قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

کونیخزگ Agera RS رکورد 0-400-0 بوگاتی شیرون را شکست

مدیر انجمن: دينگاليگا

نمایه کاربر
يه وحشي
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
پست: 425
تاریخ عضویت: جمعه 16 بهمن 1383, 9:21 am
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: تهران/شهرك اكباتان

پست دوشنبه 8 آبان 1396, 5:30 am

تصویر

کونیخزگ Agera RS رکورد 0-400-0 بوگاتی شیرون را شکست :mrgr:

مهم ترین رقابت در دسته سنگین وزن ها در سال 2017 مربوط به رقابت های بوکس نیست، بلکه رقابت بین بوگاتی و کونیخزگ است. دلیل این امر آن است که کونیخزگ مدل Agera RS توانسته در تست شتاب گیری از صفر تا 400 و دوباره رسیدن به سرعت صفر را در عرض تنها 36.44 ثانیه به ثبت برساند. این بدان معنا است که این زمان بیش از 5 ثانیه کمتر از زمانی است که بوگاتی شیرون همین چند هفته پیش به ثبت رسانده است. شیرون توانسته بود عدد 41.96 ثانیه ای را به ثبت برساند. این رکورد با خودروی یکی از مشتریان این شرکت به ثبت رسیده و حتی برای خود شرکت نیز نبوده است.

این ابر خودرو توانایی تولید 1360 اسب بخار قدرت و 1370 نیوتن متر گشتاور را دارد. این قدرت از موتور 5 لیتری V-8 تویین توربو گرفته می شود. همچنین این مدل مجهز به رول بار با قابلیت خارج کردن آن از داخل اتاق است. این رکورد در یک مسیر 2.8 کیلومتری نه چندان صاف به ثبت رسیده است به همین دلیل چندان مسیر مناسبی برای رکورد شکنی چنین تست شتاب گیری و ترمزگیری نیست، گروه فولکس واگن بارها درخواست شرکت کونیخزگ مبنی بر استفاده از پیستی که شرکت بوگاتی در آن برای به ثبت رساندن رکوردهایش استفاده می کند، سرباز زده است.

این کونیخزگ به دلیل این که به تازگی تولید شده و قرار است به آمریکای شمالی نقل مکان کند تا به حال تست حداکثر سرعت بیش از 300 کیلومتر بر ساعت را پشت سر نگذاشته است. به همین دلیل در روز تست راننده مجبور بود تا هر بار 10 کیلومتر بر ساعت به حداکثر سرعت اضافه کند تا زمانی که به سرعت مورد نظر یعنی 400 کیلومتر بر ساعت برسد.

در حین ثبت رکورد به دلیل هرزگردی بسیار زیاد خودرو در سه دنده اول، سیستم کنترل کشش روشن بود و از آن جا که سطح مسیر نیز چندان یکدست نبود شتاب گیری یکنواختی را نمی شد از آن انتظار داشت. در این تست خودرو توانست در عرض 26.88 ثانیه از صفر به 400 برسد که نیازمند یک مسیر 1.9 کیلومتری بود (شیرون برای رسیدن به این سرعت به 32.6 ثانیه زمان نیاز دارد و باید یک مسیر 2.6 کیلومتری را طی کند) همچنین برای رسیدن از سرعت 400 به صفر، کونیخزگ زمان 9.56 ثانیه و یک مسیر 483 متری را نیاز داشت. این رقم در شیرون به 9.3 ثانیه و یک مسیر 491 متری می رسد.

کریستین ون کونیخزگ مدیرعامل و بنیان گذار این شرکت می گوید: شاید تنها به چند ساعت زمان برای ثبت این رکورد نیاز داشتیم اما برای رسیدن به این نقطه سالیان سال مشغول کار بوده ایم و هرچه که داشتیم را برای این کار قرار دادیم. ما سالیان سال است که هر روز مشغول کار هستیم و حتی روز تعطیلی همچون امروز را نیز در شرایط کاری پشت سر گذاشتیم.


فیلم در سایت آپارات

بازگشت به “کلوپ خودروهای سوئدی”