قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مشکلات مربوط به موتور انواع سمند و سورن (XU7)

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: suzuki2400

نمایه کاربر
suzuki2400
مدیر انجمن سوزوکی، سمند و دنا
نوع خودرو: pars/SUZUKI/۱۱۱
محل اقامت: ایران13
Like شده: 82 بار

پست دوشنبه 18 فروردین 1399, 10:12 am

هوماز نوشته شده:
دوشنبه 18 فروردین 1399, 9:56 am
suzuki2400 نوشته شده:
دوشنبه 18 فروردین 1399, 8:07 am
هوماز نوشته شده:
دوشنبه 18 فروردین 1399, 5:17 am
با درود من یک سمند lx مدل ۸۹ دارم. حدود یک ماه پیش زیر ماشین که ۲ هفته توی پارکینگ مونده بود یه لکه روغن شفاف زرد دیدم که به نظر خودم واسکازین بود. بعدش زیر ماشین کارتن گداشتم و در دو مرحله دو قطره روغن روی کارتن افتاده بود. ولی بعد از اون دیگه هیچ روغنی نشت نکرده و زیر ماشین نریخته. من اگر ماشین رو به مکانیک نشون بدم حتمن یه عیب میگذاره روی ماشین ولی بهتر دیدم نظر دوستان رو بپرسم.
واسکازینه
احتمالا مال کاسه نمد پلوس هست یا قسمتی که شفت دنده که وارد گیربکس میشه
یه مدت کار کنه نشتی زیادتر میشه
فعلا باهاش برو تا زیاد تر بشه
فقط مراقب باشه بی واسکازین نشه
یا اگه ماشین دیسک و صفحه نیاز داره بذار با هم عوضش کن

با سپاس، پس چرا قطع شده چون زیر ماشین هم خیسی روغن نیست دیگه. از کجا بفهمم واسکازین ندارم؟ باید برم تعویض روغنی؟

احتمالا یه مدت قطع بشه و دوباره شروع بشه حالا یا هوا گرم شده یا...
ببرید تعویض روغنی خودش میبینه
www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=109094
پروژه ی جدید ایرانخودرو :k132

vsr
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست سه‌شنبه 19 فروردین 1399, 2:08 am

سلام من به تازگی واشر سرسیلندر مونور xu7 تعویض کردم کف تراشی و شیم گیری انجام شده الان مشگلم بالا بودن مصرف سوخت و لرزش موتوره و فشار منیفولد هم زیر ۴۳۰ نمیاد
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۴۰۵/پارس/سمند/آزرا
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
Like شده: 109 بار

پست سه‌شنبه 19 فروردین 1399, 7:02 pm

با سلام
باید دیاگ بزنید و میزان پاشش سوخت رو بررسی کنید.
'-'
Hamid5711
نوع خودرو: Samand Soren

پست جمعه 22 فروردین 1399, 9:36 am

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.موتور ماشینم مکانیک باز کرده و نیاز به تعمیر اساسی داره.ممنون میشم درباره بهترین برند اجناس بهم مشاوره بدید.مثلا ست بوش و پبستون و رینگ پیستون واشر سرسیلندر و اویل پمپ چه برندی تهیه کنم؟به نهایت احترام به تمامی تعمیرکاران عزیز گروهمون راستش بابت اینکه تهیه لوازم رو به عهده مکانیک بذارم خیالم راحت نبست. میخوام با دونستن برندهای لوازم یدکی در صورتی که خواست از لوازم یدکی با برند و کیفیت بد استفاده کنه جلوش رو بگیرم.
ممنونم از تمام عزیزان.
هوماز
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند

پست یک‌شنبه 24 فروردین 1399, 2:23 pm

با سلام من ماشینم سمند XU7 ، امروز میخاستم دنده عقب برم داخل تعویض روغنی چون مغازه لبه داشت با شدت گاز دادم وقتی داخل مغازه شدم به قول مکانیکه بوی گربه مرده میومد، به نظرم بوی معمول لنت یا صفحه نبود و مثل بوی تعفن بود. ممنون میشم راهنمایی کنید.
نمایه کاربر
samreza
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندef7مدل93بنزینی
Like شده: 45 بار

پست یک‌شنبه 24 فروردین 1399, 9:32 pm

هوماز نوشته شده:
یک‌شنبه 24 فروردین 1399, 2:23 pm
با سلام من ماشینم سمند XU7 ، امروز میخاستم دنده عقب برم داخل تعویض روغنی چون مغازه لبه داشت با شدت گاز دادم وقتی داخل مغازه شدم به قول مکانیکه بوی گربه مرده میومد، به نظرم بوی معمول لنت یا صفحه نبود و مثل بوی تعفن بود. ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود بر شما. بهتر بود دست کم، مدل و کارکرد خودروتون رو مینوشتین که بهتر بشه گمانه زنی کرد. این بو میتونه از کاتالیست باشه.
رضا هستم.خودروهایی که داشتم: پیکان جوانان - پراید - آردی - 405 - پیکان وانت - سمندXU7 - سمندef7
نمایه کاربر
علی سلیمی
فعال حوزه خودرو
محل اقامت: کالیفرنیا
اینستاگرام: alisalimi_ir
Like شده: 213 بار

پست دوشنبه 25 فروردین 1399, 3:19 am

هوماز نوشته شده:

همانطور که کاربری دیگر (@samreza) در پست قبلی اشاره کردند، این بوی بد تعفن (شبیه به بوی تخم مرغ گندیده) احتمالا ناشی از خرابی کاتالیزور و سیستم آلایندگی خودروی شما است.
نمایه کاربر
delfi
دنده 1
Like شده: 150 بار

پست دوشنبه 25 فروردین 1399, 3:46 am

Hamid5711 نوشته شده:
جمعه 22 فروردین 1399, 9:36 am
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.موتور ماشینم مکانیک باز کرده و نیاز به تعمیر اساسی داره.ممنون میشم درباره بهترین برند اجناس بهم مشاوره بدید.مثلا ست بوش و پبستون و رینگ پیستون واشر سرسیلندر و اویل پمپ چه برندی تهیه کنم؟به نهایت احترام به تمامی تعمیرکاران عزیز گروهمون راستش بابت اینکه تهیه لوازم رو به عهده مکانیک بذارم خیالم راحت نبست. میخوام با دونستن برندهای لوازم یدکی در صورتی که خواست از لوازم یدکی با برند و کیفیت بد استفاده کنه جلوش رو بگیرم.
ممنونم از تمام عزیزان.

بوش پیستون گرون ماهله، ارزون IPMC (عظام)
میل لنگ پارس
سرسیلندر شرکتی دوگانه کانگورو
واشر سرسیلندر اورجینال
10 عدد پیچ سرسیلندر نو شرکتی (ترجیحا: + واشر فولادی با ضخامت بالا برای هرکدوم)
گریس NLGI 3 فوکس یا مشابه برای پیچ های سرسیلندر
تمام کاس نمدها و لاستیک ساق سوپاپ visiun
اورینگ دور بوش شرکتی(خاکستری)temel 
واتر پمپ ایران کاربراتور
اویل پمش شرکتی AP
یاتاقان IBBC
سوپاپ شرکتی جعبه سفید
استکانی IPMC

فعلا چیز دیگه ای تو ذهنم نیست، مورد خاصی بود بپرس
هوماز
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند

پست دوشنبه 25 فروردین 1399, 4:37 am

علي پارسی نوشته شده:
دوشنبه 25 فروردین 1399, 3:19 am
هوماز نوشته شده:

همانطور که کاربری دیگر (@samreza) در پست قبلی اشاره کردند، این بوی بد تعفن (شبیه به بوی تخم مرغ گندیده) احتمالا ناشی از خرابی کاتالیزور و سیستم آلایندگی خودروی شما است.

با سپاس، این خرابی میتونه برای گرفتن معاینه فنی مشکل ایجاد کنه؟
نمایه کاربر
علی سلیمی
فعال حوزه خودرو
محل اقامت: کالیفرنیا
اینستاگرام: alisalimi_ir
Like شده: 213 بار

پست سه‌شنبه 26 فروردین 1399, 1:38 am

هوماز نوشته شده:
دوشنبه 25 فروردین 1399, 4:37 am

با سپاس، این خرابی میتونه برای گرفتن معاینه فنی مشکل ایجاد کنه؟

متاسفانه بنده اطلاعی از شرایط و چگونگی بررسی معاینه فنی در ایران ندارم و سایر کاربران میتوانند شما را در این زمینه بهتر و بیشتر راهنمایی کنند، اما وجود چنین اشکالی با توجه به اینکه بخشی از سیستم آلایندگی / Emission محسوب میشود نقص فنی خواهد بود. (چنانچه دود خروجی اگزوز در زمان معاینه فنی به وسیله دستگاه کنترل شود)

ناگفته نماند اشاره کردید به اینکه این بو بر اثر فشار بیش از اندازه (خارج از حد معمول و عادی) پدال گاز استشمام شده، بنابراین اگر در حالت عادی چنین بویی را احساس نمیکنید احتمالا در حال حاضر مشکلی برای اخذ معاینه فنی نخواهید داشت اما قطعا به مرور زمان و با فرسایش بیشتر کاتالیزور احتمالا چنین بویی را حتی داخل خودرو در سربالایی ها (در سرعت) احساس خواهید کرد که قطعا در این حالت نیاز به تعویض کاتالیزور خواهید داشت.

پست زیر نیز اطلاعاتی را در این خصوص به شما جهت تست و بررسی سلامت کاتالیزور خواهد داد:
viewtopic.php?p=3903196#p3903196

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”