مطالعه بفرمایید
http://www.cargeek.ir/فناوری-ها-و-اطلاع ... ion-sensor

http://irdiag.ir/articles/2017/07/13/وظ ... سوپاپ-چیست؟/
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
هوماز
شروع حركت
نوع خودرو: سمند

پست توسط هوماز » 31 می 2018, 22:17

با درود

من ماشینم سمند ۱۸۰۰ مدل ۸۹ با ۱۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد. موتور تازه تعمیر شده و بجز بلوک سیلندر و خود سرسیلند بقیه تعویض شدن و بعد از تعمیر حدود ۴۰۰۰ تا کار کرده.
نمیدونم که به موتور مربوطه یا نه ولی ۲ روزه توی جای خلوت وقتی توی دنده ۱ حرکت می کنم یه صدای فلز مثل سایش از ماشین میآد. در حالت درجا هرچی گاز دادم صدایی نشنیدم. توی سرعت و بزرگراه هم نشنیدم.
یه صدای خاص فلزی.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
حسین scorpion

پست توسط حسین scorpion » 01 ژوئن 2018, 21:55

سلام سمند xu7دارم سرسیلندراستوک تازه عوض کردم بوش پیستون یاتافان متحرک تعویض کردم .بعضی مواقع دور موتور پایین گرم که میشه ماشین .صدای تق تق میاد انگار که روغن بالانمیرسه .درب سوپاپ رو باز میکنم صدا همون لحظه قطع میشه .درضمن اون لحظه روغن حباب هوا هم بالا دیده میشه .کسی سردر نمیاره .کسی میتونه کمک کنه
نمایه کاربر
shamshiri
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند LX 83

پست توسط shamshiri » 03 ژوئن 2018, 09:30

سلام دوستان
فن دور کند سمت راننده کار نمیکنه
کولر میگیرم دور تندش کار میکنه مشکل از چیه ؟
بعضی وقتا ماشینه همچین میره تو مخم که میگم عوضش کنم ولی چه فایده پولش نیست ...
نمایه کاربر
samreza
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7مدل93بنزینی

پست توسط samreza » 03 ژوئن 2018, 11:44

shamshiri نوشته شده:
03 ژوئن 2018, 09:30
سلام دوستان
فن دور کند سمت راننده کار نمیکنه
کولر میگیرم دور تندش کار میکنه مشکل از چیه ؟

درود بر شما. رله های فن رو بررسی کن. یا یکی شون سوخته یا دسته کابل شون آسیب دیده.
رضا هستم.خودروهایی که داشتم: پیکان جوانان - پراید - آردی - 405 - پیکان وانت - سمندXU7 - سمندef7
هوماز
شروع حركت

پست توسط هوماز » 03 ژوئن 2018, 16:07

با ودرود
من ماشینم سمند ۱۸۰۰ مدل ۸۹ با ۱۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد. موتور تازه تعمیر شده و بجز بلوک سیلندر و خود سرسیلند بقیه تعویض شدن و بعد از تعمیر حدود ۴۰۰۰ تا کار کرده.
نمیدونم که به موتور مربوطه یا نه ولی ۲ روزه توی جای خلوت وقتی توی دنده ۱ حرکت می کنم یه صدای فلز مثل سایش از ماشین میآد. در حالت درجا هرچی گاز دادم صدایی نشنیدم. توی سرعت و بزرگراه هم نشنیدم.
یه صدای خاص فلزی.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
a.ghafouri
نوع خودرو: سمند se

آزد

پست توسط a.ghafouri » 13 ژوئن 2018, 11:40

سلام من سمند se دارم میخوام شتاب ماشینو بالا ببرم و نمیخوام لش بار بیاد اما دقیقا نمیدونم چیو باید تعویض کنم یا چه چیزیو تنظیم کنم...عواملی که واقعا تاثیر دارند رو توضیح بدین لطفا...
سوال بعدی اینه که پنل سقفی سمند که رو مدل اس ای نذاشتن به جز چراغ سقفی و چراغ نقشه خونی چه چیزی روش نصبه؟
سوال اخرم هم اینه که وقتی موتور گرمه و ما به هر دلیل ماشینو خاموش کنیم فن رادیاتور هم خاموش میشه و اگر آمپر اب رو ملاحظه کنید بالا میمونه تا زمان خنک شدن به صورت تدریجی با گردش هوای طبیعی محیط...سوال بنده اینجاست آیا نمیشه فن بصورت اتومات در زمان خاموش شدن موتور خودرو در مدار بیاد و رادیاتور رو خنک کنه ؟؟!
ممنون میشم از راهنمایی دوستان
:hb:
ارسال پست

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 7 مهمان