قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

تجربه رانندگی با کیا اسپورتیج 2011

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي KIA

مدیر انجمن: amirata71

نمایه کاربر
blackgost
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: F10 LCI
محل اقامت: تهران

پست جمعه 26 اسفند 1390, 6:28 am

ببخشید میشه شما از پشتش یه عکس بندازین؟یعنی مثل جنسیس کوپه هستش؟
نمایه کاربر
pyan
دنده 2
نوع خودرو: Lexus NX - Optima JF

پست جمعه 26 اسفند 1390, 6:31 am

از پشت ماشین یا پدال؟
تشابه کجاش با جنسیس منظورتونه؟
نمایه کاربر
blackgost
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: F10 LCI

پست جمعه 26 اسفند 1390, 6:40 am

پشت پدال،پدال حنسیس کوپه به کف ماشین چسبیده و از بالا کنترل نمیشه درحالی که فکر می کنم اگه شما یه کم زاویه عکس رو تغییر بدید متوجه بشم درهر حال این قسمت رو عرض می کنم:
تصویر
که به پدال چسبیده است؟
نمایه کاربر
pyan
دنده 2

پست چهارشنبه 2 فروردین 1391, 4:02 pm

نه این همون تیکه که تو عکس مشخص کردین به بالای پدال وصل هست و از اونجا کنترل میشه و حرکت پدال گاز مشخص میشه
البته خود منم دقت نکرده بودم به اون بازو و فکر میکردم از پایین و زیر پدال کنترل میشه
خب ما یه 400کیلومتری سفر کردیم با ماشین تو یه جاده نسبتا اتوبانی! یعنی مقادیری از مسیر دوطرفه بود و سبقت و... مقدار زیادیش تپه ماهور و پستی بلندی و مقادیری هم شهری
صندلی راننده که اصلا خسته کننده نبود...ولی مال شاگرد ارتفاع صندلیش پایین هست ولی راحته
فضای عقب هم خوبه
یه سری چیزای دیگه هم هست که آخر سفر میگم راجبشون :smile:
فعلا این چندتا عکس رو داشته باشید تا برسیم به بقیه‌ش
ماشین با فضای بار کاملا پر و 4سرنشین بود...بنزین هم سوپر،فیلتر و... که همگی تازه عوض شده بودن باد هم 4چرخ رو 30PSi
درضمن سال نو همگی مبارک :grin:

تریپ از زمان بنزین زدن ریست شده بود!

تصویر تصویر

تصویر

تا قبل از قسمت دوطرفه مصرف رو 6.5 بود بصورت میانگین!

اینم همینجوری یه عکس از آخرین برف!

تصویر
davo0d-s000t
يار همراه
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان
Like شده: 158 بار

پست چهارشنبه 2 فروردین 1391, 7:30 pm

پويان جان از نظر مصرف سوخت و ترمز نسبت به كمري چطوره ?

---- اضافه شده در تاریخ 2 فروردین 91, 00:02 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

پويان جان از نظر مصرف سوخت و ترمز نسبت به كمري چطوره ?
فقط اروپایی
نمایه کاربر
pyan
دنده 2

پست چهارشنبه 2 فروردین 1391, 7:57 pm

پدالش از کمری خیلی تیزتره ترمزش...کمری حس میکردی باید خیلی فشار بدی تا ماشین ترمز بگیره ولی این اینجوری نیست...از نظر عکس العمل تا حدودی شبیه 206 و از لحاظ دایو دماغه یکم شبیه مزدا3 هستش
در کل قدرت ترمزگیریش رو آسفالت و... خیلی خوبه
مصرف کمری یکم کمتر بود...
من یادمه همدان تهران رو باهاش 6.8 میومدم البته از جاده ساوه با کروز کردن رو سرعت 115
ولی یادمه تریپ کامپیوترش یکم خنگ بود...مثلا 90تا هم میرفتی 6.8 بود 150تا هم میرفتی 6.8 بود...بعد از چند دقیقه میشد 15!
ولی خب مال این مثل 206 واقعا لحظه‌ای میگه!
اینو تو اون جاده هنوز تست نکردم
در کل اونقدر اختلاف ندارن
البته شتابگیریهای من با این خیلی بیشتر از کمری هست...اونو دلم نمیومد گاز بدم حس میکردم زور نداره :smile:
ولی خب حس امنیت کمری واقعا بالاتر بود...یعنی 190تا باهاش میرفتم ولی حس میکردم چسبیده رو زمین...
صندوق کمری هم که نباشد بود...خیلی جادار بود
نرمیش هم بیشتر بود ولی خشکی این جوری نیست که اذیت کنه...یعنی مثلا تکون شدیدی تو مسیر صاف و اینا نداره...ولی جذب ضرباتش کمتر از کمری هست
تاخیر کمری تو معکوس دادن و... رو اصلا نداره...گیربکسش تو معکوس دادن و... واقعا چیزی از مزدا3 کمتر نداره :o
نمایه کاربر
amirhossein_nf_1980
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sportage 2011 + 207i

پست شنبه 19 فروردین 1391, 11:16 am

من سه روز پیش رفتم نیتروژن زدم ، کوب ماشین خیلی کم شده :o
یک موضوع جالبی که باهاش برخورد کردم قیمت پایین برخی قطعات ماشین بود
همچون گلگیر
سپر عقب و جلو ( 200 تومن / 220 تومان )
حتی بدنه صندوق عقب ( 400 تومان )

هفته بعد بیمه شخص ثالث ماشین یک ساله میشه :smile: باید برم تمدید کنم
بچه ها بنظرتون بهتره با این وجود بیمه بدنه بکنم یا نه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
بیمه بدنه تقریبا با قیمت جدید شرکت 1150000 ت
KAMRAN2252
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: بزودی

پست پنج‌شنبه 24 فروردین 1391, 5:11 pm

دوستان من یک سوناتا 2012 داشتم فروختم دیروز دو دل شدم شاسی بلند اسپورتج بخرم / یا سورنتو یا اصلا آزرا بخرم راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
pyan
دنده 2

پست پنج‌شنبه 24 فروردین 1391, 5:18 pm

شما منظور استفاده‌تون رو بفرمایید تا بتونیم با کمک دوستان راهنماییتون کنیم
واسه گشتن تو شهر و بعضی وقتا به دل بیابون زدن و مسافرت،اسپورتیج خوبه...ماشین بسیار خاصیه،مصرف تو شهرش مناسبه،شتاب خوبی داره و...
واسه مسافرت زیاد،داشتن شتاب بالا و... خب مسلما سورنتو! ولی مصرفش بالاس،تو شهر چرخیدن باهاش واقعا سخته
آزرا هم که کلا سبکش با اینا فرق داره ولی از مزایاش نسبت به اینا،نرمی بیشتر،صندوق جادارتر و امکانات و آپشنهای بیشتر هست
کلا نرمی ماشینهای سدان رو هیچ شاسی بلندی نداره... :o
ولی خب بستگی داره...مثلا خشکی مزدا یادمه واسه من لذتبخش بود و با هندلینگ ماشین عشق میکردم،ولی مثلا پدرم بعضی وقتا سوارش میشد میگفت این خشکه و... و کمری خودش رو خیلی بیشتر میپسندید!
واسه همین اگه مصرفتون خونوادگی هست همون سراغ آزرا برید فکر کنم رضایت جمعی بیشتری همراهش باشه،بعدش سورنتو و بعدش اسپورتیج
ولی خدایی قیافه اسپورتیج یه چیز دیگه‌اس :smile:
KAMRAN2252
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: بزودی

پست جمعه 25 فروردین 1391, 6:13 am

pyan نوشته شده:شما منظور استفاده‌تون رو بفرمایید تا بتونیم با کمک دوستان راهنماییتون کنیم
واسه گشتن تو شهر و بعضی وقتا به دل بیابون زدن و مسافرت،اسپورتیج خوبه...ماشین بسیار خاصیه،مصرف تو شهرش مناسبه،شتاب خوبی داره و...
واسه مسافرت زیاد،داشتن شتاب بالا و... خب مسلما سورنتو! ولی مصرفش بالاس،تو شهر چرخیدن باهاش واقعا سخته
آزرا هم که کلا سبکش با اینا فرق داره ولی از مزایاش نسبت به اینا،نرمی بیشتر،صندوق جادارتر و امکانات و آپشنهای بیشتر هست
کلا نرمی ماشینهای سدان رو هیچ شاسی بلندی نداره... :o
ولی خب بستگی داره...مثلا خشکی مزدا یادمه واسه من لذتبخش بود و با هندلینگ ماشین عشق میکردم،ولی مثلا پدرم بعضی وقتا سوارش میشد میگفت این خشکه و... و کمری خودش رو خیلی بیشتر میپسندید!
واسه همین اگه مصرفتون خونوادگی هست همون سراغ آزرا برید فکر کنم رضایت جمعی بیشتری همراهش باشه،بعدش سورنتو و بعدش اسپورتیج
ولی خدایی قیافه اسپورتیج یه چیز دیگه‌اس :smile:
نه عزیزم من تا حالا ماشین شاسی بلند نداشتم / زانتیا - سوناتا2008 ازرا 2010 سوناتا 2012 حالا میخواهم شاسی تجربه کنم لذت رانندگی
بیشتر توی شهر آخرهفته ها بعضی اوقات چالوس / نوشهر میریم ضمنا من و همسرم و 1 پسر 8 ساله ام دارم پرجمعیت نیستیم 38 سالمه ؟
ضمنا من ارقیافه اسپورتج و ای ایکس 35 بیشترخوشم میاد تا سورنتو و ای ایکس 55 کدوم بگیرم بهتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بازگشت به “کلوپ کیا KIA”