قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به تجهیزات الکتریکی داخلی مگان

Armin_mgs2012
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: رنو مگان-206تیپ 5
محل اقامت: شیراز

پست یک‌شنبه 20 بهمن 1392, 3:28 pm

alizadeh652 نوشته شده:احتمال داره قفل اضطراری رو خوب جا نزده باشن . داخلش یک زبانه داره که میره توی قفل اصلی و با چرخوندنش می تونین باز کنین
در مورد شیشه هم کافیه شما در همان حالت که شیشه بریده بریده بالا میره صبر کنین تا انتها بالا بره بعدش شاسی کلید رو حدود 1 دقیقه به سمت بالا نگه دارین مشکل حل میشه و احتیاج به دیاگ و تنظیمات دیگه نداره
دوست عزيز يك دقيقه نياز نيست 3ثانيه كافيه
://////////
farhad_k
شروع حركت
نوع خودرو: megane 1.6 e2
محل اقامت: تهران

پست جمعه 23 خرداد 1393, 11:30 am

با سلام.
عکس های قدیمی باز نمیشه.لامپ پشت تنظیمات کولر ماشین من خاموش هستش مگه با دست یه ضربه کوچیک به اون قسمت بزنم.اگه دوستان اون عکس ها رو دارند که نحوه رسیدن به این لامپ ها رو نشون میده ممنون میشم دوباره توی سایت بزارند که بشه استفاده کرد.
saeedtapar
شروع حركت
نوع خودرو: مگان 1600E2

پست شنبه 28 تیر 1393, 7:32 pm

با سلام خدمت دوستان عزیز
تو مسافرت مشکلی برام پیش اومده اونم اینه که کارت رو از رو ماشین برمیدارم و ماشین رو قفل میکنم چراغ داخل ساعت و دماسنج خاموش نمیشه آیا اطلاعی دارید در این زمینه که کمک کنید . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
نمایه کاربر
ffadar
دنده 2

پست شنبه 28 تیر 1393, 9:43 pm

farhad_k نوشته شده:با سلام.
عکس های قدیمی باز نمیشه.لامپ پشت تنظیمات کولر ماشین من خاموش هستش مگه با دست یه ضربه کوچیک به اون قسمت بزنم.اگه دوستان اون عکس ها رو دارند که نحوه رسیدن به این لامپ ها رو نشون میده ممنون میشم دوباره توی سایت بزارند که بشه استفاده کرد.
PDF
http://www.fileshare.ro/e30712623
 "In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on."
Robert Frost
saeedtapar
شروع حركت
نوع خودرو: مگان 1600E2

پست یک‌شنبه 29 تیر 1393, 7:35 am

[quote="saeedtapar"]با سلام خدمت دوستان عزیز
تو مسافرت مشکلی برام پیش اومده اونم اینه که کارت رو از رو ماشین برمیدارم و ماشین رو قفل میکنم چراغ داخل ساعت و دماسنج خاموش نمیشه آیا اطلاعی دارید در این زمینه که کمک کنید . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون[/quot

آقا كسي نيست راهنمايي كنه
در ضمن تازه متوجه شدم وقتي دگمه كارت رو ميزنم براي قفل كردن برق ماشين قطع نميشه حتي وقتي ترمز ميكنم چراغ ترمزها هم روشن ميشه اگر كسي اطلاعاتي داره لطفا راهنمايي بفرمائيد . ممنون
امير حيدري
نوع خودرو: Megane

پست پنج‌شنبه 30 مرداد 1393, 9:55 pm

سلام
من مگان ١٦٠٠ هاچ بك دارم كه تازه خريدم و شيشه هاي جلو مشكل داشت. زماني كه داشتم برق موتور بالإبر رو بررسي ميكردم متوجه شدم كه برق اصلي، يعني مثبت مستقيم مشكل داره و براي امتحان كردن برق مثبت فندك رو بهش زدم تا ببينم مشكل برطرف ميشود يا نه. متاسفانه برق فندك قطع شد و همراه با اون چراغ كليدهاي AC و گرمكن شيشه عقب هم ديگه روشن نميشه!!! همه فيوز ها رو بررسي كردم اما فيوزي قطع نيست!!!
حتا سرباتري رو هم براي زمان سي دقيقه برداشتم اما درست نشد.
از طرفي شيشه بالابرها رو درست كردم اما يكي بريده بريده كار ميكنه و بعدي هم اول درست كار ميكرد و الان اون هم بريده بريده بالا يا پايين ميره. متاسفانه شيشه هاي عقب هم جديدن به همين مشكل دچار شدن. دوستي نوشته بود كه شيشه تا انتها بالا بره و سپس براي چند ثانيه كليد بالإبر نگه داشته شود. آيا اين روش منطقي و درسته يا اتفاقي بدست اومده. به اين دليل اين سوال رو ميكنم چون من ايران زندگي نميكنم و در اينجا پيدا شدن مشكل براي لوازم برقي بسيار گرون و هزينه بر و گاهي حتا خطرناكه
ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن. با سپاس
نمایه کاربر
Saeed HA
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megane 2000

پست چهارشنبه 2 مهر 1393, 12:07 pm

آقا ۲ تا مشکل جدید برام پیش اومده.

یکی اینه بعد از اینکه سرویس خودرو پیام میده و صفر میکنم. دوباره بعد ۲-۱ هزار کیلومتر شروع میکنه به آلارم دادن.
یکی دیگه اینکه بعضی وقتا که چراغ ماشین اتومات روشن میشه و لامپهای ادوات داخل اتاق روشن میشه. همه چی درست کار میکنه به غیر از کیلومتر خودرو .
یعنی لامپ پشت کیلومتر کار نمیکنه هر چی هم از رو دسته چراغ خاموش روشن میکنی فایده نداره و باید یه بار ماشین رو خاموش روشن کنم.

کسی به این موردا بر خورد کرده؟
نمایه کاربر
james bond
دنده 2
محل اقامت: IR,Tehran,Tehran

پست چهارشنبه 2 مهر 1393, 11:31 pm

سلام

شاید با یکبار ریست کردن ای سی یو حل بشه...سر باطری رو چند ساعت باز کنید ببینید رفع میشه مشکلش!
نمایه کاربر
qmars87
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: کمرى GLX-پاترولp40

پست چهارشنبه 9 مهر 1393, 3:05 pm

امير حيدري نوشته شده:سلام
من مگان ١٦٠٠ هاچ بك دارم كه تازه خريدم و شيشه هاي جلو مشكل داشت. زماني كه داشتم برق موتور بالإبر رو بررسي ميكردم متوجه شدم كه برق اصلي، يعني مثبت مستقيم مشكل داره و براي امتحان كردن برق مثبت فندك رو بهش زدم تا ببينم مشكل برطرف ميشود يا نه. متاسفانه برق فندك قطع شد و همراه با اون چراغ كليدهاي AC و گرمكن شيشه عقب هم ديگه روشن نميشه!!! همه فيوز ها رو بررسي كردم اما فيوزي قطع نيست!!!
حتا سرباتري رو هم براي زمان سي دقيقه برداشتم اما درست نشد.
از طرفي شيشه بالابرها رو درست كردم اما يكي بريده بريده كار ميكنه و بعدي هم اول درست كار ميكرد و الان اون هم بريده بريده بالا يا پايين ميره. متاسفانه شيشه هاي عقب هم جديدن به همين مشكل دچار شدن. دوستي نوشته بود كه شيشه تا انتها بالا بره و سپس براي چند ثانيه كليد بالإبر نگه داشته شود. آيا اين روش منطقي و درسته يا اتفاقي بدست اومده. به اين دليل اين سوال رو ميكنم چون من ايران زندگي نميكنم و در اينجا پيدا شدن مشكل براي لوازم برقي بسيار گرون و هزينه بر و گاهي حتا خطرناكه
ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن. با سپاس
بله این روشش هست درسته
نمایه کاربر
Poorya
شروع حركت
نوع خودرو: Megane2000

پست شنبه 26 مهر 1393, 5:50 pm

سلام خدمت همه دوستان
مشکل روشن نشدن چراغهای دنده عقب مگان 2000 هست :div:
کار هایی که انجام دادم این بود تعویض و چک کردن لامپ ها . چک کردن سوکت متصل به چراغ عقب و بررسی فیوز چراغ دنده عقب :-x
اما همگی به ظاهر سالم بودن فقط مونده فشنگی دنده عقب
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مکان دقیق فشنگی دنده عقب کجاست یا عکسی از مکانش قرار بدید و یا راه کار دیگه ای دارید بفرمایید :smile:

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”