اشکال در برق موتور

بحث در مورد انواع موتور سيكلت

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
تنگنا
دنده 1

Re: اشکال در برق موتور

پست توسط تنگنا » 21 می 2013, 20:39

منم یه مشکل برقی با موتور روان110 دارم
موتورفیوز 10 آمپر داشت سوخت بازم فیوز انداختم سوخت بردم پیش تعمیرکار سوکت سر سیم های را محکم کرد فیوز 20 آمپر انداخت اونم سوخت
بعدش دوباره بردم یپشش گفت سر کنتاکت های سیم ها را با اسپری بشور ممکنه زنگ زدگی باشه
من نظرم این نیست بنظمر اتصالی وجود داره
روش تست کردن قطعات برقی موتور چطوریه؟
من خودش رشته برق اما قطعات و عیب یابی سیم کشی موتور و ماشین را بلد نیستم
تنگنا
دنده 1

پست توسط تنگنا » 22 می 2013, 18:10

بردمش پیش تعمیرکار نتونست درستش کنه

احمق رفت فیوز 20 آمپر انداخت روش اون فیوز هم سوخت

موتور من اینجوری فیوزر میسوزونه

وقتی موتور روشنه و فیوز نو میندازم فیوز نمیسوزه وقتی چند دور با موتور را میرم موتور سوییچ را خاموش میکنم
بعد دوباره روشن میکنم یه لحظه چراغ استارت سوییچ میاد و بعد خاموش میشه
یعنی فیوز سوخت

خوب این چه معنی داره؟
آیا سوییچ مشکل داره؟
lorax
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط lorax » 24 ژولای 2013, 01:53

سلام
موتور من پیشرو 135cc هست و میخام چراغ جلوی موتورو به دینام وصل کنم چون دو چراغست و باطریو خراب میکنه و نور رضایت بخشی نداره
کسی هست بدونه چطور میتونم چراغ جلورو به دینام وصل کنم؟؟؟
javad201301
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط javad201301 » 30 ژولای 2013, 23:33

از دو سیم زرد و نارنجی که به یکسو ساز برای شارژ باطری وصل میشه 2 تا سیم بگیر و به لامپ جلو وصل کن . همان 2 سیمی که از دینام موتور بیرون میاید . باید منفی و مثبت را از لامپها قطع کنی طوری که به هیچ وجه این دوسیم زرد و نارنجی به برق باطری یا بدنه یا منفی اتصال پیدا نکنه و بوقها را هم می توانی به انها وصل کنی . شاید در کلیدهای روی دسته موتور برق منفی به بدنه اتصال داشته باشه که انرا باید قطع کنی .
نمایه کاربر
ALIREZA 23
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: +405

پست توسط ALIREZA 23 » 21 فوریه 2014, 15:33

سلام دوستان
چند وقت پیش شارژر موتورم سوخت ویه شارژر نوخریدم مدل تکتازی پنج فیش مارک تکنو وقتی به موتور گاز میدم نور چراغها زیاد میشه؟ باتری هم اتمی هست و یک سال کارکرده
نمایه کاربر
ALIREZA 23
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: +405

پست توسط ALIREZA 23 » 23 فوریه 2014, 23:27

سلام دوستان
چند وقت پیش شارژر موتورم سوخت ویه شارژر نوخریدم مدل تکتازی پنج فیش مارک تکنو وقتی به موتور گاز میدم نور چراغها زیاد میشه؟ باتری هم اتمی هست و یک سال کارکرده
Pouya ab
نوع خودرو: CDI125 KABIR

