ساخت باگی دست ساز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
mohamadreza1445
شروع حركت
محل اقامت: ardebil

Re: ساخت باگی دست ساز

پست توسط mohamadreza1445 » 09 آپریل 2017, 15:32

PHB21 نوشته شده:سلام دوست عزیز
به نظر من سیستم تعلیق و انجین موتور 150cc اصلا مناسبش نیست.
واسه پمپ کارواش یه انجین تریل هیوسانگ 125 رو استفاده کردم! (که البته بیشتر جنبه سرگرمی داشت)
واسه باگی 125 اصلا جواب نمیده و قطعا شاتون میزنه.
به نظر من شما با بودجه ای که داری کار ساخت شاسی رو انجام بده (با این مبلغم فقط جنس فولاد میتونی کارکنی) و بعد کم کم بقیه لوازمش رو جمع کن

به یک اتفاق خوب نیازمندیم...
سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون شما صحیح می فرمایید والا امروز به تاپیک سرزدم اینو دیدم ولی خودم دیروز فکر می کردم که بهتره اول شاسیش رو بسازم تا جایی که پولم میرسه بعد کم کم که پول دستم اومد اگه خدا بخواد یه انجین درست درمون بزارم روش و درمورد شاسی بگم که شنیدم جوشکاری فولاد سخت تر از اهنه و به فکرش افتاده بودم که از اهن پروفیل استفاده کنم هم جوشکاریش اسون تره هم ارزون تره البته اینم بگم که درمورد شاسی چیزی نمی خوام کم بزارم بلکه برعکس هرچی شاسی محکم تر و البته سبک تر باشه بهتره بازم ممنون از نظرتون
uiwe نوشته شده:دوست من من از مکانیک و به ویژه طراحی خودرو هیچی حالیم نمیشه، فقط میخوام یه نظری بدم؛
وزن پراید 900 کیلو و موتورش 1300 cc و 60 اسب بخار هستش
وزن موتور های cg 125 یا 150 که شما قصد استفاده از اینجینش رو داری 100 کیلو و 10 اسب بخار هستش
حالا این باگی شما که میخواد از قدرت 10 اسب برخوردار باشه و حجمش هم 150 باشه نسبت قدرت به وزنش چطوره؟
آخه یک باگی باید شتابش از خاور بیشتر باشه[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]
موتور 150 بیشتر مناسب ساخت ماشینای کارت هست تا باگی، باگی دیگه حداقل موتور پراید میخواد.
بازم دوست من بگم که فقط نظر بدون تجربه عملیم رو گفتم

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk
البته شما استاد مایی شما درست میگین ولی انجین 150با خود موتور وزنش90 تا 100 کیلو گرم یعنی اگه 20کیلو(کمترین مقدار)وزن بدنه لنت و چراغ و فرمان و لاستیک و رینگ باک و...بزاریم وزن انجین میشه 70 یا 80 کیلو ولی با این حال شما درست می فرمایید
ممنون از نظرتون
نمایه کاربر
mohamadreza1445
شروع حركت

پست توسط mohamadreza1445 » 09 آپریل 2017, 15:57

اگه میش در مورد شاسی راهنماییم کنید که جنسش چی باشه من می خوام شاسی هم محکم باشه هم سبک
از دوستان اگه در مور شاسی اطلاعاتی دارید بگید ممنون
نمایه کاربر
mohamadreza1445
شروع حركت

پست توسط mohamadreza1445 » 06 می 2017, 19:42

سلام دوستان اگه میشه زود تز راهنماییم کنید درمورد مطلب بالا
ممنون
esp_sajad
شروع حركت
نوع خودرو: پاترول و مینی باگی

پست توسط esp_sajad » 25 می 2017, 21:08

سلام دوست عزیز
قبل از اینکه درمورد جنس شاسی و نحوه ساخت نظر بدیم اول باید بدونیم سقف بوجه که برای ساخت باگی در نظرگرفتی چه قدر هستش دوم انتظاراتت از باگیت در چه حده میخایی سرعتی باشه حداکثر سرعت میخایی قدرتی حداکثرزاویه شیب زنی یا ترکیبی از دوتا، تک نفره دونفره و اینکه چه قدر با ابزارالات ساخت شاسی اشنایی داری
پروژه ساخت اسپید باگی
viewtopic.php?f=140&t=105455
masoud77
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط masoud77 » 27 دسامبر 2017, 19:17

سلام
چی شد پروژرو شروع کردی؟
اول راجع به انجین داداش شما همون به فکر انجین موتور سیکلت باش.اون دوستایی که میگن موتور پراید عزیز من نمیخواد که پرواز کنه باهاش یا کره زمین دور بزنه.همینقدر راحت موتور پراید بذار.داداشای من به جای اینکه دلسردش کنین بهش کمک کنین.طرف قبلا ۳تا باگی ساخته الان واسه چهارمی میخواد انجین ماشین بذاره توش مونده بعد شما واسه این دوستمون میگی برو انجین پراید بخر؟
عزیز من همون انجین ۱۵۰ خیلی هم خوبه فوقش ۲۰۰ مگه میخوای باهاش چیکار کنی؟اونم تازه پروژه اولته.یه چیزی شروع کن بتونی تمومش کنی نه اینکه همون اول کار خستت کنه.اون دوستمون که میگه اول هدفت از ساختن و بودجه و چیزای دیگه کاملا درسته.اول یه حساب کتاب بکن هدفاتو مشخص کن بعد شروع کن اینجام کمکت میکن
نمایه کاربر
emanoelson
نوع خودرو: 132

پست توسط emanoelson » 03 ژانویه 2018, 22:25

شاسی رو لوله فولادی بزن خم کاریش رو هم خودت بکن.اما انجین موتورسیکلت جوابگو نیست.بگرد دنبال موتور پراید ارزون کاربراتوری.موفق باشی
خون رو چنگامه و بدنم میلرزه,بدون قتل کار ساده ایه اگه بیارزه
محمد حسین موحد طاهر
نوع خودرو: L90

پست توسط محمد حسین موحد طاهر » 20 مارس 2018, 01:20

سلام میخوام با موتور سمپاش یه کارتینگ درست کنم سرعتش برام مهم نیست فقط راه بره اهان یه تریلی هم میخوام پشتش ببندم تا حالا نساختم خواهشا کمک کنید حداکثر هزینه ام ۴۰۰ تومن میدونم کمه ولی راهنمایی کنید الباقی با من
jahan65
شروع حركت

پست توسط jahan65 » 27 می 2018, 09:28

سلام
...مهم شروع کردنه ببینید از اونجا که هیچکدوم از ساخته های بشر کامل نیست و نمیتونه باشه ..خب چ اصراریه با توجه به بودجه کار کن ...دوستان میگن لوله فولادی خب این خوبه ولی در عمل و تو بازار چیزی که مد نظر باشه پیدا نمیکنی...ینی چون مصرفی نیست ساخته نمیشه ......شما تنها گزینتئن لوله مانسیمان st37 یا اگه پیدا بشه 40 هست بنابر این جاهایی که تنش بیشتری تحمل میکنه با ید ضخامت بیشتری داشته باشه مثلا لوله با قطر بیرونی 38 و ضخامت 3 میلیمتر ...در مورد انجین اگه بودجت 125 باشه جواب میده به شرطی که سبکتر کار کنی ...در این صورت 250 گزینه بهتریه ولی از طبق و زنجیر تریل استفاده کن تا گشتاور لازم رو بدست بیاری ...فقط بساز ..به کمال فکر نکن بودجه تعیین میکنه حد کارتونو موفق باشید
.mirMohammad

پست توسط .mirMohammad » 03 دسامبر 2019, 22:13

سلام من میخوام یک باگی سنگین درست کنم درمورد اتاقش من می خوام موتور ۳۰۰۰ زانتیارو روش بندازم ومیخوام کمکم کنید تا مدل شاسی و اطاق درستی پیدا کنم و بهترین سیستم رو داشته باشیم ایا این موتور برای یه همچین سبکی خوبه؟
نمایه کاربر
Mostafa
مدير كل سايت

پست توسط Mostafa » 05 دسامبر 2019, 13:13

.mirMohammad نوشته شده:
03 دسامبر 2019, 22:13
سلام من میخوام یک باگی سنگین درست کنم درمورد اتاقش من می خوام موتور ۳۰۰۰ زانتیارو روش بندازم ومیخوام کمکم کنید تا مدل شاسی و اطاق درستی پیدا کنم و بهترین سیستم رو داشته باشیم ایا این موتور برای یه همچین سبکی خوبه؟
سلام
به تیونینگ تاک خوش اومدی
اگه به دنبال باگی فورویل یا چهار چرخ متحرک هستی با بودجه کم میتونی از شاسی پاترول 2 درب یا 4 درب استفاده کنی با بودجه های بیشتر از شاسی های دیگه هم میتونی استفاده کنی
شاسی پاترول از اطاق جدا میشه و میتونی راحت تبدیلش کنی به باگی
البته باگی رو میتونی از صفر هم درست کنی یعنی تیوبلار شاسی باشه کلا
موتور 3000 زانتیا هم به درد این کار نمیخوره عوض کنید
این هم نیز بگذرد
ارسال پست

بازگشت به “کلوپ خودروهای دست ساز”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان