ابزار مورد نياز جهت تعميرات شخصي خودرو

بحث و تبادل نظر در مورد ماشین آلات و ابزار صنعتی

مدیر انجمن: كوروش پيروز

ارسال پست
نمایه کاربر
h_gear
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

Re: ابزار مورد نياز جهت تعميرات شخصي خودرو

پست توسط h_gear » 09 سپتامبر 2018, 19:03

سلام خدمت کاربران گرامی
یک انبر دستی DIAMOND ساخت چین (قدیمیه وزیاد ازش استفاده نکردم) ویک سیم چین TOPTUL رو در تصویر مشاهده می کنید.
تصویر

یه وقتی ميبينی به يه جايی رسيدی تو زندگیت ، که رفتن و کنار گذاشتن آدمها دیگه ناراحتت نمی کنه............
Yaser xu7
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peugeot 405 xu7
محل اقامت: Ilam
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

پست توسط Yaser xu7 » 11 سپتامبر 2018, 11:15

دوستان یک سوال میخوام یه کولیس دیجیتال بگیرم اما در حدود بودجه ای که میخوام خرج کنم اینسایز هست و گوانگلو حالا بیشتر نظرم رو گوانگلو هستش به نظرتون ارزش خرید داره؟
خسته ام از جواب های تکراری
نمایه کاربر
h_gear

پست توسط h_gear » 11 سپتامبر 2018, 15:01

Yaser xu7 نوشته شده:
11 سپتامبر 2018, 11:15
دوستان یک سوال میخوام یه کولیس دیجیتال بگیرم اما در حدود بودجه ای که میخوام خرج کنم اینسایز هست و گوانگلو حالا بیشتر نظرم رو گوانگلو هستش به نظرتون ارزش خرید داره؟
کولیس دیجیتال Insize تحت لیسانس اتریش تولید میشه، ومی توان گفت دربین برندهای تولیدی دیگر از جایگاهی در مجموعه های کارگاهی و آزمایشگاهی برخوردار است.Guanglu در سایزهای مشابه با دیگر برندها از قیمت مناسب تری برخوردار است ولی بازهم این دو برند به پای ویها ولیمیت و میتوتویو نمی رسند.بهتر است اول از همه هدف از خریدن ونوع کارتان را ارزیابی کنید وسپس با توجه به امکاناتی که هر کدام از برندها در مدلهای خاص دارند مثل هزینه ی نگهداری وطول عمر باتری و دوام در بلندمدت ودقت وعملکرد و سهولت استفاده(روشن وخاموش شدن اتوماتیک ویا پاک شدن دیتای قبلی با حرک فک) همچنین ضد آب وگرد وغبار وروغن بودن و گارانتی وخدمات و.... از برندهای شناخته شده یکی راتهیه کنید.
نکته ای دیگر که لازم به یادآوری می بینم اندازه ی خود کولیس (سایز خط کش) و سایز فک ها وهمچنین دقت اندازه گیری است.معمولاً هر چقدر سایز خط کش کوچکتر باشد کولیس ارزانتر است.امیدوارم توضیحات ناقصم مفید بوده باشد.
ada
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید 131 SL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

پست توسط ada » 11 سپتامبر 2018, 21:46

سلام
امروز رفتم حسن اباد دوقلم ابزار خریدم شد 830 هزار تومن واقعا دیگه نمیشه ابزار خرید خیلی گرون شده.یه ترکمتر پیزولی هنس، تقه ای با یه رینگ جمع کن گرفتیم شد این مبلغ.تو رنج برندهای تاپتول،کرافت،هنس،وبقیه بردنهای تایوانی این شبیه مارک بریتول بود گرفتم به یه مکانیک هم نشون دادم گفت خوبه.البته مکانیک پیشنهاد الورا با هنس رو داده بود که تو این وضعیت بازار و جیب ما هنس رو خریدیم،نمیدونم حالا به درد بخور هست یا نه به حرف مکانیک اطمینان کردیم.
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
ada
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید 131 SL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

پست توسط ada » 11 سپتامبر 2018, 22:40

کسی تجربه استفاده از ترکمتر هنس رو داره؟ اونم از نوع تقه ای ؟به نظرتون میشه بهش اطمینان کرد و موتور تعمیر کرد؟
نمایه کاربر
h_gear

پست توسط h_gear » 13 سپتامبر 2018, 19:59

ada نوشته شده:
11 سپتامبر 2018, 22:40
کسی تجربه استفاده از ترکمتر هنس رو داره؟ اونم از نوع تقه ای ؟به نظرتون میشه بهش اطمینان کرد و موتور تعمیر کرد؟
سلام کاربر گرامی
از ترکمتر برند هنس تا به حال استفاده نکرده ام؛ آره میشه بهش اعتماد کرد، نو که هست وکالیبره فوقش می خواهی پیچ های سرسیلندر و کپه یاتاقانها وکپه های میل لنگ رو با رعایت گشتاور خاص ببندی دیگه.
نمایه کاربر
h_gear

پست توسط h_gear » 17 سپتامبر 2018, 08:33

سلام خدمت کاربران گرامی
عکس رابط 1/4بیت گیر وتبدیل سر دریلی به بکس خور1/2(به دسته پیچ گوشتی بیت گیر هم می خورد) به همراه سه بیت آلنی پارکساید آلمانی را مشاهده می کنید.ابزارهایی کوچک و در عین حال بسیار کاربردی ومفید هستند.
تصویر

در جایی که همه زغال فروش شده اند و دیگران را سیاه می کنند بیا کمی از مد افتاده باشیم!سپید بمانیم..............
نمایه کاربر
h_gear

پست توسط h_gear » دیروز, 18:40

سلام و عرض ادب
عکس چندتا بیت در اندازه های مختلف به همراه دسته های بیت گیر براتون گذاشتم،دسته شیشه ای های قرمز همشون معمولی هستند و بیت های بی کیفیت رو گذاشتم کنار وبجاشون از بیت های جنس خوب وقدیمی استفاده می کنم.پیچ گوشتی بیت گیر دسته شیشه ای قهوه ای جنسش خوبه و تو دست سُر نمی خوره،فکر می کنم عکسش تکراریه،ولی چون لقی بیتها به همراه رابط بیت گیر توش کمه خیلی برام کاربردیه.
تصویر
یادمه برای انجام کاری یه دم پهن می خواستم، هرچی گشتم نتونستم جنس خوب وسایز مورد نظرمو پیدا کنم،بعدش تو یه ابزار فروشی این دم باریک رونیکس توجهم رو جلب کرد وخریدمش، تا حالا که ازش استفاده کردم ازش راضیم وخوش دسته.
تصویر
تصویر
تصویر
بیشتر از 10 تا انبردست دارم،که از هر کدومشون یه استفاده ای می کنم!!!این یکی رو چون خوش دست بود خریده بودم، بیشتر باهاش کارهای برقی انجام می دم ، کیفیت خوبی داره و سبکه.
تصویر
این هم عکس چندتا دم باریک ودم پهن همشون معمولی هستند به غیر از دسته فلزیه که روکش ورنی روی دسته به مرور زمان ازبین رفته، هر چی ابزار باکیفیته آلمانی ها تولید کردند؛ بسیار ارگونومیک وخوش دست است و کار باهاش یه احساس خوب به آدم میده.
تصویر

در اعماق اين عصر خاموش
من از طعم تصنيف در متن يک کوچه تنها ترم
بيا تا برايت بگويم
چه اندازه تنهايی من بزرگ است
ارسال پست

بازگشت به “ماشین آلات و ابزار صنعتی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان