آشنایی با جی پی اس های خودرویی و نحوه آنلاک کردن PND ها

بحث و تبادل نظر در مورد نقشه خوانی , جی پی اس و انواع سیستم مسیر یابی زمینی - map reading , gps & Land navigation system

مدیران انجمن: FARHAD CAMPER, trosten

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
Mosy-90
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SGV 2.4

Re: آشنایی با جی پی اس های خودرویی و نحوه آنلاک کردن PND ها

پست توسط Mosy-90 » 14 ژوئن 2018, 22:55

با درود
1- مپ فاکتور رو نصب کردم GPS و پورت رو شناسایی کرد ولی نقشه رو پیدا نکرد نقشه ایران در روت SD و توسط خود اینستالر مپ فاکتور نصب شده بود و تمامی منوها فعال بود و قابل دسترسی ولی خطای عدم وجود نقشه میداد.
2- نویتل رو نصب کردم نقشه و منوها فعال بود ولی خطای عدم وجود GPS میداد. احتمالا با چیپ GPS دستگاه مشکل داره.
ممنون از راهنماییهاتون و از وقتی که میگذارید.
موفق باشید
تا شقايق هست زندگي بايد کرد...
نمایه کاربر
trosten
متخصص GPS
نوع خودرو: MG3-MG550 G

پست توسط trosten » 15 ژوئن 2018, 00:01

عرض ادب و احترام
آموزش نصب نرم افزار مپ فکتور رو از اینجا مطالعه بفرمایید شاید هنگام نصب موردی از قلم افتاده باشه.
در مورد نویتل هم تفاوت چیپ ست نداره و مربوط به NMEA2 هست. از صفحات قبل همین تاپیک نرم افزار WinCE Device information رو دریافت و روی هدیونیت اجرا کنید و ببینید آنتن جی پی اس رو کدوم پورت هستش.
پیروز باشید.
«لطفا سئوالات خودرا درتاپیکهای مربوطه مطرح نموده و از پیغام خصوصی برای اینکار استفاده نکنید.چرا که پاسخی داده نمیشود»
نمایه کاربر
Mosy-90
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SGV 2.4

پست توسط Mosy-90 » 16 ژوئن 2018, 13:53

trosten نوشته شده:
15 ژوئن 2018, 00:01
عرض ادب و احترام
آموزش نصب نرم افزار مپ فکتور رو از اینجا مطالعه بفرمایید شاید هنگام نصب موردی از قلم افتاده باشه.
در مورد نویتل هم تفاوت چیپ ست نداره و مربوط به NMEA2 هست. از صفحات قبل همین تاپیک نرم افزار WinCE Device information رو دریافت و روی هدیونیت اجرا کنید و ببینید آنتن جی پی اس رو کدوم پورت هستش.
پیروز باشید.
با درود:
1- نصب مپ فاکتور را قبلا از همان آدرسی که شما در این صفحه معرفی کرده‌اید انجام دادم و مطابق دستورات سایت سبقت عمل کردم ولی نقشه را پیدا نکرد.
2- پورت COM6 است.
موفق باشید
تا شقايق هست زندگي بايد کرد...
نمایه کاربر
trosten
متخصص GPS

پست توسط trosten » 17 ژوئن 2018, 18:15

سلام مجدد
واقعیتش بنده چون دسترسی به این مدل دیوایس ندارم نمیتونم بیشتر از این راهنماییتون کنم .خودتون باید با آزمون و خطا مشکل رو مرتفع کنید.
پیروز باشید
«لطفا سئوالات خودرا درتاپیکهای مربوطه مطرح نموده و از پیغام خصوصی برای اینکار استفاده نکنید.چرا که پاسخی داده نمیشود»
Bsokotam
نوع خودرو: پژو405

پست توسط Bsokotam » 26 ژوئن 2018, 13:32

سلام
من یک دستگاه رهیاب OPCO MODEL:TP435C دارم بعلت‌ مشکلاتی‌ اپدیت‌ نشده‌ خواستم‌ ببینم‌ چه برنامه‌ی‌ جدید‌ و جالبی‌ بجای‌ اپکونویگیشن‌...میتونم‌ نصب‌ کنم‌ که دستگاه‌ بتونه ساپورتش‌ کنه‌ ...مممنون‌ میشم‌ :cry: :zz: ۹
نمایه کاربر
trosten
متخصص GPS

پست توسط trosten » 26 ژوئن 2018, 16:15

با سلام
به فوروم خوش آمدید.اگر مسیر اجرایی نرم افزار دستگاه نویگیتورتون باز باشه (Navipath)میتونید از برخی نرم افزارهای ویندوز CE استفاده کنید
نمایه کاربر
trosten
متخصص GPS

پست توسط trosten » 27 اکتبر 2019, 01:22

عرض ادب و احترام
برای تک تک شما عزیزان آرزوی سلامتی دارم . بعد از حدود 16 ماه خوشبختانه تی تی مجددا فعال شد و از دیدار با شما بسیار خوشوقتم و در حد امکان در خدمتتون خواهم بود.
بعنوان اولین پست پس از فعالیت مجدد فوروم امروز قصد دارم نسخه جدیدی از نرم افزار نویتل WinCE رو بهمراه آخرین نقشه ایران حضورتون معرفی کنم.
نسخه جدید نویتل WinCE رو بسته به محل اجرای نرم افزار ادیت کردم و شما با توجه به نیاز خودتون نسخه مناسب رو دریافت کنید
اگر قصد دارین از حافظه داخلی دستگاه نرم افزار رو اجرا کنید نسخه مناسب رو از اینجا دریافت نموده(پسورد فایل زیپ شده trosten میباشد)پس از آنزیپ کردن پوشه نویتل رو در حافظه داخلی دستگاه کپی کنید.
و یا چنانچه قصد اجرای نرم افزار از مموری کارت اکسترنال رو دارید نسخه مربوطه رو از اینجا دریافت و پس از آنزیپ کردن پوشه نویتل رو در روت مموری کارت کپی کنید.
(نیازی به پچ کردن فایل Navitel.exe نیست و نرم افزار AutoSetting بوده و درگاه ارتباطی و BaudRate مربوطه رو خودش پیدا میکنه)
آخرین نقشه ایران مربوط به سه ماهه دوم 2019 رو میتونید از اینجا دریافت نمایید.
پس از اولین اجرا و مشاهده خطا در لود شدن نقشه از نرم افزار خارج شده و فایل نقشه رو داخل پوشه MAP موجود در داخل پوشه NavitelContent کپی کرده و نرم افزار رو مجددا اجرا کنید.

با توجه به افزایش تعداد نرم افزارهای راهبری مربوط به پلتفرم اندروید و استفاده عموم از نسخه هایی همچون Waze و Google Maps و تکمیل بودن نقشه های این نرم افزارها نیازی به معرفی نسخه اندرویدی نرم افزار نویتل ندیدم ولی چنانچه دوستان تمایل به نصب و استفاده از نسخه اندروید نویتل داشته باشن اعلام بفرمایند تا نرم افزار رو آپلود کنم.( البته برای نصب نسخه اندروید نیاز به دسترسی روت خواهید داشت بعبارتی دیوایس باید روت شده باشه)

پیروز باشید.
نمایه کاربر
trosten
متخصص GPS

پست توسط trosten » 12 نوامبر 2019, 14:17

سلام مجدد
دیروز نقشه های نویتل مربوط به سه ماهه سوم سال میلادی Q3 2019 منتشر شد. از اینجا میتونید دریافت کنید.
برای دریافت نرم افزار نویتل نسخه WinCE به پست قبل مراجعه فرمایید.
فایل لایسنس برای نقشه های مربوط به WinCE رو پس از دریافت از اینجا آنزیپ کرده داخل پوشه لایسنس در پوشه NavitelContent کپی کنید.(پسورد فایل زیپ شده trosten میباشد)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برخی عزیزان درخواست نسخه اندروید نویتل رو داشتن .آخرین نسخه کرک شده رو از اینجا دریافت کنید.
پس از نصب نرم افزار رو اجرا نکنید .وارد حافظه داخلی گوشی یا تبلت شده و بطور دستی پوشه NavitelContetnt رو ایجاد کنید. داخل پوشه NavitelContent پوشه های (License, Maps, Skins, Speedcams, Voices) رو به صورت جداگانه بسازید .
فایل لایسنس برای نقشه های مربوط به Android رو پس از دریافت از اینجا آنزیپ کرده داخل پوشه لایسنس در پوشه NavitelContent کپی کنید.(پسورد فایل زیپ شده trosten میباشد)
فایل آخرین نقشه ایران رو هم که لینکش در پست قبل ذکر شده داخل پوشه Maps کپی کنید.
حال میتونید نرم افزار رو اجرا و استفاده کنید.
پیروز باشید.
نمایه کاربر
kavah63
شروع حركت
نوع خودرو: 206 v8
محل اقامت: پیرانشهر
تماس:

پست توسط kavah63 » امروز, 17:17

درود و سلام
نرم افزار مپ فکتور یکی از نرم افزارهای مسیریابی هست که از نقشه های اپن استریت استفاده میکنه، برای ایران نقشه تام تام نداره که بشه خرید، نسخه ای که الان برای اندروید عرضه شده، دستکاری شده و با همون نقشه های رایگان، امکانات نسخه کامل توش فعال شدن، اما نسخه ویندوز سی ئی هنوز فقط نسخه رایگانش در دسترس ما هست، آیا امکان فعال کردن همه‎ی امکانات نرم افزار هست که مهمترینش امکان پیشنهاد چند مسیر مختلف و انتخاب توسط کاربر هست.
ممنون و متشکرم
لینک دانلود نسخه کامل اندروید
https://www.farsroid.com/mapfactor-gps-navigation-maps/
لینک دانلود نسخه win ce
http://download.mapfactor.com/NavigatorFree_install.exe
ارسال پست

بازگشت به “جی پی اس و مسیر یابی زمینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان