قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

طریقه باز کردن قطعات اپل و راهنمایی برای تعمییر قطعات

تصویر مباحث مربوط به خودروهاي اپل
نمایه کاربر
admiral_men
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند EF7

پست جمعه 9 مرداد 1394, 2:11 pm

علیرضا سهیلی نوشته شده:
admiral_men نوشته شده:به داداش گلم عرض کنم که کلا برای من دوتا کار انجام شد اول کاملا جعبه فرمون باز شد بوش داخلش و تست کرد احتیاج به تراشکاری نداشت و با بنزین شست گریس زد و بست در حین بستن چون متعلقات دسته دنده منظور ماهک و میله ارتباطی با گیربکس و باز کرده بود برام تعمیر کرد خلاصی دنده رو گرفت که کار راحتیه بعد فرمونو بهش گفتم در اورد با یه وسیله جالب که خودش داشت قبلا کمی فرمون کج بود الان درست شد دوتا دور ماشین و نخ انداخت گفت کمی زاویه لاستیک جلو بازه و باید به داخل بیاد تا بهتر بشه بلبرینگ مخصوص میل فرمون که حالت خاصی داره رفتم از دوو فروشی گرفتم 12 تومن ولی هنوز اونو برام درست نکرده ولی 80 درصد مشکل حل شده این بلبرینگ و بندازم کاملا مشکل حل میشه
به به خیلی مبارک باشه، پیش کی بردی؟ اجرت چقدر گرفت؟
اقای سهیلی رفتم سهزوردی شمالی پیش محسن مظفری کارش خوب بود ولی اجرتت زیادی میگیره از من 155 گرفت برای استارت هم که صدا میده قراره برم پیشش
نمایه کاربر
علیرضا سهیلی
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Opel Corsa
محل اقامت: تهران

پست شنبه 10 مرداد 1394, 11:52 am

admiral_men نوشته شده:
علیرضا سهیلی نوشته شده:
admiral_men نوشته شده:به داداش گلم عرض کنم که کلا برای من دوتا کار انجام شد اول کاملا جعبه فرمون باز شد بوش داخلش و تست کرد احتیاج به تراشکاری نداشت و با بنزین شست گریس زد و بست در حین بستن چون متعلقات دسته دنده منظور ماهک و میله ارتباطی با گیربکس و باز کرده بود برام تعمیر کرد خلاصی دنده رو گرفت که کار راحتیه بعد فرمونو بهش گفتم در اورد با یه وسیله جالب که خودش داشت قبلا کمی فرمون کج بود الان درست شد دوتا دور ماشین و نخ انداخت گفت کمی زاویه لاستیک جلو بازه و باید به داخل بیاد تا بهتر بشه بلبرینگ مخصوص میل فرمون که حالت خاصی داره رفتم از دوو فروشی گرفتم 12 تومن ولی هنوز اونو برام درست نکرده ولی 80 درصد مشکل حل شده این بلبرینگ و بندازم کاملا مشکل حل میشه
به به خیلی مبارک باشه، پیش کی بردی؟ اجرت چقدر گرفت؟
اقای سهیلی رفتم سهزوردی شمالی پیش محسن مظفری کارش خوب بود ولی اجرتت زیادی میگیره از من 155 گرفت برای استارت هم که صدا میده قراره برم پیشش
بسیار عالی...ایشالا لذتشو ببری.
WIR SIND OPEL
بازسازی کورسای من در تاپیک زیر
viewtopic.php?f=106&t=89155
alfrred
نوع خودرو: opel corsa

پست شنبه 18 مهر 1394, 7:01 am

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
کورسای من در جا که کار میکنه هر چند ثانیه یه بار صدای تپ تپ از اگزوزش میاد لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟
یه مشکل دیگه هم که دارم تو پیچها با سرعت بالای 50 ترمز که میزنم ماشین تعادل نداره و عقبش میچرخه ؟ خیلی رو اعصابه چندجا نشون دادم کسی متوجه نشد!
در ضمن اگه ممکنه روش صحیح باز کردن و تمیز کردن استپر کورسا رو با عکس توضیح بدید ممنون
نمایه کاربر
Hamid Reza Reghbat
فعال کلوپ اپل
محل اقامت: همه جا سرای من است

پست شنبه 18 مهر 1394, 7:06 am

دوست عزیز مشکلات فنی خودرو رو در تاپیک مربوطه مطرح بفرمایید ضمن اینکه از گزینه :srch: کنید
پاسخ تمامی سوالاتتون بارها و بارها تکرار شده و موجود هست .
6637
شروع حركت
نوع خودرو: اپل کورسا94

پست دوشنبه 28 دی 1394, 10:30 pm

دوستان سلام,وقت همگی بخیر,من یه کورسا خریدم ولی اصلأ راه نمیره, دیر دور میگیره بعدشم با فشار زیاد ۱۲۰ آخر سرعتشه , تسمه تایم رو تایم خودشه,صفحه کلاچشم نو انداختم وضعیت رینگشم خوبه,این تنبلیش طبیعیه؟ :sad:
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.
سلیم رضازاده شللو
نوع خودرو: اوپل

پست شنبه 3 بهمن 1394, 7:53 pm

با سلام،خواهشا طریقه باز کردن دگمه فلاشر وکترا اگر با تصویر باشد،ممنون میشم.
amir-205
نوع خودرو: Opel Astra
محل اقامت: تهران- قیطریه

پست پنج‌شنبه 29 بهمن 1394, 6:03 am

6637 نوشته شده:دوستان سلام,وقت همگی بخیر,من یه کورسا خریدم ولی اصلأ راه نمیره, دیر دور میگیره بعدشم با فشار زیاد ۱۲۰ آخر سرعتشه , تسمه تایم رو تایم خودشه,صفحه کلاچشم نو انداختم وضعیت رینگشم خوبه,این تنبلیش طبیعیه؟ :sad:
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.
سلام دوست عزیز
مشکل ماشینتون حل شده؟
اگر جواب منفی هستش اعلام کنید شاید بتونیم کمک کنیم.
اگر هم حل شده باز هم توضیح بدین شاید به کار بقیه عزیزان بیاد.
ممون
Mohammadreza dehbash
نوع خودرو: Opel

پست دوشنبه 7 تیر 1395, 10:12 am

نحوه درست کردن کارت کمربند
Nikyarp
شروع حركت
نوع خودرو: Renault 5

پست پنج‌شنبه 19 اسفند 1395, 7:56 pm

سلام به همه دوستان.کسی روش باز کردن رودری اپل آسترا رو میدونه.البته درب جلو تیپ 2.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
amir-205
نوع خودرو: Opel Astra
محل اقامت: تهران- قیطریه

پست یک‌شنبه 22 اسفند 1395, 8:17 am

سلام
کار سختی نیست
فقط چندتا مورد و حتما رعایت کنید تا آسیبی به رو دری نرسونید
1-اصلا عجله نکنید
2-سعی کنید تو هوای سرد این کارو انجام ندید(ممکنه خارهای درب و دستگیره بشکنه)
روش کار
1- دور دستگیره درب بازکن از داخل یه قاب پلاستیکی هستش خیلی با احتیاط پیچ گوشتی زیرش بندازی وبلندش کنید
2-اگه شیشه برقی هست کلید و از جاش بکشید بیرون پشتش یه پیچ هستش بازش کنید
3- زیر کیف پایین درب یک یا دو پیچ هستش (خم بشی می بینیش) باز کنید
4-بعد از سمت پایین رو دری خیلی آرام گرفته به سمت خودتان بکشید تا اولی خار رودری آزاد بشه بعد دست و پشتش بندازید و آرام آرام بقیه خارهارو با کشیدن آزاد کنید
5- در مرحله آخر بعد اینکه همه خارها آزاد شد رو دری رو به سنت بالا بکشید تا از کنار شیشه آزاد بشه کلش خارج میشه.
البته اون قسمتی که تیوتر داخلش نصب هستش رو بعد از دادن شیشه به پایین به سمت خودتون بکشید تا خارش آزاد بشه.
موفق باشی

بازگشت به “Opel”