قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

عيب يابي ترمز

مدیر انجمن: كوروش پيروز

ebi.soroshfar
نوع خودرو: تيبا sx94
محل اقامت: اهواز

پست سه‌شنبه 10 فروردین 1395, 4:42 pm

:( سلام استاد من تيبا 94دارم لنت عقب عوض کردم کفشکها رو تنظيم کردم سوکت اي بي اس رو که ميکشم چرخ عقب سمت راننده قفل ميکنه در حد چرخ جلو سوکت رو که وصل ميکنم سر پيچ مشکل داره ترمز ميزنم پشت ماشين ليز ميخوره يعني همون چرخ داره بيشتر فرمان ميگيره نميدونم چيکار کنم نمايندگي هم بردم ميگن مشکل نداره ي عيب گم پيدا کرده کاشينم ممنون ميشم راهنماييم کنيد
نمایه کاربر
mohsenvictor
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Exclusive

پست جمعه 20 فروردین 1395, 9:06 pm

سلام دوستان. ماشین سورن مدل 91. 40 هزار تا کارکرد. قبل از هر دست انداز که ترمز کنی پدال خیی پایین میره و حتما جفت راهنما ها میزنه!!! ABS کار میکنه و جفت راهنما میزنه. ماشینای دیگه اصلا من کم میبینم جفت راهنما بزنن. مال ما همیشه با ترمز میزنه. لنت های جلو تعویض شدن. عقب ریگلاژ شد و ترمز دستی 3 تقه میده قفل میشه. چهار چرخ هواگیری شد و دوتا از چرخها هوا داشتند . ترمز کمی بهتر شد اما همچنان پدال زیاد پایین میره و زود میره روی ABS و همیشه جفت راهنما میزنه. ممنون میشم بگید چیکارش کنم/
Zarafshan
شروع حركت
نوع خودرو: جنتو

پست جمعه 3 اردیبهشت 1395, 4:18 pm

سلام دوستان ماشین من ABS داره لنت ها دو ماهه عوض کردم دنده عقب صدا میکنه کمک ام کنید عیب چیست؟
نمایه کاربر
t51
اخراجی
Like شده: 1 بار

پست دوشنبه 10 خرداد 1395, 12:30 pm

mohsenvictor نوشته شده:سلام دوستان. ماشین سورن مدل 91. 40 هزار تا کارکرد. قبل از هر دست انداز که ترمز کنی پدال خیی پایین میره و حتما جفت راهنما ها میزنه!!! ABS کار میکنه و جفت راهنما میزنه. ماشینای دیگه اصلا من کم میبینم جفت راهنما بزنن. مال ما همیشه با ترمز میزنه. لنت های جلو تعویض شدن. عقب ریگلاژ شد و ترمز دستی 3 تقه میده قفل میشه. چهار چرخ هواگیری شد و دوتا از چرخها هوا داشتند . ترمز کمی بهتر شد اما همچنان پدال زیاد پایین میره و زود میره روی ABS و همیشه جفت راهنما میزنه. ممنون میشم بگید چیکارش کنم/
اشکال میتواندازلاستیک185خشک باشد............با205کره ای عوض کنید................ :eek:
meisam2
نوع خودرو: الانترا

پست چهارشنبه 2 تیر 1395, 5:18 pm

سلام استاد.
ایا راهی برای تقویت ترمز کاسه ای وجود داره یا نه.و چرا ترمز کاسه ای ضعیفتر از دیسکی عمل میکنه.و ایا میشه کاسه را تبدیل به دیسک کرد. الانترا.
sa gh
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست پنج‌شنبه 3 تیر 1395, 7:56 am

بله میشود هزینه در بر دارد
نمایه کاربر
t51
اخراجی
Like شده: 1 بار

پست یک‌شنبه 6 تیر 1395, 1:01 pm

ضعف ترمزعقب با کله کردن ماشین در ترمزهای شدید..................خودرانشان میدهد..............نیازبه هزینه های سرسام آورنیست...............شما هرماه ترمزهای عقب وترمزدستی راجوری رگلاژکنیدکه با2دندانه ماشین را در سراشیب بخوبی نگه دارد...................این عمل ترمزهای عقب راتقویت میکند...................اگر رگلاژعقب اتومات هست..................همیشه چرخدنده رگلاژ وزبانه اهرم نگه دارنده چرخ دنده رگلاژاتومات را با روغنکاری وسرویس دوره ای حاضربکارنگاه دارید.............................
نمایه کاربر
armin_gera
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست شنبه 12 تیر 1395, 11:07 pm

سلام دوستان من ترمز ک میگیرم تایر سمت شاگرد زودتر قفل میکنه لنتای جلو عقب عوض شد ولی بازم همین مشکل رو دارم چی کار کنم؟
در حال طراحی کروز کنترل برای خودرو های داخلی :)
نمایه کاربر
majidhmt
شروع حركت
نوع خودرو: SAMAND_SE

پست پنج‌شنبه 25 آذر 1395, 8:57 am

سلام
140 تا سرعت داشتم یهو پراید حواسش نبود میخواست به لاین سمت چپ بگیره یهو ترمز تا تهش گرفتم قفل کرد و جیغ کشید!!!
آیا طبیعی است یا خیر؟
سمند اس ائی absدار
نمایه کاربر
aalpsat
دنده 1
نوع خودرو: Tiba sx 94
محل اقامت: malayer
Like شده: 11 بار

پست پنج‌شنبه 25 آذر 1395, 9:54 am

armin_gera نوشته شده:سلام دوستان من ترمز ک میگیرم تایر سمت شاگرد زودتر قفل میکنه لنتای جلو عقب عوض شد ولی بازم همین مشکل رو دارم چی کار کنم؟
ماشین بنده هم همین مشکلو داشت اول لنتارو تعویض کردم اما درست نشد!
هواگیری از ۴ چرغ انجام شد اما بازم درست نشد! لوازم سیلندر اون چرخ رو عوض کردم بازم درست نشد! پمپ ترمز زیر پا با بوستر هم تعویض شد اما درست نشد!
در اخر مشکل با تعویض دیسک ترمز همون چرخ حل شد! قبلش حدود ۳۰۰ هم هزینه کرده بودم!
رو دیسکا با ناخون بکشید اگه لبه انداختن یا پستی بلندی دارن باید تعویض بشن
majidhmt نوشته شده:سلام
140 تا سرعت داشتم یهو پراید حواسش نبود میخواست به لاین سمت چپ بگیره یهو ترمز تا تهش گرفتم قفل کرد و جیغ کشید!!!
آیا طبیعی است یا خیر؟
سمند اس ائی absدار
اگر ماشین سر خورد و کشیده شد رو زمین و حس عدم تعادل داشتی یعنی abs خوب عمل نکرده!
در کل وقتی abs فعال میشه پدال زیر پا نبض میزنه و صدای چرخ دنده مانندی شنیده میشه که نشانه فعال شدن پمپ abs هست (قدرت ترمز گیری هم تو ماشینای ایرانی بشدت کم میشه یعنی پات رو ترمزه ولی ماشین واسه خودش میره! )
بنظر من لازمه هر دوسال یکبار سیستم کامل هواگیری بشه!
هر ۱۰ هزار کیلومتر هم ترمز دستی و کاسه پرخ عقب هم رگلاژ کنید
دیسکای ترمز هم هر ۱۰۰ هزار کیلومتر تعویض کنید خیلی رو قدرت ترمز گیری تاثیر داره!

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk
--------------------{-@
arash
موتور شور معجزه گر !!!
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=84&t=32563
مرگ سیاه موتور اتومبیل
viewtopic.php?t=93716

بازگشت به “سیستم ترمز”