پروژه بازسازی جاگوار Xj 6

مباحث مربوط به تمامي محصولات شركت خودروسازی جگوار
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
ignition
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Bmw.Jaguar.Lecar

پروژه بازسازی جاگوار Xj 6

پست توسط ignition » 16 آپریل 2013, 09:29

با عرض سلام به همه دوستان عزیز:

در این تاپیک به کمک شما دوستان جاگوار Xj 6 را بازسازی خواهیم کرد فعلا به علت کمبود بودجه و وقت پروژه تا حدودی کند پیش خواهد رفت با توجه به اینکه شهرستان هستم و به اینترنت دسترسی کامل ندارم در حال حاضر نمیتونم عکس بزارم.

--عکس و ویدیو به زودی در اینجا قرار خواهد گرفت وجزئیات گفته میشود.

تنها نکته ای که میخواستم بگم این بود که موتور 6 سیلندر و اتومات میباشد.

اگر کمیته کلاسیک از ما حمایت می کرد پروژه زودتر پیش میرفت.(البته هنوز هماهنگی نکردیم)

با تشکر

Arshia Hasani
Bmw 02 Rebuild:
www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=204&t=57621
Jaguar XJ 6 Rebuild:
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=175&t=83261&p=2478241#p2478241
نمایه کاربر
The King
متخصص خودروهای فرانسوی و انگلیسی

Re: پروژه بازسازی جاگوار Xj 6

پست توسط The King » 16 آپریل 2013, 23:35

اي كاش تايپيك رو كه ايجاد كردين چند تا عكس ميزاشتين و برنامتون رو هم توضيح ميدادين. من دو تا تايپيك ايجاد كردم يكي براي مشكلات برق يكي هم مكانيكي سوالاتي رو كه داشتين اونجا مطرح كنيد جواب ميدم. در مورد قطعات هم ميتونم كمكتون كنم.
نمایه کاربر
ignition

پست توسط ignition » 18 آپریل 2013, 16:57

خواهش میکنم عکس ها رو اماده کردم.
تصویر تصویر تصویر

تصویر تصویر تصویر

تصویر تصویر تصویر تصویر
تصویر
---- اضافه شده در تاریخ 29 فروردین 1392, 00:16 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

نظرتون در مورد ماشین چیه!

من که فوق العاده از رانندگی اون لذت بردم و تازه متوجه شدم جاگوار چیست(با بررسی تاریخچه). و معنی و مفهوم خودرو رو واقعا با این ماشین درک میکنم.

خب:
من از کودکی به خودرو های قدیمی خیلی علاقه مند بودم و همیشه دنبال این بودم که باید اصالت ماشین حفظ بشه.

از نظر شما از کجا شروع کنیم بهتره . اولین کاری که باید کرد بیمه ماشین هست که هزینش بالاست(امیدوارم حل بشه) و بعد بدنه آهن و رنگ امیزی بشه. بغل در ها باید ترمیم بشن و موتور های شیشه برقی سرویس شوند و کلا یک بازسازی و بررسی کامل.اگه پخش فابریک اون پیدا بشه فوق العاده است. و یک سری کار های جزئی دیگر باقی میماند که...
Bmw 02 Rebuild:
Jaguar XJ 6 Rebuild:
http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=175&t=83261&p=2478241#p2478241
نمایه کاربر
.:SAYREX:.
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: آلمانی .نامه تمام
محل اقامت: شیراز

پست توسط .:SAYREX:. » 20 آپریل 2013, 23:39

سلام خسته نباشید
تبریک میگم که حس بازسازی انگلیسی دارید
عاشق جاگوارم
پیگیر تاپیکت هستم شدید
Mojtaba_golpesar هستم در خدمت شما
abooopishro
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط abooopishro » 21 آپریل 2013, 00:10

سلام دوست عزیز موفق باشی
همین دیروز این ماشین رو تو ی فیلم دیدم خیلی باهاش حال کردم
اون رنگش مشکی بود
دوس داشتم داخلش رو هم ببینم که الآن دیدم :smile:
نمایه کاربر
The King

پست توسط The King » 22 آپریل 2013, 02:56

نظرتون در مورد ماشین چیه!

من که فوق العاده از رانندگی اون لذت بردم و تازه متوجه شدم جاگوار چیست(با بررسی تاریخچه). و معنی و مفهوم خودرو رو واقعا با این ماشین درک میکنم.

خب:
من از کودکی به خودرو های قدیمی خیلی علاقه مند بودم و همیشه دنبال این بودم که باید اصالت ماشین حفظ بشه.

از نظر شما از کجا شروع کنیم بهتره . اولین کاری که باید کرد بیمه ماشین هست که هزینش بالاست(امیدوارم حل بشه) و بعد بدنه آهن و رنگ امیزی بشه. بغل در ها باید ترمیم بشن و موتور های شیشه برقی سرویس شوند و کلا یک بازسازی و بررسی کامل.اگه پخش فابریک اون پیدا بشه فوق العاده است. و یک سری کار های جزئی دیگر باقی میماند که...
بايد اول از بدنه شروع كنيد بايد دقت كنيد كه حتما صافكاري رو پيدا كنيد كه بتونه روي اون كار كنه. اينجور كه معلوم قسمت عقب سمت راننده هم تصادف داشته. اگر حدث من درست باشه و خطاي نور نباشه بايد گلگير عقب تعويض بشه كه كار هر كسي نيست البته گلگير نو موجود ولي كننده كار نه. گلگير جلو سمت راننده و در صندوق رو هم تعويض كنيد بهتر تا صافكاري. قسمت زير هر دو گلگير جلو فرمش غلط و سافكار قبلي از خودش فرم داده بود ميتونيد فرم صحيح رو از روي كاتالوگ ببينيد.

در مورد تزئينات خوب تودوزي عوض شده و باز نوع متريال و طرح اون رو خودشون سليقه اي انجام دادن كه باز بايد بر طبق طرح و رنگ اصلي از روي كاتالوگ بازسازي بشن. اون باند روي طاقچه عقب هم جاش غلط و بايد حذف بشه جاگوار ايكس جي 4 تا باند داره (نه همه مدلها) دوتا روي در جلو دوتا روي جيبهاي در عقب سيمهاش هم بصورت فابريك داخل درها موجود. دوتا لاستيك دور شيشه جلو و عقب به علاوه زههاي كروميش هم لازم دارين. اون آرم جگوار روي گلگيرهاي جلو هم اصلي نيست اينها رو توي ايران از روي آرم گلگير سري 3 كپي زده بودن آرمهاي اصليش به آرم شيشه اي معروف اون آرم روي جلوپنجره هم همينطور يه لفاف حالت به اصطلاح شيشه اي روش داشته كه شكسته. قالپاقهاتون هم كپي ايراني از روي مدل اصلي. آينه بغل تيغه هاي برف پاك كن و شيشه جلوتون هم فابريك نيست و بايد با نمونه اصلي تعويض بشه. طلق روي چراغهاي عقب و راهنماهاي جلو و دنده عقب هم از انواعي كه تو ايران از روي مدل اصلي زدن. سپر جلو و عقب هم قابل ترميم ولي گل سپر عقب رو بايد تعويض كني و دوتا سر اگزوز كرومي هم ميخواد

در مورد فني خب چيز زيادي از عكسها معلوم نيست ولي اون چيزي كه من ميبينم چرخهاي جلو به شدت زاويه كاستر رو به داخل پيدا كردن كه احتمالا در سيستم ايمپريال جلو دست بردن و تغييراتي دادن. در مورد چرخهاي عقب هم چرخ عقب سمت راننده زاويه كامبر زياد و فكر ميكنم ساب فريم عقب ايراد داره احتمالا شكسته بوده باز كردن بد جوش دادن و ديفرانسيلتون هم احتمالا سر جاش پيچ نيست يا با يك يا دوتا پيچ گيرش دادن به هر حال بايد از زير عكس بگيرين تا دقيق بتونم راهنمائي كنم. اگر اين جگوار سواريش براتون جالب بوده پس اگه جگوارهاي به قول تعميركارها نو لاي كاغذ سوار شين چي ميگين. :old:

اينها چيزهائي بود كه تو عكسها معلوم عكسهاي كامل از داخل خودرو و محفظه موتور هم بذارين خوب

چند تا نكته قبل از اين كه شروع كنيد:
اول معمولا وقتي پيش يه صافكار و نقاش يا تو دوزي كار ميبرين ميگه من استاد بزرگم و از فابريك هم بهتر در ميارم بعد ميبينيد يه چيزي هم به طرف بدهكار شدين ماشين رو هم بدتر كرده حتما اول نمونه كارهاي طرف رو ببينيد بعدا بهش كار بدين.

در مورد برق دقت كنيد جگوار برق پيچيده اي داره و فقط در ايران يك نفر كه در خود كمپاني جگوار دوره ديده به برق اون وارد و روشون كار ميكنه (و البته خود من كه چندين سال وقت گذاشتم و از ايشون ياد گرفتم البته بخاطر علاقه شخصي و اينكه رو ماشيهاي خودم تسلط داشته باشم) حتي شيشه بالابر به همين راحتي كه فكر ميكنين سرويس نميشه و مسائل خاص خودش رو داره البته اين مسئله رو هم بگم كه اگر شيشه ها مخصوصا عقبي ها راحت بالا و پائين نميرن ربطي به موتور شيشه بالابر نداره و موتورهاشون هيچ وقت خراب نميشن!!! دقيق توضيح بديش راهنمائيتون ميكنم .

