قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به کیلومترشمار و کامپیوترسفری مگان

behnam 63
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: تیانا>اسپورتیج>تلیس
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 22 آذر 1389, 2:33 pm

باسلام
امروز در حال حرکت متوجه شدم که کامپیوتر ماشینم دچار مشکلی شده میزان مصرف لحظه ای و مسافت قابل پیمایش رو اعداد متناقضی نمایش میدهد به عنوان مثال میزان مسافت قابل پیمایش به جای کاهش ،مرتبا در هر ثانیه افزایش میابد و مجددا کم میگردد ودر مصرف لحظه ای از 3 لیتر تا 20 لیتر در هر ثانیه افزایش میابد و سپس کم میشود ضمنا ماشینم تنها 400 کیلو متر کارکرده و چند مرتبه هم ری ست کردم افاقه نکرد.
لطفا برای رفع این نقیصه راهنمایی کنید.
قبلا از بذل عنایت دوستان سپاس گذارم
نمایه کاربر
hamidkarimy
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megan-Runa Lx-L90E2

پست دوشنبه 22 آذر 1389, 6:36 pm

behnam 63 نوشته شده:باسلام
امروز در حال حرکت متوجه شدم که کامپیوتر ماشینم دچار مشکلی شده میزان مصرف لحظه ای و مسافت قابل پیمایش رو اعداد متناقضی نمایش میدهد به عنوان مثال میزان مسافت قابل پیمایش به جای کاهش ،مرتبا در هر ثانیه افزایش میابد و مجددا کم میگردد ودر مصرف لحظه ای از 3 لیتر تا 20 لیتر در هر ثانیه افزایش میابد و سپس کم میشود ضمنا ماشینم تنها 400 کیلو متر کارکرده و چند مرتبه هم ری ست کردم افاقه نکرد.
دوست عزیز
مشکلی وجود نداره
میزان مصرف لحظه ای تا 20لیتر هم چیزه عجیبی نیست
و بسته به میزان گازی که به ماشین میدید اون عدد عوض میشه هرچند تلورانس تغییراتش بالا باشه
مسافت قابل پیمایش هم از روی همین عدد محاسبه میشه در نتیجه این عدد رو در محاسبه قبلی با اون مصرف لحظه ای محاسبه کرده و در هنگام حرکت با افزایش مصرف لحظه ای مصرف میانگین زیاد میشه و در نتیجه میزان مسافت قابل پیمایش هم کاهش پیدا میکنه
این موارد مخصوصا مواقعی که تازه کامپیوتر رو ریست میکنید کاملا طبیعی هست هر چقدر کمتر ریست کنید تلورانس تغییرات کمتر میشه
در ضمن لطفا موارد اینچنینی رو تو تاپیک مسائل فنی مطرج کنید و براش تاپیک ایجاد نکنید
behnam 63

پست دوشنبه 22 آذر 1389, 7:46 pm

دوست گرامی
مطالب بنده رو دقیقا مطاله نفرمودید .مشکل اینجاست که در سرعت ثابت مصرف لحظه ای باید با تلورانس جزیی ثابت بماند نه اینکه در یک ثانیه از 9 به 20 لیتر و در ثانیه بعد از 20 به 6 لیتر و در ثانیه بعد از 6 به 18 نوسان داشته باشد.
در مورد مسافت قابل پیمایش با بنزین موجود در باک در سرعت ثابت به آهستگی تنزل میابد ،نه اینکه افزایش یابد و مجددا کاهش میابد در همان سرعت ثابت.
فرمایش شما زمانی متینه که خودرو در حال شتاب گیری باشد ولی مشکل من اینجاست که با سرعت ثابت این تناقضها رخ میدهد..
منتظر راهنمایی تون هستم.
نمایه کاربر
ISOMAX
دنده 1
نوع خودرو: Megane/Pars

پست دوشنبه 22 آذر 1389, 8:02 pm

سلام من میگم شاید مشکل از بنزین باشه سوپر که نزدید؟الان بنزین ها با آب قاطین شاید با باک بعدی مشکل حل بشه
behnam 63

پست دوشنبه 22 آذر 1389, 8:20 pm

ISOMAX نوشته شده:سلام من میگم شاید مشکل از بنزین باشه سوپر که نزدید؟الان بنزین ها با آب قاطین شاید با باک بعدی مشکل حل بشه
سلام دوست گرامی
یه باک بنزین سوپر زدم.تصور میکنم این اعداد مربوط به گذشته هستند که مرتبا درحال تعویض باهمند بجای عدد مرتبط با لحظه ی مورد نظر
نمایه کاربر
hamidkarimy
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megan-Runa Lx-L90E2

پست چهارشنبه 24 آذر 1389, 4:54 pm

behnam 63 نوشته شده:
ISOMAX نوشته شده:سلام من میگم شاید مشکل از بنزین باشه سوپر که نزدید؟الان بنزین ها با آب قاطین شاید با باک بعدی مشکل حل بشه
سلام دوست گرامی
یه باک بنزین سوپر زدم.تصور میکنم این اعداد مربوط به گذشته هستند که مرتبا درحال تعویض باهمند بجای عدد مرتبط با لحظه ی مورد نظر
یه بار سعی کنید طی یه باک پر از بنزین معمولی و پای پمپ کامپیوتر رو ریست کنید و آخر باک ببینید وضعیت چه طوری هست
من حدس میزنم مشکل خاصی نباشه
من خودم بنزین معمول استفاده میکنم و معمولا هم مصرف میانگین رو فقط نگاه میکنم که حدودا برا داخل شهر 8 هست فعلا حدود 4000 تا کارکرد
و مصرف لحظه ای هم از 0 تا 20 لیتر بسته به فشاری که میارم متغیر هست ولی حتی تو سرعت ثابت هم بسته به شیب مسیر و نوع رانندگی این عدد بالا پایین میشه
behnam 63

پست جمعه 29 بهمن 1389, 10:46 pm

با سلام
بعد از چند باک بنزین معمولی زدن و ریست کردنهای متوالی کماکان مشکل پا برجاست!
در ضمن اعداد متناقض مصرف لحظه ای که در بالا اشاره کردم با سرعت ثابت در مسیری بدون شیب +یا- رخ میداد.
عشق مگان
نوع خودرو: lمگان 1600

پست جمعه 7 مرداد 1390, 4:03 pm

دوستان سلام
دسته کامپوتر من شکسته و الان رو کیلومتر فقط سوخت مصرفی رو آن هم صفر نشون می ده چیکار کنم؟
نمایه کاربر
reza49
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

پست چهارشنبه 18 آبان 1390, 12:02 pm

behnam 63 نوشته شده:باسلام
فکر نکنم مشکلی باشه مال منم همین طوری هست مصرف لحظه ای از 3 لیتر تا 28 لیتر در هر ثانیه افزایش داره :fly:
نمایه کاربر
shaham
نوع خودرو: مگان ;cerato; cielo
محل اقامت: شیراز

پست دوشنبه 28 آذر 1390, 10:06 pm

من هنوز با آمپر بنزین مشکل دارم!!! باک پر میکنم روی 4/3 میاد...بعضی وقتی هم درست نشون میده..نمایندگی هم بردم اون میله داخل باک تنظیم کرد اما باز هم بیشتر وقت ها از 4/3 بالاتر نمیره...

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”