قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به سرویس های دوره ای مگان

babak GM
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: megan.espero
محل اقامت: کرمان

پست شنبه 22 آبان 1395, 11:04 am

نه متاسفانه گیج نداره ولی پیچ تخلیه داره که میشه یه مقدار روغن ازش خارج شد میزان تمیزی و چسبندگی روغن رو چک کنید البته آگه روغن ریزی نداره گیربکس و دنده ها تغیری در تعویضشون احساس نمیکنید احتیاجی به این کار نیست اگر هم خواستید روغن گیربکس رو عوض کنید حتما ۶ لیتر رو کامل با دستگاه مخصوص ساکشن گیربکس اتوماتیک تعویض کنید که تو این کیلومتر آگه فشار به ماشین نیاورده باشید احتیاج به تعویض نداره
alireza1643
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 sd V8
محل اقامت: تهران

پست پنج‌شنبه 4 آذر 1395, 5:29 am

سلام دوستان عزیز
در مورد سیستم تهویه مطبوع سوالی داشتم. پرتاب باد فن ماشینم خیلی کم هست به خصوص وقتی که تنظیم میشه روی صورت. صدای فن خیلی زیاده و اصلا پرتاب باد نداره. دست رو باید نزدیک نازل ها بیاری تا متوجه بشی باد میزنه. خواستم بدونم این مشکل ذاتی هست یا ماشین من خرابه؟؟ ممنون
نمایه کاربر
mehrdad_ghin
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مزدا+سراتو+L90+ix55
محل اقامت: تهران-اردبیل

پست جمعه 5 آذر 1395, 5:35 am

alireza1643 نوشته شده:سلام دوستان عزیز
در مورد سیستم تهویه مطبوع سوالی داشتم. پرتاب باد فن ماشینم خیلی کم هست به خصوص وقتی که تنظیم میشه روی صورت. صدای فن خیلی زیاده و اصلا پرتاب باد نداره. دست رو باید نزدیک نازل ها بیاری تا متوجه بشی باد میزنه. خواستم بدونم این مشکل ذاتی هست یا ماشین من خرابه؟؟ ممنون
کارکرد ماشین چقدره؟
تا به حال فیلتر اتاق تعویض کردین؟
اخیرا پرتاب باد کم شده؟
اگر فیلتر اتاق رو تازه عوض کردین و همه چی مرتب سر جاشه و شدت باد بخاری نسبت به قبل کم شده باشه ممکنه از خود موتور فن بخاری باشه. تو مگان فن بخاری میسوزه بر خلاف سایر ماشینا و قیمت فن والئو حدود 550 تو بسته خودش و 750 تو بسته رنو سایپا هستش. میتونین استوک اروپایی با کیفیت خوب هم تهیه کنین با قیمت حدود 300 البته چک کنین جاروبکاش و بوش شفتش سالم باشن.
امیدوارم مشکل از خود فن نباشه.
ما با گذشت زمان تغییر می کنیم،
زمان وظیفه خود را شرافتمندانه انجام می دهد.

- چارلز دیکنز
babak GM
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: megan.espero
محل اقامت: کرمان

پست جمعه 5 آذر 1395, 9:37 pm

دوست عزیز البته اضافه کنم ببینید وقتی تنظیم رو روی صورت میبارید از دریچه زیر پا یا از جلوی شیشه باد میزنه یا نه امکان داره از زیره پا دریچه ها باز بمونن این مشکل برای من اتفاق افتاد شما حتما چک کنید
popor_3518
شروع حركت
نوع خودرو: Toyota Camry GL

پست شنبه 6 آذر 1395, 4:50 am

سلام.من امروز ماشين با كاركرد ٧١٠٠٠ بردم پيش مگرديچيان گفتم روغن گيربكس تعويض كن.
بهم گفت نميخاد ١٢٠ هزار بايد عوض شه.نظرتون چيه؟
alireza1643

پست شنبه 6 آذر 1395, 7:59 am

mehrdad_ghin نوشته شده:
alireza1643 نوشته شده:سلام دوستان عزیز
کارکرد ماشین چقدره؟
تا به حال فیلتر اتاق تعویض کردین؟
اخیرا پرتاب باد کم شده؟
اگر فیلتر اتاق رو تازه عوض کردین و همه چی مرتب سر جاشه و شدت باد بخاری نسبت به قبل کم شده باشه ممکنه از خود موتور فن بخاری باشه. تو مگان فن بخاری میسوزه بر خلاف سایر ماشینا و قیمت فن والئو حدود 550 تو بسته خودش و 750 تو بسته رنو سایپا هستش. میتونین استوک اروپایی با کیفیت خوب هم تهیه کنین با قیمت حدود 300 البته چک کنین جاروبکاش و بوش شفتش سالم باشن.
امیدوارم مشکل از خود فن نباشه.
سلام دوست عزیز
کارکرد ماشین 58000 هست مدل 90 و این ماشینو تازه من خریدم.در مرحله اول قصد دارم فیلتر اتاق رو تعویض کنم و اینکه اصلا نمیدونم قبلا پرتاب بادش چطوری بوده ولی نسبت به ماشینهای قبلی که داشتم خیلی خیلی کم هست. فن بخاری مطمئنم سالم هست چون دورش کم و زیاد میشه . حدس میزنم باد یه جایی داره هرز میره مثلا میذارم از دریچه روبرو بزنه از زیر هم میزنه. شاید دریچه ها خوب فرمان نمیگیرند و نصفه و نیمه باز میشن.

-- ادغام شد --
babak GM نوشته شده:دوست عزیز البته اضافه کنم ببینید وقتی تنظیم رو روی صورت میبارید از دریچه زیر پا یا از جلوی شیشه باد میزنه یا نه امکان داره از زیره پا دریچه ها باز بمونن این مشکل برای من اتفاق افتاد شما حتما چک کنید
سلام بابک جان
فکرمیکنم نظریه شما درست باشه چون دمش هوا داره هرز میره . شما چیکار کردین که درست شد؟

-- ادغام شد --

دوستان این فیلتر اتاق بالاخره با چه روشی تعویض میشه ؟ باز کردن داشبورد یا شکستن خارهای فیلتر و ... ممنون

* کلیه کاربران این انجمن به هنگام ثبت نام ملزم به مطالعه قوانین و موظف به رعایت آن میباشند، چنانچه تا به امروز همانند معدودی از کاربران فرصت مطالعه قوانین را نداشتید، حتما قوانین انجمن را مطالعه و رعایت فرمایید! عدم مطالعه و رعایت قوانین انجمن موجب درج یادداشت و تذکر از جانب مدیران در شناسنامه کاربری شما خواهد شد، قطعا در صورت متوالی بودن یادداشت های مذکور احتمال دریافت اخطار و محدود شدن دسترسی های شما به این انجمن را به همراه خواهد داشت.

** پست های متوالی شما ادغام شدند، لطفا از ارسال پست های متوالی در بازه زمانی کوتاه بپرهیزید، چنانچه نیاز به اضافه کردن مطلبی به پست قبلی خود میبینید از ارسال پست مجدد بپرهیزید و از گزینه ویرایش استفاده کنید (امکان ویرایش پست به مدت سی دقیقه امکان پذیر است، در حالیکه پست های شما به فاصله کمتر از دو دقیقه از یکدیگر ارسال شدند).

قوانین انجمن:
viewtopic.php?f=1&t=60042

با سپاس / سلیمی
نمایه کاربر
mehrdad_ghin

پست شنبه 6 آذر 1395, 11:28 am

alireza1643 نوشته شده:دوستان این فیلتر اتاق بالاخره با چه روشی تعویض میشه ؟ باز کردن داشبورد یا شکستن خارهای فیلتر و ... ممنون
دوست عزیز با شکستن خارهای فیلتر (در هنگام نصب و بعد از اینکه سر فیلتر رو در جاش می خوایین قرار بدین خارها رو به ترتیب با نصب بشکونین و هلش بدین داخل مسیر) به راحتی نصب میشه.
لطفا قبل نصب و جا زدن فیلتر جدید حتما به حد کافی با کمپرس باد و تغییر مسیر های هوا دهی، مجاری بخاری رو تمیز کنین تا آشغال تو مسیر یا پره های فن گیر نکنه. بعد تعویض فیلتر کیفیت هوادهی بهتر خواهد شد.
البته لازم به ذکر هست که کلا سیستم تهویه مگان مناسب مناطق معتدل هست و انتظار زیادی تو مناطق گرمسیر و تروپیکال نباید داشته باشین، و فن این ماشین جوریه که مثل ماشینای دیگه باد شمارو نمیبره.
به شخصه با توجه به محل زندگیم که اردبیل هست و ماهی یکی دو بار میرم تهران و بیشتر از مگان به خاطر جمع و جور بودن ماشین استفاده می کنم، بسیار از سیستم تهویه اش راضی هستم. بسیار مطبوع تر از ماکسیما و حتی به جرات میتونم بگم در حد و اندازه وراکروز عمل می کنه مخصوصا تو فصل سرما که اصلا متوجه نمیشین سیستم تهویه فعال هست و ماشین کاملا مطبوع میشه هواش (من اغلب تک سرنشین و گاهی دو سرنشین هستم).

- چارلز دیکنز
alireza1643

پست شنبه 6 آذر 1395, 12:18 pm

mehrdad_ghin نوشته شده:
alireza1643 نوشته شده:دوستان این فیلتر اتاق بالاخره با چه روشی تعویض میشه ؟ باز کردن داشبورد یا شکستن خارهای فیلتر و ... ممنون
دوست عزیز با شکستن خارهای فیلتر (در هنگام نصب و بعد از اینکه سر فیلتر رو در جاش می خوایین قرار بدین خارها رو به ترتیب با نصب بشکونین و هلش بدین داخل مسیر) به راحتی نصب میشه.
لطفا قبل نصب و جا زدن فیلتر جدید حتما به حد کافی با کمپرس باد و تغییر مسیر های هوا دهی، مجاری بخاری رو تمیز کنین تا آشغال تو مسیر یا پره های فن گیر نکنه. بعد تعویض فیلتر کیفیت هوادهی بهتر خواهد شد.
البته لازم به ذکر هست که کلا سیستم تهویه مگان مناسب مناطق معتدل هست و انتظار زیادی تو مناطق گرمسیر و تروپیکال نباید داشته باشین، و فن این ماشین جوریه که مثل ماشینای دیگه باد شمارو نمیبره.
به شخصه با توجه به محل زندگیم که اردبیل هست و ماهی یکی دو بار میرم تهران و بیشتر از مگان به خاطر جمع و جور بودن ماشین استفاده می کنم، بسیار از سیستم تهویه اش راضی هستم. بسیار مطبوع تر از ماکسیما و حتی به جرات میتونم بگم در حد و اندازه وراکروز عمل می کنه مخصوصا تو فصل سرما که اصلا متوجه نمیشین سیستم تهویه فعال هست و ماشین کاملا مطبوع میشه هواش (من اغلب تک سرنشین و گاهی دو سرنشین هستم).
با سلام تشکر از مهرداد عزیز
ایشالا فیلتر رو که عوض کنم نتیجه رو میگم. ممنون از راهنمایی
bas ali
شروع حركت

پست شنبه 6 آذر 1395, 3:21 pm

سلام عزیزان
من مگان 1600 دارم . تصمیم دارم اینسری روغن موتور ایرانی برای ماشین استفاده کنم . کسی تا حالا روغن ایرانی ریخته داخل ماشین ؟ من خودم همیشه الف استفاده کردم
به نظر شما بهران رانا یا سوپر رانا و یا ایرانول رویال یا رویال پلاس کدومشون مناسب موتور 1600 هست ؟
نمایه کاربر
mehrdad_ghin

پست سه‌شنبه 9 آذر 1395, 5:48 am

bas ali نوشته شده:سلام عزیزان
من مگان 1600 دارم . تصمیم دارم اینسری روغن موتور ایرانی برای ماشین استفاده کنم . کسی تا حالا روغن ایرانی ریخته داخل ماشین ؟ من خودم همیشه الف استفاده کردم
به نظر شما بهران رانا یا سوپر رانا و یا ایرانول رویال یا رویال پلاس کدومشون مناسب موتور 1600 هست ؟
با توجه به تجربه ای که روی تندر 90 دارم روغن 40-10 رو مناسب دیدم با توجه به قیمت روغن و کیفیت لازم موتور. البته بهران رانا یا سوپر رانا یا رویال پلاس هر سه روغن های بسیار خوبی هستند البته بهران سوپر رانا به نظر بهتر از همه هست اما روغنی که پایه گرانرویش 5 باشه یک مقدار گرونتر هست. بهتون پیشنهاد می کنم روغن بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک 40-10 یا ایرانول رویال (همتراز همین الف 40-10) بریزین و کافی هست واسه موتور مگان 1600 و سعی کنین بیش از 6000کیلومتر یا 6ماه از تعویض روغن نگذره و مطلب مهم تر اینکه حتما در هر تعویض روغن فیلتر روغن رو هم تعویض کنین.

- چارلز دیکنز

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”