مباحث و مشکلات مربوط به گیربکس و سیستم کلاچ رانا

تصویر

مدیران انجمن: دينگاليگا, whiteshark

ارسال پست
نمایه کاربر
fery1990
نوع خودرو: Runna

Re: مباحث و مشکلات مربوط به گیربکس و سیستم کلاچ رانا

پست توسط fery1990 » 06 می 2018, 09:34

سلام
وقت همگی بخیر
منم تقریبا همین مشکل رو دارم
وقتی ماشین خلاص یه صدای جیر جیر میده که داخل اتاق هم میاد
وقتی کلاجو یه نمه میگیری صدا قطع میشه
توی دنده 1 و 2 هم توو دور پایین که ماشین صدا نداره هم صداش مشهوده
راه حل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی جواب بده لطفا
مدیر انجمن ؟!
سرعت بالا=آدرنالین
amin_8209
شروع حركت
نوع خودرو: پراید

پست توسط amin_8209 » 12 می 2018, 16:28

سلام و عرض ادب خدمت اساتید انجمن
بنده یه رانا 92 دارم که تو اون مدل گیربکسشون گویا گیربکس 405 هستش. (به گفته مکانیک ها)
دچار لرزش شدید موقع شروع حرکت و صداهای خفن موقع ول کردن پدال گاز وقتی که دور موتور بالا هست.... با خوندن صفحات قبلی متوجه شدم که این ایراد برا خیلی ها وجود داره.
حالا سوال اینکه به جای تعمیر این گیربکس، نمیشه از گیربکس استوک تیپ 5 استفاده کرد؟ ضریب دنده ها و قدرت و گشتاور چه فرقی داره؟ جاپیچ ها و پایه های نگه دارنده... میخوره که بخوام عوض کنم؟
اصلا مگه گیربکس تیپ 5 چه مشکلی داشته که گیربکس 405 انداختن روش؟ نمیدونم چرا کمپانی های داخلی دوس دارن همه چی رو به همه چی بخورونن! شتر گاو پلنگ!
در ضمن یه چیز دیگه هم شنیدم که به جای پین خاردار باید بوش استوانه ای گذاشت که لرزشش گرفته بشه.( که اصلا نفهمیدم کجا قرار داره)
ممنون میشم کمکم کنید
نمایه کاربر
total_overdose
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: xu9

پست توسط total_overdose » 13 می 2018, 09:25

amin_8209 نوشته شده:
12 می 2018, 16:28
سلام و عرض ادب خدمت اساتید انجمن
بنده یه رانا 92 دارم که تو اون مدل گیربکسشون گویا گیربکس 405 هستش. (به گفته مکانیک ها)
دچار لرزش شدید موقع شروع حرکت و صداهای خفن موقع ول کردن پدال گاز وقتی که دور موتور بالا هست.... با خوندن صفحات قبلی متوجه شدم که این ایراد برا خیلی ها وجود داره.
حالا سوال اینکه به جای تعمیر این گیربکس، نمیشه از گیربکس استوک تیپ 5 استفاده کرد؟ ضریب دنده ها و قدرت و گشتاور چه فرقی داره؟ جاپیچ ها و پایه های نگه دارنده... میخوره که بخوام عوض کنم؟
اصلا مگه گیربکس تیپ 5 چه مشکلی داشته که گیربکس 405 انداختن روش؟ نمیدونم چرا کمپانی های داخلی دوس دارن همه چی رو به همه چی بخورونن! شتر گاو پلنگ!
در ضمن یه چیز دیگه هم شنیدم که به جای پین خاردار باید بوش استوانه ای گذاشت که لرزشش گرفته بشه.( که اصلا نفهمیدم کجا قرار داره)
ممنون میشم کمکم کنید
این گیربکس از سال 88 داره روی محصولات با موتور TU5 تولید میشه (سمند و 405 و SLXو ...)فقط تویه محصولات 405 با خانواده پژو ضریب دنده ها متفاوته ولی خود گیربکس یکیه
اواخر سال 91 ابتدا روی 206 صندوقدار با کد V28 تولید شد بعد هم روی رانا و همه مدل 206... که دوباره توی سال 95 96 اصلاح شد و از 2شاخ کلاچ به کلاچ محوری تغییر کرد که عمده مشکلاتش حل شد ...
مشکل لرزش هم از چنتا چیز بیشتر نیست شما کاری رو که من میگم بکن همه مشکلات حل میشه.
گیربکسو باز کن فلایویل رو بده تراشکار کار درست یه لایه کوچیک برداره از روش.2شاخ کلاچ بهینه رو تهیه کنین.پین استوانه ای اصلاح شده (بدون چاک) تهیه و تویه جای دقیقش نصب کنین.یک دست دیسک و صفحه لوک (جدیدا ایران خودرو آورده و ساخته برزیل هست با لیبل ایساکو و البته یدونه بلبرینگ کلاچ رانایی) تهیه کنین و لذتشو ببرین...
پین استوانه ای
تصویر
amin_8209
شروع حركت

پست توسط amin_8209 » 14 می 2018, 10:04

ببخشید. میشه بگید این بوش ها که عکسشو گذاشتید، چه نقشی تو لرزش میتونن داشته باشن؟!
مگه اینجاها فقط پیچ بسته نمیشه؟ دوران یا چرخشی در کار هست که این بوش جلو لرزشش رو بگیره؟
در مورد گیبرکس استوک فرانسوی که از اونور آب میاد نظرتون چیه؟ :evil:
اگر جای این گیبرکس نصب بشه، جواب بهتری نمیده؟
نمایه کاربر
total_overdose

پست توسط total_overdose » 14 می 2018, 11:14

amin_8209 نوشته شده:
14 می 2018, 10:04
ببخشید. میشه بگید این بوش ها که عکسشو گذاشتید، چه نقشی تو لرزش میتونن داشته باشن؟!
مگه اینجاها فقط پیچ بسته نمیشه؟ دوران یا چرخشی در کار هست که این بوش جلو لرزشش رو بگیره؟
سلام
بوشهای فابریک از بقل چاک دارن و بعد از مدتی حالت استوانه ای خودشون رو از دست میدن و باعث میشن گیربکس در مرکز دقیق خودش قرار نگیره و شافت وسط گیربکس با سر میللنگ برخورد کنه و ...
گیربکس استوک میشه بست من خودمم انجام دادم 3 سال پیش ولی اصلا توصیه نمیکنم چونکه خیلی چیزها باید عوض بشه(گیربکس.پلوس.پایه دسته موتور پایین.راد دنده بلند.خود بدنه گیربکسم باید یه تیکشو برید چونکه جایه سنسور با قدیمی ها فرق داره...) اگه نو بخوای بخری که خیلی گرون میشه استوک هم ریسکش بالاست
amin_8209
شروع حركت

پست توسط amin_8209 » 14 می 2018, 12:55

total_overdose نوشته شده:
14 می 2018, 11:14
amin_8209 نوشته شده:
سلام
بوشهای فابریک از بقل چاک دارن و بعد از مدتی حالت استوانه ای خودشون رو از دست میدن و باعث میشن گیربکس در مرکز دقیق خودش قرار نگیره و شافت وسط گیربکس با سر میللنگ برخورد کنه و ...
گیربکس استوک میشه بست من خودمم انجام دادم 3 سال پیش ولی اصلا توصیه نمیکنم چونکه خیلی چیزها باید عوض بشه(گیربکس.پلوس.پایه دسته موتور پایین.راد دنده بلند.خود بدنه گیربکسم باید یه تیکشو برید چونکه جایه سنسور با قدیمی ها فرق داره...) اگه نو بخوای بخری که خیلی گرون میشه استوک هم ریسکش بالاست
ممنون از راهنماییتون.
شما که اون گیربکس رو بستید، شتاب و سرعت تاثیری داشت؟
حس کردم چون اصلیه خودشه باید جون بهتری به ماشین بده...
نمایه کاربر
total_overdose

پست توسط total_overdose » 14 می 2018, 13:35

amin_8209 نوشته شده:
14 می 2018, 12:55
total_overdose نوشته شده:
14 می 2018, 11:14
amin_8209 نوشته شده:
سلام
ممنون از راهنماییتون.
شما که اون گیربکس رو بستید، شتاب و سرعت تاثیری داشت؟
حس کردم چون اصلیه خودشه باید جون بهتری به ماشین بده...
خیر تاثیر خاصی نداشت چونکه گیربکسی که من انتخاب کردم مشابه محصولات تولید داخل مابقل 91 بود و ضریبشون اختلاف زیادی نداره با گیربکس های جدید فقط دنده ها نرم تر و بدون صداتر بودن
hadidani
نوع خودرو: رانا

پست توسط hadidani » 10 آگوست 2018, 00:49

سلام من رانا مدل ۹۵ دارم که ۴۰ تا کار کرده چند وقتی میشه که پدال کلاچ سفت شده و ماشین شتاب خوبی نداشت بردم مکانیک دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ عوض کرد که سفتی پدال و شتاب خوب شد اما بعدش یه صدای جیر جیر مانند از سمت گیربکس میاد خصوصا زمانی که ماشین سرد هست و روشن میکنی صدا واضح هست و با حرکت و یا فشار دادن گاز صدا قطع میشه بردم تعمیرگاه میگه دو شاخ کلاچ خوب سرجاش نرفته و به مرور زمان خوب میشه! ؟ ضمنا ماشین هنوز گارانتی داره بدون کارت طلایی ایا شامل خدمات رایگان میشه؟ برا گیربکس . ممنون
ارسال پست

بازگشت به “رانا - Runna”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان