قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ساختار مورد نیاز برای اتومبیل های دریفت

site2017
پست: 4
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 8 مرداد 1396, 5:41 pm
نوع خودرو: لیفان

پست چهارشنبه 25 بهمن 1396, 12:11 am

احتمالا متوجه شده اید که دریفت برای خودروی شما امری طبیعی نیست. بنابراین برای اینکه خودرویی مناسب دریفت داشته باشید باید تغییراتی در خودروی خود ایجاد کنید ( هر چند که در بسیاری از خودروها دریفت بدون این تغییرات به راحتی امکان پذیر است اما این تغییرات موجب بهبود عملکرد شما خواهند شد)

در ابتدا باید قدرت تولیدی موتور افزایش پیدا کند، از آنجاییکه در دریفتینگ موتور تحت فشار است، بهتر است سیستم خنک کننده هم ارتقا یابد. سیستم فنربندی (Suspension) هم باید سفت تر شود. خودروهایی که در آنها سیستم مک فرسون به کار رفته بسیار مقبول تر هستند. در ضمن مهم ترین مورد یک دیفرانسیل لغزش محدود LSD (Limited Slip Differential ) است. استفاده از این دیفرانسیل در دریفت در پیچ های S بسیار حیاتی است. این دیفرانسیل قدرت را به چرخ هایی که چسبندگی آنها زیاد است می فرستد، چه یک چرخ و چه هر چهار چرخ ( در AWD ها). در ضمن در خودروهای جدید باید هرگونه سیستم کنترل پایداری ( مانند EPS) را از مدار خارج کرد. به علاوه ABS نباید کار کند زیرا برای شروع دریفت باید چرخ ها سُر بخورند. همچنین می توان باد چرخ های عقب را تا ۱۰ psiافزایش داد! تا چسبندگی آنها با مسیر کمتر شود.
از آنجاییکه در دریفتینگ تایرها خیلی زود ساییده شده و از بین می روند، معمولا در تمرین برای محور عقب از تایرهای ارزان و در محور جلو از تایرهایی با کیفیت بیشتر استفاده می شود. در دریفتینگ بیشترین هزینه ای که باید کنید هزینه تایرهاست، هرچند که سایر مخارج ( تعمیر قطعات خودرو و … به خصوص اگر بخواهید حرفه ای کار کنید در اوایل چندین تصادف سنگین خواهید داشت) سر به فلک می کشد. ناگفته نماند رانندگان بسیار حرفه ای مسابقات معتبر هم تصادفات سنگینی می کنند، به طوریکه گاهی یک راننده نیمه حرفه ای بدون اسپانسر مدتی در مسابقات شرکت نمی کند تا اسپانسر پیدا کند و یا پول های خود را جمع کند!!
اگر می خواهید خودرویی برای دریفت خریداری کنید، خودروی شما حتما باید یک دیفرانسیل عقب قوی باشد ( و یا موتور آن قابلیت ارتقا زیادی داشته باشد). سبک وزن باشد و نسبت وزن عقب و جلو آن خوب باشد. در ضمن باید موتور را تقویت کنید و حتما وزن فلایویل را سبک کنید تا موتور سریعتر دور بگیرد.
طراحی سايت شرکتی
بهترین، مشهور ترین و محبوب ترین خودروهای دریفت عبارتند از:

Toyota Corolla AE86 GTS
Nissan Silvia مدل های S13 و S14
Nissan 180SX
Nissan Skyline GTS-T
Nissan Sil-Eighty
Mazda RX-7
می بینیم که خودروهای ژاپنی بسیار مناسب هستند، البته این را هم بگوییم که ژاپنی ها عاشق دریفت هستند. شاید به خاطر اینکه دریفتینگ را ابداع کرده اند بهترین دریفترها هم ژاپنی هستند.
قوانین انجمن را مطالعه فرمایید!

بازگشت به “Drift - دریفت”