قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

تاپیک جامع وینچ

نمایه کاربر
AR A SH
دنده 1
نوع خودرو: Land Cruiser
Like شده: 1 بار

پست سه‌شنبه 7 آذر 1391, 5:37 am

دوستان به نظر شما وینچی که سالها ازش استفاده نشده نیاز به انجام سرویس خاصی نداره؟آیا نیاز نیست روغنش تعویض بشه؟
من در كشوري زندگي مي كنم كه دويدن سهم كساني است كه نمي رسند و رسيدن حق كساني است كه نمي دوند.استاد فرزانه دكتر علی شريعتي
نمایه کاربر
Saber xl
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Land Rover - 206
محل اقامت: Iran_Tehran

پست جمعه 10 آذر 1391, 9:02 pm

Farid Omidi نوشته شده:میشه یکی دو نمونه از دنگ وفنگ ها را بگی که ببینیم ارزش کنار آمدن باهش را دارد یا نه؟!
نمیشه با یک شیر برقی یا دستی وینچ را از مدار خارج ویا داخل کرد؟
بطور کل نصب یک وینچ هیدرولیک با لوازمش حدودا چقدر هزینه دارد؟
سلام
ببخشید من بی مقدمه اومودم داخل بحث
عارضم خدمتتون که وینچ هیدرو لیک متشکل شده از یک پمپ هیدرولیک + شیر هیدرولیک + هیدرو موتور است
حالا اگه منظور شما از اینکه استفاده از پنمپ هیدرولیک خود ماشین میشه استفاده کرد یا نه جواب بنده خیر هست، چرا؟ چون اون پمپ توسط تسمه کوبل شده و در فشار بالا تسمه شروع به هرز گردی و منتفی شدن کارایی وینچ میکند راه حل این موضوع استفاده از فولی و تسمه از نوع دنده دار (تایمینگ) هست که زحمت زیادی داره و راه دیگر ایجاد کوبل مستقیم پمپ با میلنگ هست همانند عکس زیر:

تصویر

راه های دیگری هم مانند استفاده از خروجی گیربکس (PTO) که راه منطقی این کار است
وینچ هیدرولیک یا بهتر بگم وینچ مکانیکی تا زمانی کار میکند که خودرو شما روشن است اما وینچ الکتریکی تا زمانی که باطری شما برق دارد کار میکند.
در عکس بالا روش ها مختلفی ذکر شده که نیاز به گفتن نداره
نشتی روغن یکی از نومنه های دنگ و فنگ این سیستم هست
اگر بخواهید از شیر دستی استفده کنید که یات باید لوله کشی رو بیارید داخل اتاق یا در کنار وینچ که خطر ناکه اگر از شیر برقی استفاده کنید به دلیل عدم وجود بوبین 12 ولت باید به طور دستی اون بوبین رو بپیچید و در کل بهترین کار و تمیز ترین کار استفاده از وینچ الکتریکی هست
من پیشنهاد میکنم وینچ الکتریکی تهیه کنید و لذت ببرید از امکانات ماشینتون.
نمایه کاربر
Farid Omidi
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پاژن V6 1383
محل اقامت: تهران

پست شنبه 11 آذر 1391, 6:36 am

ممنون از توضیح واضح وکاملتون. پس ممکنه یک وینچ پرتابل برقی کوچک (3000) و یک قرقره در کنار وینچ برقی6000 موجود انتخاب کم هزینه تر وراحتری باشد؟! در ضمن یک باتری یدک در سفرها میتواند ریسک کمبود برق را حل کند!
نمایه کاربر
AR A SH
دنده 1

پست پنج‌شنبه 30 آذر 1391, 6:51 pm

Arash3081 نوشته شده:دوستان به نظر شما وینچی که سالها ازش استفاده نشده نیاز به انجام سرویس خاصی نداره؟آیا نیاز نیست روغنش تعویض بشه؟
دوستان در صورت امکان جواب سوال بنده رو هم بدید،با تشکر.
من در كشوري زندگي مي كنم كه دويدن سهم كساني است كه نمي رسند و رسيدن حق كساني است كه نمي دوند.استاد فرزانه دكتر علی شريعتي
نمایه کاربر
mostafa stat
دنده 1
نوع خودرو: 4WD
محل اقامت: ایران

پست پنج‌شنبه 30 آذر 1391, 7:06 pm

سلام آقا آرش
حتما سرویس بشه
چون وینچ چیزی نیست که هر دفعه استفاده بشه و شاید کسی که زیاد اهل سفر و افرود باشه اگر بد جوری گیر بکنه مجبور به استفاده از اون بشه مثلا میگم شاید سالی 3 الی 4 بار مجبور به استفاده از وینچ اونم تو اون شرایط(گیر کردن) بشه حالا اون موقع بیاد و وینچ درست کار نکنه خیلی ضد حال هست چون دوستانم در این شرایط زیاد قرار گرفتن و به ماشین شون کلی هزینه وارد شد
دوستم یه وینچ استوک وارن گرفته بود و سالم بود ولی با هم رفتیم دادیم کلا وینچ رو اورهال کردند و ازش تست گرفتد یعنی همه رو چک میکنه روغن، چرخ دنده، خلاصی و قفل ،برق ،سیم وینچ با هزینه بسیار اندک حتی ریموت وایرلس هم درست میکنه
نمایه کاربر
AR A SH
دنده 1

پست پنج‌شنبه 30 آذر 1391, 7:13 pm

ممنونم.فقط باز و بست بشه يا اينكه روغنش هم نياز به تعويض داره؟آخه پيچ تخليه نداره
damahom350
شروع حركت
نوع خودرو: هیوندای ورنا

پست شنبه 7 بهمن 1391, 2:30 pm

سلام به همه دوستان.شاید اینجا جای درستی واسه درخواست خرید نباشه ولی همگی ببخشید دیگه.
بنده دنبال یه وینچ گاردانی پاترولی هستم.قصد برقی کردنش رو دارم.فقط خود وینچ را لازم دارم و بقیه متعلقات از قبیل گاردان و بقل گیربکسی و دسته دنده اش به دردم نمیخوره.اگه کسی سراغ داره لطف میکنه با بنده تماس بگیره.
تلفن:09123501245
نمایه کاربر
Sadi73
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: تهران

پست چهارشنبه 9 اسفند 1391, 7:33 pm

سلام دوستان
وینچ برقی پاترول از کجا می تونم تهیه کنم ؟
برای نصب روی خودرو بر می خوام ، در حال حاضر یه وینچ با موتور 3 اسب بخاری داریم که جوابگو کار نبود
ممنون میشم راهنمایی کنید
damahom350
شروع حركت
نوع خودرو: هیوندای ورنا

پست چهارشنبه 9 اسفند 1391, 9:32 pm

sadi73 نوشته شده:سلام دوستان
برای نصب روی خودرو بر می خوام ، در حال حاضر یه وینچ با موتور 3 اسب بخاری داریم که جوابگو کار نبود
ممنون میشم راهنمایی کنید
داداش گلم وینچ برقی مخصوص ماشین خاصی نیست و بر اساس قابلیت کشیدن وزن میفروشن(که همشون روش دورغ می نویسن)
اگه یه چیز به درد بخور که خیالت راحت باشه میخواهی باید بری یه وینچ 8500 تی مکس بگیری و ببندی که قیمتش باید حدود 2200 اینا باشه.ولی من دیدم وینچ های این خودروبر ها گاردونی یا هیدرولیکیه چطور شما برقی می خواهی؟
یه بنده خدایی هم تو استوک خاوران بود چند تا وینچ گردن کلفت(فکر کنم 10000 بود) خیلی عالی داشت که به نظر من مفت میداد و میگفت 700 تومن که فقط به علت 24ولت بودن من نگرفتم.اگه خواستی یه سر بزن.آدرسش:وارد استوک خاوران(خیابون غربیش)شدی گاراژ چهارم سمت چپ.طرف فقط تو کاره وینچ و این حرفاست.این وینچ هایی که من میگم رو هم تو یه کانکس ته گاراژ گذاشته بود.
نمایه کاربر
داش رضا
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پرایدو
محل اقامت: کلوپ offroad

پست پنج‌شنبه 10 اسفند 1391, 7:11 am

damahom350 نوشته شده:
sadi73 نوشته شده:سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید
داداش گلم وینچ برقی مخصوص ماشین خاصی نیست و بر اساس قابلیت کشیدن وزن میفروشن(که همشون روش دورغ می نویسن)
اگه یه چیز به درد بخور که خیالت راحت باشه میخواهی باید بری یه وینچ 8500 تی مکس بگیری و ببندی که قیمتش باید حدود 2200 اینا باشه.ولی من دیدم وینچ های این خودروبر ها گاردونی یا هیدرولیکیه چطور شما برقی می خواهی؟
یه بنده خدایی هم تو استوک خاوران بود چند تا وینچ گردن کلفت(فکر کنم 10000 بود) خیلی عالی داشت که به نظر من مفت میداد و میگفت 700 تومن که فقط به علت 24ولت بودن من نگرفتم.اگه خواستی یه سر بزن.آدرسش:وارد استوک خاوران(خیابون غربیش)شدی گاراژ چهارم سمت چپ.طرف فقط تو کاره وینچ و این حرفاست.این وینچ هایی که من میگم رو هم تو یه کانکس ته گاراژ گذاشته بود.
آقا ok , ولی آدرس دقیق تر بده

بازگشت به “کلوپ خودروهای دو دیفرانسیل”