قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسایل و مشکلات مربوط به تجهیزات الکتریکی داخلی مگان

نمایه کاربر
AliReza.R
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو پارس*IX45
محل اقامت: TEH.ferdous.Blvd

پست سه‌شنبه 9 دی 1393, 9:00 pm

سلام خدمت اساتید بزرگوار
دوستان تاحالا کسی ما چنین مشکلی برخورد کرده ؟؟؟؟؟ راهنمایی بفرمایین من چه کارش کنم
[img][img]http://ttupload.ir/uploads/up1271014199 ... G_4769.JPG[/img][/img]
http://ttupload.ir/uploads/up1271014199 ... G_4769.JPG
اول لامپ فابریک از کار افتاد ...وقتی با یه نمونه معمولی تعویضش کردم در عرض چند ساعت این ریختیش کرد ولی لامپش همچنان کار میکرد و روشن بود ولی وقتی خواستم سوکت رو ازش جدا کنم و در بیارمش تمام اون قسمت پلاستیکی (یا هر جنسی نمیدونم جنسش چی بود) پشت لامپ که دوتا پایه ها از داخلش اومدن بیرون خرد شد و ریخت پایه های لامپ کاملا تو جای خودشون بازی میکردن....بعد از اون یه جنس خیلی خوب اسرام خریدم و توش انداختم که اب شدن متوقف نشده ولی سرعتش خیلی کم شده
توروخدا راهنمایی بفرمایین من 670 تومن باید پیاده شم ینی؟؟؟؟؟؟
صبح بخیر تهران , من عاشق تو ام ...
نمایه کاربر
shahrokh-2006
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megane2.0 & Mk3
محل اقامت: کرج

پست چهارشنبه 10 دی 1393, 10:49 am

AliReza.R نوشته شده:سلام خدمت اساتید بزرگوار
دوستان تاحالا کسی ما چنین مشکلی برخورد کرده ؟؟؟؟؟ راهنمایی بفرمایین من چه کارش کنم
اول لامپ فابریک از کار افتاد ...وقتی با یه نمونه معمولی تعویضش کردم در عرض چند ساعت این ریختیش کرد ولی لامپش همچنان کار میکرد و روشن بود ولی وقتی خواستم سوکت رو ازش جدا کنم و در بیارمش تمام اون قسمت پلاستیکی (یا هر جنسی نمیدونم جنسش چی بود) پشت لامپ که دوتا پایه ها از داخلش اومدن بیرون خرد شد و ریخت پایه های لامپ کاملا تو جای خودشون بازی میکردن....بعد از اون یه جنس خیلی خوب اسرام خریدم و توش انداختم که اب شدن متوقف نشده ولی سرعتش خیلی کم شده
چراغ ها و لامپ ها فابریک هستن؟من الان زنون دارم همچین مشکلی ندیدم تا حالا...شاید کاسه ها جنسشون خوب نیست چون رنگه کاسه هم جالب نیست...
soheil1358
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: جک s5
محل اقامت: ارومیه
Like شده: 3 بار

پست پنج‌شنبه 11 دی 1393, 5:19 am

سلام
اگه چراغات فابریک باشه و جنسشون مشکل نداره مطمین باش به اتصال سوکت مربوطه به قول معروف lose conection داره یعنی ارتباط خوب برقرار نیس سوکتو با یه چیزی کاملا محکم کن که به پایه های لامپ وصل باشه
نکته دوم اینه که برا نور پایین طبق دفترچه نباید از لامپ 100 وات استفاده بشه و فقط لامپ 55 وات بایدباشه تا حرارت زیاد تولید نکنه
یا علی
soheil1358
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: جک s5
محل اقامت: ارومیه
Like شده: 3 بار

پست پنج‌شنبه 11 دی 1393, 5:25 am

Poorya نوشته شده:سلام خدمت همه دوستان
مشکل روشن نشدن چراغهای دنده عقب مگان 2000 هست :div:
کار هایی که انجام دادم این بود تعویض و چک کردن لامپ ها . چک کردن سوکت متصل به چراغ عقب و بررسی فیوز چراغ دنده عقب :-x
اما همگی به ظاهر سالم بودن فقط مونده فشنگی دنده عقب
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مکان دقیق فشنگی دنده عقب کجاست یا عکسی از مکانش قرار بدید و یا راه کار دیگه ای دارید بفرمایید :smile:
دوست عزیز جای فشنگی دنده عقب دقیقا زیره گیر بکس هست یهنی باید بری زیر ماشین و سینی زیر باز بشه یه توصیه هم بکنم اول فشنگیه دنده عقبو یا یه آچار خودش یه دور یا نیم دور محکم کن اگه درست نشد فشنگیو عوض کن منم این مشکلو داشتم ولی با نیم دور محکم کردنش حل شد
یا علی
نمایه کاربر
AliReza.R
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو پارس*IX45
محل اقامت: TEH.ferdous.Blvd

پست پنج‌شنبه 11 دی 1393, 7:09 am

shahrokh-2006 نوشته شده:
AliReza.R نوشته شده:سلام خدمت اساتید بزرگوار
چراغ ها و لامپ ها فابریک هستن؟من الان زنون دارم همچین مشکلی ندیدم تا حالا...شاید کاسه ها جنسشون خوب نیست چون رنگه کاسه هم جالب نیست...
سلام
والا ماشین از نوییش دست ما نبوده ولی از یکی از اشنایان نزدیکمون گرفتیم و اون هم گفته که همه چی فابریک هستش ......خودمم همین فکو میکردم با چراغ بقلی کاملا مقایسش کردم ولی همه چیز یکی بود ظاهرا البته نمیدونم چراغای مگان چرا رو شیشش هیچی ننوشته اصلا شما نمیدونین مشخصات چراغرو کجاش مینویسه؟؟؟؟(در مرود زنون هم من چندتا سوال دارم و اون اولیش اینه که شما پایه ی لامپتون لجازه میداد که درب کاسه بسته بشه؟؟؟ چون من وقتی خواستم ببندم درب کاسه بسته نمیشد !!!)
soheil1358 نوشته شده:سلام
اگه چراغات فابریک باشه و جنسشون مشکل نداره مطمین باش به اتصال سوکت مربوطه به قول معروف lose conection داره یعنی ارتباط خوب برقرار نیس سوکتو با یه چیزی کاملا محکم کن که به پایه های لامپ وصل باشه
نکته دوم اینه که برا نور پایین طبق دفترچه نباید از لامپ 100 وات استفاده بشه و فقط لامپ 55 وات بایدباشه تا حرارت زیاد تولید نکنه
یا علی
راستش سوکتهارو خودم به شخصه چندین بااار تستشون کردم و کاملا محکم و حتی برای جدا کردنشونم زور خیلی زیادی میخواست
لامپها هم همشون 55 وات هستن چون لامپ100 به دسته فشار میاره من هیچوقت نمیندازم
صبح بخیر تهران , من عاشق تو ام ...
saeedtapar
شروع حركت
نوع خودرو: مگان 1600E2

پست شنبه 4 بهمن 1393, 4:53 pm

با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من یک هد آپ دیسپلی گرفتم برای مشاهده کیلومتر و مختصات دیگه روی شیشه ماشین ( مگان 1600 ای 2 ) . میخواستم برای نصبش ببینم کسی سیم کشی کیلومتر رو داره که بتونم نصبش کنم لازم به ذکر است که هد آپ از نوع پورت دیاگ نیست و سیم رشته ای داره که باید به سیم های کیلومتر متصل بشه
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه .
saeedtapar
شروع حركت

پست دوشنبه 6 بهمن 1393, 8:34 am

آقا کسی نیست در رابطه با هد آپ اطلاعاتی داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟
saeedtapar
شروع حركت

پست پنج‌شنبه 9 بهمن 1393, 9:36 pm

سلام
آقا کسی از باز کردن کیلومتر مگان اطلاعاتی داره که بصورت تصویری راهنمایی کنه . ممنون
نمایه کاربر
james bond
دنده 2
محل اقامت: IR,Tehran,Tehran

پست پنج‌شنبه 9 بهمن 1393, 11:17 pm

سلام

خدمت شما :

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر