قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. آموزش های تصویری و راهنمای استفاده انجمن :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

دستگاه کارواش خانگی

مدیر انجمن: hexagon

001203
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1397, 2:33 pm

mostafa_ نوشته شده:
سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1397, 1:14 pm
maj2006 نوشته شده:
چهارشنبه 29 فروردین 1397, 2:05 pm
سلام من یک دستگاه کارواش مارک شیلدر مدل2015 خریدم 2000وات 150 بار موتور دینامی ولی فکر میکنم فشارش خیلی کمتر از این حرفا باشه چون با فشار آب اصلا کثیفیهای بعد از بارون که به بدنه ماشین هست را پاک نمیکنه حتما قبلش باید با اسفنج یا جارو و کف بشورم و با کارواش فقط کف هارو بشورم با سری توربوش هم کثیفیهای پشت تایر را نمیتونه کامل تمیز کنه اینها همشون همین جورن یا از من مشکل داره؟ ولی نسبت به بقیه کارواشها توی فروشگاه صدای کمتری داشت که فروشنده میگفت به خاطر موتور دینامیشه در ضمن مخزن مایع شویندش هم یه ولوم داره که یعنی کم و زیاد کنه ولی فقط وقتی که لانس به تفنگ وصل نباشه و آب را بدون فشار ازش خارج کنی از مخزن مکش میکنه و در حالت استفاده از لانس و سری توربو از مخزن مکش نمیکنه همشون همین جور هستن؟ و اون ولومه هم عملا هیچ کاری نمیکنه وزن دستگاه هم خیلی سنگینه و با اینکه چرخ داره ولی برای من که میخوام از چند تا پله پایین و بالا ببرم مشکله ولی طول شلنگش 8 متره که این خیلی خوبه چون اکثر مدلهای توی بازار 5 متری بود
در این کارواشها مقدار فشار خروجی به مقدار زیادی به فشار ورودی آب بستگی داره. حتی الامکان سعی کنید از شیلنگ آب کوتاهتر استفاده کنید موقع استفاده از کارواش هم شیر آب را جای دیگه باز نکنید

اگر فشار آب لوله کشی در منطقه شما زیر 2.5 بار هست یا پمپ در لوله کشی خونه ندارید کارواش خانگی نخرید چون به حداکثر فشار خروجی نمیرسه و شما را نا امید میکنه

در مورد مخزن مواد شوینده روی بعضی از مدلها هم دقت داشته باشید مکش از اون مخزن فقط موقع استفاده از برس یا نازلهای کم فشار صورت میگیره و کلید ولوم هم روی این مدلها برای کم و زیاد کردن مقدار مواد شوینده هست

برای درست کردن کف باید کف پاش تهیه کنید. این کف پاشها یک مخزن کوچک یک لیتری برای مواد شوینده دارند و به تفنگی وصل میشند و کف تولید میکنند

وزن کارواشهای خانگی دینامی قوی همه بالای 20 کیلو هست مثل هیوندای و رونیکس 160

تصویر
کارواش من برای کف سازی از این مدل مخزنی ها هست که به سر لنس بسته میشه هست.
چیجوری میتونم کف درست کنم؟
هرچی استفاده کردم بیشتر رقیق میکنه تا کف بسازه برام.

آیا مواد مخصوصی میخواد یا ترکیب با درصد مشخصی؟
توی دفترچه هم زده که با اون وسیله میشه کف ساختش ولی من نتونستم.
آلکامی
يار همراه
نوع خودرو: عشق رنجرور ولی ندارم
محل اقامت: شهرک چوکا-بندرانزلی
اینستاگرام: mohsen_moradi_alkam@
Like شده: 2 بار

پست چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397, 6:42 pm

ramin6315 نوشته شده:
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397, 8:12 pm
آلکامی نوشته شده:
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397, 6:48 pm
ramin6315 نوشته شده:
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397, 4:55 pm
سلام
من امروز یک کارواش اکتیو مدل AC20140c خریدم ، موقع روشن کردنش فراموش کردم پیچ آب رو باز کنم و بدون هوا گیری روشنش کردم ! نمی دونم ربطی داره یا نه ولی بعذ از اینکه روشنش کردم هی خاموش میشه و دوباره خاموش میشه البته بعضی اوقات یه سی ثانیه ای کار می کنه خواستم ببینم ایراد از خود دستگاست که پسش بدم یا اشتباه من باعثش شده !؟ و اینکه راه حلی داره !؟ من شهرستانم و دسترسی به تهران ندارم
متشکرم
سلام
دوباره هواگیری کنید
1-شلنگ آب شهری باز کنید تا هوای داخلش خارج بشه
2-بعد از خارج شدن هوای شلنگ وصلش کنید با دستگاه
3-شستی نازل نگهدارید تا آب و هوا خارج بشه حدود 1 دقیقه
4-حالا دستگاه روشن کنید
آقا بسیار ممنونم :-) درست شد :) فقط چند تا سوال دارم :

اول . آیا میشه با وصل بودن شیلنگ به واسط بین شیلنگ و دستگاه ، هواگیری شیلنگ رو انجام داد یا حتما باید راه خروج آب شیلنگ کاملا باز باشه ؟ ( وصل کردن شیلنگ باز به واسط یه مقدار مشکله )
دوم . بلند بودن طول شیلنگ چقدر مهمه تو بحث فشار آب ؟ شیلنگ استاندارد برای 10 متر چی باید بگیرم ؟ آیا لازمه بگیرم چون شیلنگم الان داره خوب جواب میده فقط یه مقدار تو اون قسمت واسط بین شیلنگ و دستگاه نشتی داره و یه 5 مترم اضافست
سوم . این دستگاه من رول چرخشی جمع کردن شیلنگ داره اما من نمی دونم چجوری ازش استفاده کنم که شیلنگ رو جمع کنه لطفا منو راهنمایی کنید

متشکرم
سلام آقا رامین
1-نه حتما قبل از وصل کردن شلنگ آب شهری به دستگاه باید چند ثانیه آزاد باشه بعد به دستگاه وصلش کنید
همیشه قبل از روشن کردن دستگاه شستی رو نگهدارید تا به پمپ فشار وارد نشه من شستی رو با بست یکسره کردم
چون موقع کار اگه شستی قطع بشه سریع وصل بشه دستگاه اذیت میشه من یکسره کردم خیالم راحته
2-شلنگ خود دستگاه که به نازل وصله نباید طولش دستکاری بشه ولی شلنگ آب شهر فرقی نداره بلند هم بود مهم نیست
شیر آب شهر هم تا آخر باز نکنید تقریبا حد وسط باشه
3-داخل رول یه قسمتی داره که باید شلنگ از داخل اون رد بشه تا وقتی بصورت هندلی چرخید شلنگ دور قرقره جمع بشه
001203 نوشته شده:
سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1397, 2:23 pm
سلام دوستان.
من یه کارواش مارک فوما مدل 925 خریدم. از قدرتش فوق العاده راضی هستم. 2000وات و 210بار هست. موتور دینامی هست.
حالا یه سوال برام پیش اومده وقتی من شاسی لنس رو ول میکنم خود کارواش حالت قطع و وصل شدن رو پیدا میکنه. هی کمپرسش صداش کم و زیاد میشه.
آیا همه کارواش ها اینجوری هستن یا باید خاموش بشن کلا و این ایراد داره.

ممنون میشم اگه کمک کنید.
سلام
احتمالا هواگیری نشده
مال من اینجوری میشد هواگیری کردم
بازسازی و نگهداری لندرور 9 نفره 1978
viewtopic.php?f=195&t=101992
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست پنج‌شنبه 20 اردیبهشت 1397, 4:28 pm

ممنون و متشکر بابت پاسخگویی
فردا حتما تستش میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

و سوال دیگم رو هم اگر بتونید راهنمایی بکنید ممنون میشم:

کارواش من برای کف سازی از این مدل مخزنی ها هست که به سر لنس بسته میشه هست.
چیجوری میتونم کف درست کنم؟
هرچی استفاده کردم بیشتر رقیق میکنه تا کف بسازه برام.

آیا مواد مخصوصی میخواد یا ترکیب با درصد مشخصی؟
توی دفترچه هم زده که با اون وسیله میشه کف ساختش ولی من نتونستم.
آلکامی
يار همراه
نوع خودرو: عشق رنجرور ولی ندارم
محل اقامت: شهرک چوکا-بندرانزلی
اینستاگرام: mohsen_moradi_alkam@
Like شده: 2 بار

پست پنج‌شنبه 20 اردیبهشت 1397, 7:36 pm

والا مال منم یه مخزن پشت دستگاه داره باید داخل شامپو ماشین ریخت
نازل سمت راست میچرخه کف میپاشه ولی رقیقه اصلا خوب نیست
بازسازی و نگهداری لندرور 9 نفره 1978
viewtopic.php?f=195&t=101992
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: VW Golf Mk2

پست پنج‌شنبه 17 خرداد 1397, 8:09 pm

فريدكاوياني نوشته شده:
دوشنبه 17 اسفند 1388, 1:19 pm
H_R_M نوشته شده:
faridkaviani نوشته شده: سلام دوستان
این مدل کوچیکرو من دارم با هر دو سرش در کل بدرد شستن یه ماشین کثیف نمی خوره مثل بیرون حسابی تمیز نمی کنه بهترین کار خرید یه پمپ باد و درست کردن یه کارواش با قدرت کارواشهای بیرون هست که میشه ازش استفاده های دیگم کرد
به این صورت یه سه راهی میخرید و به اخر دستگاه پمپ باد نصب میکنید و شیلنگ اب رو بهش وصل میکنید
حدود 10 متر شلنگ فشار قوی و یه سری کارواش(ابزار فروشها دا رند)یه سر شلنگ رو به سه راهی سر دیگشم به سری کارواش
چنان قدرتی داره که همه چیز باهاش میشه کامل تمیز کرد
سلام
شما خودت امتحان كردي . اون سه راهي رو از كجا گرفتي و به شيلنگ ميخوره ؟
بعد فشار باد جلو آب رو نميگيره و اون نازل هاي رو چند خريدي
سلام دوست عزیز بله امتحان کردیم برای کارگاه تو جاده کاشان ساختیم
ببین سه راهی را از لوله فروشی خریدم قطرشم بستگی به قطر خروجی لوله هوا از کمپرسور داره نه برا چی فشار باد جلو اب رو بگیره تازه فشار باد باعث خروج اب با فشار میشه نمیدونم تا حالا دیدی نقاشها چطور با پیستوله رنگ میپاشند اینم مثل همونه نازلم اگه گیرت نیومد نازل دستگاه سم پاشی بگیر تقریبا مثل هم هست قیمت 10000 تومان اگر هم شک داری یه سر برو کارواش بیرون و تجهیزاتش رو نگاه کن مثل همونه که گفتم در ضمن میتونی با شیر فشار خود کمپرسور مقدار فشار باد رو تنظیم کنی موفق باشی
سلام خواستم بگم که من این کارو امتحان کردم
و اصلا جواب نداد هیچ . کلی هم هزینه اشتباه کردم
حالا چرا جواب نمیده؟
به خاطره اینکه فشاره باد اصلا اجازه خروج آب رو نمیده .
و حتی آب رو به داخل لوله بر میگردونه به طوریکه از بقیه شیر ها هم هوا بزنه بیرون به جای آب :-( :-(
شما حتی اگه شیر یکطرفه هم بذارین بازم اجازه ورود آب رو به مسیر نمیده .
ولی در کل ایده جالبیه و باید دید چه راه حلی میشه واسش پیدا کرد . چون اون مقدار آبی که توی شلنگ میموند خیلی با فشاره خوبی با باد بیرون میزد
نمایه کاربر
A/L/I
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7

پست شنبه 13 اردیبهشت 1399, 9:52 am

سلام
می خوام یه کارواش بخرم...ولی خوب تنوع مدل ها زیاده از دوستان اگر کسی می تونی راهنمایی کنه ممنون میشم
در مورد بودجه هم محدوده خاصی مد نظر نیست...طبیعتا هر چی کمتر بهتر!!!...ولی نه به این قیمت که بی کیفیت باشه چیزی می خوام درست و حسابی باشه و عمر طولانی داشته باشه

بازگشت به “مسائل مربوط به حفظ و نگهداری بدنه ی خودرو”