قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

رنو مگان 2000 سی سی 7 دنده دستی

نمایه کاربر
شهاب16016
دنده 1
نوع خودرو: Pars ELX
محل اقامت: تهران

پست شنبه 27 خرداد 1391, 3:40 pm

D.Daneshjoo نوشته شده:امیر جان شما از رو فیلم که تایم میگیری چند ثانیه هست ؟! من که گرفتم 10.6 - 10.7 میشه ... مگان میگیره اسپرو رو ...

آقا شهاب قرار بود بحث مقایسه راه نندازیم دوباره ها !!!!
فیلم 0-100 این دوستانی که میگید رو از کجا میتونم ببینم ... چون افتخار آشنایی با خودشون و ماشیناشون رو ندارم !!
لاستیک ها marshal matrac هستن .
مقایسه خاصی نبود در کل هدف روشن شدن حدود توانایی حرمتیش بود وگرنه من مگان رو چه از نظر زیبایی(سلیقه ایه) چه از نظر نرمی و کم صدایی و امنیت با توجه به قیمت بهترین گزینه میدونم و خیلی دربرابر اسباب بازیای کره ای قبولش دارم (البته فقط با 2000 اتومات رانندگی کردم)...
لاستیکات خیلی خوبن من کیف کردم با اون توان و تیک آ، چسبندگیش حرف نداشت... صدای موتورشم خیلی جذابه ...
من نمیدونم اسپروی امیر بجر ضریب دیفرانسیل دیگه چیش تغییر کرده اما اسپروی فابریک توی حتی 1 و 2 هم نمیتونه اصلا اندازه این حرف ها باشه اینو خود امیرم میدونه !
اما همین اسپرو هم نمیتونه این مگان رو بگیره ... زانتیا و elx و اینام فوقش با این مگان پا ب پا برن نه اینکه بگیرنش ....تازه بعد از 100 تا مگان اسپروی امیرو میخوره همونجوری که زانتیا خورد در حالی که اون زانتیا خیلی کم توان تره تا زانتیایی که ماها تستش کردیم ...اینو از روی زمان تست میشه فهمید .
در هر حال ممنون بابت فیلم کاش میشد همونجا شما که فیلم گرفتی میذاشتی تا 170 یا بیشتر پر بشه زمان به دست بیاد ...
اما در مورد کیلومتر اینو بارها گفتم : پسرخاله من یه پارس 82 معمولی داشت از روی کیلومتر 0-100 رو توی 10.5 میرفت و ماشین من از روی کیلومتر 11 اما در همل کنار هم من که به 100 میرسیدم 5-6 متر ازش جلو بودم و اون 110 بود ! یعنی اون که به 100 میرسید و بوق میزد من سرعتم 85 اینطورا بود ولی ازش 4-5 متر جلو بودم ! اصلا کیلومتر دقیق نیست ....مثلا مال من کیلومترم فک کنم وقتی 100 تاست ماشین حدودا 106-107 تا میره و این محاسباتو قاطی میکنه ....خودمم متوجه نشذم چی گفتم :-(
بهرحال ممنون بابت فیلم .
تحریم ایران خودرو و سایپا ...

http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... start=1245
نمایه کاربر
amir_espero
کاربر ويژه
نوع خودرو: کادت.وکترا.استرا
محل اقامت: تبریز

پست شنبه 27 خرداد 1391, 5:12 pm

اقا شهاب ماشین من کاملا استانداره و یه اسپروی معمولی هست..قبلنا میگفتید تستات مورد داره الان میگید ماشینت مورد داره...خودتم میدونی موتور ماشین من تا حالا باز نشده که بخواد تقویت هم بشه.ضریب دیفراسیل من یه کمی فرق داره..مثل این میمونه به جای لاستیک 65 انداخته باشی 60...در این حد...اسپرویی بوده که ماشین منو زده..یعنی ماشین من باز کم داره از یه اسپرو صفر...من چی رو باید بدونم..؟؟؟اینو میدونم که اون اسپرو 17 ساله که موتورشو ما خودمون جمع کردیم ماشین منو زد...
بله اسپرو من نمیتونه مگان 2.0 دنده ای رو بگیره..ولی اختلاف فاحش نیست که دوستان گفته بودن فاحشه...
زانتیای من یه زانتیای صفر هست و شتابش اونیه که از کارخونه در اومده...هر چند تا زانتیا میخوای بگو برات باهاش تست کنم ببین کم نمیاره..چون وحشتناک راه میره خودش....شما چرا زانتیای بهنام رو با چند تا زانتیا دیگه تست نمیکنید؟؟؟مثلا با زانتیای نریمان.
شما هنوزم بعد از گذشت ماه ها دارید یه فیلم شهر دیگرو با یه فیلم شهر دیگه رو تایم میگیرید و مقایسه میکنید...شتاب ماشینا تو تبریز به خاطر اب و هواش خیلی خیلی کمتر از بقیه شهر ها هست...با زانتیا رفتیم شمال ماشین کلا فرق کرده بود..اصلا انگار همون ماشین نبود....انگار تو تبریز ماشینت 3 کار میکنه اونجا به حدی شتاب زیاد میشه نسبت به تبریز انگار ماشینتو درست کردی داره 4تا سیلندر کار میکنه..تفاوت یعنی این حده...اونوقت میشه ثانیه گیری کرد تو 2 تا شهر؟
پروژه بهینه سازی موتور هانتر
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 74&t=71986
نمایه کاربر
شهاب16016
دنده 1
نوع خودرو: Pars ELX
محل اقامت: تهران

پست شنبه 27 خرداد 1391, 5:32 pm

amir_espero نوشته شده:اقا شهاب ماشین من کاملا استانداره و یه اسپروی معمولی هست..قبلنا میگفتید تستات مورد داره الان میگید ماشینت مورد داره...خودتم میدونی موتور ماشین من تا حالا باز نشده که بخواد تقویت هم بشه.ضریب دیفراسیل من یه کمی فرق داره..مثل این میمونه به جای لاستیک 65 انداخته باشی 60...در این حد...اسپرویی بوده که ماشین منو زده..یعنی ماشین من باز کم داره از یه اسپرو صفر...من چی رو باید بدونم..؟؟؟اینو میدونم که اون اسپرو 17 ساله که موتورشو ما خودمون جمع کردیم ماشین منو زد...
بله اسپرو من نمیتونه مگان 2.0 دنده ای رو بگیره..ولی اختلاف فاحش نیست که دوستان گفته بودن فاحشه...
زانتیای من یه زانتیای صفر هست و شتابش اونیه که از کارخونه در اومده...هر چند تا زانتیا میخوای بگو برات باهاش تست کنم ببین کم نمیاره..چون وحشتناک راه میره خودش....شما چرا زانتیای بهنام رو با چند تا زانتیا دیگه تست نمیکنید؟؟؟مثلا با زانتیای نریمان.
شما هنوزم بعد از گذشت ماه ها دارید یه فیلم شهر دیگرو با یه فیلم شهر دیگه رو تایم میگیرید و مقایسه میکنید...شتاب ماشینا تو تبریز به خاطر اب و هواش خیلی خیلی کمتر از بقیه شهر ها هست...با زانتیا رفتیم شمال ماشین کلا فرق کرده بود..اصلا انگار همون ماشین نبود....انگار تو تبریز ماشینت 3 کار میکنه اونجا به حدی شتاب زیاد میشه نسبت به تبریز انگار ماشینتو درست کردی داره 4تا سیلندر کار میکنه..تفاوت یعنی این حده...اونوقت میشه ثانیه گیری کرد تو 2 تا شهر؟
حق با شماست و 1 ماشین 8 سوپاپ 100 اسبی همچین شتابی داره ...اختلافشم با مگان که هیچی...از شما فیلم و ادعا هست با ماکسیما تا 80 تا مساوی رفتی ...دیگه مگان که عددی نیست !! زانتیا که رفمی نیست ... بسه تورو خدا ... یه داستانی درست کردی از اسپرو با یه موتور 8 سوپاپ و کم توان با ضریب دنده های سبک کسی ندونه فک میکنه چه خبره ! بابا پسره خوب موتور 103 اسبی...گیربکس سبک...موتور 8 سوپاپ که دور بالا هیچ توانی نداره ...اونوقت با 16 سوپاپ های 6 و 7 دنده با ضرایب سنگین مقایسش میکنی؟
حق با شما دیگه بحث نکن .
تحریم ایران خودرو و سایپا ...

http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... start=1245
نمایه کاربر
amir_espero
کاربر ويژه
نوع خودرو: کادت.وکترا.استرا
محل اقامت: تبریز

پست شنبه 27 خرداد 1391, 6:07 pm

شهاب جان چرا جبهه سازی میکنی...من کجا گفتم با ماکسیما تا 80 مساوی رفتم..اینارو میگی ذهنیت رو عوض بکنی؟ :دی
من هر چی گفتم فیلم دارم...مثل بعضیا نیستم بیام خاطره تعریف بکنم....
اقا من دیگه بحثی نمیکنم...چون بحث ها همش فرسایشی هست...
راستی دیروز با یه پیکان 57 درگ گذاشتم منو زد..اسپرو در این حده..بسه دیگه...
مرسی.
پروژه بهینه سازی موتور هانتر
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/view ... 74&t=71986
نمایه کاربر
D.Daneshjoo
دنده 1
نوع خودرو: 206A-Sorento-Blazer
محل اقامت: شيراز

پست شنبه 27 خرداد 1391, 9:47 pm

دوستان ... عزیزان ... قربونتون برم !!! بیخیال !!

آقا شهاب چون تو شهر بود نمیشد زیاد سرعت گرفت .. اتوبان یا جاده خوبی نبود که بشه گازوند ...

-----------

میدونم احتمالآ جاش مناسب نیست ؛
ولی اینجا بیشتر دیده میشه پست...
مگان رو میخوام بفروشم ... مشتری عادی دارم براش ، ولی ترجیح میدم در درجه اول دست بچه های ماشین باز بیفته نه کسی که 1600 دنده ای و 2000 دنده ای فرقی نداره براش ...
اگه کسی میخواست یه خبر بده . عجله ای ندارم ... تا اواخر تیر وقت دارم واسه فروش و تعویض ماشین ... با مورانو 2008 یا پاجرو بهمنی فابریک و بسیار تمیز هم قابل معاوضه هست و اختلافش رو تقدیم میکنم ...

مشخصات :
مدل تیر 1390 - 2000 سی سی - 6 دنده - رنگ نوک مدادی - کارکرد حدود 16500 - بدون رنگ و ضربه - DVD & NAVIGATION - سرویس دوره ای در کیلومتر 3500 و 13600 انجام شده - بدون هیچ مشکل - 200 لیتر هم بنزین.
king.ali
شروع حركت
نوع خودرو: Toyota Prado

پست دوشنبه 29 خرداد 1391, 8:48 pm

جان من یه قیمت منصفانه بده خودم ورش دارم !
قیمتت رو واسم پ.خ کن !
I M A N
دنده 1

پست سه‌شنبه 30 خرداد 1391, 4:05 am

آقای دانشجو ،منم طلبه ماشین شمام ،لطفاً قیمت و اینجا یا پی ام اعلام کنید .
ماشین هم میام شیراز تحویل می گیرم ازتون ، فقط باید مهلت فروش ماشینام و بهم بدین.
فقط آیا رینگ و لاستیک فابریکش هم هست یا نه ؟
نمایه کاربر
D.Daneshjoo
دنده 1

پست سه‌شنبه 30 خرداد 1391, 4:43 am

بله دوست من ؛ رینگ لاستیک بسته به نظر و سلیقه خریدار ؛ فابریک یا اسپورت 215/45/17 رو تقدیم میکنم .

عرض کردم ؛ عجله ای نیست ...توی مرداد مسافرتی میخوام برم که مایلم یه suv جدید داشته باشم براش..

پ.خ چک شود .
نمایه کاربر
MaZi Zo0M Z0oM
مدیر کلوپ Mazda
نوع خودرو: zoom)^2*3 BK / BL)
محل اقامت: New Tehran Since 1985
اینستاگرام: mazi.zo0m.z0om
Like شده: 58 بار

پست پنج‌شنبه 1 تیر 1391, 10:38 pm

D.Daneshjoo نوشته شده:خواهش میکنم قربان ... اطاعت امر کردم ...

به شخصه به عنوان کسی که چنتا از ماشین های این رنج رو تست کردید ... نظرتون چیه ؟!
با سلام.
آقا من کوچکتر از اونم که بخوام نظری ارائه بدم.
ولی طبق اون تحلیلی که از دیدن فیلم شما بدست اوردم،نسبت ضریب دنده های مناسبی براش در نظر گرفته شده و با توجه به وزن تقریبی 1400 کیلو،در نمونه دستی بر خلاف گونه اتوماتیکش شتابگیری خوب و امیدوار کننده ای رو داره!
البته شما با دور بالا لانچ کردید که جنبه حالت لانچ مسابقه رو داره و اگر تو تستهایی که ما با تکیه بر حالت مقایسه ای بودن اون انجام میدیم،بدون بالا بردن دور موتور لانچ انجام میشه که بیشتر سعی در یکسان سازی شرایط برای هر دو خودرو مورد تست و مقایسه،هست که واقعا توانایی ها و قابلیت های حرکتی خودروها مورد قیاس قرار بگیره و نحوه عکس العمل ها و واکنش رانندگان تا حد ممکن تأثیر زیادی بر نتیجه تست نزاره.
ایکاش یه تستی هم بدون بالا بردن دور موتور انجام میدادید!(البته اگر انجام دادید،فقط زمانش رو هم اعلام بفرمایید بشخصه قبول میکنم.چون از توضیحات مندرح در پستهای قبلیتون،نیت شما برای من یکی حداقل مشخصه و فیلم هم نزارید من زمان اعلامی شما رو قبول دارم)
ببخشید من انقدر راحت انتظارات رو بیان میکنم،امیدوارم این رو رو حساب عذر و بهانه و گیر دادن نزارید،چون با توجه به اینکه شما هم تصمیم به فروش ماشین دارید،دیگه دست ما به مگان 7 دنده نخواهد رسید،به همین جهت هست که فرصت رو غنیمت میشمارم و تا دست ما از مگان 7 دنده قطع نشده از شما توضیحات و اطلاعات مناسب رو طلب میکنم.
راستی یکی از دلایل انتخاب گیربکس 6 دنده جلو،کاهش مصرف سوخت بوده.بطور میانگین شما در جاده چه مقدار مصرف میانگین سوخت داشتید و سرعت میانگینتون حدودا در اون شرایط چقدر بوده!(وزن بار و سرنشین هم مهم هست)فکر میکنید مصرفش چه مقدار با نمونه اتوماتیکش تفاوت داره؟

با تشکر ... یا حق ... :evil:
نمایه کاربر
D.Daneshjoo
دنده 1

پست دوشنبه 5 تیر 1391, 10:34 am

سلام ..
یه تعداد عکس از ماشین گرفتم ؛ که هم برای دوستانی که برای خرید بهم pm داده بودن و درخواست عکس وضع موجود رو کرده بودن قرار میدم اینجا هم شاید به درد بقیه عزیزان بخوره ...

http://wdl.persiangig.com/pages/downloa ... Megane.zip

مازیار جان شما لطف دارید ...
چشم ؛ اون حالت رو هم سعی میکنم ثبت کنم ؛ اما با توجه به اینکه قصد هست که بفروشم ماشین رو ؛ شاید زیاد صحیح نباشه فشار بهش بیارم ؛ به هر حال از زمانی که آدم قصد فروش داره دیگه مال مال مردم هست و باید امانت دار خوبی بود ... اگرچه فقط در مرحله حرف و صحبت باشه !!
انشالله صاحب بعدی هم از بچه های سایت باشه و باز هم دسترسی داشته باشیم به ایشون !!

مصرف هم ؛ دقیق اندازه نگرفتم گاهی ... ولی ... باغی هست اطراف شیراز که رفت و برگشت حدود 190 کیلومتر میشه ,چون زیاد میرم اونجا دیگه دستم اومده ؛ هر دفعه 15 لیتر مصرف میشه رفت و برگشت .. یعنی حدود 7.6 ...ولی سر بالایی داره و یه 20 کیلومتریش هم تو شهره...
مصرف صرفآ توی جاده رو اندازه نگرفتم ...
ولی تو جاده وقتی به سرعت حدود 100-110 میرسه و دیگه فقط حفظ سرعت لازمه ... مصرف لحظه ای (current ) حدود 5 -5.5 اینا میشه ... تاکید میکنم عدد 5 مربوط به current use هست نه Average. ...

پاینده باشید .

---- اضافه شده در تاریخ دوشنبه تیر 5, 91 6:40 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

ببخشید لینک مشکل داشت ...

لینک جدید :

http://wdl.persiangig.com/pages/downloa ... megane.zip

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”