قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسائل فنی خودرو مگان

نمایه کاربر
hamidkarimy
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megan-Runa Lx-L90E2
محل اقامت: تهران

پست پنج‌شنبه 24 تیر 1389, 6:21 pm

سلام
این تاپیک تاپیک عمومی مسائل مگان خواهد بود
می تونید هر مسئله ای از مگان رو که به نظرتون می رسه اینجا مطرح کنید و جواب بگیرید
امیدواریم تاپیک کامل و مفیدی بشه برا حاضران و آیندگان :eek:
مویدفرد
شروع حركت
نوع خودرو: رنو مگان

پست شنبه 23 مرداد 1389, 6:40 am

مگان بدنه بسیااااااااااااااار محکمی داره.توی سه فقره تصادفی که داشتم فهمیدم =n میدونم شما هم میگین خالیبندیه،از عقب زدم به یه پژو405 (خانمه بعدازچراغ قرمز نمیدونم چطور شد که یهویی ترمز کرد :shock: )منم که با عجله پشت سرش راه افتادم-2ساغت قبل از تحویل سال!!- دیگهABSم فایده نداشت....صندوقش بین10 تا 30 سانت از سرتاسر رفت داخل ودیگه درشم باز نمیشد :da: اما................................................................................بعداز لکه گیری معلوم شد خراشم بر نداشته :) ظاهرا پژوه مقوایی بوده! توی تصادف از عقب هم امتحان خوبی پس داده :grin:
farid0025
شروع حركت

پست دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:32 am

سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه
ما حدود 4 ماهه مگان 1600 فول تحویل گرفتیم حدود 4000
تا هم کار کرد داره .مگان ما از نظر سیستم تعلیق خیییییییلی بده طوری که روی این شب نما های کوچولو اونقد تو ماسین صدا می آد که نگو ؟
من نمی دونم ماشین صفر کیلومتر ما اینجوری یه یا همه مگان ها اینجورین ولی تو چاله های کوچیک سطح آسفالت خیلی بد جواب می ده در حد پراید . البته تو سرعت گیر های بزرگ خوبه ولی اگه سطح جاده چاله چوله های کوچیک زیاد داشته باشه آدم تو ماشین کلافه می شه من تا حالا سوار مگان دیگه ای نشدم ولی اگه سیستم تعلیقش این باشه واقعا مزخرفه از کسای که مگان دارن خواهش می کنم راهنماییم کنین .
واقعا سیستم تعلیق همشون اینجوریه یا فقط مگان ما . من سیستم تعلیق پیکان رو به مگان خودمون ترجیح می دم .
مگان در مورد فرمون حرف نداره .
اما در مورد ترمز بازم مال ما مشکل داره چون روی چاله چوله یا خاکی وقتی ترمز می کنی چرخ ها قفل می کنه(ترمز متوسط ) .(هم چرخ ها قفل می کنه و هم پدال ترمز )
درمورد شتاب هم من شتاب بهتر از 15 برا صفر تا صد نتونستم بگیرم .
در مورد سرعت نهایی هم از سرعت 130به بعد شتابش حرف نداره .
بیشتر از 190 تا باهاش نرفتم اما تو اون سرعت آدم احساس می کنه داره ماشین 90 تا میره .
در مورد مصرف سو خت وقتی ماشین شتاب می گیره گاهی سوخت لحظه ای به 24 هم می رسه اما در حالت عادی بین 4.5 تا 9 تا هست .
ازتون خواهش می کنم در مورد سیستم تعلیق منو راهنمایی کنین چون همه میگن مگان ماشین نرمیه پس چرا مال ما ینجوریه :cry:
نمایه کاربر
dariush_hastam
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206T5

پست سه‌شنبه 26 مرداد 1389, 6:23 pm

farid0025 نوشته شده:سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه
تا هم کار کرد داره .مگان ما از نظر سیستم تعلیق خیییییییلی بده طوری که روی این شب نما های کوچولو اونقد تو ماسین صدا می آد که نگو ؟
من نمی دونم ماشین صفر کیلومتر ما اینجوری یه یا همه مگان ها اینجورین ولی تو چاله های کوچیک سطح آسفالت خیلی بد جواب می ده در حد پراید . البته تو سرعت گیر های بزرگ خوبه ولی اگه سطح جاده چاله چوله های کوچیک زیاد داشته باشه آدم تو ماشین کلافه می شه من تا حالا سوار مگان دیگه ای نشدم ولی اگه سیستم تعلیقش این باشه واقعا مزخرفه از کسای که مگان دارن خواهش می کنم راهنماییم کنین .
واقعا سیستم تعلیق همشون اینجوریه یا فقط مگان ما . من سیستم تعلیق پیکان رو به مگان خودمون ترجیح می دم .
اما در مورد ترمز بازم مال ما مشکل داره چون روی چاله چوله یا خاکی وقتی ترمز می کنی چرخ ها قفل می کنه(ترمز متوسط ) .(هم چرخ ها قفل می کنه و هم پدال ترمز )
بیشتر از 190 تا باهاش نرفتم اما تو اون سرعت آدم احساس می کنه داره ماشین 90 تا میره .
در مورد مصرف سو خت وقتی ماشین شتاب می گیره گاهی سوخت لحظه ای به 24 هم می رسه اما در حالت عادی بین 4.5 تا 9 تا هست .
ازتون خواهش می کنم در مورد سیستم تعلیق منو راهنمایی کنین چون همه میگن مگان ماشین نرمیه پس چرا مال ما ینجوریه :cry:
در اول ورودتون به سايت رو خوش آمد مي گم.بعدش فکر کنم شما جاي مگان،پيکان رو مثال مي زني.ماشين رو استاندارد توليد ميشه ديگه اينقدر شير تو شير نيست که!.بعضي مواقع برخي نوشته ها يه جوريه!بيشتر در جهت تخريب يک ماشين هست.چيز هايي که شما مطرح کردين نه من و نه ديگر دوستان مگان سوار تائيد نخواهند کرد.مقايسه سروصدا مگان با پرايد خيلي جالبه!اين وصله ها به مگان نمي چسبه.خوشبختانه ماشين من چنين ايراداتي که شما نوشتين نداره. :git:
هر کسی حق نظر دادن دارد.مهم این است اینقدر شعور داشته باشد تا در مورد هر چیزی نظر ندهد !
farid0025
شروع حركت

پست سه‌شنبه 26 مرداد 1389, 8:54 pm

dariush_hastam نوشته شده:
farid0025 نوشته شده:سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه
در اول ورودتون به سايت رو خوش آمد مي گم.بعدش فکر کنم شما جاي مگان،پيکان رو مثال مي زني.ماشين رو استاندارد توليد ميشه ديگه اينقدر شير تو شير نيست که!.بعضي مواقع برخي نوشته ها يه جوريه!بيشتر در جهت تخريب يک ماشين هست.چيز هايي که شما مطرح کردين نه من و نه ديگر دوستان مگان سوار تائيد نخواهند کرد.مقايسه سروصدا مگان با پرايد خيلي جالبه!اين وصله ها به مگان نمي چسبه.خوشبختانه ماشين من چنين ايراداتي که شما نوشتين نداره. :git:
منم خدمت شما سلام عرض می کنم واز خوش آمد گویی تون متشکرم (در ضمن آدم با زبون روزه دروغ نمی گه )
ولی راسیت اش اینه که من قصد تخریب چهره هیچ ماشینی رو نداشتم اگه هم به نوشته های بنده توجه کنین بیشتر کفتم مگان ما : این معنیش اینه که بنده چند تا مشکل برام تو این ماشین پیش اومده و از شما آجزانه در خاست کردم که کمکم کنین اما انگار شما جور دیگه ای از حرفای من برداشت کردین . لازم به ذکر که من یکی از طرف دار های این ماشینم و خیلی هم بهش تعصب دارم اما زمانی تعصب من کامل می شد پارس خودروی عزیز توش دست درازی نمی کرد . آخه دوست خوب شما نمی دونین که ما وقتی ماشین رو از پارس خودرو گرفتیم چه ایراد
های که نداشت خودشون تعجب می کردن (البته من اینو می زارم به شانس خوشگل خودم ) :
1*هنگام که ماشین رو از پارس خودرو گرفتیم از اگزوزش صدای خارو خور می داد
2*چراغ آچار به رنگ نارنجی مدام روشن بود
وچند تا مشگل دیگه که بگذریم
می خواستم اینو بگم که منی که این -حرفا رو زدم از شما آجزانه انتظار کمک دارم و این سوالات رو مطرح کردم که ببینم اگه ماشین شما این جوری نیسببینم چه خاکی باید تو سرم کنم از شما هم خواهش می کنم اگه قصد کمک به من رو دارید منو کمک کنید .
1*ماشین من تو چاله چوله های کوچولو می کوبه حتی تو روی اون شب نما های کوچولو اونقد لرزه وصدا می آد که آدم از جاش تکون می خوره حتما شما سواره پراید شدین ماشین من حالا دقیقا مثل اونه البته از اول که تحویل گرفتیم اینجوری بو د اگه مال شما این جور نیس به نظر شما ممکنه فنر هاش مشکل داشته باشه
2* مشکل دوم هم در مورد ترمزه : ماشین تو خاکی اگه یه ترمز متوسط کنی هم پدال ترمز قفل می کنه همم چرخ ها (در چاله چوله ها هم همین طوره )
من دو سه با باهاش تست ترمز گرفتم اما تو هر بار وقتی فشار از متوسط کمی بشتر می شه ترمز ها قفل می کنه
بازم ازتون خاهش دارم که منو راهنماییم کنین و فراموش نکنین که ما اینجا فقط برا این مسله جمع شدیم
خودمم در مورد مگان هر سوالی داشتین در خدمتم .
farid0025
شروع حركت

پست چهارشنبه 27 مرداد 1389, 7:33 am

نمایه کاربر
HOMAN
دنده 1
نوع خودرو: Corsa94-Cerato2012
محل اقامت: اصفهان

پست چهارشنبه 27 مرداد 1389, 7:55 am

سلام قضییه این تصادفه چی بود ...
در مورد کوبیدن زیربند یه نگاه به باد لاستیکا بندازید ... شاید بیشتر از حد باد دارن ...
در مورد مشکل دوم مگه ABS نداره که میگین قفل میکنه ..؟؟؟؟؟ :(
افسرده دلند،از زندگی به ستوه آمده اند.خویشتن را فرومایه می پندارند. طلاق می دهند و برزناشویی خویش خیانت می کنند..! ...و نمیدانند چرا ...؟؟!
farid0025
شروع حركت

پست چهارشنبه 27 مرداد 1389, 11:54 am

HOMAN نوشته شده:
سلام قضییه این تصادفه چی بود ...
در مورد کوبیدن زیربند یه نگاه به باد لاستیکا بندازید ... شاید بیشتر از حد باد دارن ...
در مورد مشکل دوم مگه ABS نداره که میگین قفل میکنه ..؟؟؟؟؟ :(
علیکم السلام
امید وارم نماز روزه هاتون قبول باشه
می خوام یه چیزی بگم ومطمنم تعجب می کنین
این عکس رو که می بینین بعد سه روز که ماشین رو تحویل گرفته بودیم یه پیکان با سرعت حدود 30 از عقب به ماشین ما زد با کمال نا باوری من ماشین ما فقط چند تا خراش کوچولو برداشت و کاپوت وچراغ ها و پروانه پیکان شکست
اینم عکسش مگان که چند تا خراش جزی برداشته :(البته قسمت پایین گوشه سمت چپ وراست انعکاس نوره و تو اون قسمت ها چیزی اتفاق نیفتاده )
http://myup.ir/images/70558790458710707733.jpg
راستی درمورد ترمز منظورتون اینه که با هر شدتی که ترمز رو بگیرید قفل نمی کنه ؟
درمورد خشکی و نرمی شما مگان رو با چه ماشینی هم رتبه می دونید ؟
آخه الان ماشین ما از نظر خشکی دقیقا مثل پرایده به نظر شما ممکنه مشکل از این تصادف هم باشه ؟
ازتون خواهش می کنم دقیقا وضیعت نرمی یا خشکی مگانتون رو شرح بدین ؟
اینم چند تا عکس از مگان خودمون :
http://myup.ir/images/81264180236855261757.jpg
http://myup.ir/images/46644022917759504872.jpg
نمایه کاربر
hamidkarimy
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megan-Runa Lx-L90E2

پست چهارشنبه 27 مرداد 1389, 5:32 pm

farid0025 نوشته شده: مگان ما از نظر سیستم تعلیق خیییییییلی بده طوری که روی این شب نما های کوچولو اونقد تو ماسین صدا می آد که نگو ؟
البته تو سرعت گیر های بزرگ خوبه ولی اگه سطح جاده چاله چوله های کوچیک زیاد داشته باشه آدم تو ماشین کلافه می شه من تا حالا سوار مگان دیگه ای نشدم
در مورد مصرف سو خت وقتی ماشین شتاب می گیره گاهی سوخت لحظه ای به 24 هم می رسه اما در حالت عادی بین 4.5 تا 9 تا هست :cry:
دوست عزیز سلام
در یه چیز شکی نیست اینکه ماشین شما با مشکلات عدیده ای درگیره
شما دقیقا از نقاطی از ماشین ایراد مطرح کردید که جز نقاط قوت این ماشینه مثلا ترمز این ماشین رو با آزرا و بی ام و مقایسه می کنن
یا سیستم فنر بندی خاص مگان که این ماشین رو به نرمی معروف کرده در کل ممکنه ماشین با افتادن تو یه دست انداز یا مانع ناجور کمک های ماشین با مشکل مواجه بشه
ولی خوب اون یک موضوع جداست میشه دنبالش رو گرفت
ولی اول باید از بقیه دارندگان این ماشین سوال رو بپرسید بعد ماشینتون رو با پیکان و پراید مقایسه کنید این که ماشین شما یک مشکلی داره با اینکه کل ماشین و پارس خودرو رو زیر سوال ببرید فکر نمی کنم همخوانی داشته باشه
نوشته های شما اینجا ملاک انتخاب برای دیگرانی خواهد شد که میخوان این ماشین رو انتخاب کنن.
من خودم 2 سال در مورد این ماشین تحقیق کردم از خیلی از کسایی که این ماشین رو داشتن پرس و جو کردم و از کسی یک همچین ایراداتی نشنیدم
دوستم هم سرپرست خط پارس خودرو هست خیلی بیشتر از چیزی که فکر کنید رنو روی تولید مگان سخت گیر هست سر کوچکترین مشکلات ماشین رو از خط خارج میکنن چه برسه به اینکه یه همچین مشکلات حادی
در مورد شتاب ماشین هم این ماشین توسط خیلی مراجع مثل مجله ماشین و دنیای خودرو و... تست شده ماشین تولید خود پارس خودرو روهم تست کردن یعنی میشه یک همچین اختلاف فاحشی تو این اعداد باشه و کسی صداش در نیاد
در هر صورت من هم به شما پیشنهاد میکنم ماشینتون رو یک چک کامل کنید
farid0025
شروع حركت

پست چهارشنبه 27 مرداد 1389, 6:35 pm

hamidkarimy نوشته شده:
farid0025 نوشته شده: مگان ما از نظر سیستم تعلیق خیییییییلی بده طوری که روی این شب نما های کوچولو اونقد تو ماسین صدا می آد که نگو ؟
البته تو سرعت گیر های بزرگ خوبه ولی اگه سطح جاده چاله چوله های کوچیک زیاد داشته باشه آدم تو ماشین کلافه می شه من تا حالا سوار مگان دیگه ای نشدم
در مورد مصرف سو خت وقتی ماشین شتاب می گیره گاهی سوخت لحظه ای به 24 هم می رسه اما در حالت عادی بین 4.5 تا 9 تا هست :cry:
دوست عزیز سلام
در یه چیز شکی نیست اینکه ماشین شما با مشکلات عدیده ای درگیره
شما دقیقا از نقاطی از ماشین ایراد مطرح کردید که جز نقاط قوت این ماشینه مثلا ترمز این ماشین رو با آزرا و بی ام و مقایسه می کنن
یا سیستم فنر بندی خاص مگان که این ماشین رو به نرمی معروف کرده در کل ممکنه ماشین با افتادن تو یه دست انداز یا مانع ناجور کمک های ماشین با مشکل مواجه بشه
ولی خوب اون یک موضوع جداست میشه دنبالش رو گرفت
ولی اول باید از بقیه دارندگان این ماشین سوال رو بپرسید بعد ماشینتون رو با پیکان و پراید مقایسه کنید این که ماشین شما یک مشکلی داره با اینکه کل ماشین و پارس خودرو رو زیر سوال ببرید فکر نمی کنم همخوانی داشته باشه
نوشته های شما اینجا ملاک انتخاب برای دیگرانی خواهد شد که میخوان این ماشین رو انتخاب کنن.
من خودم 2 سال در مورد این ماشین تحقیق کردم از خیلی از کسایی که این ماشین رو داشتن پرس و جو کردم و از کسی یک همچین ایراداتی نشنیدم
دوستم هم سرپرست خط پارس خودرو هست خیلی بیشتر از چیزی که فکر کنید رنو روی تولید مگان سخت گیر هست سر کوچکترین مشکلات ماشین رو از خط خارج میکنن چه برسه به اینکه یه همچین مشکلات حادی
در مورد شتاب ماشین هم این ماشین توسط خیلی مراجع مثل مجله ماشین و دنیای خودرو و... تست شده ماشین تولید خود پارس خودرو روهم تست کردن یعنی میشه یک همچین اختلاف فاحشی تو این اعداد باشه و کسی صداش در نیاد
در هر صورت من هم به شما پیشنهاد میکنم ماشینتون رو یک چک کامل کنید
دوست عزیز باز شما منظور منو درست متوجه نشدین منظور من از مقایسه این ماشین با پراید وپیکان اینه که ما ماشین صفر از پارس خودرو تحویل گرفتیم الان هم اینه ایرادادش من فقط این حرفارو زدم حالا اگه درکش واسه شما سخته این دیگه مشکل من نیس . آقا جانه من این خودرو از آسمون واسه ما نازل نشده توسط شرکت پارس خودرو ایران به دست ما رسیده وقتی هم که ما تحویل گرفتیم دو سه تا ایراد اساسی داشت که گفتم واین حرفام موجب نقض حرفای شما در مورد پارس خودرو هست منی که حدود 27 میلیون می دم پای ماشین انتظارم بیشتر از این حرفاس نه این که جناب پارس خودرو زیر پایی های ماشین رو هم نده .
در مورده شتاب هم اگه می خاین شتاب صفر تا صد مگان 1600 e2 رو بفهمین بهتره یه تست صفر تا صد بندازین .
البته شما ممکنه تازه ماشین رو تحویل گرفته باشین و در مورد همه چیزش کند وکاش نکردین .
در هر صورت من می خواستم ماشین رو ببرم نمایندگی ولی می خواستم قبلش با کسی که مگان داره مشورت کنم
و ببینم که واقعا مگان این طوریه یا مال من نقص فنی داره .

در مورد همون پارس خودرویی که شما دارین ازش تعریف و تمجید می کنین خیلی دوس دارم به دو سوال من جواب بدین
1)زیر پایی هایی رو که گفته بودن بعد از چند هفته از تحویل ماشین میدن حالا هم که 5 ماه شده ندادن چی شده ؟
2)سود 19 درصدی تاخیر چی شده ؟
3)خوش قولی شرکت پارس خودرو که حدود 3 ما ه بعد ماشین رو تحویل داده ؟
4)چند تا نقص فنی اساسی هم که روی ماشین صفر کیلو متر پارس خودرو هست ؟
خواهش می کنم بیخود و بی جهت از بعضی چیز ها با این صراحت دفاع نکنین

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”