تاپيك جامع مسايل و مشكلات فني ليفان ايكس 60

تصویر
520-620-820-X60-X50

مدیران انجمن: دينگاليگا, MCP

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
MITIL
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: تاپيك جامع مسايل و مشكلات فني ليفان ايكس 60

پست توسط MITIL » 16 آگوست 2017, 20:46

باسلام
باتوجه به این که قیمت کاتالیزور x60 خیلی گرونه وبا تخلیه کاتالیزور هم صدای بدی از اگزوز در میاد .کسی میتونه راهنمایی کنه که با تعویض انباری وسط یک ماشین دیگه میشه مشگل صدای زیاد رو حل کرد.
چه خودرویی لطفا ?
omid mjd
نوع خودرو: lifan x60

پست توسط omid mjd » 22 آگوست 2017, 10:43

hexman نوشته شده:ما همسایمون یه دونه ایکس ۶۰ داره موتورش صدای تراکتور میده البته فک کنم صدا از اگزوزش این شکلی بیرون میاد یه صدای جیرینگ جیرینگ هم همراهشه.. به خودش میگم این چه صداییه میگه طبیعیه.. برای شما هم اینطوریه؟
دوستان صدای اگزوز موضوع خاص و پیچیده ای نیست که اونو یه معضل می گنید ممکنه از واشر گلویی باشه یا منبع اگزوز سوراخ یا پارگی داشته باشه و اون صدای جیرینگ جیرینگ! هم به احتمال 90 درصد مربوط به ورق فلزی روی قسمتی از لوله اگزوز در مسیر میانه اتاق هست که بعنوان عایق حرارتی مانع انتقال گرمای اگزوز به زیر اتاق میشه اگه از سمت راننده خم بشین و زیر ماشینتونو نگاه کنین روی لوله اگزوز اون لایه ورق فلزی رو می بینین که با جوش به لوله اگزوز وصله و چون ورقش نازکه زود جوشش باز می شه و موقع لرزش موتور به لوله اگزوز میخوره و صدا میده به همین سادگی.با 5 تومن تو اگزوز سازی جوشش میزنن.البته اگزوزیه بمن گفت همه بازش میکنن راحت ولی من قبول نکردم و دفعه دیگه اگه جوشش باز بشه یه ورق بهتر جاش میزارم.در مورد کاتالیزور داخل اگزوز هم یه موردی رو بگم بنا به تجربه خودم و مطالعه تو گروه ها و جاهای مختلف اونم اینه که واسه اینکه عمر کاتالیست بالا بره خصوصا کاتالیست دوم که تو مسیر اگزوز هست حتما حد اقل هر 2 بار بنزین معمولی یه بار بنزین سوپر بزنین و مهمتر اینکه دور موتور رو به مدت زیاد بالا نگه ندارین حرارت زیاد داخل اگزوز باعث کم شدن عمر کاتالیست و گرفتگی و شکننده شدن و ریخته شدن کاتالیست داخل منبع اگزوز میشه و دلیل دیگه صدای جیرینگ جیرینگ میتونه این باشه.من لیفانم مدل 92 هست و تا حالا مشکل کاتالیست نداشتم ولی اون صفحه محافظ روی لوله اگزوز تا حالا دوبار جوشش باز شده بود که درستش کردم.کاتالیست هم اگه خرابشه شنیدم کاتالیست پژو 405 بهش میخوره که 200 تومنه.از ماشینم راضیم
hami_hm
شروع حركت
نوع خودرو: سابرینا

پست توسط hami_hm » 27 آگوست 2017, 13:04

سلام دوستان
ماشین با یه مشکلی برخورد کرده، کسی می تونه راهنمایی کنه؟
گاهی اوقات ماشین در حال حرکت گاز نمی خوره؛ در واقع انگار نه انگار که روی پدال گاز فشار وارد می کنی ولی با خلاص کردن و با گاز دادن دور موتور بالا میره و ماشین گاز می خوره. خودبخود هم خوب میشه اما دوباره این اتفاق می افته. دیسک و صفحه تازه عوض شده و حدود سه چهار هزار تا کارکرده.
ماشین رو بردیم نمایندگی گفتن پدال گاز رو دوباره براش تعریف کردن (یا یه چیزی شبیه این) اما مشکل برطرف نشد.
se7en_khat
شروع حركت
نوع خودرو: X60-AT

پست توسط se7en_khat » 07 سپتامبر 2017, 19:41

در مورد بنزین زدن کاملا با دوستمون موافقم....دوبار معمولی یه بار سوپر
tlgrm : x60Lifan
nima_fitness

پست توسط nima_fitness » 14 سپتامبر 2017, 10:55

سلام دوستان ببخشید اگر سوال تکراری در ادامه پرسیدم من به تازگی میخوام x60 بخرم ترجیحا بدون رنگ کم کار مشکی سوالام اینهاست ممنون میشم اساتید پاسخ بدن ۱. این ماشین الان مدل ۹۲ کم کارش قیمت کارشناسیش فکر کنم ۳۹ یا ۴۰ هست از نظر افت قیمت به فرضی که ۴۰ بخرم الان تا ۵ سال دیگه کمتر از ۳۵ میشه به فرضی که بیرنگ بمونه البته و دلار تغییر نکنه؟ ۲. چون کارم طوریه که تقریبا ماهی ۳یا ۴ هزارتا باید راه برم آیا وضیعت فنی و اصطحلاک ماشین بالاست؟ یا در حد ماشین هم قیمتشه ؟ ۳. من چون مشکل زانو دارم علاقه زیادی به اتومات دارم و شتاب ماشین زیاد مهم نیست واسم آیا منطقیه مدل ۹۲ رو بدم نمایندگی اتومات کنه؟ اگر آره قیمتا به چه صورته ؟
mdd_2007
شروع حركت
نوع خودرو: لیفان x60
محل اقامت: ایران

پست توسط mdd_2007 » 04 اکتبر 2017, 10:41

سلام دوستان
من عید 96 مدل دنده ای لیفان x60 رو از نمایندگی صفر تحویل گرفتم. الان مدتیه گاهی اوقات که ماشین گرم هست وقتی استارت میزنم روشن نمیشه و باید یکی دو دقیقه صبر کنم یا پامو روی گاز بعد از استارت دوم سوم بزارم و بالا و پایین کنم تا روشن شه. در ضمن خودرو توی جاده کم نمیازه و لرزش و ... نداره. تو سرما هم با نیش استارت روشن میشه و فقط توی گرما گاهی اوقات پیش میاد و نمایندگی هم بردم نفهمید. اتفاقا یه بنده خدایی دقیقا توی یه سایتی دیدم همین مشکلو داشت و ایشون هم ماشینش صفر 96 بود. ممنون میشم اگر کسی تجربه داره راهنمایی کنه.

پست توسط nima_fitness » 05 اکتبر 2017, 15:50

mdd_2007 نوشته شده:سلام دوستان
من عید 96 مدل دنده ای لیفان x60 رو از نمایندگی صفر تحویل گرفتم. الان مدتیه گاهی اوقات که ماشین گرم هست وقتی استارت میزنم روشن نمیشه و باید یکی دو دقیقه صبر کنم یا پامو روی گاز بعد از استارت دوم سوم بزارم و بالا و پایین کنم تا روشن شه. در ضمن خودرو توی جاده کم نمیازه و لرزش و ... نداره. تو سرما هم با نیش استارت روشن میشه و فقط توی گرما گاهی اوقات پیش میاد و نمایندگی هم بردم نفهمید. اتفاقا یه بنده خدایی دقیقا توی یه سایتی دیدم همین مشکلو داشت و ایشون هم ماشینش صفر 96 بود. ممنون میشم اگر کسی تجربه داره راهنمایی کنه.

سلام دوست عزیز منم تازه یک‌مدل ۹۴ خریدم دقیقا همین مشکلو دارم ولی فقط باید ۳ بار استارت بزنی تا روشن شه وقتی گرمه کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری حلش کنیم ظاهرا نمایندگی ام کمکی نمی کنه
mdd_2007
شروع حركت

پست توسط mdd_2007 » 06 اکتبر 2017, 18:55

اره نمایندگی ها نمیدونن چطور باید رفع بشه ولی من یه مطلب خوندم البته برای همه ی ماشینا بصورت کلی راهنمایی کرده گفته از سنسور دور موتور هست. البته نمیدونم واسه لیفان جواب میده یا نه.

http://www.cargeek.ir/%D8%A2%D9%85%D9%8 ... D9%88/506-
mdd_2007
شروع حركت

پست توسط mdd_2007 » 21 اکتبر 2017, 17:38

دوستان کسی راه حلی نداره؟
نمایه کاربر
erteash
دنده 3
نوع خودرو: 405xu7_تیبا_ریسر

پست توسط erteash » 21 اکتبر 2017, 18:17

mdd_2007 نوشته شده:سلام دوستان
وقتی گرمه خوب فشار تامین نمیکنه
MOHAMMAD
ما سینه زدیم ، بی صدا باریدند
از هرچه که دم زدیم، آنها دیدند
ما مدعیان صف اول بودیم
از آخر مجلس، شهدا را چیدند
ارسال پست

بازگشت به “لیفان Lifan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان