قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

صداهای اضافی و نحوه صدا گیری قطعات در مگان

alireza1643
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 sd V8
محل اقامت: تهران

پست سه‌شنبه 26 بهمن 1395, 10:59 am

keyvan21 نوشته شده:
alireza1643 نوشته شده:با سلام
بنده مگان 2000 اتومات مدل 90 كاركرد 62000دارم. صداي موتور از 3000 دور به بعد شروع ميشه و كاملا مشهود هست ولي خيلي ازار دهنده نيست. تنها چيزي كه منو ازار ميده صداهاي اضافي داشبورد هست.يه صداي ريزي از سمت تيوتر سمت شاگرد زير شيشه جلو مياد. هر چي مي گردم پيداش نميكنم يه صداهايي هم از زير فرمون مياد كه اين دوتا صدا دقيقا رو مخه. از داخل در سمت شاگرد هم صدا مياد. اگه كسي اين مشكلو داشته و حل كرده لطفا راهنمايي كنه . ممنون
سلام این صدایی که میفرمایید از سمت تیوتر میاد رو منم دارم.بعد کلی گشتن پیدا کردم ! این صدا با برخورد شیشه به ستون ایجاد میشه.
اگر میتونید یه چیزی مثل فوم یا اسفنج که البته نازک باشه، در قسمت انتهایی شیشه ( دقیقا بالای تیوتر ) بین شیشه و ستون قرار بدید (با یه چیزی مثل پیچ گوشتی پارچه پیچ شده که شیشه نشکنه فشار بدید که بره داخل مشخص هم نشه) ،فکر میکنم مشکلتون برطرف میشه. همین کار رو برای سمت راننده هم انجام بدید. نکته دیگه ای هم که هست شما زیر شیشه رو نگاه کنید یه ابر میبینید که سرتاسر داشبورد هستش. اگر چیزی پیدا کنید بتونید پشت اون ابر تا داشبورد بذارید که کمی فشار به هر دو طرف یعنی شیشه و داشبورد بیاره کلی از صداها کم میشه. (لرزش شیشه و برخوردش به اجزای داشبورد باعث این صداها میشه) یکی از دوستان پایه پلاستیکی گرد که برای زیر مبل استفاده میشه رو پیشنهاد داده بود...
در مورد داخل در هم باید در باز بشه . احتمال لقی شیشه همینطور لقی اجزای شیشه بالابر هست. اگر اینا نبود باید برید سراغ صافکار تا درو براتون رگلاژ کنه.
با سلام
ممنون و بسيار عالي
حتما تست ميكنم انشاا.. كه درست بشه.
bas ali
شروع حركت

پست یک‌شنبه 4 تیر 1396, 2:54 am

سلام
مدتیه از عقب ماشین زمانی که شروع به حرکت میکنم یا ترمز میکنم ویا از سرعتگیر رد میشم از سمت شاگرد صدای قیژ قیژ میاد .
اول فکر کردم از درها هست برای همین به زبانه ها گریس زدم و همچنین روغن سیلیکون به لاستیک درب ها زدم ولی صدا برطرف نشد . موقع حرکت در رو باز گذاشتم دیدم باز همون صدا میاد . پس فهمیدم از در نیست .
صدا از تاقچه عقب یا از شیشه عقب ماشین میاد و یا شاید هم از کمربند عقب سمت شاگرد هست
کسی تا حالا همچین صدایی توی ماشینش داشته ؟
VaHiX
نوع خودرو: مگان

پست دوشنبه 20 شهریور 1396, 3:19 pm

bas ali نوشته شده:سلام
مدتیه از عقب ماشین زمانی که شروع به حرکت میکنم یا ترمز میکنم ویا از سرعتگیر رد میشم از سمت شاگرد صدای قیژ قیژ میاد .
اول فکر کردم از درها هست برای همین به زبانه ها گریس زدم و همچنین روغن سیلیکون به لاستیک درب ها زدم ولی صدا برطرف نشد . موقع حرکت در رو باز گذاشتم دیدم باز همون صدا میاد . پس فهمیدم از در نیست .
صدا از تاقچه عقب یا از شیشه عقب ماشین میاد و یا شاید هم از کمربند عقب سمت شاگرد هست
کسی برای این مشکل راه حلی نداره؟
bas ali
شروع حركت

پست چهارشنبه 29 شهریور 1396, 2:41 am

VaHiX نوشته شده:
bas ali نوشته شده:سلام
کسی برای این مشکل راه حلی نداره؟
شما هم همین مشکل رو داری؟
dawood_61
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Santa Fe 2012
محل اقامت: تهران

پست یک‌شنبه 23 مهر 1396, 11:31 am

سلام
مگان من در سرعتهای بالای 90 کیلومتر صدای زوزه باد لای درب جلو سمت راننده خیلی آزار دهنده میشه.
به لاستیکهای دور در اسپری سیلیکون زدم ولی تاثیری نداشت. حتی سعی کردم با فشار به کلاف دور درب جلوی صدا رو بگیرم ولی فایده نداشت.
کسی این مشکل رو داشته ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
amiriran
نوع خودرو: مزدا2000-مگان1600

پست یک‌شنبه 12 آذر 1396, 3:30 pm

سلام
مگان1600وارداتی تازه گرفتم و تو سرعت 100 به بعد صدای فش فش باد میاد داخل اتاق مخصوصا از درب های عقب
نوار درب ها همه سالم هست
هیچگونه ضربه هم نخورده
ایا در مگان صدای باد داخل اتاق عادی هست یا ماشین من اینطوریه
اگه مشکل داره لطفا راهنمایی کنید.
قبلا سمند داشتم تا سرعت200 هیچ صدایی نمیومد

سوال دوم ایا مگان1600 مدل 2006 نمد پشت موتور داره یا نه صدای موتورش کمه اما خواستم بدونم داره یا نه چون این ماشین که نداشت

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”