قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به تجهیزات الکتریکی خارجی و برق مگان

farhad_k
شروع حركت
نوع خودرو: megane 1.6 e2
محل اقامت: تهران

پست دوشنبه 6 دی 1395, 10:20 pm

به مدت چند ثانیه دگمه هارو به سمت بالا و پایین فشار دهید و در همون حالت نگه دارید خودش درست میشه
نمایه کاربر
ashkan1359
نوع خودرو: 405
محل اقامت: Tehran

پست شنبه 2 بهمن 1395, 8:17 am

مشكل در روشن شدن خودرو:
برا دوستاني كه به اين ارور ميخورن توضيح ميدم كه به اطلاعتشون اضاف شه و مثل ما كپ نكنن.
چند روز پيش از مسافرت برگشتني نشستيم پشت ماشين و خيلي شيك خداحافظي كرديم تصویركارت گذاشتم تو ماشين و استارت زديم ، در كمال تعجي ديدم ماشين روشن نميشه !! ارورش هم متنش اين بود كه غربيلك فرمون قفل و باز نميشه !!
متن لاتينش :
Turn steering wheel + start
Steering wheel not locked
عكس زير: !
بعد از كلي گشت و گذار تو نت و فروم خاي خارجي متوجه شدم كه ارور مربوط به خرابي كيت قفل فرمون هست.
قيمتش تو بازار تهران ٦٠٠-٦٥٠ تومن
پيچ كيت هم تو بازار اگر پيدا بشه ٥٠-١٠٠ تومن كه شانسي يه دونه پيدا كردم ٥٠ ميگفت و سرصبحي بهم ٤٠ داد.
دستمزد باز و بسته كردن فرمون و جابجايي كيت١٨٠ تومن
ماشين هم چون تعطيلات بود گذاشتيم و با آژانس اومديم تصویرتصویر
از شانس بدمون داديم كيت تسمه تايم عوض كنن ، بازار خريدم ١٧٥ تومن
بعد از بستن و حركت ماشين توسط مكانيك ( كه كارش مگانه ) تسمه پاره ميشه بنا به گفته مكانيك : به علت گيرپاژ تسمه سفت كن ، و به سوپاپ و سيد و ... فشار مياره
امروز سر سيلندر باز شد ورفت برا تعمير !
تسمه تايم مجدد خريداري شد !
كلا حالم از مگان بهم خورد :-) با اينكه ماشين دوست
داشتني هست !
مگان ١٦٠٠ مدل ٨٨ كاركرد ١١٣ اگر دست كاريش نكرده باشن !!
تصویر
bas ali
شروع حركت

پست یک‌شنبه 3 بهمن 1395, 6:45 am

ashkan1359 نوشته شده:مشكل در روشن شدن خودرو:
برا دوستاني كه به اين ارور ميخورن توضيح ميدم كه به اطلاعتشون اضاف شه و مثل ما كپ نكنن.
چند روز پيش از مسافرت برگشتني نشستيم پشت ماشين و خيلي شيك خداحافظي كرديم تصویركارت گذاشتم تو ماشين و استارت زديم ، در كمال تعجي ديدم ماشين روشن نميشه !! ارورش هم متنش اين بود كه غربيلك فرمون قفل و باز نميشه !!
متن لاتينش :
بعد از كلي گشت و گذار تو نت و فروم خاي خارجي متوجه شدم كه ارور مربوط به خرابي كيت قفل فرمون هست.
پيچ كيت هم تو بازار اگر پيدا بشه ٥٠-١٠٠ تومن كه شانسي يه دونه پيدا كردم ٥٠ ميگفت و سرصبحي بهم ٤٠ داد.
بعد از بستن و حركت ماشين توسط مكانيك ( كه كارش مگانه ) تسمه پاره ميشه بنا به گفته مكانيك : به علت گيرپاژ تسمه سفت كن ، و به سوپاپ و سيد و ... فشار مياره
داشتني هست !
تصویر
حتما مکانیک بد تسمه تایم رو نصب کرده وگرنه تسمه نو چرا باید پاره بشه

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
نمایه کاربر
ashkan1359

پست دوشنبه 4 بهمن 1395, 4:33 pm

[]
به مكانيك ايمان دارم ، خود تسمه فقط به دليل مستعمل شدن پاره ميشه ولي برا من تسمه سفت كن گيرپاژ كرد و فشار آورد به تسمه و پاره كرده ، به لوازم فروش هم گفتم يه مقدار هزينه رو متقبل شد بنده خدا !
يه كيت تسمه تايم
يه دست سوپاپ
يه دست گيت
متقبل شد.
shahin.j
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست جمعه 8 بهمن 1395, 8:29 am

babak GM نوشته شده:دوستان سلام من تازه مگان خریدم مدل 2006 اتومات 2000 مه شکنهای عقبم روشن نمیشن .امکان داره فیوز سوزونده باشه چون جای جعبه فیوزش خیلی ناجوره در ضمن لامپهام سالم هستن یه سوال دیگه چراغ کوچیکه ماشینو که روشن میکنم خطرهای عقب فقط قسمت بالاش روشن میشه ترمزم که میگیرم همون بالاییها پرنور میشن ( 2 کنتاکه ) ولی دقت کردم یه مگان دیدم چراغ عقب قسمت پایین روشن بود و ترمز که میگرفت چراغ بالاییش روشن میشد ممنون میشم راهنماییم کنبن
سلام. جواب قسمت دوم سوال شما اینه که مدل های ۲۰۰۶ یا شاید مگان های تا ۲۰۰۸ ( وارداتی) همینجوری هستن درست برعکس مونتاژی ها و همین مساله باعث آب شدن قسمت داخلی قاب چراغ میشه و فکر کنم که راهی نداره جز تعویض مجموعه چراغ عقب. چون خودم می خواستم با بر عکس ( بالا - پایین) کردن پایه نگه دارنده چراغ ها مشکل رو رفع کنم که نشد.
shahin.j
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست جمعه 8 بهمن 1395, 8:46 am

متن لاتينش :
بعد از بستن و حركت ماشين توسط مكانيك ( كه كارش مگانه ) تسمه پاره ميشه بنا به گفته مكانيك : به علت گيرپاژ تسمه
سفت كن ، و به سوپاپ و سيد و ... فشار مياره
داشتني هست !
تصویر
سلام. دیروز تو جاده ۲۰۰۶ اتوماتم رو که خاموش کردم دیگه روشن نشد. قفل فرمان با چند ثانیه نگه داشتن استارت باز میشد اما از شانش بد من پیام قفل نشدن می داد و من بخاطر آسیب دیدن سپر جلوی ماشین در زمان استفاده از یدک کش در چند ماه پیش مجبور شدم از عقب ماشین رو بالا بکشم و خودم هم ۸۰ کیلوتر پشت مگان برعکس جاده با وضعیت خنده داری فرمون رو دو دستی محکم گرفتم تا تعمیرگاه شهرم که به سلامت رسیدم. بخاطر تعطیلی فعلا مکانیک چیزی تگفته تا فردا که ببینم چکار باید بکنم. چند روز پیش منیفولد و... دادم بودم برای شستشو. نمی دونم مشکل از کجایه؟
نمایه کاربر
ashkan1359

پست یک‌شنبه 10 بهمن 1395, 12:22 pm

shahin.j نوشته شده:
متن لاتينش :
بعد از بستن و حركت ماشين توسط مكانيك ( كه كارش مگانه ) تسمه پاره ميشه بنا به گفته مكانيك : به علت گيرپاژ تسمه
سفت كن ، و به سوپاپ و سيد و ... فشار مياره
داشتني هست !
تصویر
سلام. دیروز تو جاده ۲۰۰۶ اتوماتم رو که خاموش کردم دیگه روشن نشد. قفل فرمان با چند ثانیه نگه داشتن استارت باز میشد اما از شانش بد من پیام قفل نشدن می داد و من بخاطر آسیب دیدن سپر جلوی ماشین در زمان استفاده از یدک کش در چند ماه پیش مجبور شدم از عقب ماشین رو بالا بکشم و خودم هم ۸۰ کیلوتر پشت مگان برعکس جاده با وضعیت خنده داری فرمون رو دو دستی محکم گرفتم تا تعمیرگاه شهرم که به سلامت رسیدم. بخاطر تعطیلی فعلا مکانیک چیزی تگفته تا فردا که ببینم چکار باید بکنم. چند روز پیش منیفولد و... دادم بودم برای شستشو. نمی دونم مشکل از کجایه؟
كيت قفل فرمون شما هم مرخص شده تو بازار ٦٥٠-٧٠٠ قيمت ميدن اونو عوض كنيد اوكي ميشه !
alireza1643
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 sd V8
محل اقامت: تهران

پست چهارشنبه 20 بهمن 1395, 6:36 am

با سلام خدمت دوستان عزيز
سوال بنده اينه كه آيا امكانش هست حساسيت سنسور چراغ جلو رو كم و زياد كرد؟ به محض اينكه هوا كمي تاريك ميشه يا بهتر بگم تو سايه ميري چراغها روشن ميشه. ممنون
babak GM
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: megan.espero
محل اقامت: کرمان

پست یک‌شنبه 24 بهمن 1395, 11:57 pm

سئوال کردم در مورد لامپهای عقب مگان وارداتی مه شکن فقط قسمت راننده و چراغ خطر و ترمز هم بالا فقط روشن میشه با داخلیها فرق داره کیتش
bas ali
شروع حركت

پست سه‌شنبه 17 مرداد 1396, 2:20 am

سلام
دوستان آموزشی برای باز کردن جعبه فیوز مگان قرار دهید

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”