قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به تجهیزات الکتریکی خارجی و برق مگان

babak GM
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: megan.espero
محل اقامت: کرمان

پست سه‌شنبه 27 بهمن 1394, 6:54 pm

دوستان سلام من تازه مگان خریدم مدل 2006 اتومات 2000 مه شکنهای عقبم روشن نمیشن .امکان داره فیوز سوزونده باشه چون جای جعبه فیوزش خیلی ناجوره در ضمن لامپهام سالم هستن یه سوال دیگه چراغ کوچیکه ماشینو که روشن میکنم خطرهای عقب فقط قسمت بالاش روشن میشه ترمزم که میگیرم همون بالاییها پرنور میشن ( 2 کنتاکه ) ولی دقت کردم یه مگان دیدم چراغ عقب قسمت پایین روشن بود و ترمز که میگرفت چراغ بالاییش روشن میشد ممنون میشم راهنماییم کنبن
سامان
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست یک‌شنبه 19 اردیبهشت 1395, 6:40 am

سلام دوستان ..

لطفا يه مكانيك ماهر در زمينه الكترونيك مگان معرفي كنيد
ماشين يكي از دوستان بطور مكرر خاموش ميشه ...
نمايندگی هم كامپيوتر عوض كرده ولی مشگل همچنان حل نشده

نيازمند ياری سبزتان هستم ...
نمایه کاربر
alireza 230.4
متخصص بنز w114/115
نوع خودرو: شاید دوباره بنز
Like شده: 1 بار

پست دوشنبه 3 خرداد 1395, 3:51 pm

سلام
دوستان کسی تعمیرگاه تخصصی مگان جهت دیاگ زدن سراغ داره؟
ترجیحا غرب تهران
سپاس
gottelib daimler: the best or nothing
chaghoon
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست چهارشنبه 5 خرداد 1395, 9:06 pm

سلام دوستان
من یه مگان 1600 مدل 88 دارم که چراغای پشت پنل تهویه روشن نمیشن
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که چجوری کنسول وسط داشبورد رو باز کنم واسه چک کردن لامپاش
aikido
شروع حركت
نوع خودرو: مگان

پست سه‌شنبه 18 خرداد 1395, 2:52 pm

chaghoon نوشته شده:سلام دوستان
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که چجوری کنسول وسط داشبورد رو باز کنم واسه چک کردن لامپاش
دوست عزیز مگان سیستم برقش خیلی حساسه
حتما ببر پیش آدم مجرب
من خودم ضبط ماشین رو تعویض کردم
تا دوهفته ماشین قاط زده بود
شیشه بالابر مشکل داشت ، سیستم پخش ریست میشد
تا اینکه دو سه بار سرباطری رو جدا کردم و بعد مشکل حل شد
اگه یه فیوز بسوزه بخاطر بدجا بودن جعبه فیوز ، عوض کردنش خیلی دردسره
خصال
نوع خودرو: مگان1600

پست پنج‌شنبه 27 خرداد 1395, 7:11 pm

سلام الان دو هفته هست وقطی ماشین دو روز میمونه چراغ ای بی اس روشن و فیوز ان میپره برق به امپر سرعت و ظبط نمیره میشه کمکم کنید
نمایه کاربر
hesam_ghawami
دنده 1
نوع خودرو: type 5
محل اقامت: مشهد

پست شنبه 29 خرداد 1395, 9:44 am

aikido نوشته شده:
chaghoon نوشته شده:سلام دوستان
دوست عزیز مگان سیستم برقش خیلی حساسه
حتما ببر پیش آدم مجرب
من خودم ضبط ماشین رو تعویض کردم
تا دوهفته ماشین قاط زده بود
شیشه بالابر مشکل داشت ، سیستم پخش ریست میشد
تا اینکه دو سه بار سرباطری رو جدا کردم و بعد مشکل حل شد
اگه یه فیوز بسوزه بخاطر بدجا بودن جعبه فیوز ، عوض کردنش خیلی دردسره
سلام دوست عزیز - اون یاعت بالای داشبرد رو درس بیار زیرش باس پیچ داشته باشه اگر نداشت پنل خاریه باید یواش یواش از یه گوشه باز کنی

-- ادغام شد --
خصال نوشته شده:سلام الان دو هفته هست وقطی ماشین دو روز میمونه چراغ ای بی اس روشن و فیوز ان میپره برق به امپر سرعت و ظبط نمیره میشه کمکم کنید
سلام و درود دوست عزیز- شما احیانا رو ماشین دزدگیر یا سیستم بستین ؟ دوم باطری ماشینتون چند وقته کارکرده ؟ از سلامت باطری خاطر جمین ؟ فیوزی که عوض کردین آخرین بار معادل آمپر فیوز فابریک جایگزین کردین؟ جلو ماشین تصادف نداشته؟

خوب دلایل زیادی ممکنه داشته باشه یکی اینکه برق باطری ضعیفه و زمان استارت بیش از حد فشار میاد و ولتاژ میوفته و فیوز میره - دوم اینکه اختلال و دستکاری تو سیم کشی- سوم اینکه خراب شدن یونیت abs-
چک کنی موارد بالا رو اگر مشکل حل نشد سوکت یونیت abs رو درارین و تمیز کنین و جا بزینین - احیانا موتورشویی نکردین ؟

دقت کنین فیوزی که میندازین فیوز با آمپر فابریک باشه حتی هرگز آمپر بالاتر نندازین که خرابی به بار میاره و ممکنه سیم کشی حتی آتیش بگیره - در کل یه بار برا امتحان بسط باطری وقتی خاموش کردین بردارین و دو سه روز بعد که خاستین روشن کنین بزارین و تست کنین - من احتمالم اینه یا باطری مشکل داره یا یونیتتون خراب شده - چون میخابه اینجوری میشه احتمال باطری خیلیه -

پست های متوالی شما ادغام شدند، لطفا از ارسال پست های متوالی در بازه زمانی کوتاه بپرهیزید، چنانچه نیاز به اضافه کردن مطلبی به پست قبلی خود میبینید از ارسال پست مجدد بپرهیزید و از گزینه ویرایش استفاده کنید (امکان ویرایش پست به مدت سی دقیقه امکان پذیر است، در حالیکه پست های شما به فاصله هفت دقیقه از یکدیگر ارسال شدند).
خصال
نوع خودرو: مگان1600

پست پنج‌شنبه 3 تیر 1395, 11:14 am

تشکر آقا حسام باطری رو عوض کردم جواب نداد بردم نماینگی دستگاه زد گفت از یونیته سوکت رو تمیز مرد گفت حله ولی باز همون نشکل رپ داره قبلا هم دزدگیر وصل بود یه ساله دزدگیر رو باز کردم یه ساعت که ماشین همون حالت رونده میشه بعدا خود بخود درست میشه
نمایه کاربر
hesam_ghawami
دنده 1
نوع خودرو: type 5
محل اقامت: مشهد

پست جمعه 11 تیر 1395, 11:07 am

خاهش میکنم نمیدونم والا چی بگم سیم کشی که قبلا دزدگیرو باز کردین برسی کنین تمام سیمهایی که برش خوردن و چسب کاری شدن رو مجدد باز کنین و چسب بزنین یا از وارنیش که روکشهای جدید حرارتی هستن و با حرارت جم میشن و کار لنت چسب رو میکنن انجام میدن استفاده کنین و مجدد تمام سیم هارو نصب کنین ۰ اگر سوکت فابریک بوده اون قسمتی که سوکت دسته سیم به سوکت فابریک نصب میشده رو مجدد درارین و باد بگیرین و مجدد ببندین - اگر سیم کشی هارو برسی کردین و درست نشد احتمالا خود یونیت ای بی اس هست که من برا ۲۰۶ یونیت خالی کف قیمت ۴۰۰ پیدا کردم مگان رو نمیدونم - درضمن پخش رو هم باز کنین و پشتش و سیم کشیشو برسی کنین - ممکنه پخش غیر فابریک باشه و سیم کشی اتصالی میکنه و فیوز میپره -
نمایه کاربر
masoudz99
دنده 1
نوع خودرو: MEGANE 2.0

پست یک‌شنبه 5 دی 1395, 7:42 pm

دوستان سلام

ما مجبور شدیم به خاطر تعویض باطری ، برق رو برای دقایقی کلا قطع کنیم

حالا بعد از وصل شدن ، مشکلاتی پیدا کرده . عمده ترینش اینه که "قابلیت شیشه های اتو" کلا غیر فعال شده و علاوه بر اون ، وقتی کلید شیشه بالابر رو نگه میداریم ، شیشه چند سانت بالا میره ، بعد متوقف میشه ، و باید دوباره کلید رو فشار بدی تا دوباره چند سانت بالا بره !!!

چظور میشه رفعش کرد !
Pierre Niemans

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”