تجربه سواری با رانا

تصویر

مدیران انجمن: دينگاليگا, whiteshark

ارسال پست
ashkan63
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: تجربه سواری با رانا

پست توسط ashkan63 » 14 فوریه 2018, 06:56

Elfrunna55555 نوشته شده:ببخشید طبیعیه که آمپر آب رانا بالاتر از وسطه بعد فن کار میکنه و میاد رو وسط یا ماشین من اینجوریه؟
بعد وقتی خاموشش میکنی دوباره روشن میکنی آمپر آب بالاتر میره دوباره فن کار میکنه. پراید داشتم خاموشش میکردی آمپر پایینتر میومد.
طبیعه.
کلا tu5 گرم کار میکنه.

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

san82
نوع خودرو: رانا

پست توسط san82 » 26 مارس 2018, 01:05

SkyNet نوشته شده:
01 آگوست 2017, 08:43
سلام دوستان
من دیروز و پس از گذشت 2 سال رانا را فروختم! رانای من مدل 94 و با 40 هزار کارکرد و بسیار تمیز بود
خاطرات زیادی از رانا داشتم و ماجراهای تلخ و شیرین زیادی را با هم پشت سر گذاشتیم. خیلی بهم خدمت کرد و خیلی دوستش داشتم اما متاسفانه در حالی که هیچ عیب و نقص فنی نداشت و موتورش در اوج سرحالی بود و اتاق و داشبوردش کاملا بی صدا بود مجبور به فروشش شدم
توی اون دو سال چند تا آپشن براش انجام دادم و چیزای زیادی یاد گرفتم و همه جوره بهش رسیدم و هواشا داشتم. خلاصه خیلی در کنار هم خوش بودیم و مثل بچه خودم دوستش داشتم و عاشقش بودم اما حیف که دست روزگار ما را از هم جدا کرد...
چیزی که بیشتر از همه آزارم میده اینه که نمیدونم صاحب جدید چه جوری باهاش رفتار میکنه!
آیا فقط بنزین میریزه توش و گازش میده! آیا روغن خوب توی موتورش میریزه! آیا کاپوتش را میزنه بالا یه دستمال به موتورش بکشه! و هزارتا از این فکرا...
رانای من اینقدر خوب بود که میدونم هر ماشین ایرانی دیگه ای بگیرم اصلا و ابدا مثل اون نخواهد شد!
من توی این دو سال توی این انجمن چیزای زیادی از بقیه دوستان یاد گرفتم و سعی کردم اگر چیزی بلدم با بقیه به اشتراک بذارم و واقعا بار فنی این انجمن در برابر گروه های تلگرامی خیلی زیاده و تنها جایی هست که توش مباحث فنی مطرح میشه
ارادتمند و مخلص همه بچه های انجمن رانا هستم و ازتون میخوام که هیچ وقت نذارید انجمن رانا از رونق بیوفته
سعی میکنم همچنان به اینجا سر بزنم
دلم برای همه تون تنگ میشه و به خدا میسپارمتون
یا علی
دوستان سلام
ببخشید من قصد خرید رانا دارم و به تازگی عضو شدم
دو تا خواهش از دوستان دارم و معذرت اگر به موضوع این پست شاید نخوره
1- اگه کسی مثل این دوستومون رانا تمیز داره من می خرم تا 29 میلیون تومان چون دوستان اینجا به نظرماشینو خوب نگه میدارن :grin:
2- مکانیک و جلو بندی ساز خوب برای رانا در همدان کسی میشناسه؟
ممنون
alireza.sahari
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: رانا مدل 91
محل اقامت: ایران 98 ایران 13

پست توسط alireza.sahari » 26 مارس 2018, 01:30

سلام دوستان، 6 ماهی هس یه رانا مدل 91 خریداری کردم و ازش راضیم، چند وقت پیش سنسور اکسیژن پوکید و به محض رسیدن به شهرم کلاجم رفت ته گیر کرد و دیگه برنگشت، دیسک و صفحه والو سبز با سیم کلاج شرکتی با سنسور اکسیژن ntk اصلی به قیمت 205 تومن عوض کردم، همه چیز عالی و خوب تا حدود یک ماه بعدش، سر صبح گیربکس جیرجیر میکنه و با یه مالش کوچیک کلاج حل میشه و بعد از 5 دیقه کلا قطع میشه، تو حالت سرد ماشین وحشی و جون دار، طوری گاز میدم سریع کات اف میزنه و شتاب میگیره، ولی کمی که گرم میکنه، ماشین بی جون میشه، تو شهر کلاج با پا نمیاد بالا، یعنی تو ترافیک، یه اختلاف چند میلی ثانیه ایی داره، از وسط یه ذره وقفه میکنه و یهو تقه میکنه میاد بالا،ماشینمم تو جاده هوا خنک باشه بهتر میره، یعنی شبا خیلی خوبه، البته اینایی که میگم واسه خودم که خیلی پشت فرمونم محسوسه، بردمش پیش مکانیک دیاگ که زد گفت سنسورت عالیه، همه چیز خوب، ولی گفت سیم کلاجت اذیت کرد رگلاژیش میکنم، بعد اگزوز ساز میگفت کاتالیزورت خوبه، فقط منبع آخر کاملا خورده شده و ریز ریز شده از داخل، دیگه نمیدونم چکارش کنم، به نظرتون کجاشو چک کنم؟ تو اون حالت سرد بودن کپ نمیکنه قشنگ دور موتور بالا و پایین میشه، ولی گرم که میکنه توی دنده یک به دو کمی همراهی نمیکنه، یه کپ خیلی ریزی داره،چیزایی که خودم حدس میزنم به سنسور دریچه گازم کمی مشکوکم، با سنسور دور موتور، شایدم صافی بنزین یا خود پمپ بنزین، یا شاید دسته گلای مکانیک عزیز!!! ولی حدود یه ماه خوب بود خداییش، همه چیزم اصلی انداخت، ببخشید طولانی شد، ممنونم از اساتید گرامی
san82

پست توسط san82 » 28 مارس 2018, 00:48

یه بنده خدا گفته بود یه جایی و با سرنگ روغن بریزی ببین پیدا میکنی پستو.
سرنگ و سرچ بزن.
نمایه کاربر
mahdavikia
نوع خودرو: رانا LX
محل اقامت: تهران

پست توسط mahdavikia » 21 می 2018, 17:55

سلام دوستان
اگر ماشین رو خاموش کنیم و بعد از چند دقیقه دوباره روشن کنیم، آمپر آب تقریبا میچسبه به سقف!
و البته بعد از 5 ثانیه برمیگرده پایین جایی که موقع خاموش کردن بود.
میخواستم ببینم راناهای شما هم این موضوع براشون پیش میاد و طبیعی هست؟
san82

پست توسط san82 » 25 می 2018, 00:54

سلام دوستان
هفته پیش یه رانا مدل ۹۵ با ۳۱۰۰۰ کارکرد خریدم.
به نظر دو تا ایراد داره:
۱- موقع برداشتن پا از رو پدال کلاچ مخصوصا در دنده یک احساس میکنی که پدال کلاچ گیر کرده که پارو بلند میکنی میپره و خاموش میشه.
۲- مصرف سوخت به نظر بالاست.
Dr.Essi
شروع حركت
نوع خودرو: رانا LX
محل اقامت: تهران

پست توسط Dr.Essi » 06 آگوست 2018, 09:40

سلام به همگی
آقا این ماشین چرا اینقدر خشکه 😨😨😨 پدرمو درآورده. تک تک سنگریزه های اسفالت رو میشمره. تک تک ناهمواری های خیابون و جاده رو تا ته به وجودت نشون میده جوری که هفت جد و آباتم تو گور خبر میشن! بخدا قسم پراید اینطوری نیس ولی رانا با همه زیباییش اینجوریه و کلی دق داده این مسئله منو و به فکر فروششم. کسی میدونه ایزاد از کجاشه؟ اگر فنرها و کمک فنرهاشو عوض کنم با نمونه ۴۰۵ سواریش نرم میشه؟
ممنون از پاسخ دوستان
ارسال پست

بازگشت به “رانا - Runna”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان