قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

بازسازی پیشرو زیپ استار 85

مدیر انجمن: رضا عمراني

آلکامی
يار همراه
نوع خودرو: عشق رنجرور ولی ندارم
محل اقامت: شهرک چوکا-بندرانزلی
اینستاگرام: mohsen_moradi_alkam@
Like شده: 3 بار

پست پنج‌شنبه 27 خرداد 1395, 7:56 pm

سلام
دوستم قبلا تریل 150 آمیکو داشت همونی که شبیه هوندا xl هست
ترمز جلوش دیسکی بود دات 4 میریخت آبی
البته فرقی نداره شما که الان ترمز اوراق کردی و مدار ترمز تخلیه شده می تونی هرکدوم خواستی بریزی
بازسازی و نگهداری لندرور 9 نفره 1978
viewtopic.php?f=195&t=101992
دنده 1
نوع خودرو: MB.G class lover
محل اقامت: SIRJAN

پست جمعه 28 خرداد 1395, 9:25 am

سلام

رنگ قوطی آبی یا سپند و زرد سپهر در استاندارد بین المللی جایی نداره و همونطور که شما اشاره فرمودید نباید باهم مخلوط شوند چون که خواص هرکدام از بین میرود و برای جایگزینی مشکلی پیش نخواهد آمد

فرق این دو استاندارد در نقطه جوش هر کدام است که 10 درجه سانتی گراد با هم فرق دارند . اگر تصیمیم دارید کل روغن سیستم را تعویض کنید پیشنهاده بنده دات 4 آبی هست
نمایه کاربر
sammixer
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ▌►PersiA vS 2☼6t2◄▐
محل اقامت: IRAN♥-46♥

پست جمعه 28 خرداد 1395, 2:31 pm

آلکامی نوشته شده:سلام
دوستم قبلا تریل 150 آمیکو داشت همونی که شبیه هوندا xl هست
ترمز جلوش دیسکی بود دات 4 میریخت آبی
البته فرقی نداره شما که الان ترمز اوراق کردی و مدار ترمز تخلیه شده می تونی هرکدوم خواستی بریزی
سلام جناب الکامی
تشکر بابت در میون گذاشتن تجربتون پس منم ابی میریزم به امید خدا
ehsan 1045 نوشته شده:سلام

رنگ قوطی آبی یا سپند و زرد سپهر در استاندارد بین المللی جایی نداره و همونطور که شما اشاره فرمودید نباید باهم مخلوط شوند چون که خواص هرکدام از بین میرود و برای جایگزینی مشکلی پیش نخواهد آمد

فرق این دو استاندارد در نقطه جوش هر کدام است که 10 درجه سانتی گراد با هم فرق دارند . اگر تصیمیم دارید کل روغن سیستم را تعویض کنید پیشنهاده بنده دات 4 آبی هست
سلام اقا احسان

تشکر میکنم بابت دادن اطاعات خوب و دقیق که ایشالا علاوه بر من سایر دوستان بیننده هم کسب فیض میکنن
کل سیستم ترمز باز شده و روغن خالی شده به امید خدا موقع مونتاژ موتور بعد از سرویس سیستم ابی میریزم

امروز کمک ها و یسری وسایل رنگ شدن متاسفانه اسپری دوپلی که گرفته بودم مشکی مات بود علارغم اینکه روی قوطی مشکی براق زده و موفق نشدم رنگ شاسی تکمیل کنم و فردا به امید خدا رنگ ماشین میخرم و با پیستوله میپاشم

اگزوز هم کلشو با سر دریل زنگشو ریختم و تمیزش کردم ولی
متاسفانه توی رشت موفق به پیدا کردن رنگ مشکی نسوز نشدم و همشهریان گرامی ممنون میشم راهنمایی کنن

صفحه کیلومتر موتور هم تغییراتی توش دادم و یه قاب کیلومتر جدید گرفتم و بزودی شاهد تغییراتش خواهید بود
سیم کشی هم باید تقویت و تعمیر بشه یه نوع چسبی هست حالت پارچه ای داره روش و طرف دیگرش چسبناک هست اونو ا
ه بتونم گیر بیارم حتما روی دسته سیم کشی میپیچم تا سیم کشی با برخورد قسمت های فلزی زخمی نشه
آلکامی
يار همراه

پست جمعه 28 خرداد 1395, 3:23 pm

سلام
من برای بازسازی لندرور خودم خیلی تو رشت دنبال خرطومی های چاکدار نسوز مخصوص ماشین گشتم ولی هنوز پیدا نکردم
میتونی از وارنیش حرارتی استفاده کنی برو خیابون تختی فروشگاه برق ایران همه سایزشو داره

برای رنگ شاسی از اول باید یه قوطی 1 کیلویی مشکی 21 میخردی از رنگ ثابت کمربندی خرمشهر راحت همه چیز رنگ میزدی با بهترین کیفیت
رنگ نسوز فقط نقره ای پیدا میشه متاسفانه نم این مشکل داشتم
انجین هم میخوای رنگ کنی؟

پست جمعه 28 خرداد 1395, 6:09 pm

من برای بازسازی لندرور خودم خیلی تو رشت دنبال خرطومی های چاکدار نسوز مخصوص ماشین گشتم ولی هنوز پیدا نکردم
میتونی از وارنیش حرارتی استفاده کنی برو خیابون تختی فروشگاه برق ایران همه سایزشو داره

برای رنگ شاسی از اول باید یه قوطی 1 کیلویی مشکی 21 میخردی از رنگ ثابت کمربندی خرمشهر راحت همه چیز رنگ میزدی با بهترین کیفیت
رنگ نسوز فقط نقره ای پیدا میشه متاسفانه نم این مشکل داشتم
انجین هم میخوای رنگ کنی؟
سلام
متاسفانه اون خرطومی های نسوز نیستن و خرطوی برق هم بعد مدتی شکننده میشه نم دنبال چسب پارچه ای بودم که در این لینک هست و متسافنه پیدا نکردم
http://parscenter.com/Product/105042
وارنیش هم پیشنهاد خوبی هست تشکر

رنگ 21 باید بگیرم البته یک کیلو خیلی زیاده نهایت صد گرم نیاز میشه الیته اسپری دوپلی هم کیفیت خوبی داره و کار راحت میکنه چون پیستوله راه اندازی و تمیز کاری کلی وقت و زحمت میگیره از ادم مثلا رنگ زدن استری بخاطر تنظیم نبودنش نازلش کلی گرفتاری کشیدم و کثیف کاری شد ولی اسپری راحتی داره

رنگ نسوز مشکی برای اگزوز میخوام که پیدا نشد همون نسوز نقره ای اگه میدونید کجا دارن ممنون میشم ادرسش برام بفرستید
انجین تمایل دارم رنگ مشکی کنم ولی خب وقتی رنگ نسوز نباشه نمیشه کاری کرد و از طرف دیگه امکان رنگ زدن کوره انجین نیست

امروز کمک ها و دوشاخ و جا پایی و چندتا خرده ریز رنگ شدن به امید خدا فردا شاسی رنگ میشه و قطعات تهیه میکنم برای مونتاژ
الان هم در حال تعمیر سیم کشی و گذاشتن رله برای بوق و چراغ جلو هستم
نظرتون چیه چراغ ها و راهنما با مدل گلد عوض بشن برای رخ بهتر

رنگ موتور هم نوک مدادی هست و تو فکرش هستم فلاپ ها برچسب کربن بزنم یا اینکه کلا تغییر رنگ بدم
ترکیب نوک مدادی و کربن و طلایی قشنگ میشه

نشانگر دنده برنگ سبز هست با طراحی کیلومتر جدید همخوانی نداره که نوع سون سگمنتش میکس شده هست و با تعویض سون سگمنت به رنگ ابی اعداد درست نشون نمیده که باید یک مدار جدید براش طراحی بشه
نمایه کاربر
sammixer

پست شنبه 29 خرداد 1395, 10:48 am

سلام دوباره

دوستان بلبرینگ چرخ عقب مشکل داره و انگار که شکسته بابت همین موضوع تصمیم بر تعویض شد که متاسفانه نمیدونم به چه شکلی باید بلبرینگ در بیارم
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

دیسک ترمز باز کردم و از داخل انحنا داره و شکم کرده نمیدونم حالتش اینجوری باید باشه یا مشکل داره

تصویر
آلکامی
يار همراه

پست شنبه 29 خرداد 1395, 5:15 pm

سلام
طوقه رو ببر تراشکاری خودش برات درستش میکنه
هم پیچ هارو باز میکنه هم با پرس بلبرینگ درمیاره

بلبرینگ اورینگ تسمه زنجیر و چیزهای مشابه خواستی بگیری از خیابون سعدی فروشگاه عظیم بگیر
همونی که روی شیشه اش نوشته لوکاس مغازه اش قدیمیه همه جنس هاش اصله
بهشته منه چون یه سری لوازم لندرور داره همه زیر خاکی مثلا سرسیلندر لندرور پلمپ تو جعبه اصل انگلیس

دیسک ترمز فکر کنم مدلش اینجوری باشه ولی بایه موتور ساز مشورت کنی بد نیست

پست شنبه 29 خرداد 1395, 5:43 pm

طوقه رو ببر تراشکاری خودش برات درستش میکنه
هم پیچ هارو باز میکنه هم با پرس بلبرینگ درمیاره

بلبرینگ اورینگ تسمه زنجیر و چیزهای مشابه خواستی بگیری از خیابون سعدی فروشگاه عظیم بگیر
همونی که روی شیشه اش نوشته لوکاس مغازه اش قدیمیه همه جنس هاش اصله
بهشته منه چون یه سری لوازم لندرور داره همه زیر خاکی مثلا سرسیلندر لندرور پلمپ تو جعبه اصل انگلیس

دیسک ترمز فکر کنم مدلش اینجوری باشه ولی بایه موتور ساز مشورت کنی بد نیست
سلام
امروز رنگ تهیه شد و کارهای نقاشی تموم شد و احتمالا فردا به کمک ها شاید کیلر بزنم
لوازم مورد نیاز لیست گرفتم و همراه نمونه فردا دارم میرم از خمام تهیه کنم که به امید خدا از پسفردا مونتاژ شروع کنم

بلبرینگ هم از اونجا تهیه میکنم

اینجوری که شما میگی حتما باید برم بهش سر بزنم اینجور لوازم دیدنش لذت خاصی داره ، سرسیلندر لندرور اونم سر سیلندر پلمپ :( من پیشنهاد میدم شما طرفش نرو پس

مثلا چند روز پیش که سر بکس 13و15 گرفتم از تو یه مغازه قدیمی سر بکس قدیمی جنیوس داشت که جعبه اش دیگه در حال نابودی بود
بکس کامل جنیوس هم داشت 370 تومن نمیدونم ارزش داره بگیرم یا نه
آلکامی
يار همراه

پست یک‌شنبه 30 خرداد 1395, 5:33 pm

سلام
حتما برو پیش عظیم یه پیر مرد باحاله از اون رشتی های قدیمی و مشتی البته اصلیتش مال تالشه ولی بالای 80 ساله رشت زندگی میکنه
بکس جنیوس اصل اگه واقعا این قیمت میده بخر چون رونیکس و توسن نووا که چیتی هستن این قیمته
فقط ببین 6 پره یا 12
6پر قدرت بیشتری داره ولی تو پیچ هایی که خراب باشه یا نمیره یا خیلی بد میره ولی احتمال رد کردن نداره
ولی 12 پر چون پره های ریزی داره احتمال داره رد کنه ولی به هر پیچ و مهره ای میخوره
خمام از قاسمی میخری دیگه؟

پست دوشنبه 31 خرداد 1395, 12:02 pm

حتما برو پیش عظیم یه پیر مرد باحاله از اون رشتی های قدیمی و مشتی البته اصلیتش مال تالشه ولی بالای 80 ساله رشت زندگی میکنه
بکس جنیوس اصل اگه واقعا این قیمت میده بخر چون رونیکس و توسن نووا که چیتی هستن این قیمته
فقط ببین 6 پره یا 12
6پر قدرت بیشتری داره ولی تو پیچ هایی که خراب باشه یا نمیره یا خیلی بد میره ولی احتمال رد کردن نداره
ولی 12 پر چون پره های ریزی داره احتمال داره رد کنه ولی به هر پیچ و مهره ای میخوره
خمام از قاسمی میخری دیگه؟
سلام
جنیوس اصل هست چون جعبه اش کهنه شده بود حقیقتش چون صاحب مغازه پیرمرد بود و منم بودجه خرید نداشتم دیگه زیاد نگاه نکردم ولی اگه اشتباه نکنم کلا جنیوس ها 6 پر هستن بله شما درست میفرمایی منم 6 پر بیشتر قبول دارم و فکر کنم پیچی که خراب باشه 12 پر بهتر بازکنه

خمام از علیپور گرفتم حدودا چند سالی بود ازش خرید نداشتم و یه ویژگی خاصی که داره و برام جای تعجب بود قیمتش هاش هست مثلا جنس داره 950 تومن! 325 تومن یا 170 تومن درصورتی که همه فروشنده ها الان قیمت جنس ها گرد میکنن مثلا فاکتور من شد 76250 تومن بلبرینگ جلو ژاپن برام حساب کرد دونه ای 2250 تومن که متاسافنه اشتباه بود و پس دادم و از قاسمی جنس چینی گرفتم 2500 و ژاپن میداد 6 تومن و متاسفانه این بار اشتباه از من بود 6301 رو 6201 گرفتم و دوباره محبور شدم از رشت یک دست چینی بخرم تا جنس خوب پیدا کنم

بازگشت به “پروژه و تعدیل”