قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مزایا و معایب مگان

نمایه کاربر
amin_hp
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megane
محل اقامت: لاهیجان

پست دوشنبه 7 بهمن 1392, 10:53 am

oranus_3756 نوشته شده:سلام من قصد خرید مگان رو دارم و تا 85 تومن میتونم هزینه کنم
مسئله ای که هست :
شنیدم کیفیت مونتاژ در مدل های جدید افت زیادی داشتهٰ مثل لرزش اتاق و صدا های غیر طبیعی و ...
1-برای رفع این مشکلات اگه یه مگان مدل 89- 90 بردارم این مشکلات رو نداره ؟
2-اگه مدل 89-90 بردارم استهلاک طی این مدت باعث بوجود اومدن مشکلات فوق نمیشه ؟
3-به نظر شما بخاطر افت مدل واسه 2 ماه باقی مونده تا سال جدید صبر کنم بعد از عید بگیرم بهتر نیست ؟
داداش به نظرم اگه 85 پول داری به فکر گزینه ها دست دو تمیز باش البته اگه جرات ریسک کردن داری!خودم مگان دوست دارم اما به نظرم انقد نمیارزه! راجع به کیفیت مونتاژ هم فکر نکنم انقدی که شما میگین پایین اومده باشه! حداقل آشناها هر کدوم خریدن ازین مشکلات نداشتن!
ما یک مگان 1600 داریم که نه تنظیم ارتفاع صندلی داره و نه کنسول وسط !!! واقعا برای همچین ماشینی با این قیمت باید تاسف خورد که این چیزهای اولیه رو حذف کردن ولی حالا سوالم اینه که چطوری میتونم ارتفاع صندلی رو کم کنم . انگار روی هوا نشستی از بس بلنده .
همه لوکس فروشیهای شهر رو هم رفتم ولی هیچکی کنسول وسط مگان رو نداشت . کسی میدونه که از کجا میتونم پیدا کنم ؟
متاسفانه تو مدل های 88 87 یا به اصطلاح e1 تولید داخل تنظیم ارتفاع صندلی ندارن و انگار شاسی بلند نشستی :smile: تو این مورد کسی نمیتونه بهت کمک کنه به نظرم برو یه تودوزی کار شاید تونست کازی کنه!اگه هم خواستی من از مکانیزم پایین اومدنش عکس میذارم شاید فقط اهرم رو حذف کرده باشن :smile:
oranus_3756

پست جمعه 9 اسفند 1392, 9:52 am

دوستان،بالاخره من چیکار کنم ؟
صفر بردارم یا مدل 90،؟ از نظر کیفیت مونتاژ ؟
2000 اتومات فول مدل 92 چه تغیری نسبت به مدل های 89-90 داشته ؟از هرلحاظ
فرق فول آپشنش با مدل های معمولیش دقیقا در چیه؟
نمایه کاربر
amin.405
دنده 3
نوع خودرو: MEGANE2.0,pulse135LS
محل اقامت: تهران

پست جمعه 9 اسفند 1392, 2:55 pm

اولا اینجا جای مناسب سوال شما نیست و باید تو تاپیک خرید و فروش پست میزدید .
بعد هم هیچ فرقی بین مدل 92 با مدلهای 89 و 90 نیست و شما از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی نخواهید دید .
فرق فول با معمولی هم در دی وی دی فابریک و سنسور و دوربین هستش که از بیرون هم با نصف قیمت میتونید بخرید .
amin.farokhpay
نوع خودرو: فلوئنس

پست دوشنبه 4 خرداد 1394, 7:06 pm

سلام من يه مگان مدل اسفند ٩١ خريدم از نوع فول آپشن
خيلي ازش راضيم فقط شتاب اوليش ميتونه مورد بحث باشه ولي بقيه موارد ماشين عاليه

Sent from my iPhone using Tapatalk
a-d
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سوناتا

پست سه‌شنبه 20 بهمن 1394, 4:54 pm

سلام
من تا حالا تقریبا انواع ماشینهای خارجی را داشته ام. سالی 5 یا شش ماشین ممکنه عوض کنم. همشون هم اتومات بودند.
مزخرفترین ماشینی که تا حالا داشته ام این مگان بوده. باور کنید ام وی ام 550 اتومات بهتر از اینه. ازش بدم میاد. هزینه بالای نگهداری و در عوض کارایی ..... ...
a-d
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سوناتا

پست سه‌شنبه 20 بهمن 1394, 8:31 pm

سلام
مگان 2000 مدل88 خریدم اتومات.
واقعا از خریدم پشیمونم. هر چند من دو ماه یا سه ماه بیشتر ماشینا نگه نمیدارم ولی این ماشین یه هفته ای دلمو زد. گیربکسش که اصلا نای حرکت نداره. پژو پارس اتومات بهتر از اینه. حتی ام وی ام 550 اتومات هم از این بهتره. تو سرعت 90 از همه جاش صدای باد میاد داخل. فک کردم مال من اینجوریه ولی با یکی دیگه اش هم دور زدم همینطور بود.
یک کلام این که ماشین بسیار بیخودی هست. در اولین فرصت ردش میکنم. فقط و فقط نکته مثبتش فرمونشه و لا غیر. هیچ چیز دیگه ای نداره که بشه ازش دفاع کرد.
هزینه نگهداریش هم که همه دوستانی که دارند میدونند قیمت قطعات و خدماتش چجوریاس.
واقعا حیف پول.
نمایه کاربر
amin.405
دنده 3
نوع خودرو: MEGANE2.0,pulse135LS
محل اقامت: تهران

پست چهارشنبه 21 بهمن 1394, 9:36 pm

شما سعی کن زودتر ردش کنی چون فکر کنم بیشتر سواربشید براتون هزینه و خرج های بیشماری داشته باشه چون احتمالا ماشینی که خریدید واقعا دویده و تا جایی که میشده کار ازش کشیدن !!!!!
البته شما که هر دوماه ماشین عوض میکنی در مورد یه ماشین قطعا نظراتتون و تجربیاتتون نمیتونه مورد استناد و انتخاب برای خرید یه ماشین باشه.
این مشکلاتی هم که گفتید پراید هم نداره.
.
توصیه من هم فروش سریعتر ماشین و خرید ام وی ام 550 اتومات هستش که چندین بار اسمشو آوردید .
NAVID350
شروع حركت
نوع خودرو: ACCENT

پست دوشنبه 3 اسفند 1394, 8:55 am

خیلی عجیبه؟!
به هر حال مگان ایمن ترین ماشین کلاس خودش هست و در خودروهای تولید داخل به غیر از مزدا 3 جدید با هیچ ماشینی قابل مقایسه نیست.
فکر کنم اگه ام وی ام بخرید بسیار زودتر پشیمون بشید و بزرگترین فرقش اینه که ام وی ام را دیگه نمیتونید بفروشید تو این بازار ولی مگان همچنان طرفدار خودش را داره اگه به قیمت باشه البته
خوشبختانه قطعات مگان نیز به وفور در بازار آزاد یافت میشه و قیمتش هم اونقدر نا معقول و بالا نیست ولی شنیدم قطعات خودروهای چینی غیر از نمایندگی هیچ جا یافت می نشود
mehrdad1371
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: l90 e2

پست دوشنبه 26 مهر 1395, 6:25 pm

دوستان امروز فرصتي شد با bmw 318 مدل ٢٠٠٦ يكي از دوستان دور بزنم و ي مقايسه اي با مگان داشته باشم در مقابل مگان اين ماشين ترمزاي خيلي ضعيفي داشت اصلا قابل مقايسه نيستن فرمون به شدت سفتتره نسبت ب مگان و ادم خسته ميكنه،ماشين خيلي خشكتره نسبت ب مگان و كامپيوتو سفريش ب دقت مگان نيست خيلي فرصت نشد گاز بدم ولي در حركت و شتاب در ي حد هستن دو تا ماشين تقريبا ،هندلينگ bmw هم كمي بهتر ب نظر ميومد

Sent from my iPhone using Tapatalk
asiamak
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست جمعه 8 اردیبهشت 1396, 9:03 am

a-d نوشته شده:سلام
مگان 2000 مدل88 خریدم اتومات.
واقعا از خریدم پشیمونم. هر چند من دو ماه یا سه ماه بیشتر ماشینا نگه نمیدارم ولی این ماشین یه هفته ای دلمو زد. گیربکسش که اصلا نای حرکت نداره. پژو پارس اتومات بهتر از اینه. حتی ام وی ام 550 اتومات هم از این بهتره. تو سرعت 90 از همه جاش صدای باد میاد داخل. فک کردم مال من اینجوریه ولی با یکی دیگه اش هم دور زدم همینطور بود.
یک کلام این که ماشین بسیار بیخودی هست. در اولین فرصت ردش میکنم. فقط و فقط نکته مثبتش فرمونشه و لا غیر. هیچ چیز دیگه ای نداره که بشه ازش دفاع کرد.
هزینه نگهداریش هم که همه دوستانی که دارند میدونند قیمت قطعات و خدماتش چجوریاس.
واقعا حیف پول.

شما بهتر بود اول با ماشین دوستتون یه دور میزدید بعد خرید میکردید بنده الان سه سالی میشه که مگان 2000 دارم و بسیار ازش راضی ام باهاش مسافرت هم شمال هم جنوب رفتم و به نظرم برای یک ماشین خانوادگی بسیار گزینه مناسبی هست
اول باید ببینید خاسته هاتون از یک ماشین چیست بعد به فکر خرید بیفتید

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”