قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

مسايل و مشكلات مربوط به ترمز مگان

نمایه کاربر
ffadar
دنده 2

پست یک‌شنبه 20 اردیبهشت 1394, 12:56 pm

45000 تومان

تصویر
 "In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on."
Robert Frost
mokhlessin
نوع خودرو: مگان 2000 اتومات

پست دوشنبه 29 تیر 1394, 10:06 pm

سلام دوستان
مدت کوتاهی بعد از تعویض لنتها در نمایندگی ترابی کرج از هر دو چرخ جلو توی دست انداز و بخصوص چاله ها صدای لق زدن مثل برخورد دو قطعه آهن به همدیگر میاد.
چون صدا دقیقا از خود چرخ میاد به طرز تعویض لنت مشکوک شدم. بعد از باز کردن چرخ متوجه شدم قطعه برجسته ای که در عکس مشخص کردم و انگار قسمتی از نیمه داخلی لنت هست سرجای خودش لق میزنه و به احتمال خیلی زیاد اون صدا رو تولید میکنه. آچار آلن سایزش نداشتم که بیشتر باهاش ور برم، اطلاعات بیشتری هم از اینکه چطور میشه ردیفش کرد ندارم و نمیدونم اشکال از خود لنته یا طرز بستنش.
حتی اگر قرار باشه ببرمش به خود نمایندگی که برام درستش کنه ترجیح میدم اول خودم جزئیات ایراد رو کامل بدونم که نتونن جواب سربالا بهم بدن. ممنون میشم اگر کسی اطلاعات و تجربه در این مورد داره در اختیار بگذاره.
تصویر
چند ثانیه فیلم هم ازش گرفتم که اینجاست:
http://s6.picofile.com/file/8201289384/ ... n.mp4.html
نمایه کاربر
shahrokh-2006
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megane2.0 & Mk3
محل اقامت: کرج

پست سه‌شنبه 30 تیر 1394, 12:23 pm

دوسته عزیز یک عدد خار فنری روی لنت قرار می گیرد که برای شما احتمالا یا افتاده و یا فراموش شده که این صدا رو میده...
نمایه کاربر
fafar
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست سه‌شنبه 6 مرداد 1394, 12:05 pm

آقا چند تا سئوال؟

1 - روي مگان لنت هاي عقب زودتر بايد تعويض بشه يا لنت هاي جلو؟

2 - لنت مطمئن و خوب چه برندي هست و كجا بايد تهيه و كجا بايد تعويض بشه كه خيال آدم راحت باشه؟

ممنونم
هیچ کس مجبور نیست انسان بزرگی باشد ، تنها انسان بودن کافیست
mokhlessin

پست چهارشنبه 7 مرداد 1394, 5:42 am

shahrokh-2006 نوشته شده:دوسته عزیز یک عدد خار فنری روی لنت قرار می گیرد که برای شما احتمالا یا افتاده و یا فراموش شده که این صدا رو میده...
سلام آقا شاهرخ
ممنون از توجه و پاسخ شما
یه خار فنری داره که سر جای خودش هست و مربوط به پد خارجی لنت میشه و عکسشو گذاشتم
تصویر
ولی قسمت داخلیش یعنی این نصفه که عکسش پایینه لق میزنه
تصویر
mokhlessin

پست چهارشنبه 7 مرداد 1394, 6:08 am

fafar نوشته شده:آقا چند تا سئوال؟

1 - روي مگان لنت هاي عقب زودتر بايد تعويض بشه يا لنت هاي جلو؟

2 - لنت مطمئن و خوب چه برندي هست و كجا بايد تهيه و كجا بايد تعويض بشه كه خيال آدم راحت باشه؟

ممنونم
دوست عزیز اصولا که لنتهای جلو زودتر باید تعویض بشن.
بعضی نمایندگیها خودشون توی بازدیدهای دوره ای درصد باقیمانده لنتها رو مشخص میکنن که میتونه معیاری باشه برای اینکه بدونی کی باید تعویض بشن.
در مورد مارک لنت هم چیزی که من امروز توی سایتها پیدا کردم textar بود که نوشته آلمانی و با گارانتی. جا داره یه تجربه بد خودمو هم برات بگم که تکرارش نکنی:
با صرف کلی وقت رفتم از چراغ برق یه لنی خریدم که میگفتن از همه بهتره، بعد دادم نمایندگی عوض کرد ولی بعد از چند وقت شروع کرد به صدا دادن و بخاطر ضعیف بودنش باعث یه تصادف هم شد :cry: خیلی مشکوکم که نمایندگی لنتو عوض کرده و آشغالی انداخته یا شایدم چراغ برقیه بهم انداخته.
نتیجه گیری:
اگر نمایندگی میری بذار هر لنتی خودشون دارن بندازن که بعدا بتونی روی فاکتورشون ادعا کنی :dava: و اگر میخوای لنت خوب بخری جایی بده که جلوی چشمت عوضش کنن چون متأسفانه هیچ اعتمادی نمیشه داشت.
نمایه کاربر
fafar
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست پنج‌شنبه 8 مرداد 1394, 8:44 am

ممنونم از جوابت رفيق
هیچ کس مجبور نیست انسان بزرگی باشد ، تنها انسان بودن کافیست
نمایه کاربر
shahrokh-2006
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Megane2.0 & Mk3
محل اقامت: کرج

پست پنج‌شنبه 8 مرداد 1394, 4:51 pm

mokhlessin نوشته شده:
shahrokh-2006 نوشته شده:دوسته عزیز یک عدد خار فنری روی لنت قرار می گیرد که برای شما احتمالا یا افتاده و یا فراموش شده که این صدا رو میده...
سلام آقا شاهرخ
ممنون از توجه و پاسخ شما
یه خار فنری داره که سر جای خودش هست و مربوط به پد خارجی لنت میشه و عکسشو گذاشتم
تصویر
ولی قسمت داخلیش یعنی این نصفه که عکسش پایینه لق میزنه
تصویر
اینکه لنت جلو زود تر تموم میشه یا عقب بستگی به جنسش داره در درجه اول ولی معمولا جلو زودتر تموم میشه لنت عقب هم من از HQ استفاده کردم راضی بودم ولی جلو رو فقط اورجینال استفاده کنید حدود 180 هست از افخم نژاد تو خیابان ملت بگیرین هر جنسی خواستین خیالتون هم از بابته قیمت راحت باشه هم از جنس خودش هم میگه اگه جنسیش متفرقه و غیر اصلی باشه...
نمایه کاربر
eiman se
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Teana xv - Megan 2.0

پست پنج‌شنبه 22 مرداد 1394, 1:03 pm

سلام
لنت فابریک برا مگان ساخت کارخونه ferodo به سفارش رنو هست که گوشه لنت بصورت حک شده نامش اومده که قیمت نمایندگیش تقریبا 180 تومن هست
به همین مارک توی بازار هم هست که یک مقدار ارزونتر هس ولی کیفیتش فرقی نداره هر دو رو هم من تست کردم

http://www.ferodo.com/en-ZA/ecatalogue/ ... r=09/2003-
NAVID350
شروع حركت
نوع خودرو: ACCENT

پست سه‌شنبه 15 دی 1394, 6:32 am

سلام
بچه ها منم مشکل Brake Fault همراه با روشن شدن چراغ ABS ، STOP ، ترمز دستی و آچار را دارم. یعنی سرعت که میره رو حدود 90 دوتا بوغ میزنه و صفحه کیلومتر پر از چراغ های قرمز میشه!
نوع عیب را هم با دستگاه چک کردیم میزنه DF063 ، wheel speed coherence (سرعت چرخ های جلو را متفاوت میخونه)
رینگ 9 پره فابریک انداختم حل نشد. سنسورها را هم اسپری زدیم، جلو بندی هم کامل عوض شده، دیسک چرخ ها را هم لیزر زدیم عیب همچنان هست
دیگه ذهنم فقط رفته روی همون بلبرینگ چرخ که شاید مگنت هاش درست عمل نمیکنه
دوستانی که این عیب را داشتن تجربه ای دارن؟
با تشکر از همگی

بازگشت به “مگان نسل 2 - MEGANE 2ND GEN”