ماشين رو تو شهرستان كلا آهن نكنيد چون براي جمع كردن سيم كشي بايد با كفي بيارين تهران!!! البته اگر بتونن سيم كشي رو سالم باز كنن.
تمامي قطعات اين ماشين اصلي تو بسته بندي كارخونه موجود و استوكش هم موجود پس بيخودي چيزي رو بهش نخورونيد.

البته اگر از نظر زمان مشكل ندارين من جاي شما بودم ماشين رو مياوردم تهران ميخوابوندم براي كارهاش چون هم تعمير كار مخصوص داره هم قطعات دم دست.
نمایه کاربر
ignition

پست توسط ignition » 30 آپریل 2013, 18:31

سلام.ممنون از راهنمايي بسيار خوبتون.در حال حاضر فعلا پيگير بيمه بودم.بيمه اين ماشين 1.800 در مياد. البته در تمام اين بيمه ها كه سر زدم همين حدود بود(چون طبق بيمه مركزي عمل ميكنن). از سال 88 كه پلاك ملي شده بيمه نشده و شامل جريمه ميشه.
از 1 سال به بالا همون جريمه يكسال رو حساب ميكنن.بيمه اين ماشين 800 و جريمه 1 تومن هست.روزي حدود 1800 جريمش.

چند تا بيمه هستند كه قسطي هم كار ميكنن كه پيگيرش هستم.

با تشكر
Bmw 02 Rebuild:
Jaguar XJ 6 Rebuild:
نمایه کاربر
ariaa
نوع خودرو: hyundai.verna
محل اقامت: tehran

پست توسط ariaa » 02 می 2013, 23:46

http://jaguar.fiboy.com/XJ12C.htm
ino motale e kon dooste aziz"
این رو مطالعه کن دوست عزیز
http://jaguar.fiboy.com/XJ12C.htm

* پست شما ویرایش شد، لطفا پیش از ارسال پستهای بعدی قوانین این انجمن را مجددا و با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید
سپاس از توجه شما / سلیمی

لینک مستقیم به صفحه قوانین:
viewtopic.php?f=1&t=60042

2) زبان رسمی اين انجمن فارسی است.مطالب خود را صرفا با اين زبان بنويسيد. از بکار بردن نگارش های نامانوس مانند Pinglish (يا Finglish) که باعث می‌شود خوانندگان از خواندن مطلب شما منصرف شوند خودداری کنید. (پست هاي فينگليش -پینگلیش- پاك خواهند شد)
هیچی
نمایه کاربر
hoseinz28
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: camaro 75
محل اقامت: تهران

پست توسط hoseinz28 » 03 می 2013, 01:23

سلام تبریک میگم ماشین خوبی انتخاب کردی جگوار پتانسیل بالایی برا بازسازی و نگهداری داره موفق باشی
نمایه کاربر
The King

پست توسط The King » 03 می 2013, 09:57

ariaa نوشته شده:http://jaguar.fiboy.com/XJ12C.htm
ino motale e kon dooste aziz"
كاري كه روي اين جگوار XJC سري 2 انجام گرفته همون طور كه نويسنده مطلب هم به اون اشاره كرده در حقيقت Rebuild و Modernization كه به اين جور تغييرات Customazation گفته ميشه يعني مالك خودرو بر طبق سليقه شخصي خود و نه اصالت خودرو قطعات ظاهري و فني رو تغيير داده تا ماشين مورد دلخواه خودش و نه ماشين بر طبق اصالت اوليه بسازه و همچين مواردي در مورد Restoration يا بازگرداندن خودرو به شكل و وضعيت اوليه و اصلي خود قابل قبول نيست و در اين موارد خودرو دقيقا بر طبق اسناد و مدارك كارخانه در مورد اون مدل خاص و با قطعات اورجينال همون مدل و در صورت موجود نيودن ساخت دقيق و عيني قطعات اصلي صورت ميگيرد و اعمال سليقه شخصي در اين موارد نبايد صورت بگيره تا خودرو ارزش و اصالت اوليه خودش رو دوباره بدست بياره. چنين خودروهائي معمولا ارزش كلاسيك ندارن و حتي از ارزش اونها كاسته هم ميشه مگر اينكه به دست شخص واقعا معروف و معتبري اين كار صورت بگيره مثل كارهاي كارول شلبي بر روي فوردهاي موستانگ.
قفل شده

بازگشت به “جگوار Jaguar”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان