مشکلات مربوط به سیستم ترمز "ABS-EBD" دیسک ، لنت ، انواع سمند و سورن

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
Taha7191
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: مشکلات مربوط به سیستم ترمز "ABS-EBD" دیسک ، لنت ، انواع سمند و سورن

پست توسط Taha7191 » 26 آپریل 2018, 18:08

سلام مجدد خدمت دوستای عزیزم.
مشکلم با ترمز ماشین اینه که موقع ترمز گرفتن اصطلاحا از لنتهام صدای جیغ کشیدن میاد.بعد از تعویض هر لنت تا دو سه روز خوبه اما باز این صدا میاد.از جلو و عقب.دیگه اعصابمو خرد کردن.تازه ماشین گارانتی هم داره.
نمایه کاربر
yoosefheidari
دنده 1
نوع خودرو: RD-SLX TU5-سورنTURBO
محل اقامت: شهرکرد-آریاشهر

پست توسط yoosefheidari » 26 آپریل 2018, 21:00

Taha7191 نوشته شده:
26 آپریل 2018, 18:08
سلام مجدد خدمت دوستای عزیزم.
مشکلم با ترمز ماشین اینه که موقع ترمز گرفتن اصطلاحا از لنتهام صدای جیغ کشیدن میاد.بعد از تعویض هر لنت تا دو سه روز خوبه اما باز این صدا میاد.از جلو و عقب.دیگه اعصابمو خرد کردن.تازه ماشین گارانتی هم داره.
جیغ کشیدن موقع ترمز از دو عامل لنت و دیسک هست.
من موقعی که دیسکهامو عوض کردم(بهمراه لنت تکستار) تا یکماه موقع ترمز صدای جیغ داشتم.بعد از یکماه مشکل خود بخود حل شد و هیچ گونه صدایی در هیچ شرایطی ندارم.
من واسه سورن دوبار تو نمایندگی هم لنت و هم دیسک تعویض کردم.
شما هم اگه هم لنت و هم دیسک رو تعویض کردی و باز هم صدا داری باید یکم صبر کنی تا جا بیفته
اگه فقط یکیشو عوض کردی اون یکی هم تعویض کن
حداقل دو هفته با لنت و دیسک نو برو تا دقیق معلوم بسه
HU : CDA-137EBT RE : Helix H236 Precision FR : MX165PLUS
نمایه کاربر
Gasem
شروع حركت
نوع خودرو: سمند

پست توسط Gasem » 28 آپریل 2018, 00:57

سلام امروز یه مسافرت ۴۰۰کیلومتری داشتم در حین حرکت حدود چهار پنج مرتبه پیش اومد که موقع ترمز گیری نچندان قوی پدال ترمز خیلی بالاعمل میکرد وپدال سفت بود و مانند حالت طبیعی که پدال برحسب نیاز تا ته فشرده میشود نبود . ترمز گیری سرپیچ ها و تو‌سرعت های بالا وترمزهای خفیف البته اینجور که به اصطلاحا ترمز چوب میشد نبود کارکرد ماشین ۲۵۰۰ کیلومتر .. یه چند مورد هم پیش اومد که ترمز طبیعی بود ولی حین ترمزگیری زیر پا به مانند اینکه پدال از یه چیزی آزاد میشد یا عبور میکردبود ..ممنون که راهنمایی میکنید
حمایت از کالای با کیفیت ایرانی
نمایه کاربر
Skullknight
نوع خودرو: سمند EF7

پست توسط Skullknight » 28 آپریل 2018, 03:04

Gasem نوشته شده:
28 آپریل 2018, 00:57
سلام امروز یه مسافرت ۴۰۰کیلومتری داشتم در حین حرکت حدود چهار پنج مرتبه پیش اومد که موقع ترمز گیری نچندان قوی پدال ترمز خیلی بالاعمل میکرد وپدال سفت بود و مانند حالت طبیعی که پدال برحسب نیاز تا ته فشرده میشود نبود . ترمز گیری سرپیچ ها و تو‌سرعت های بالا وترمزهای خفیف البته اینجور که به اصطلاحا ترمز چوب میشد نبود کارکرد ماشین ۲۵۰۰ کیلومتر .. یه چند مورد هم پیش اومد که ترمز طبیعی بود ولی حین ترمزگیری زیر پا به مانند اینکه پدال از یه چیزی آزاد میشد یا عبور میکردبود ..ممنون که راهنمایی میکنید
ماشین در وزن ها، سرعت ها و شیب های مختلف ترمز های متفاوتی هم میگیره.
اینکه زیر پاتون خالی میکنه یا آزاد میکنه، مربوط به ABS هست. احتمالا ترمز ناگهانی کردید، یا وزن ماشین زیاد بوده. حالت عادی رخ دادن این وضعیت زمانی هست که هدف شما از ترمز توقف کامل یا کاهش شدید سرعت باشه. در این صورت ترمز کمی آزاد میشه تا جلوی لیز خوردن گرفته بشه. اما در حالت های دیگر مثل ترمز های کنترلی در سرعت های بالا این اتفاق نباید بیفته.
where the hood where the hood where the hood at
نمایه کاربر
ttreza
نوع خودرو: Samand LX EF7 bifuel

پست توسط ttreza » 29 آپریل 2018, 10:19

Skullknight نوشته شده:
28 آپریل 2018, 03:04
Gasem نوشته شده:
28 آپریل 2018, 00:57
ماشین در وزن ها، سرعت ها و شیب های مختلف ترمز های متفاوتی هم میگیره.
اینکه زیر پاتون خالی میکنه یا آزاد میکنه، مربوط به ABS هست. احتمالا ترمز ناگهانی کردید، یا وزن ماشین زیاد بوده. حالت عادی رخ دادن این وضعیت زمانی هست که هدف شما از ترمز توقف کامل یا کاهش شدید سرعت باشه. در این صورت ترمز کمی آزاد میشه تا جلوی لیز خوردن گرفته بشه. اما در حالت های دیگر مثل ترمز های کنترلی در سرعت های بالا این اتفاق نباید بیفته.
در تکمیل فرمایش دوستان، باید دید تایر شما چی هست؛ چون بخشی از این شرایطی که وصف کردید بستگی به تایر هم دارد.
تو خوبی... (^_^)
mehdibkh
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند ef7 پایه گاز
محل اقامت: گیلان - تالش

پست توسط mehdibkh » 30 آپریل 2018, 13:09

نمیدونم چرا هر لنتی میندازم 15 20هزارتا بزور دوم میاره ! تو جاده بیشتر لنت مصرف میشه تا داخل شهر ؟
منم مصرف جاده ایم زیاده نمیصرف لنت گرون بخرم ،
کورات کره چند ماه پیش گرفته بودم 58 ، الان شده 75 تومن
نمایه کاربر
carxy
نوع خودرو: LX EF7

پست توسط carxy » 10 می 2018, 16:23

سلام دوستان. من ماشینم گاها که ترمز میگیرم تا پامو میذارم رو پدال ترمز سفته و یهو شل میشه ، ترمز گیری ماشین خوبه ولی این یهو شل شدن علتش چی هست ؟؟؟ تازه لنت تکستار عوض کردم ولی قبل تعویض لنت هم اینطوری بود. و بگم که همیشه اینطوری نمیشه.
mehdibkh
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند ef7 پایه گاز
محل اقامت: گیلان - تالش

پست توسط mehdibkh » 18 می 2018, 12:24

برای تخلیه روغن ترمز با سرنگ میشه ؟ کامل میخوام تخلیه کنم دوباره بریزم.
گفتم با سرنگ بکشم اخرشم خودش با جدید قاطی میشه
هواگیری هم میخواد؟ تو خونه میخوام انجام بدم هزینه اضافه ندم
نمایه کاربر
davo0d-s000t
دنده 3
محل اقامت: 0.5جهان

پست توسط davo0d-s000t » 18 می 2018, 12:34

mehdibkh نوشته شده:
30 آپریل 2018, 13:09
نمیدونم چرا هر لنتی میندازم 15 20هزارتا بزور دوم میاره ! تو جاده بیشتر لنت مصرف میشه تا داخل شهر ؟
منم مصرف جاده ایم زیاده نمیصرف لنت گرون بخرم ،
کورات کره چند ماه پیش گرفته بودم 58 ، الان شده 75 تومن
eligرو در حال حاضر دارم از نظر ترمز گیری تعریفی نیست و در حد تکستار ایرانی و ماندو هست ولی به نظر میاد دوام خوبی داشته باشه.اصلا هم داغ کردن تو کارش نیست.جفتی90هست برای جلو
icerرو روی ماکسیما داریم فوق العاده بوده از نظر دوام اگر بتونید پیدا کنید برای سمند عالیه
فقط اروپایی
نمایه کاربر
Gasem
شروع حركت

پست توسط Gasem » 18 می 2018, 13:13

carxy نوشته شده:
10 می 2018, 16:23
سلام دوستان. من ماشینم گاها که ترمز میگیرم تا پامو میذارم رو پدال ترمز سفته و یهو شل میشه ، ترمز گیری ماشین خوبه ولی این یهو شل شدن علتش چی هست ؟؟؟ تازه لنت تکستار عوض کردم ولی قبل تعویض لنت هم اینطوری بود. و بگم که همیشه اینطوری نمیشه.
ماشین من هم که نو هست همینجوره قبلا هم نوشتم .نو‌ع تایر ماشینم هم که دوستی پرسیدم یزد تایر ۱۸۵هست درکل ای بی اس ایرانخودرو مزخرف هست چون همیشگی نیست حوصله نمایندگی ها هم ندارم ولی کیفیت ترمز گیری خوبه
حمایت از کالای با کیفیت ایرانی
ارسال پست

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: amirfrang و 2 مهمان