برای ریست کردن Password خود میتواید از گزینه کلمه عبورم را فراموش کرده ام استفاده کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت پوشه Spam , Junk mail را حتما بررسی کنید.
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

باز هم شایعه و باز هم شاسی بلند فراری

تصویر
xixer
شروع حركت
پست: 35
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 14 خرداد 1396, 6:04 pm
نوع خودرو: مشخص نشده!

یک‌شنبه 1 مرداد 1396, 10:54 am

قبل از ساخته شدن شاسی بلند فراری باید با اسلحه بمن شلیک کنید!
و بار دیگر یک شایعه در مورد ساخت شاسی بلند فراری منتشر شده است. امروز قصد داریم در مجله ی شهر ماشین به جزئیات این شایعه بپردازیم. گزارشی در دنیای خودرو منتشر شده است که ادعا می کند در حال حاضر فراری در حال کار بر روی پروژه ی ای با نام F16X است و بعد از توسعه ی این کراس اوور، آن را در سال ۲۰۲۱ ارائه خواهد کرد.
طبق این گزارش، شاسی بلند فراری با نام F16X روی پلتفرم خودروی جایگزین مدل GTC4Lusso که قرار است در سال ۲۰۲۰ ارائه شود، طراحی می شود. سیستم انتقال قدرت در این خودرو به همان صورت همه ی چرخ ها متحرک باقی خواهد ماند و احتمالاً از یک موتور V8 با کمک سیستم هیبرید استفاده خواهد شد.

فعلاً این شاسی بلند فراری مثل یک نسخه ی قدبلند از مدل GTC4Lusso T حال حاضر به نظر می آید، با این تفاوت که F16X یک خودروی پنج درب است. طبق همین گزارش، ستون های B در این شاسی بلند فراری حذف شده اند و درب های “خودکشی” فضای وسیعی را برای ورود به داخل خودرو مهیا می کنند.

و اما مشکلی که در این شایعه وجود دارد اینست که شایعات در مورد ساخت یک CUV ( خودروی کراس اوور ) توسط فراری به سال ها پیش برمیگردد و خود کمپانی تمام این شایعات را رد کرده است. در اوایل سال ۲۰۱۶، وقتی که از مدیر عامل فراری یعنی سرجیو مارچیونه در مورد احتمال ساخت شاسی بلند فراری سوال شد، او اینگونه جواب داد :
شما قبل از ساخت شاسی بلند فراری باید بمن شلیک کنید.
قبل از آن در سال ۲۰۱۴ هم مدیر اسبق فراری، لوکادی مونته زمولو هم اعلام کرده بود که احتمالاً فراری یک خودروی چهار درب را ارائه خواهد داد نه یک شاسی بلند.
اما ما به این گفته ی سرجیو مارچیونه شک داریم و احتمال می دهیم او هدف دیگری را برای شلیک ما علامت گذاری کرده باشد. دلیل شک ما هم اینست که همانطور که کمپانی ب‌ام‌و لقب خودروی فعالیت اسپرت را به شاسی بلند های خود داده و رولزرویس هم مدل کولینان خود را با واژه ی ماشین قد بلند صدا می زند، فراری هم یک لقب هوشمندانه را برای F16X پیدا خواهد کرد. هرچند ما می دانیم که این خودرو یک کراس اوور است.

در محدوده ی زمانی توسعه ی مدل FF ، فراری دست به بازی با ایده ی ساخت یک خودروی کراس اوور زد. تصاویر جاسوسی هم خبر از یک مطالعه ی طراحی روی خودرویی با ارتفاع بالاتر و سقف بلندتر را دادند ( تصویری که در پایین میبینید )، اما به هیچکدام از آنها چراغ سبز نشان داده نشد.

بازگشت به “فراری Ferrari”