اشکال در برق موتور

پست توسط Pouya ab » 09 آگوست 2016, 01:43

سلام خسته نباشید
من یه موتور 125 کبیر دارم حدود یه سال گرفتم، یه مدت بود از سمت چپ موتور صدا میداد بعد از بردن پیش تعمیر کار گفت پرچ های پولی برق شل شده و باید عوض بشه یه پولی انرژی گرفتم زد روش موتور یه چند روزی خوب بود ولی بعدش زمانی که گاز ثابت بود مثلا باسرعت 60 موتور یه لحظه به عقب کشیده میشد خیلی جزعی هیچ تعمیر کاری حرفمو قبول نکرد تا پولی فابریکش رو از داخل جوشکاری کردم بستنش روش موتور خوب شد ولی مجدد جوش رد کرد و همون صدا و همون حالت تا اینکه از بیرون پولی جوش کردم و بستنش روش، الان موتور نه جون داره مث قبل از دست خوردن به پولی برق، و اینکه کشش به عقب خیلی شدید شده الان هرکی باهاش یه دور بزنه متوجه میشه.
میخاستم راهنمایی کنید درستش کنم چون تعمیر کارای اینجا خدایش فقط تعویض کارن و نمیتونن علت رو پیدا کنن
بازم ممنون.
Msht82
شروع حركت
نوع خودرو: 405 ۲۰۰۰،ان اس 200
محل اقامت: تهران

روشن شدن چراغ باطری در پالس ug4

پست توسط Msht82 » 14 ژانویه 2018, 14:31

با سلام خدمت اساتید
یک پالس 180 ug4 مدل 1389 با کارکرد 54 هزار تا دارم زمانی که چراغ بزرگ موتور روشن هست و راهنما یا بوق بزنم چراغ باطری روشن میشه و بوق هم ضعیف هست ، ولی زمانی که چراغ بزرگ رو خاموش کنم مشکلی نیست ، زمانی که چراغ بزرگ روشن هست و دور موتور به بالای 7 هزار برسه باز چراغ باطری روشن میشه ، زمانی هم که سوییچ می کنم روی نور بالا یه لحظه چراغ باطری روشن میشه و بعد خاموش میشه ،لامپ موتور فابریک هست و استاندارد ،یه تعمیرکار گفت از باطری هست با توجه به اینکه از عمر باطریم 4 سال می گذشت احتمال دادم و باطری نو خریدم ولی مشکل حل نشد ، خودم احتمال میدم از خروجی برقی باشه که از شارژر میره سمت چراغ جلو و شارژرایراد داره ،خواستم از شما سوال کنم .امکانش هست که شارژر برق رو به باطری و شمعها صحیح برسونه ولی پورتی که برق رو به چراغ جلو میده ایراد داشته باشه ؟
عامرپورمند
نوع خودرو: متورسیکلت هوندا ۱۲۵

پست توسط عامرپورمند » 17 مارس 2018, 13:16

:cry: سلام بنده متورسیکلت ۱۲۵ دارم در سرعت بالا خاموش میشه وچند دقیقه باید صبر کنی تا دباره جون بگیره مشکلش چیه لطفاً جوابو به ایمیلم بفرستین
نمایه کاربر
ميثم1985
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: KLR250_KDX250_YZF450
محل اقامت: ساري_شاهي

پست توسط ميثم1985 » 18 مارس 2018, 03:14

عامرپورمند نوشته شده:
17 مارس 2018, 13:16
:cry: سلام بنده متورسیکلت ۱۲۵ دارم در سرعت بالا خاموش میشه وچند دقیقه باید صبر کنی تا دباره جون بگیره مشکلش چیه لطفاً جوابو به ایمیلم بفرستین
فشار بنزین ضعیفه، بنابراین سوخت کم میاره و خاموش میشه. و اون زمانی که شما صبر میکنید برای روشن کردن مجدد! صرف پر شدن پیاله کاربرات از بنزین میشه.
برای رفع ایراد شیر بنزین و صافی و ورودی کاربرات رو با فشار باد تمیز بفرمایید. البته از تنظیم شناور کاربرات هم میتونه باشه. اگه قبلا کسی دستکاریش کرده!!
انسان تازمانيكه فكرميكند خام است تلاش ميكند براي پخته شدن! و همين كه احساس كرد پخته شده است شروع ميكند به پوسيدن
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان