قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

راهنمایی در مورد روغن موتورسیکلت

مدیر انجمن: رضا عمراني

نمایه کاربر
Mehrdad_jafari89
دنده 1
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 28 فروردین 1396, 7:30 pm

سلام خدمت دوستان عزیز.
دوستان من یک موتور باجاج دیسکاور 150S دارم. از همین هایی که کیلومتر آنالوگ داره و دورموتور هم نداره.
برای تعویض روغن نیاز به کمک شما عزیزان دارم. الان من روغن کاسترول GP میریزم و هر 1000 کیلومتر هم روغن رو عوض میکنم.
الان موتور من 1500 کیلومتر کار کرده و سر 500 کیلومتر یک نوبت روغن عوض کردم و همین کاسترول رو ریختم و سر 1100 هم یک نوبت عوض کردم و باز همین کاسترول رو ریختم!
خواستم ببینم این روغن مناسب موتور سیکلت من هست؟
توی دفترچه مشخصات روغن رو اینطور زده:
SAE/20w50/API/SL یا JASO/MA
این روغن کاسترول رو درست ریختم یا باید روغن دیگه ای بریزم؟ اگر روغنی بهتر از این سراغ دارید حتی گرون تر هم باشه مهم نیست و محبت کنید معرفی کنید که اون رو بریزم!
یک مورد دیگه!
توی دفترچه نوشته که باید فیلتر هوا رو تعویض یا تمیز کرد! ولی ننوشته که کجاست؟!؟!؟ اگر ممکنه راهنمایی کنید که خودم بازش کنم و تمیزش کنم!
سپاس از راهنمایی شما
موفق و پیروز باشید.
Mhrahmanu
شروع حركت
نوع خودرو: سمند xu7

پست پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396, 9:42 am

سلام دوست عزیز دیجیکالا روغن موتور هیوندای اکتیر 10w40 4t با استاندارد jasomaمخصوص موتورسیکلت موجود داره یک لیتریش 19000 تومان.
نمایه کاربر
Ali 254
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پست پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396, 11:04 am

به نظر من چون موتورسیکلت عمر آنچنان زیادی نداره و همچنین شما هر هزار کیلومتر روغن رو عوض می کنید نیازی به روغن با کیفیت بالاتر و صرف هزینه بیش تر نیست...فقط می بایست نوع اون با دفترچه راهنما موتورسیکلت همخوانی داشته باشه
هرگز هیچ روز زندگیت را سرزنش نکن؛
روز خوب به تو شادی میدهد ، روز بد به تو تجربه و بدترین روز به تو درس میدهد.
تنگنا
دنده 1

پست پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396, 1:56 pm

Ali 254 نوشته شده:به نظر من چون موتورسیکلت عمر آنچنان زیادی نداره و همچنین شما هر هزار کیلومتر روغن رو عوض می کنید نیازی به روغن با کیفیت بالاتر و صرف هزینه بیش تر نیست...فقط می بایست نوع اون با دفترچه راهنما موتورسیکلت همخوانی داشته باشه
من 6 ساله دارم برای موتورم بهران پیشتاز 20-50 میریزم مشکلی نداشته

بنظرم فقط موتورهای اسپرت بالای 250 سی سی ارزش وسواس در انتخاب روغن موتور دارند
Mhrahmanu
شروع حركت

پست شنبه 9 اردیبهشت 1396, 3:42 am

سلام دوستان
من یه موتورسیکلت ارشیا 150 صفر خریدم. دو تا یک لیتری روغن مخصوص موتورسیکلت 10w40 سینتتیک با استاندارد jaso ma و سطح کیفی sl هم دارم. میترسم بریزم داخل موتور مشکل ساز بشه. دوستان متخصص راهنماییم کنن.
میتونم بریزم یا نه?
نمایه کاربر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست شنبه 9 اردیبهشت 1396, 5:48 pm

حقیقتا سطح کیفی این روغنی که دارید بالاتر از توصیه کارخانه هست . لذا ضرری برای موتورتون نداره .
با خیال راحت استفاده کنید.
Rhytm & Balance
Mhrahmanu
شروع حركت

پست یک‌شنبه 10 اردیبهشت 1396, 10:06 am

رضا عمراني نوشته شده:حقیقتا سطح کیفی این روغنی که دارید بالاتر از توصیه کارخانه هست . لذا ضرری برای موتورتون نداره .
با خیال راحت استفاده کنید.
راستی نگفتم که این روغن تمام سینتتیک هست. و تکنولوژی موتورسیکلت من مال 1978 مشکلی بابت کاسه نمد و واشر بندیها ایجاد نمیکنه?
نمایه کاربر
kiumars.rezvani
شروع حركت

پست یک‌شنبه 21 خرداد 1396, 10:29 am

من تو اپاچي از اترود ١٥٠٠٠استفاده ميكنم خيلي راضيم ازش سر ٩٠٠كيلومتر يا ١٠٠٠كيلومتر هم روغنو عوض ميكنم خيلي روغن خوبيه از نظر من موتور خيلي نرم و راحت باهاش كار ميكنه

Sent from my iPhone using Tapatalk
نمایه کاربر
sheitonak-2013
نوع خودرو: maxima 87-xantia 89
محل اقامت: اصفهان
Like شده: 1 بار

پست شنبه 1 مهر 1396, 7:25 am

سلام.
بچه ها من يه اسكوتر ژوپيتر ١١٠ tvs خريدم.اولين باره موتور ميخرم.ميخواستم بدونم داخل موتور چه روغني با چه درجه گرانوري بريزم؟احيانا" چون صفره روي ٢٠٠ كيلومتر خودم ميخوام تعويض كنم و ممنون ميشم اگه دوستان آشنايي داشته باشن راهنمايي كنم از كجا بايد روغن را تعويض كنم؟؟؟اينكه ميگن موتور سيكلت هم فيلتر روغن هم فيلتر هوا داره شامل اسكوتر ما هم ميشه؟اگه ميشه كجا قرار گرفته و چند كيلومتر بايد تعويض گردد؟؟؟
راستي صافي بنزين هم داره عوض كنم يا كلا" نداره؟؟
ممنون ميشم خيلي سريع جوابم بدين.راستي براي آچاركشي لازمه ببرم نمايندگي يا اصلا" نبرم بهتره؟؟؟ممنون
نمایه کاربر
sheitonak-2013
نوع خودرو: maxima 87-xantia 89
محل اقامت: اصفهان
Like شده: 1 بار

پست دوشنبه 3 مهر 1396, 2:31 pm

كسي جواب ما را نداد.با اينكه كل اين تاپيك را خوندم كسي چيزي در مورد ژوپيتر يا اسكوتر توضيحي نداده بود.ديروز رفتم روي كيلومتر ١٤٠ روغن كارخانه را با روغن اسپيدي طلايي تعويض كردم.از بچه ها ممنون ميشم بهترين روان را براي اسكوتر tvs ژوپيتر ١١٠ كه ميشه توي موتورش ريخت معرفي كنه ممنون ميشم چون ميخوام دوباره روي كيلومتر ٣٠٠ روغنش را تعويض كنم.در ضمن تعويض روغني از زير پيچ تخليه را باز كرد كه همراه با پيچ فيلتر روغن هم خارج شد و با بنزين شستشو داد و دوباره جازد و پيچ را بست و روغن اسپيدي طلايي را كامل(١ليتر) ريخت داخل موتور از طريق گيج.ميزان روغن براش كافيه ١ ليتر يا زياد داخلش ريخته؟
ممنون ميشم ازتوضيحاتتون

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”