قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

گواهینامه موتور

مدیر انجمن: رضا عمراني

نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

پنج‌شنبه 27 خرداد 1395, 6:17 am

Simiak نوشته شده:سلام
آقاجان ، تبصره و این حرفها نداریم ؟
اینجانب نزدیک پنجاه سالم هست . یک کویر رادیسون 150 دارم و یک آپاچی 180 ( تازه گرفتم ) . ولی .... ولی ، گواهینامه ندارم . البته گواهینامه ماشین رو 30 ساله دارم . ولی در مورد موتور کوتاهی کردم همیشه . حالا مایه عابروریزی ، با این سن و سال باید برم سر کلاس بشینم و امتخانات مسخره آئین نامه و شهر بدم و اینا ؟ راه دیگری نداره ؟ بدون کلاس و اینا منظورمه . ترجیحا اصلا یک پولی بدم به کسی و گواهینامه رو بگیرم و اینا !!!!!!!!!
مخلص همه دوستان
راهی نیست دوست عزیز!
از نظر من که هیچ عیبی نداره برید سر کلاس. ولی خوب به خاطر سنتون شاید اگر با مدیر آموزشگاه صحبت کنید، اجازه بده سر کلاس نرید، ولی امتحان ها رو حتما باید بدید.
در کل بازم میگم، هیچ عیب و مشکلی نداره. خودم روزی که امتحان دادم، افراد زیادی با حدود سنی شما اومده بودن و کسی هم تعجب نکرده بود، کلا عادیه... :hb:
نمایه کاربر
Mehdi Km
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peugeot Roa 1.6 cng

دوشنبه 7 تیر 1395, 1:05 am

دوستان یک سوال
از اونجایی که واقعا حوصله گواهینامه موتور گرفتن رو ندارم و حدود شیش ماه تا یک سال باید بدون ماشین سر کنم , از وسیله نقلیه عمومی هم متنفرم و بعد از این همه که ماشین زیر پام بوده اصلا نمیتونم با تاکسی و ... سر کنم , میخوام یک موتور بگیرم
حالا این اسکوتر (یا موتور) های 50 سی سی مد نظرمه , میشه این ها رو بدون گواهینامه روند ؟ اگه فرضا گواهینامه هم بخواد و آدم رو بدون گواهینامه بگیرن , موتور رو پس میدن ؟ جریمه بکنن در حد چقد جریمه میکنن ؟
Samand x7 86 => Renault pk 1300i 84 => Peugeot Roa 1.6 cng 87
جواب ابلهان خاموشی ست !!
نمایه کاربر
BabyBoy
يار همراه
نوع خودرو: Beep beep

دوشنبه 7 تیر 1395, 4:05 am

Mehdi Km نوشته شده:دوستان یک سوال
از اونجایی که واقعا حوصله گواهینامه موتور گرفتن رو ندارم و حدود شیش ماه تا یک سال باید بدون ماشین سر کنم , از وسیله نقلیه عمومی هم متنفرم و بعد از این همه که ماشین زیر پام بوده اصلا نمیتونم با تاکسی و ... سر کنم , میخوام یک موتور بگیرم
حالا این اسکوتر (یا موتور) های 50 سی سی مد نظرمه , میشه این ها رو بدون گواهینامه روند ؟ اگه فرضا گواهینامه هم بخواد و آدم رو بدون گواهینامه بگیرن , موتور رو پس میدن ؟ جریمه بکنن در حد چقد جریمه میکنن ؟
سلام دوست عزیز.
ببینید تا جایی که من میدونم، هر وسیله نقلیه موتوری گواهینامه میخواد، حتی اسکوتر 50 سی سی، اما برای اینکه شما خیالتون راحت بشه، از یک افسر راهنمایی سوال کنید.
اما در مورد گرفتن و آزاد کردن موتور، هم بله و هم نه! اگر موتور دارای پلاک ملی باشه و مدارکش هم مشکلی نداشته باشه، در صورت گرفتنش میتونید با پرداخت جریمه گواهینامه آزادش کنید؛ البته ناگفته نماند که اگر از کلاه استفاده کنید، احتمال گرفتن موتور کم میشه، ولی به صفر نمیرسه.
جریمه هم بنده شنیدم شده 200 تومن، ولی مطمئن نیستم.
نمایه کاربر
Mehdi Km
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peugeot Roa 1.6 cng

دوشنبه 7 تیر 1395, 4:20 am

BabyBoy نوشته شده:
Mehdi Km نوشته شده:دوستان یک سوال
سلام دوست عزیز.
ببینید تا جایی که من میدونم، هر وسیله نقلیه موتوری گواهینامه میخواد، حتی اسکوتر 50 سی سی، اما برای اینکه شما خیالتون راحت بشه، از یک افسر راهنمایی سوال کنید.
اما در مورد گرفتن و آزاد کردن موتور، هم بله و هم نه! اگر موتور دارای پلاک ملی باشه و مدارکش هم مشکلی نداشته باشه، در صورت گرفتنش میتونید با پرداخت جریمه گواهینامه آزادش کنید؛ البته ناگفته نماند که اگر از کلاه استفاده کنید، احتمال گرفتن موتور کم میشه، ولی به صفر نمیرسه.
جریمه هم بنده شنیدم شده 200 تومن، ولی مطمئن نیستم.
توی نت گشتم خیلی ضد و نقیض هست ، ولی تا اونجایی که من فهمیدم قبلا مثل اینکه زیر 50 سی سی نمیخواسته ، اون چیزی هم که مد نظر منه پلاک و ... نداره ، خلاصه نظرم عوض شد ، دیگه موتور نمیگیرم چون اینطوری اصلا فایده نداره ؛ یکدونه دوچرخه درست حسابی میگیریم ، هم فاله هم تماشا :d: تازه بعدا استفاده باز هم برام داره ، خطرش هم کمتره و دیگه دلهره اینو ندارم یهو بیان موتورم رو بندازن بالای وانت و ببرن پارکینگ ، 3 سال دلهره رانندگی با ماشین بدون گواهینامه رو داشتم دیگه بسمه !!
واقعا مسخره ترین قانون دنیا رو داره این ایران
Samand x7 86 => Renault pk 1300i 84 => Peugeot Roa 1.6 cng 87
جواب ابلهان خاموشی ست !!
cyatchentu
نوع خودرو: kia optima 2014

شنبه 19 تیر 1395, 4:06 pm

سلام خدمت دوستان
آیا کسی آموزشگاه همت بعد از آزادگان رفته؟
من سمت غرب هستم . کجا هست غیر از شهرک آزمایش که همه کارا رو انجام بده؟
ضمنا من خیلی مشغولیت کاری دارم. این دوره ها چقدر وقت میبره؟
تشکر از پاسختون.
Honey58
نوع خودرو: مشخص نشده!

سه‌شنبه 29 فروردین 1396, 8:50 pm

سلام خدمت دوستان
من میخوام گواهینامه موتور بگیرم اما موتور سواری بلد نیستم و نمیتونم تعادلم رو کنترل کنم البته دوچرخه سواری بلدم ولی موتور رو که از یکی از قوام چند دقیقه گرفتم نتونستم برونمش حالا چند تا سوال دارم با توجه به این که تاپیک خیلی وقته بالا نیومده و ممکنه قوانین فرق کرده باشه و من بی اطلاع باشم:

۱. آیا بصورت عملی و البته درست و حسابی به من آموزش میدهند که بتونم سواری گرفتن رو خوب یاد بگیرم؟
۲. حتما کارمون به شهرک ازمایش میفته یا مثل ماشین خودشون آزمون میگیرند؟
۳. اگه آموزشگاه خوب هم در تهران سراغ دارید به بنده معرفی کنید محدوه اونقد مهم نیست فقط مناسب باشد.

سپاس
نمایه کاربر
NIMA Ss
دنده 1
نوع خودرو: 111-H30Cross
محل اقامت: کرج

پنج‌شنبه 31 فروردین 1396, 9:21 am

دوستان من سال 82 گرفتم و 92 اعتبارش تموم شد
الان هزینه تمدیدش چقدره با احتساب 4 سال جریمه?
برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه است.....
آنانکه میفهمند عذاب میکِشند و آنانکه نمیفهمند عذاب می دهند.
نمایه کاربر
NIMA Ss
دنده 1
نوع خودرو: 111-H30Cross
محل اقامت: کرج

شنبه 2 اردیبهشت 1396, 4:31 pm

NIMA Ss نوشته شده:دوستان من سال 82 گرفتم و 92 اعتبارش تموم شد
:lol: :lol:
برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه است.....
آنانکه میفهمند عذاب میکِشند و آنانکه نمیفهمند عذاب می دهند.
نمایه کاربر
TTerova
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: رانا-سمند

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396, 3:05 pm

NIMA Ss نوشته شده:دوستان من سال 82 گرفتم و 92 اعتبارش تموم شد
سالی 5 تومن گویا
هزینه تعویضشم یک 60 70 تومنی میشه
نمایه کاربر
Ali 254
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396, 1:47 am

Honey58 نوشته شده:سلام خدمت دوستان
من میخوام گواهینامه موتور بگیرم اما موتور سواری بلد نیستم و نمیتونم تعادلم رو کنترل کنم البته دوچرخه سواری بلدم ولی موتور رو که از یکی از قوام چند دقیقه گرفتم نتونستم برونمش حالا چند تا سوال دارم با توجه به این که تاپیک خیلی وقته بالا نیومده و ممکنه قوانین فرق کرده باشه و من بی اطلاع باشم:

۱. آیا بصورت عملی و البته درست و حسابی به من آموزش میدهند که بتونم سواری گرفتن رو خوب یاد بگیرم؟
۲. حتما کارمون به شهرک ازمایش میفته یا مثل ماشین خودشون آزمون میگیرند؟
۳. اگه آموزشگاه خوب هم در تهران سراغ دارید به بنده معرفی کنید محدوه اونقد مهم نیست فقط مناسب باشد.

سپاس
سلام...
مهم نیست ، همین که دوچرخه سواری بلد هستین کافیه...موتور هم اونطوریه منتها سنگین تر و همچنین باید به گاز و کلاچ مسلط بشین...از همون موتور اقوام می تونین استفاده کنین جهت یادگیری و حفظ تعادل...چند بار که سعی کنید حتما موفق می شین...

بله آموزش به صورت عملی هست در آموزشگاه ها منتها امتحانش جوری هست که شما می بایست از چند تا کله قندی که به اندازه تقریبا یک طول موتور سیکلت هست به صورت مارپیچ رد بشین که یکم شاید برای شما مشکل باشه ولی قطعا با تمرین کردن می تونین قبول شین...
منتها قبل از رفتن به آموزشگاه حتما خودتون موتور سواری عادی رو یاد بگیرین و کمی به قلق های اون مسلط بشین تا وقتی رفتین در آموزشگاه صرفا برای امتحان که آیتم شاید سختی برای شما باشه ، آماده بشین ...

در خود آموزشگاه کلاس می رین و تمرین می کنین و نیازی به رفتن شهرک آزمایش نیست...
هرگز هیچ روز زندگیت را سرزنش نکن؛
روز خوب به تو شادی میدهد ، روز بد به تو تجربه و بدترین روز به تو درس میدهد.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”