تاحالا توي جاده با يك حيوان مواجه شدي ؟ چيكار كردي ؟

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
MOMO-R5
دنده 3
نوع خودرو: برلیانس ۳۳۰،pk

Re: تاحالا توي جاده با يك حيوان مواجه شدي ؟ چيكار كردي ؟

پست توسط MOMO-R5 » 30 ژانویه 2016, 17:04

سلام

پارسال. پراید ۱۱۱ یکی از دوستان تو جاده با یک سگ برخورد کرد و کاپوت و سینی و گلگیرش نابود شد .سپر خورد چراغا خورد و رادیات و سیستم کولرش هم داغون شد
1:برلیانس ۳۳۰ سفید
2:pkمشکی
نمایه کاربر
goyban
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید کارب
تماس:

پست توسط goyban » 03 ژانویه 2017, 15:40

سال ۸۷ اینا بود داشتیم از از خوانسار میرفتیم سمت فریدن بهمن ماه بود و تو گردنه جاده بودیم و دوطرف جاده هم ۲ متر برف بود
خلاصه همینجوری پیچ هارو رد میکردیم که یهو بعد یه پیچ (چون برف کنار جاده بود هیچی از پیچ بعدی معلوم نبود) چند تا گرگ وسط جاده بودن که همگی سرشو برگردوندن و هیچکدوم تکون نخوردن و راه فراری هم نبود که زدیم به دوتا از گرگا (ماشین ۴۰۵ بود) رادیات و اینا هم همه ترکید و سپر هم گیر کرده بود به لاستیک نمیشد حرکت کرد و بد تر از همه گرگا نمیرفتن ساعت ۴.۵ صبح بود
ما با بدبختی تا ساعت نزدیکای ۶ تو ماشین گیر کرده بودیم چون اگه پیاده میشدیم میخوردنمون :))
تو اون سرما و رادیات داغون که بخاری هم نمیشد گرفت با گرمای قبلی ماشین و لباس گرم یخ نزدیم
sooreboz
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Optima JF-206 T5
محل اقامت: ahwaz

پست توسط sooreboz » 03 ژانویه 2017, 15:50

ما هم با 206 با سرعت 90 زدیم به یه گاو، هوا یه جوری بود که تا لحظه برخورد گاو رو ندیدم، کاپوت که همون لحظه پرت شد شیشه جلو و شیشه بغل سمت راننده کاملا پودر شد، دست گاو سقف رو له کرد، خیلی دردناک بود چون حامله بود گاو بیچاره، صاحب گاو هم نیومد سراغمون چون 50 50 میزنن وقتی هوا تاریک باشه ( حتی اگه جاده محلی باشه)
farkhani
نوع خودرو: Santafe

پست توسط farkhani » 13 دسامبر 2017, 10:28

من یه بار فقط دم یه روباه رو زیر گرفتم. با 206 اتومات بودم.
تمرکزم توی رانندگی روی این اصل بود که اگه قراره به یکی بزنم، بهتره بزنم تا اینکه منحرف بشم و چپ کنم.
ولی یه شب که با سانتافه میرفتیم و همسرم پشت فرمون بود، با ورود یه سگ به جاده، همسرم فورا تغییر مسیر داد و با یه حرکت زیگزاگی خفن اون رو رد کرد. من به خودم شا... ولی ایشون به راهش ادامه میداد. گفتم بزن کنار من یه ذره قلبم آروم بگیره.
خدا رو شکر اتفاقی نیفتاد. بخاطر سیستمهای ایمنی ترمز و .. توی این ماشین بود. اگه با 206 بودیم معلوم نبود چه اتفاقی میفتاد.

در هر صورت با ماشین ترجیح میدم بزنم تا اینکه منحرف بشم و چپ کنم.
daeehabib
نوع خودرو: پراید
محل اقامت: مشهد

پست توسط daeehabib » 24 نوامبر 2019, 19:12

برام عجیب بود که وقتی پستا رو میخوندم بعضی از دوستان که سابقه تصادف با حیوونای درشتی مثل سگ رو داشتن، بیشتر از اینکه بخوان راجبه اون حیوون صحبت کنن درباره خسارت وارد شده به ماشینشون گفتن.
من خودم یه بار بعنوان سرنشین ماشین، سابقه تصادف با یه سگ رو دارم که متاسفانه کشته شد و وقتی داری با سرعت حرکت میکنی احتمال نجات دادن اون حیوون خیلی کمه و به احتمال زیاد تصادف میکنی باهاش. اتفاقا توی این تصادف سپر و رادیاتمونم نابود شد. تنها کاری که از دستمون بر اومد این بود که نگه داشتیم و جنازه اون حیوون رو از جاده به بیرون بردیم و وسیله ای نداشتیم تا زمینو بکنیم وگرنه حتما خاکش میکردیم. امکان نداره کسی توی جاده های ایران رفته باشه و منظره رد شدن ماشینا از روی جنازه یه حیوون رو ندیده باشه. راهداری که کلا به جنازه حیوونا کاری نداره و اون ماشینی که تصادف کرده بنظرم باید حتما اون جنازه را از جاده خارج کنه.
من توی جاده زیاد برام پیش اومده که شتر، گاو، گراز، گرگ و روباه و گوزن (شایدم آهو بوده ولی هیکلش درشت بود) و حتی مرغابی با بچه هاش بخوان از جاده رد بشن که صددرصد جفت راهنما میزنم و وامیستم تا رد بشن و اتفاقا منظره خیلی روحیه بخش و شاد کننده ای بوجود میاد. فقط متاسفانه تا حالا چند بار با پرنده هایی مثل گنجشک تصادف کردم که معمولا یه دفه جهت حرکتشون عوض میشه و اصلا نمیتونی کاری بکنی.
نمایه کاربر
FARHAD CAMPER
Rebuilder
نوع خودرو: Extreme Camper
محل اقامت: Tehran - Iran
اینستاگرام: @farhadcamper
تماس:

پست توسط FARHAD CAMPER » 24 نوامبر 2019, 22:27

daeehabib نوشته شده:
24 نوامبر 2019, 19:12
برام عجیب بود که وقتی پستا رو میخوندم بعضی از دوستان که سابقه تصادف با حیوونای درشتی مثل سگ رو داشتن، بیشتر از اینکه بخوان راجبه اون حیوون صحبت کنن درباره خسارت وارد شده به ماشینشون گفتن.
من خودم یه بار بعنوان سرنشین ماشین، سابقه تصادف با یه سگ رو دارم که متاسفانه کشته شد و وقتی داری با سرعت حرکت میکنی احتمال نجات دادن اون حیوون خیلی کمه و به احتمال زیاد تصادف میکنی باهاش. اتفاقا توی این تصادف سپر و رادیاتمونم نابود شد. تنها کاری که از دستمون بر اومد این بود که نگه داشتیم و جنازه اون حیوون رو از جاده به بیرون بردیم و وسیله ای نداشتیم تا زمینو بکنیم وگرنه حتما خاکش میکردیم. امکان نداره کسی توی جاده های ایران رفته باشه و منظره رد شدن ماشینا از روی جنازه یه حیوون رو ندیده باشه. راهداری که کلا به جنازه حیوونا کاری نداره و اون ماشینی که تصادف کرده بنظرم باید حتما اون جنازه را از جاده خارج کنه.
من توی جاده زیاد برام پیش اومده که شتر، گاو، گراز، گرگ و روباه و گوزن (شایدم آهو بوده ولی هیکلش درشت بود) و حتی مرغابی با بچه هاش بخوان از جاده رد بشن که صددرصد جفت راهنما میزنم و وامیستم تا رد بشن و اتفاقا منظره خیلی روحیه بخش و شاد کننده ای بوجود میاد. فقط متاسفانه تا حالا چند بار با پرنده هایی مثل گنجشک تصادف کردم که معمولا یه دفه جهت حرکتشون عوض میشه و اصلا نمیتونی کاری بکنی.
سلام عزیزان

متاسفانه درسته....

اگه یک آجر رو بزاریم رو پدال گاز میتونه ماشینو به حرکت در بیاره، راننده اگه راننده باشه باید بتونه ماشینو کنترل کنه... دید نداشتم .... ترمزم نگرفت ... جاده تاریک بود ... مه بود... بارندگی بود... یهو دیدم جلومه ... نمیدونم چطور شد... و... همه توجیحه فقط... فقط توجیح! اگه شرایط واسه رانندگی مناسب نیست نباید نشست پشت فرمون... چون میتونه بجای اون حیوون یک مانع باشه مثل پایه پل یا یک انسان یا یک ماشین دیگه... فقط میتونه احتمال کمتر از یک درصد که ایراد فنی ای باشه که همون لحظه بروز کنه...
چنانچه راننده راننده باشه و همه عوامل طبیعی و غیر طبیعی دست در دست هم بدن که به یک حیوون زبون بسته بزنه ... اگه تصادف انسان باشه با حیوان، وظیفه و شرافت انسانی اینه که قبل از بررسی وسیله نقلیه، کارشناسی و تاسف از صدمه به ماشین عزیزش ! میبایست به داد اون حیوون زبون بسته برسه چون اون راننده تنها کسی هست که میتونه نجاتش بده ... اون حیوون هم مثل انسان ترس و درد رو حس میکنه و جون و زندگیشو دوست داره فقط زبون نداره دردشو بگه... از اون طرف پشتیبانو اورژانس و حامی ای تو این مملکت نداره که به دادش برسه... اگه نجات پیدا نکنه محکومه که با درد و شکنجه زیر ماشین های دیگه استخوانهاش خرد بشه یا پرت بشه کنار جاده و تا زمان مرگش با درد و رنج دست و پنجه نرم کنه حالاممکنه چند دقیقه یا چند روز طول بکشه بهر حال همه این ها بستگی به وجدان و شرافت انسانی اون راننده داره که اگه بدون اهمیت ول کنه بره اونم دسته کمی از حیوون نداره و بهتره این حادثه رو تصادف دو حیوان باهم دونست !
کلوپ تخصصی اتوکمپینگ (خودروهای مسافرتی)
viewforum.php?f=402

کلوپ تخصصی سفر و گردشگری
viewforum.php?f=176
daeehabib
نوع خودرو: پراید
محل اقامت: مشهد

پست توسط daeehabib » 26 نوامبر 2019, 21:27

چنانچه راننده راننده باشه و همه عوامل طبیعی و غیر طبیعی دست در دست هم بدن که به یک حیوون زبون بسته بزنه ... اگه تصادف انسان باشه با حیوان، وظیفه و شرافت انسانی اینه که قبل از بررسی وسیله نقلیه، کارشناسی و تاسف از صدمه به ماشین عزیزش ! میبایست به داد اون حیوون زبون بسته برسه چون اون راننده تنها کسی هست که میتونه نجاتش بده ... اون حیوون هم مثل انسان ترس و درد رو حس میکنه و جون و زندگیشو دوست داره فقط زبون نداره دردشو بگه... از اون طرف پشتیبانو اورژانس و حامی ای تو این مملکت نداره که به دادش برسه... اگه نجات پیدا نکنه محکومه که با درد و شکنجه زیر ماشین های دیگه استخوانهاش خرد بشه یا پرت بشه کنار جاده و تا زمان مرگش با درد و رنج دست و پنجه نرم کنه حالاممکنه چند دقیقه یا چند روز طول بکشه بهر حال همه این ها بستگی به وجدان و شرافت انسانی اون راننده داره که اگه بدون اهمیت ول کنه بره اونم دسته کمی از حیوون نداره و بهتره این حادثه رو تصادف دو حیوان باهم دونست !
ممنون از دید زیباتون. آره متاسفانه اگه با یه حیوون تصادف کنیم هیچ مرکزی وجود نداره تا بتونی اونجا مراجعه کنی، اگرم باشه انقد کم هست تعدادشون و صحبتی ازشون نمیشه که کسی اطلاعی نداره از وجود داشتنشون. من در زمان سربازی افسر گشت پاسگاهمون بودم و یه دفه پیش اومد که یه نفر با یه سگ تصادف مختصری داشت و بنظر میومد پای حیوون آسیب دیده، اون بنده خدا خیلی پیگیر بود و زنگ زده بود 110. ما رفتیم اونجا و وقتی ماجرا رو توضیح داد اصلا نمیدونستم باید چیکار کنم و عجیب تر اینجا بود که با مرکز 110 تماس گرفتم و ایشون هم نمیدونست باید چیکار کنیم! با راننده تلاش کردیم سگ رو بگیریم تا حداقل پاش رو ببندیم که نمیدونستیم روشش رو و اونم ترسیده بود و فرار میکرد و دنبالش نکردیم تا کمتر اذیت بشه.
طبق چیزهایی که توی جاده دیدم از تصادف با حیوونا، شاید اغراق نباشه اگه بگم میشه هفتاد هشتاد درصد تصادفها رو با ذره ای دقت، جلوگیری کرد.
ارسال پست

بازگشت به “رانندگی در شرایط خاص”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان