قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

صداهای اضافی و نحوه صدا گیری قطعات در مگان

نمایه کاربر
alinik1363
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مگان 2006
محل اقامت: مشهد

پست جمعه 14 فروردین 1394, 11:21 am

سلام بچه ها

ماشین من روغن کم می کنه
البته زیاد نیست ولی به نظرم میاد که روغن کم می کنه

ایراد از کجاها می تونه باشه؟

کارتر رو چک کردم روغن ریزی نداشت.
حالا از کجا بفهمم که موتور مشکل داره یا نه؟
ضمنا یک بنده خدایی می گفت می تونه از سوپاپ های پشت منیفولد (خودم نمی دونم این چیه فقط جمله ای که شنیدم رو نقل می کنه) باشه.

پی نوشت:
دود آبی نداره/ موتور جون داره/ بوی بد نمی ده/ . . .
شنیدم بعضی های میگن چون دمای موتور مگان بالاست، مقدار کمی بخار شدن روغن در این ماشین طبیعیه.

مگان 2000 مدل 2006
hossein206
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: sandero-symbol

پست چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 6:47 am

سلام دوستان.درب سمت راننده وقتى باز مىکنم خىلى راحت تا آخر باز مىشه و از لولا صداى تىک تىک مىاد.علت چىست.ترمز درب خراب شده؟مىشه تعمىرش کرد؟لطفا راهنماىى کنىد.با تشکر.
Ali Eskandarzadeh
شروع حركت
نوع خودرو: مگان٢٠٠٠
محل اقامت: تهران

پست پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1394, 9:03 am

سلام زمانی که ماشین توی افتاب باشه و گرم باشه اون لولاها صدا میده شاید با گیرس کاری یکم بهتر شه
نمایه کاربر
amin.405
دنده 3
نوع خودرو: MEGANE2.0,pulse135LS

پست پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1394, 6:55 pm

hossein206 نوشته شده:سلام دوستان.درب سمت راننده وقتى باز مىکنم خىلى راحت تا آخر باز مىشه و از لولا صداى تىک تىک مىاد.علت چىست.ترمز درب خراب شده؟مىشه تعمىرش کرد؟لطفا راهنماىى کنىد.با تشکر.
مال ما هم همون سمت وقتی تا انتها باز میشه به صدای تق تق ریزی میده که هنوز فرصت نکردم ببینم برا چیه
soheil1358
نوع خودرو: جک s5
محل اقامت: ارومیه
Like شده: 3 بار

پست سه‌شنبه 27 مرداد 1394, 5:29 am

با سلام
منم این مشکلو دارم در سمت شاگرد ازاد و رها تا اخر میره
اشکال از ترمز دره فنرش در رفته وقتی فنرم جا میزنم اون صدای تق تق میاد و درست نمیشه
اگه کسی میدونه قابل تعمیره یا نه بگه
اگه تعمییر نمیشه کسی قیمت نو اونو داره ؟
خودمون میتونیم عوض کنیم یا نه ؟
نمایه کاربر
hamidrainboy
نوع خودرو: megan 2000

پست شنبه 20 آذر 1395, 8:46 am

با سلام
یه مگان 2000 مدل 90 گرفتم که داشبوردش صدا میده زمان حرکت
دوستان جایی رو میشناسن برای صداگیری؟
mehrdad1371
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: l90 e2

پست یک‌شنبه 28 آذر 1395, 11:10 pm

amir.moosavi نوشته شده:سلام
در هنگام استفاده طولانی مدت از ایرکاندیشن و در مواجه با دست انداز صدای جیر جیر ریزی شنیده می شود
دوستان راهنمایی کنن چطور قابل بر طرف کردن هست؟
مگان 2000 مدل 2006 کارکرد 110 هزار
فيلتر هوارو چك كن

Sent from my iPhone using Tapatalk
نمایه کاربر
behzad.206
نوع خودرو: 206 تیپ 2
محل اقامت: تهران کرج تبریز

پست چهارشنبه 1 دی 1395, 6:12 pm

hossein206 نوشته شده:سلام دوستان.درب سمت راننده وقتى باز مىکنم خىلى راحت تا آخر باز مىشه و از لولا صداى تىک تىک مىاد.علت چىست.ترمز درب خراب شده؟مىشه تعمىرش کرد؟لطفا راهنماىى کنىد.با تشکر.
دوست عزیز :hb:
صدای تق تق که میگین از بالای لولا هستش که به صورت پرچ شده متصل کردن
ولی متاسفانه به دلایلی پرچ شل شده و موقع باز کردن اهرم از جاش در میاد و دوباره به جاش میفته
واسه همون دوتا صدای تق تق پشت سر هم میشنوین
راهی هم نیست بجز اینکه با پرس ضربه ای دستی و یا فشاری پرچ رو دوباره به حالت اولش برگردونین
اگه خودتون به ابزار دسترسی ندارین ویا فردی رو نتونستین پیدا کنین تا درستش کنه بنده در خدمت هستم
با تشکر :wink:
بهزاد نوری
صداگیر اتاقک انواع ماشین
alireza1643
نوع خودرو: 206 sd V8

پست چهارشنبه 20 بهمن 1395, 7:00 am

با سلام
بنده مگان 2000 اتومات مدل 90 كاركرد 62000دارم. صداي موتور از 3000 دور به بعد شروع ميشه و كاملا مشهود هست ولي خيلي ازار دهنده نيست. تنها چيزي كه منو ازار ميده صداهاي اضافي داشبورد هست.يه صداي ريزي از سمت تيوتر سمت شاگرد زير شيشه جلو مياد. هر چي مي گردم پيداش نميكنم يه صداهايي هم از زير فرمون مياد كه اين دوتا صدا دقيقا رو مخه. از داخل در سمت شاگرد هم صدا مياد. اگه كسي اين مشكلو داشته و حل كرده لطفا راهنمايي كنه . ممنون
keyvan21
شروع حركت
نوع خودرو: VW Gol , Megane
محل اقامت: Tehran

پست سه‌شنبه 26 بهمن 1395, 6:18 am

alireza1643 نوشته شده:با سلام
بنده مگان 2000 اتومات مدل 90 كاركرد 62000دارم. صداي موتور از 3000 دور به بعد شروع ميشه و كاملا مشهود هست ولي خيلي ازار دهنده نيست. تنها چيزي كه منو ازار ميده صداهاي اضافي داشبورد هست.يه صداي ريزي از سمت تيوتر سمت شاگرد زير شيشه جلو مياد. هر چي مي گردم پيداش نميكنم يه صداهايي هم از زير فرمون مياد كه اين دوتا صدا دقيقا رو مخه. از داخل در سمت شاگرد هم صدا مياد. اگه كسي اين مشكلو داشته و حل كرده لطفا راهنمايي كنه . ممنون
سلام این صدایی که میفرمایید از سمت تیوتر میاد رو منم دارم.بعد کلی گشتن پیدا کردم ! این صدا با برخورد شیشه به ستون ایجاد میشه.
اگر میتونید یه چیزی مثل فوم یا اسفنج که البته نازک باشه، در قسمت انتهایی شیشه ( دقیقا بالای تیوتر ) بین شیشه و ستون قرار بدید (با یه چیزی مثل پیچ گوشتی پارچه پیچ شده که شیشه نشکنه فشار بدید که بره داخل مشخص هم نشه) ،فکر میکنم مشکلتون برطرف میشه. همین کار رو برای سمت راننده هم انجام بدید. نکته دیگه ای هم که هست شما زیر شیشه رو نگاه کنید یه ابر میبینید که سرتاسر داشبورد هستش. اگر چیزی پیدا کنید بتونید پشت اون ابر تا داشبورد بذارید که کمی فشار به هر دو طرف یعنی شیشه و داشبورد بیاره کلی از صداها کم میشه. (لرزش شیشه و برخوردش به اجزای داشبورد باعث این صداها میشه) یکی از دوستان پایه پلاستیکی گرد که برای زیر مبل استفاده میشه رو پیشنهاد داده بود...
در مورد داخل در هم باید در باز بشه . احتمال لقی شیشه همینطور لقی اجزای شیشه بالابر هست. اگر اینا نبود باید برید سراغ صافکار تا درو براتون رگلاژ کنه.

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”